Μετάβαση σε περιεχόμενο

εγκυουλες Νοεμβρη-Δεκεμβρη 2010.. Νο2


Recommended Posts

Kalhmera mpoumpoukes.........Shmera provlepete na einai mia mera diskolh, apo twra exw skasei apo thn zesth, kai aurio tha katevw Thessalonikh gia kapies doulies kai to skeftome me authn thn zestara... Exw kai ena themataki me ton upno vre koritsia, esois koimaste??? Ligo h zesth,ligo h kilia,molis paw na voleftw katourieme kai prepei na sikothw ksana exw kai thn mikrh sto krevati kouniete kai kolaei pano mou, to proi me pernei o upnos kathe mera otan exei adiasei h fouska mou...Mhpos griniazw????? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 976
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αχ Ευούλα μου και εγω μια απο τα ιδια με τον υπνο!Αστα να πανε το πρωι με παιρνει ο υπνος !!!

Τι να κανουμε πρεπει να το παρουμε αποφαση γιατι ολο ξενυχτια θα εχουμε απο δω και περα :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτελους ηρθατε!!! Πονεμενη ιστορια αυτα τα κιλα ειμαι στην 23ηεβδομαδα και ειμαι +3,5 το κραταω το μισο με νυχια και με δοντια!!!Τι να κανω ομως με τραβαει να τρωω και καμια χαζομαριτσα!!

Ευη μου δεν εισαι γρινιαρα μονο εσυ εγω μεχρι να βολευτω το βραδυ περναει αρκετη ωρα προσπαθω να με περνει ο υπνος με την τηλεοραση γιατι αλλιως δεν την παλευω οσο για την ζεστη ας ειναι καλα τα κλιματιστικα οπου βρισκομαι υπαρχει και ενα και δεν φευγω απο εκει.Δοξα το θεο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΝΑ μου εννοειται οπου υπαρχει κλιματιστικο εκει και εγω!

Πολυ ζεστη ρε κοριτσια και με εξαντλει και αυτος ο μικρος...φανταστειτε τι εχει να γινει σε λιγουσςμηνες με 2 θηριακια :blink: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

Πονεμένη με 3,5 κιλα στην 23η? Εγώ στην 20η έχω ένα 5κιλό πάνω. Αλλά ο γιατρός μου δεν μου λέει τπτ. Βασικά ούτε με ζύγισε την τελευταία φορά - κοίταξε το πόδια μου αν έχουν πρηστεί και αφού ήταν ίδια μου λέει είσαι μια χαρά. Εγώ ήμουν τρελή λιχούδα και πριν μείνω έγκυος και σίγουρα δεν μπορώ να κρατηθώ τώρα. Μόλις γεννήσω θα ξεκινήσω γυμναστήριο και δίαιτα και ελπίζω να τα χάσω. Μαζί με τα +3 που είχα βάλει τον χειμώνα πριν μείνω έγκυος!!!! Βαρελακιιιιιιιιιι.... :blush::blush::blush:

Όσον αφορά τον ύπνο δεν έχω κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής. Θα ξυπνήσω μια φορά το βράδυ για πιπι και θα ξεραθώ πάλι στον ύπνο. :whistle::whistle:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσουδες...τι κανετε???γιατι μωρε τοση καηλα με τα κιλα???5 πανω 10 κατω το ιδιο ειναι...αφου ετσι κι αλλιως μετα που θα γεννησουμε και να θελουμε να φαμε δεν θα προλαβαινουμε αρα μην στεναχωριεσται και ολες θα γινετε σκλεναρικοβες μετα...

σημερα ο πριγκηπας μου με εχει τρελανει στην κολοτουμπα λετε να με εκδηκειται που τον ξυπνησα απο τις 7 το πρωι??? ;);););););););) παντως ειναι τοσο ομορφο οταν τον νοιωθω..οταν παλι τον καταλαβαινει και ο αλεξης εεε εκει μονο σαμπανιες που δεν ανοιγουμε... :P:P:P:P

κοριτσια τι θα φατε σημερα???εγω εψησα οσπρια αλλα να σας πω την αληθεια δεν εχω και καμια ορεξη να τα φαω... :S:S:S:S:S:S παλι σε σαλατα θα καταληξω... :blush::blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα έχει φακές!! Και από ότι έμαθα από τον άντρα μου τις έκανα απίστευτες αυτή την φορά. Έφαγε την μισή κατσαρόλα χθες το βράδυ!!

