Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

Καλησπέρα και καλή χρονιά!!!!!!!!!!!!!

Να μας ζήσουν τα ζουζούνια μας και η Παναγία να μας τα προστατεύει πάντα!!!!!!!!!

Έχω 6 μήνες να επικοινωνήσω σχεδόν απ' όταν γέννησα!!!!!!!!!!!! Σύνέπεσαν πολλά πράγματα και θεματάκια υγείας δικά μου και κούραση και ξενιασιά με τον γιόκα μου και πολλλά φιλάκια και αγκαλίτσες,καταλαβαίνετε... Έχω τρελαθεί με τον γιό μου είμαι πολύ ερωτευμένη μαζί του και συνέχεια του ρουφάω τα μαγουλάκια και τα μπουτάκια!!!!!!!!! Κορίτσια πως είστε; σας 'πεθύμησα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Προσπαθώ τώρα και για δεύτερο μπεμπέ καθότι έτσι με συμβούλεψε ο γυναικολόγος μου αφού είχα πρόβλημα γονιμότητας!!!!!!!!!! Βέβαια γέννησα με καισαρική πριν 6 και μισό μήνες και το φοβάμαι αλλά για να το λέει ο γιατρός μου κάτι θα ξέρει!!!!!!!!! Το μόνο που δεν θέλω να ξαναπεράσω είναι η περιπέτεια με το νύχι του ποδιού μου που ξεκίνησε προς το τέλος της εγκυμοσύνης μου και κατέληξα προς το τέλος Σεπτεμβρίου να το βγάλω στο κατ και υπέφερα απο φριχτούς και ασύγκριτους πόνους...δεν υπάρχει αυτός ο πόνος!!!!!!!!!!!!!! Ελπίζω και παρακαλώ την Παναγία να με προστατέψει να μην το ξαναπάθω ποτέ και κανένας άνθρωπος!!!!!!!!!!

Το μωράκι μου είναι καλά,πρόσφατα πέρασε μια ιωσούλα,βροχίτιδας και τώρα είναι στο τέλος της ανάρωσης και σκεφτόμαστε αύριο μετα απο 2 εβδομάδες να πάμε βόλτα!!!!!!!!!!!!! Δεν πήρε αντιβίωση γιατί κατάφερα να τον βοηθήσω με τα εισπνοόμενα (τρία διαφορετικά και κορτιζόνη) και με άφθονες αμπούλες (16 την ημέρα) και αναροφητήρα βλένας για την μυτούλα, με αυτά έγινε καλά,δόξα το Θεό,γλιτώσαμε τα χειρότερα..

Με τον ύπνο έχουμε ένα θέμα.. έχει ωράριο αργό,δηλαδή αν δεν πάει 11 με 12 το βράδυ δεν κοιμάται.. αλλλά μετα΄ξυπνάει 8 το πρωί,δηλαδή κάνει σερί ύπνο!!!!!!! Μάλλον είναι νυχτοπούλι !!!!!!!!!!!!!!!!

Είναι πολύ αναπτυγμένο μωράκι!!!!!!!!!!! Είναι ήδη 10 κιλά και ύψος 75 πόντους!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock::shock::shock: Τον θήλασα σχεδόν 4 μήνες,τους τρείς μήνες αρκετά καλά, αλλά απο την αρχή έδινα και μπουκάλι λόγω του ότι είχε ίκτερο και έπρεπε να πάρει βάρος γιατί είχε μείνει 2 κιλά και έπειτα και 'γω με την καισαρική δεν μπορούσα να κάνω αποκλειστικό θηλασμό και επίσης ήταν πολύ φαγάνας και δεν έφτανε το μητρικό,αφού δεν έτρωγα και 'γω σωστά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και τα μωράκια σας !!!!!!!!!!