Αυτή την εβδομάδα πρέπει να κάνω την γλυκόζη και έχω φρικάρει...έχω τσακίσει τα παγωτά τις τελευταίες ημέρες!!όπου και να πάω τρώω και ένα μπολάκι.. :blush::blush::blush:

Μέχρι να σχολάσω από την δουλειά είμαι μια χαρά - έχω το ταπεράκι μου με το φαγητό και προσέχω πάρα πολύ - μόλις φτάσω στο σπίτι κάτι με πιάνει!! Πείνα, απίστευτη πείνα και λαιμαργία!! :blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!

Ελπιζω να ειστε ολες καλα!!!

Εμεις λειπαμε και επιστρεψαμε το Σαββατο.

Χθες πήγα στο γιατρο και μας ειπε οτι κατα 90% εχουμε αγορακι!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Β επιπεδου κανατε όλες του Νοεμβριου;;;;

Τωρα καμπυλη ζαχαρου ε;;; :S:S:S Καλη επιτυχια.Χαλια εξεταση αλλα πολυ σημαντικη για την υγεια.

Αφου εγω σκεφτομαι να κανω απο τωρα. :huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια καλε ποτε φτασαμε τισ 100 σελιδες και ανοιξαμε και 2 δε3ν σας προλαβαινω---χθεσ το απογευμα γυρισα απο τις διακοπουλες ηταν πολυ ωραια οικογενειακα και ηρεμα---τι κανετε??? εγω με τα κιλα τα παω καλα βλεπετε δεν εχω και πολλα περιθωσρια για να παχυνω ο γιατρος ειπε προσοχη και αν γινεται καθολουη να μην παρω κιλα μεχρι στιγμης ειμαι τα ιδια ειχα χασει και 3 κιλα αλλα τα ξαναπηρα--εχω ακομα μερικους εμετους και αναγουλες και γενικα δυσπεψια και ετσι δεν ειναι πολυ ευκολο--μπορει να με παει ετσι μεχρι τον 9ο---τι αλλα νεα??? εδω στο Ηρακλειο εχει πολυ ζεστη αυτην την εβδομαδα ευυχωσ εχω αδειουλα και λεω πρωτα ο Θεος κατα τον Αυγουστο να παρω παλι---πολλα φιλια σε ολες και καλοριζικο το 2ο ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ :cheer::cheer::cheer::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Emena pantos koritsia o giatros mou eipe pos an oi aimatologikes mou einai kales kampilh zaxarou den tha kanw..Oute sthn proth mou ekana kai den to vriskw aparetito an oles oi eksetasois mou vgenoun mia xara.. Den exoume kai istoriko sthn oikogenia mas opote malon tha thn glitosw.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kala ee den uparxei auto to pragma...MPLE,MPLE TO XROMA EINAI MPLE KAI SINEXIZETE DINAMIKA OPOS FENETE...Den variese gera na einai ta palikaria mas...Entometaksh exw edw shmera kai thn mikrh ths ksaderfhs mou mazi methn dikia mou kai averta kouverta gennane mwra kai to paizoun mamades,exei polu plaka na ths akous otan paizoun :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eυγενια μου απο τωρα θα κανεις καμπυλη?Εμενα δεν μου εχει πει τιποτα ο γιατρος :unsure:

οντως καλε πολυ μπλε ...τι γινεται?????Αγοραρους θα γεμισουμε...Δεν θα ξερουν ποιον να πρωτοδιαλεξουν τα κοριτσακια :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας γεννηθεί και κανένα αγοράκι!!! Τον Απρίλιο γέννησε η κουμπάρα μου ένα κοριτσάκι και παρατηρούσαμε ότι όλα τα μωρά που είχαν γεννηθεί εκείνη την ημέρα ήταν κοριτσάκια!! Την επόμενη μέρα είδαμε λίγα γαλάζια μπαλονάκια..Γερά να είναι και ας είναι ότι θέλουν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εβακι τριανταφυλος εεε???τι τελειο και ευοδιαστο ονομα ειναι αυτο?ειναι καποιου παππου η ετσι σας ηρθε???εμεις τον δικο μας θα τον βγαλουμε ενα παραξενο και ασυνηθιστο ονομα για κρητικο..μανωλη :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: δεν μπορουμε να το αποφυγουμε και να θελαμε αφου και ο δικος μου μπαμπας και ο μακαρητης ο πεθερος μου μανωλιδες και οι δυο...και οποιο αλλο κοριτσι εχει σιγουρο ονομα η φυλλο να μου το λεει να φτιαχνω την λιστα μας...

παναγιωτα μου με το καλο ο γιος..δεν το βαζω ακομα μολις γινει 100% θα εισαι και εσυ στην μπλε λιστα... ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμένα εγκυούλες :laugh: επέστρεψα κι εγώ σπίτι μετά το ΣΒΚ. ανοίξατε ΝΟ 2 !!είμαστε πολυλογούδες τελικά :laugh:

έκανα τα δύο πρώτα μπάνια μου επιτέλους και δροσίστηκα , τι υπέροχα που ήταν , να καθόμουν λίγο ακόμη στη θάλασσα....σήμερα με την ζέστη δεν την παλεύω, συνέχεια κλιματιστικό ,αν και είμαι κατά.

έχω να διαβάσω όλα όσα γράψατε τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δικιο εχεις αλλα δεν πειραζει το ονομα της παναγιας δεν το αλλαζω ;););););) με τα χρονια συνηθηζεις...παντως αν δεν ειχαμε θεμα με παππουδες και γιαγιαδες θα εδινα αλλα ονοματα οπως το αγγελος αλεξανδρος παρης ερμης λυδια μαγδα αρετη αρτεμης..για αυτο λεω να κανω πολλα παιδια ... :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω προσπαθησα να κανω τη μικρη καμπυλη ζαχαρου αλλα κατεληξε στο πεζοδρομιο μαζι με το περιεχομενο το στομαχιου μου. Τελικα θα την ξανακανω αυτες τις μερες θα μου παρουν το αιματακι μου θα παω να φαω το πρωινο μου τοστακι ή γαλατακι ή και τα δυο και μια ωρα μετα θα μου ξαναπαρουν το αιματακι καλο εεεεε??

Με το ονομα δεν ξερω τη θα γινει εγω θελω να τις δωσω ενα ασχετο οπως Λυδια μ αρεσει το ονομα της μαμας μου αλλα οχι της πεθι και δεν ξερω τι θα γινει στο τελος Θελω να της δωσω και σαν δευτερο το ονομα της Παναγιας γιαυτο το δωρο που μου χαρισε για να μην το ξεχναω ποτε και να το ξερει και εκεινη.Θα δουμε ας ερθει με το καλο.

Κοριτσια παω να ετοιμαστω για θαλασσιτσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα το λυδια εχει περασει .Ισως στα επομενα αν ερθουν 1 η 2 η τρια μαζι????Ποιος ξερει αγνωστε οι βουλες του Θεου και του εμβρυολογου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς θα τον βγάλουμε Επαμεινώνδα και θα τον φωνάζουμε Νώντα μάλλον. Είναι το όνομα του πεθερού μου που δεν τον γνώρισα ποτέ, μιας και έχει φύγει απο την ζωή εδώ και 6 χρόνια. Πρέπει να τον τιμήσουμε.. Η πεθερά μου είχε τρελαθεί απο την χαρά της που θα της κάνω εγγονάκι, που να της επιβεβαιώσουμε ότι θα πάρει και το όνομα του άντρα της!!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω το εκανα το ζαχαρο πηγα το πρωι στο εργαστηριο μου πηραν αιμα και μετα με εκατσαν εκει καμια ωρα μετα μου εδωσαν 50γρ.γλυκοζης(κοινως ζαχαρονερο)κοντεψα να τα βγαλω ολα...και μετα μου ξαναπηραν αιμα..