Ρένα μου σ'ευχαριστώ που μου ανέφερες σε μήνυμα που έχετε μαζευτεί για να σας επικοινωνώ και'γω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες και θα προσπαθώ να μπαίνω όσο μπορώ πιο τακτικά!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πολύ ωραία μας μπηκε το 2011 απο την Δευτέρα ο αντρας μου με 40 πυρετο σήμερα κόλησε και μένα αστα να πανε βέβαια εγώ δεν κάνω πυρετό.ευτυχώς τον μπεμπακο μου να μην κολλήσει. κορίτσια με έχει πιασει μια μελαγχολία με το θέμα τον κιλών; εσείς πως τα πατε τα χάσατε εγώ έχω χασει αλλα έχω ακόμη 7 κιλά είχα παραπανίσια κιλά και απο πριν μείνω έγκυος τί θα κάνω; πρεπει να τα χάσω μου χαλάν την ψυχολογία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελία περαστικά σας... Ασε μην λες για τα κιλά γιατί και εμένα μ´εχει πάρει πολύ από κάτω...και εγώ είχα παραπανισια κιλά από πριν να φανταστείς ξεκίνησα από τα 73 εχασα τα 3 τους δυο πρώτους μήνες λόγω ότι έκανα συνέχεια εμετους..σύνολο εβαλα 13 και μετά την γέννα έχασα τέσσερα μέχρι να σαραντησω έχασα αλλά 2 και μετά μου άνοιξε τρέλα η όρεξη λόγω θηλασμου και έβαλα 2...βέβαια έχω κανένα μήνα που προσέχω τι τρώω πάω και γυμναστήριο αλλά τπτ η ζυγαριά έχει κολλήσει και δεν λέει να ξεκολλήσει με τπτ...το σκέφτομαι και ζοριζομαι γ&@ω τα κιλά μου. Έχω μια ελπίδα γιατί η αδερφή μου αλλά και μια φίλη μου μου λένε ότι επειδή θηλαζω αποκλειστικά δεν θα τα χάσω εύκολα...που θα πανε όμως θα φύγουν τα άτιμα...Εσυ θηλαζεις αποκλειστικά; Ακούω και κάποια κορίτσια που λένε ότι τα χάνουν χωρίς να το καταλάβουν και φουντωνω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά να έχουμε κοριτσάκια!!!!!!!

Υγεία πάνω απ' όλα και τα υπολοιπα βολεύονται!!!!

ΑνναΜαρία μου!!!Που είσαι βρε ψυχή;Πολύ καιρό έχω να ακούσω νέα σου!!Σε σκεφτόμουν συχνά πάντως ;) Χαίρομαι που είστε καλά και μεγαλώνεται!!Σε έχει τρελάνει ο μικρούλης ε;Λογικό,αφού τα μωρά είναι σκέτη τρέλα,πόσο μάλλον τα δικά μας ;);) Φαγανούλης ε;Μπράβο,η Ειρήνη μου είναι 7 κιλά και 68 πόντους,θέλει να γίνει μπαλαρίνα :lol::lol:

Άντε μην χάνεσαι,να μαθαίνουμε νέα σου!!!

Ευαγγελία περαστικά σας ρε συ,εύχομαι να αναρρώσετε γρήγορα,το ίδιο και ο μικρούλης σου Νάντια αν δεν έχει αναρρώσει ήδη :?:? (έχει κάποιες μέρες που έγραψες το μνμ γιαυτό!)

Τώρα για τα κιλά που λέτε,τα ίδια χάλια και εγώ...Θηλάζω αλλά δεν με βοηθάει ιδιαίτερα ο θηλασμός να χάσω,δεν μπορώ να είμαι και σε δίαιτα τρελή,πεινάω συνεχώς ρε κορίτσια :oops::oops::oops: και θέλω και τα γλυκάκια μου :oops::oops::oops::oops:

Έβαλα 17 κιλά,έχασα τα 10 τον 1ο μήνα και μετά πάγωσε η ζυγαριά...είμουν πολύ αδύνατη 50 κιλά,ξεκίνησα με 55 την εγκυμοσύνη(είχα πάρει λίγο),τώρα είμαι 61,φυσικά δεν μου μπαίνει ΚΑΝΕΝΑ από τα ρούχα μου και έχω φρικάρει :evil::evil::evil: είχα μια κρυφή ελπίδα ότι θα χάσω με την περίοδο αλλά τπτ!!!Γυμναστήριο λέω να πάω και συνέχεια το αναβάλω..τεσπα θα τα χάσουμε κάποια στιγμή,που θα πάει....Πάντως από πείσμα δεν αγοράζω καινούρια ρούχα,θα μπω στα παία :lol::lol::lol:

Αθηνά μου ο ύπνος σας είναι τέλειος!!Ας κοιμότανε και η δικιά μου τόσο και ας την κουνούσα και εγώ :lol::lol:

Εμείς μία φρίκη πάλι με τον ύπνο της...προσπαθούμε εδώ και 1 εβδομάδα να την βάλουμε στο δωμάτιο της στο κρεβατάκι(μέχρι τώρα την είχαμε στο δικό μας σε λίκνο)και δεν κοιμάται με τπτ!!!!Μόλις την ακουμπάω στο κρεβάτι,γαρίδα το μάτι!!!Τι θα κάνω πια μ'αυτό το παιδί;Κοιμάται πάλι και αργά,φρίκη!!Την παίρνουμε μαζί μας και κοιμάται σαν πουλάκι....και πολλές ώρες!!!!Μου φαινεται θα τα παρατήσω και θα κοιμόμαστε όλοι μαζοί και τέλος!!!Το παιδί μου δεν ξεκολάει από πάνω μου,τι να κάνω;Την αγαπώ ;);)

Αυτά....

Τα φιλιά μου σε όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλη χρονια να εχουμε !!!!!! Υγεια σε ολα τα παιδακια !!!!!

Η μικρη μου εφαγε πατατα και κολοκυθι σημερα Ειχε μια φατσα απεριγραπτη (μαλλον δεν της αρεσε και πολυ) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΑΑ!!ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗ ΝΕΑ ΧΡΟΝΙΑ!!ΝΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΑΣ!1ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΑ!!!ΜΕ ΤΗΝ ΖΟΥΖΟΥΝΑ ΜΟΥ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ!!ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΜΗΝ ΤΗ ΜΑΤΙΑΣΩ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΥΣΥΧΗ!!ΕΥΤΥΧΩΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΗ ΖΗΛΕΥΕΙ..ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΦΑΣΗ ΠΟΥ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΕΧΟΥΜΕ ΗΡΕΜΗΣΕΙ!!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ!!ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και μεις σήμερα 2η μέρα που έφαγε πατατα κολοκύθι και καρότο το έφαγε πιο ευχάριστα απο χθες.αύριο θα του το φτιαξω με μοσχαρακι αντε να δουμε δεν με δυσκολεύει παντως στο φαγητό.