ο γιατρος μου παντως με εβαλε να το ξανακανω γιατι δεν συμβαδιζαν οι τιμες οπως ειπε το ζαχαρο στο αιμα πριν ειναι αυξημενο ενω μετα την γλυκοζη η τιμη ηταν καλη...τωρα τι γινεται δεν ξερω...αναποδη παιδι μου σε ολα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Fisika ola mia sinithia einai,alla epeidi to soi mou kataklizete apo Maries den hthela na to valw kai egw,an vevea ginotan koritsaki tha to evaza giati einai ths mamas mou...Koritsia xriazome ta fwta sas.. Thelw na kanw xalva simigdalenio kai den kserw ti analogies xriazete me ta sistatika,,mhpos kserei kamia sas na mou pei????? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Χριστός Ανέστη!  Κι εγώ χθες έφαγα πολύ! Ευτυχώς δεν έχουμε άλλα τραπεζωματα αυτές τις μέρες!! Εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου νωρίς στην εγκυμοσύνη οπότε ευτυχώς δεν έχω τέτοιες μέρες να κάνω εξετάσεις!  Το σίγουρο είναι ότι αυτή τη βδομάδα θα τρώω παραπάνω. Ειδικά γλυκά!  Καλή επιτυχία με την καμπύλη όσες κάνετε αυτές τις μέρες! Εγώ είχα και νεράκι μαζί μου για να πίνω και να αποφύγω την αναγουλα από τη γλυκόζη.Κι ένα βιβλίο για το δίωρο που περίμενα να περάσει κάπως η ώρα!
    • Καλημέρα κι απο μένα κορίτσια μου! Μόνο εχθές έφαγα πολύ φαγητό μπορώ να πω. Ευτυχώς εκτός απο το πρωινό μου, που γενικά τρώω μπισκότα, κουλουράκια και τσουρέκι γενικά... δεν έχω φάει άλλα γλυκά θα έλεγα. Αν σκεφτείς ότι ουσιαστικά πάντα κάνω 2 καλά γεύματα και πριν την εγκυμοσύνη και κατά τη διάρκεια... μια χαρά νομίζω είμαι. Απλά το μεσημεριανό μου είναι περισσότερο απ' ότι προ εγκυμοσύνης. Αν δεν είχα θυρεοει΄δή, πιστεύω θα ήταν και λιγότερα τα κιλά... αλλά και πάλι καλά είμαι νομίζω.
    • Χαχα νομίζω οι περισσότεροι το παρακάναμε λίγο αυτές τις μέρες! Κι εγώ που έχω θέμα με το σάκχαρο τρώω κάθε μέρα γλυκό! ( Ευτυχώς εμένα με πειράζουν περισσότερο τα φρούτα απ' τα γλυκά.) Απλά την προηγούμενη της καμπύλης και ιδίως το βράδυ να φας κανονικά κι όχι πολύ αργά! Όπως κάνεις δλδ στην δίαιτά σου! Καλά να περάσετε στη βάφτιση! 🤗 Εμείς σε Γιώργηδες θα πάμε σμρ, άλλο φαΐ πάλι 😀
    • Καλημέρα!  Άστα να πάνε πολύ φαγητό αυτές τις μέρες κ έχουμε κι άλλες 2 σιγουρα🤣🤣 Κ εγώ που υποτίθεται απάνω διατροφή αυτές τις μέρες άστα, να δω πως θα ζυγιστω την Τετάρτη που θα πάω στην διατροφολογο😭 Ποτε έχεις καμπύλη? Εγώ λογικά αφού την Πέμπτη έχω γιατρό μάλλον θα μου πει για την επόμενη εβδομάδα!
    • Κορίτσια καλημέρα πως είστε ; μμμ κορίτσι μου ακόμα με μπερδεύει λίγο το τεστ σου δεν μπορω να καταλάβω  🤔 όντως φαίνεται κάτι αλλά το βλέπω σαν γκρι χρώμα.. μπορεί ακόμα να είναι νωρίς 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...