mam nantia και γω αποκλειστικά θυλαζω άλλοι όμως μου έχουνε πει ότι όταν θυλαζεις χανεις γύρω στις 500 θερμιδες.αν ισχύει αυτό φαντασου δήλαδή ποσο θα δυσκολευτώ αργοτερα όταν θα σταματίσω να θυλαζω.τελος παντως ας είναι γερα τα παιδάκια μας και κάτι θα κάνουμε.απλα μωρε θελω να μπορω΄να βλέπω τον εαυτό μου στον καθρέφτη.και μενα μου την σπανε αλλες που τα χάνουν τόσο γρηγορα το ΄11 είπαμε θα προσπαθήσουμε πολύ ελπιζω να τα χασω μέχρι την βαπτιση του μπεμπη 22/5 έχουμε κανονίσει.εσείς αλήθεια έχετε κανονίσει ποτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελία και εγώ έτσι έχω ακούσει ότι κατά τον θηλασμό καταναλώνεις 500 θερμίδες αλλά επειδή αλλάζει ο μεταβολισμός και καις πιο αργά γιαυτό δεν τα χάνουμε ...τι να πω ? από την μια σκάω από την άλλη λέω δεν πειράζει το μπεμπακι μου θρέφω, για τον παίδαρο μου τα πάντα!!!Ευαγγελία μου εμείς τον βαπτίσαμε όταν ήταν 2μίση μηνών γιατί μετά θα πήγαινε μετά το καλοκαίρι γιατί η κουμπάρα μου είναι έγκυος και θα περιμέναμε οπότε... Αργύρη τον είπαμε... εσείς πως θα τον πείτε? άσε εγώ ήμουν φακλανιτσα στην βάπτιση αλλά από μπούστο έσκιζα!!! έκανα το λάθος όταν πήρα το φόρεμα να φοράω το σουτιέν του θηλασμού και μετά που φόρεσα το κανονικό πεταγόταν πολύ ... ντροπή... κόντεψα να βγάλω το μάτι του παπά.. αν θές καμια ιδεα για την βαπτιση πεσ :D:D:D

να σε ρωτήσω κάτι για τις στέρεές? του έδωσες καθόλου κρεμά σκόνη? γιατί δεν θέλω να του δώσω και θέλω να του δίνω έτσι φρούτα πρώτα και μετά λαχανικά..

Κατερίνα ευχαριστούμε για τα περαστικά.. ακόμα αντιβίωση παίρνουμε αλλά είμαστε καλύτερα. Την Δευτέρα θα κάνουμε και υπέρηχο... :(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοπελιές μου :D !!!

Mam nantia πέθανα στο γέλιο με το πλούσιο μπούστο :lol::lol::lol: !!! Περαστικά και στον μικρούλη... :(

Μην αγχώνεστε κορίτσια με τα κιλά...όλα θα χαθούν...σιγά σιγά :) !!!

Ευαγγελία εμείς αύριο πάμε παιδίατρο και ξεκινάμε και εμείς στερεές...άντε να δούμε...πάντως όταν τρώμε εμείς μπροστά της γουρλώνει τα μάτια :shock: , κοκκαλώνει και μας κοιτάει μέχρι να τελειώσουμε :lol: !!!

Κατερινάκι μου καλά κάνεις και ακολουθείς τα δικά της "θέλω" όσον αφορά στον ύπνο...στο τέλος θα ανταμοιφθείς (έτσι διάβασα κάπου και μακάρι να είναι αλήθεια) :) !

ΆνναΜαρία και πολύ παίδαρος ο κούκλος σου :) !!!! Έρωτας απίστευτος έτσι? Και εγώ έτσι νιώθω για τη μπουμπού...

Κορίτσια όλα οκ με την βάφτιση...τα έβαλα όλα σε σειρά και μου έφυγε το άγχος...

Σας φιλώ γλυκά :-*:-*:-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kaλημερα !! Οσες ξεκινησατε στερεες τροφες ποσες κενωσεις εχουν τη μερα;; Εχω κουραστει να την πλενω τη σκατουλα :lol:

Φιλακια στα μπεμπακια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλιτσες.... πωωωωω ποσο καιρο εχω να μπω... (παω να σας διαβάσω κ να φτιάξω μια λίστα με τα ονόματά σας {όπως αυτη που εχω στην υπογραφη μου} ) Φιλάκια.....

Θέλω μια χαρη για οποια εχει facebook. Να βοηθησουμε μια μανούλα(2010) να κερδισει διαγωνισμο....

xreiazomai ti voithia sas opoia mporei as kanei ena like sti foto ston parakato sindesmo.

ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟ LIKE .....

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 28&theater

EYXARISTοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 4119061728

αυτός είναι ο σύνδεσμος... πρώτα κάνουμε like στην σελίδα CONDIVA και μετά κάνουμε like στην φωτογραφία με τα υπέροχα μπλε-μαύρα παπούτσια χορού.

Κορίτσια σας ευχαριστώ.... όποια έχει facebook και θέλει να με κάνει φίλη είμαι η LabriniB Apla. Filakia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ..ΑΛΛΑ ΜΕ ΚΑΙΕΙΤα κανει 4-6 φορες τη μερα Τα εχω παιξει να την πλενω συνεχεια Αυτα τα χρυσα παιδακια που τα κανουν μια φορα τη μερα πού ειναι;

Τα δικα σας ποσες κενωσεις εχουν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Apis και εμείς τουλάχιστον 3-4 φορές κάνουμε κακακια αλλά εμείς ακόμα θηλάζουμε μόνο και μέχρι την προηγούμενη βδομάδα παίρναμε αντιβιωση λόγω ουρολοιμοξης και κάναμε από εκεί διαρροιες...Πριν την αντιβιοση κάναμε 2-3 φορές την μέρα.Δουλεύει τ´αντερακι μας... Δεν ξέρω αν σε βοηθησα...μάλλον όχι... Αν σε παρηγορεί και εμείς ο χεστρούλης δεν το προλαβαίνω φορμακια και φανελακια. :shock::shock:

Αθηνά ασε ασε με το μπουστο...με το καλό η βάπτιση αφού τα έχεις όλα έτοιμα,περιμένω φωτό !! :D:D:D

Λαμπρινη οκ έκανα like....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας καιρο είχα να μπω.τί κάνετε;mam nantia ναι του δίνω το απογευμα κρεμα βανίλια το πρωί όμως τρώει φρουτα και μένα κανονικά.Οταν ξυπναει τον θυλάζω και μέτα γύρω στις 10 του δίνω φρουτα (αχλαδι μήλο πορτοκάλι χυμό και μπανάνα)απο μισό φρουτο.το μεσημέρι 1:00 τρώει μοσχαράκι με καροτο πατατα και κολοκυθάκι τα αλλέθω και του βάζω ένα κουταλάκι λάδι και 2-3 σταγόνες λεμονι την νοστιμένει αρκετα.το απογευμα τρωει κρεμα βανίλια γύρω στις 5 και τέλος το βραδυ 9:00 τον θυλάζω ξανά. Εμείς τον μπέμπη θα τον πούμε Δημήτρη το όνομα του πεθερού μου. ναι αμέ θα ήθελα καμια ιδέα για τη βαπτιση. Τί θέμα είχατε; καλά δεν προκειτε να κάνω καμια υπερπαραγωγη δύσκολες εποχές αλλα θέλω να έχει ένα θεματάκι.

apis όσο για τις κενώσεις κάνει το απογευμα κακακια και τα κάνει σε δυο δόσεις κάθε μέρα το θέμα είναι ότι τώρα με το φαγητό μυρίζουν απαίσια όχι ότι μυριζαν τέλεια αλλα τώρα παραέγινε το κακό.

το κορυφαίο δεν σας το είπα ο μπέμπης θέλει να τον κραταμε και να κάνει βηματάκια αλλάζει τα ποδαρακια του και καμαρώνει πολύ.βέβαια η παιδίατρος μου είπε όχι περπατούρα γιατί είναι αγοράκι.εσείς τι ρωτήσατε; δεν ξέρω τί να κάνω ΄μάλλον θα την ακούσω αλλα βρε κορίτσια τί εμονή με την περπατούρα λές και μεις που μπηκαμε κάτι παθαμε και τον αδερφό μου που είναι αγόρι τον έβαλε η μαμα μου δεν έπαθε κατι. θα μας τρελλανει η μέση μας αμα θέλει απο τωρα τέτοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια :) !!!

Ευαγγελία και εμένα ο παιδίατρος μου απαγόρεψε την περπατούρα (και ας ήμαστε κορίτσια) γιατί λέει ότι γίνονται πολλά ατυχήματα με περπατούρες :( ...ωστόσο και εμάς μας έβαλε η μαμά μου και τους τρεις...νομίζω ότι θέλει πολύ προσοχή σε σκάλες και να γενικά να μην αναποδογυρίσει... :? εγώ πάντως θα ήθελα να την βάλω γιατί όπως είπες και εσύ η μέση μας που να αντέξει (και η δικιά μου από τώρα στην αγκαλιά θέλει όρθια.... :o δεν λυγίζει με τίποτα τα πόδια της)...όσο για θέμα βάφτισης εμείς έχουμε τη νεράιδα...αλλά λιτά και εμείς μη φανταστείς....λίγα πράγματα...τώρα εσύ για αγόρι δεν ξέρω ιδιαίτερα να σου πω...πότε είπαμε βαφτίζετε...τον Μάιο αν δεν κάνω λάθος...θα μπορούσες να επιλέξεις θέμα τα ναυτάκια ;) !

Apis τις λίγες μέρες που τρώει στερεές (μικρή ποσότητα βέβαια) δεν είδα ιδιαίτερη διαφορά στις κενώσεις (1-2 φορές την ημέρα)...θα σου πω όταν τρώει περισσότερο. :)

Mam nantia μου έμεινε μόνο να ψωνίσω το φόρεμα το δικό μου, και ρούχα για τον άντρα μου...θα βάλω φωτό να δείτε μετά ;) !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου...

σήμερα πήγαμε κάναμε το εμβολιακι μας :(:( και βάλαμε και βάρος.. κάναμε και την καλλιέργεια για να είμαστε σίγουροι ότι τελειώσαμε με την ουρολοίμωξη... μας είπε και να ξεκινήσουμε και σιγά σιγά με τις στερεές, πρώτα με φρουτακια και μετά κρέμα το απόγευμα. Εσείς πίνετε και νεράκι; χρειάζεται με τα φρουτακια; και αφού θηλάζει; μας είπε να τον δίνω σιγά σιγά για να το συνηθίσει.

ευαγγελια πολύ ωραίο όνομα το Δημήτρης έτσι λένε και τον μπαμπά μου και το δεύτερο όταν με το καλό γίνει και αν είναι αγοράκι θα το πούμε Δημήτρη.. Εμείς είχαμε θέμα παπάκι γιατί το έχουμε με τον άντρα μου πολύ, όλο παπάκι τον λέω :D:D:D ..θα προσπαθήσω να βάλω καμιά φωτο αν τα καταφέρω(πως το κανουμε?)...και εμεις μην νομιζεις δεν ξοδεψαμε και πολλα(κριση γαρ) απλα τα καναμε ολα μονοι μας...μπομπονιερες στολισμο γλυκα ολα...τοτε που περναμε υλικά και τετοια για αγοράκια βρηκα, πριγκιπας, βατραχουλης, φορμουλα, τρενακια, αεροπλανακια. Βασικα μπορεις να κανεις και εσυ κατι που σας εκφράζει..οτι βοηθεια και ιδεες θες πες.

αθηνα συμβουλη: οταν πασ για το φορεμα φορα το σουτιεν που θα φορασ εκεινη την μερα :D:D:D;);););) ξερω την πατησα....φιλακια κοπελουδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mam nantia ωραιο θέμα είχατε το παπακι μου άρεσει αλλά και η φόρμουλα γιατί ο άντρας μου τρεχει σε αγώνες ραλλύ ( ναι καλά διαβασες έχουμε αγωνιστικό και είναι οδηγός σε αγώνες ωραίο χόμπι έ;)και θα ήταν ωραίο να το κάνουμε αλλά απο την άλλη μήπως το περιμένουν όλοι και το θεωρήσουν ότι το κάνουμε για εφέ;τέλος παντως όταν φτασει εκείνη η ώρα θα δούμε.κοριτσάκια σήμερα μου ήρθε περίοδο για πρωτη φορά απο τη μια ξενέρωσα αλλά απο την αλλη δεν ξέρετε ποσο ξεπριστικα αμέσως φανταστήτε κατακράτηση που είχα.

έκοψα το βραδινό θυλασμό του μπεμπη απο χθές του δινω μόνο το πρωίνο γάλα απο μένα μέχρι να κοπει πιστευω ότι αρκετο διαστημα θύλασα αλλωστε και η παιδίατρος μου είπε ότι τώρα τρωει και φαγητακι ο γυναικολόγος μου μου είπε να μην παρω χάπια για το γάλα δινοντάς του μόνο ένα γευμα θα κοπει απο μόνο του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

euaggelia σοβαρά μιλάς για τον αντρούλι σου??? τέλεια νομίζω αν και θα καρδιοχτυπάς σε κάθε αγώνα νομίζω έτσι δεν είναι? αν είναι έτσι μην το σκέφτεσαι για το θεματάκι φόρμουλα...και τι σε νοιάζει τι θα πουν οι άλλοι αν σας αρέσει εσάς? αν το πεις και στον άντρα σου να δεις ότι θα ξετρελαθεί... εμείς πάντως επειδή και εμένα έχει τρέλα με φόρμουλα, αγώνες κτλ έχουμε πει από τώρα ότι στο δεύτερο αν είναι αγόρι αυτό θα είναι το θεματάκι... :D:D:D επίσης άλλο θέμα που ήθελα να σε προτείνω είναι οι πειρατές!

εμένα περίοδος μου εχει έρθει δυο φορές ήδη όχι βέβαια στον κύκλο μου..η δεύτερη μου ήρθε μετά απο ενάμιση μήνα από την πρώτη... είχα ξεπρηστεί και εγώ και μου λέγανε ότι είχα αδυνατίσει αλλά από κιλά τπτ γραμμάριο δεν χάνω :(:(

με τον θηλασμό εγώ λέω να τον κρατήσω μέχρι τον χρόνο τουλάχιστον πρωί βράδυ... έτσι είναι η σκέψη τώρα θα φανεί στην πράξη. Ξεκινήσαμε σιγά σιγά τα φρουτάκια και δεν τα τρώει και τόσο ορεξάτα.. έμαθε να βγάζει και την γλωσσίτσα και να κάνει πριιι ή όλο το φτύνει...και εσάς έτσι έκαναν στην αρχή?

τσαοοοοο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη μου ειχε αρχισει με κρεμα Δεν το εφτυνε αλλα σαν να της επεφτε απο το στομα Με τα φρουτα ηταν πολυ καλυτερα Ισως της αρεσαν και περισσοτερο Ειναι μεχρι να μαθει να τρωει

Με δοντακια πώς τα πατε Βγαλανε τιποτα τα ζουζουνια σας;; Εμας τιποτα Αν και σημερα εχει τοση γκρινια που δεν ξερω τι να περιμενω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι mam nantia καρδιοχτυπαω αυτό είναι αλήθεια αλλα μου αρέσει περισσότερο απο το να του αρεσε το ποδόσφαιρο. και γω για χρονο έλεγα αλλα δεν νομίζω πως του φτανει το γαλα μου πια και είναι μια καλή ευκαιρία να ξεκινήσω διατροφή γιατί και γω δεν πεφτω γραμαριο.εμένα τρωει κανονικα δεν το φτυνει κανει τα διαφορά του και μένα αλλα μαλλον δεν έχει καταλάβει ότι μπορεί να το κάνει και με γεματο το στομα και έτσι κανει πριιιιιι αλλα μόλις του δινω φαγητο σταματαει το καταπινει και συνεχίζει. σήμερα καταφερε και σήκωσε τον ποπο του για να μπουσουλήσει αλλα παει προς τα πισω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι θέλω να πιστεύω και εγώ κορίτσια μέχρι να συνηθίσει να καταπίνει και μετα δεν θα το φτυνει...απις εμείς από δοντακια τπτ αλλά έχει πολλά σαλια και συνέχεια όλα στο στόμα...καλά Ευαγγελία εσείς είστε πολύ προχωρημενοι!!!εμείς λίγο καιρό έχει που όταν είναι ανάσκελα σηκώνει τον ποπουλι του και γυρίζει...ο τεμπελαρος!! Αύριο και εγώ λέω να πάω σε μια γνωστή μου διαιτολογο να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω διατροφή τώρα που θηλαζω, γυμναστήριο ξεκίνησα ήδη γιατί τον Ιούλιο εχουμε γάμο, η κουνιάδα μου. Αντε να δούμε θα χάσουμε τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες γεια σας mam nantia ναι είμαστε πολύ προχωριμένοι ασε θέλει όλοι την ώρα να τον κραταμε όρθιο για να περπατάει και αλλάζει βηματακια κανονικά στο παρκο μέσα τον σηκώνω του βαζω τα χερακια να κρατιέται και στεκεται όρθιος μονος του. και το κορυφαίο όταν καθεται στο ριλάξ και του δώσω τα χέρια μου γλυστραει πατάει τα ποδια του κατω και σηκώνετε όπως σηκωνώμαστε εμεις απο την καρέκλα. είναι απιστευτος πολύ κινηση το παιδί τι να πω. μου το έχει πει και η παιδίατρος αυτο βέβαια ότι έχει απιστευτη κίνηση. να σε ρωτήσω κάτι; σε αφήνει να χρησιμοποιείσεις περπατούρα; εμένα όχι δεν κανει λέει γιατί είναι αγοράκι. και άρα όπως καταλαβες θα μας πεθάνει η μέση μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελαρες γεια σας!!! Αχ Ευαγγελία να τον χαίρεσαι τον ανταρτακο σας βρε!!! Που θέλει κιόλας να στέκεται το μαναράκι.... Μπα εμείς τπτ σου λέω καμμιά σχέση.. :( που θα παει θα αρχίσει και ο δικός μας! Για περπατουρα δεν έκανα κουβέντα αλλά άμα θες ρωτάω την άλλη φορά που θα την δούμε. Η αδερφή μου πάντως τον Δικο της τον έβαζε και δεν είχαν κανένα πρόβλημα..γιατί δεν σας αφήνει; Που κάνει πρόβλημα; Τελικά αποφασισες θέμα για την βάπτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοπελιές μου καλησπέρα :) !!!!

Λοιπόν....και το όνομα αυτής Βασιλική!!!! :D Το βαφτίσαμε το κοριτσάκι μας...ή καλύτερα να πω την "Μις Κλαψιάρα 2011" :lol::lol::lol: !!!! Δεν σταμάτησε να κλαίει κορίτσια.... :cry: ...μέσα στο άγχος εγώ και ο μπαμπάς της, στην αρχή ήταν καλά μόλις όμως είδε τον παπά :o:o:o ...φρίκαρε εντελώς....μέχρι να τελειώσει το μυστήριο μου φάνηκε σα να πέρασε ένας αιώνας :shock: !!!! Έγινε χριστιανή το κοριτσάκι μου... :)

Με τις στερεές και εμείς κάθε μέρα και καλύτερα...όσο για δόντι σαν κάτι να αισθάνθηκα προχτές όταν τη θήλαζα αλλά δεν είμαι σίγουρη ακόμη :? ...πάντως όταν βάζω το δάχτυλό μου στο στόμα της δεν καταλαβαίνω τίποτα.

Αυτά κορίτσια μου τα νέα μου...φιλάκια!!! :-*:-*:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...