Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και από την χιονισμενη Κοζάνη!!!

-12 είχε τώρα το βραδάκι οπότε ποτέ έχουμε να βγούμε 2 βδομάδες... Εμείς την Δευτέρα θα πάμε στην γιατρό και να δούμε τι θα μας πει για στέρεες..και εμείς αποκλειστικά θηλάζουμε και μια φορά μου είχε έρθει περίοδος αλλά από τότε ούτε φωνή ούτε ακρόαση :) :) :)

Κατερίνα να σας ζήσει η Ειρηνουλα σας και πάντα φωτισμένη!!! Και εμείς τον βαφτισαμε 10/10/10 και τον είπαμε Αργύρη!

Από μυξούλες και εμείς άλλο τίποτα πολύ φυσιολογικό όρο και τις ρουφάει η μαμά αλλά δεν μας αρέσει καθόλου και κλαίμε πολύ :( :(

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ;; Με τα κιλά της εγκυμοσύνης πως τα πάτε; Γιατί εγώ είχα πάρει 13 σύνολο και όχι απλά δεν τα έχασα αλλά η όρεξη μου έχει ανοίξει τρέλα με τον θηλασμό... Έχω σκάσει.. Πως θα τα χάσω δεν ξέρω..ξεκίνησα λίγο γυμναστήριο προσέχω και τι τρώω αλλά τπτ ούτε γραμμαριο.. :?:?:? ουφ θα σκάσω. Ακούω και άλλες κοπέλες που τα χάνουν εύκολα χωρίς να το καταλάβουν και σκάω :o:o:roll::roll:

Αυτά κοριτσουδια φιλακια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κοπελιές μου :) !!!

Κατερίνα μου τι το μελέτησα....μου ήρθε περίοδος σήμερα, δεν έλεγα καλύτερα να μου τύχει το τζόκερ :D:D:D !!!! Σήμερα η μικρή μου ξύπνησε 8 το πρωί...από τις 10 και κάτι που κοιμήθηκε :shock::shock::shock: , φοβάμαι και να το λέω!

mam nantia να σας ζήσει ο Αργύρης σας...τέλειο όνομα :):) ! Πω πω τι κρύο στην Κοζάνη...εμείς εδώ με -2 και τα παίξαμε :lol::lol::lol: !!!

Όσο για τα κιλά εγώ πήρα 16 και ενώ έχασα τους πρώτους μήνες τα 13 μετά άνοιξε η όρεξή μου και τώρα φοβάμαι να ανέβω στη ζυγαριά :shock::shock::shock: , σίγουρα θα έχω βάλει 2-3...θέλει να προσέξω γιατί ενώ έτρωγα σωστά τώρα όταν είμαι κουρασμένη όλο βλακείες θέλω να τρώω :o !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανούλες τι κανετε; κατερινα και mam nantia να σας ζήσουν τα παιδάκια σας εμεις θα τον βαπτισουμε στις 22/5. εμένα ξεκίνησε βανίλια ρυζάλευρο την Τεταρτη την τρωει καλά την πρωτη μέρα τρελάθηκα απο το γέλιο.μόλις στην φαει όλη θα την βαλω το απογευμα και στη θέση της τη φρουτοκρεμα. και μετα φαγητακι χορτοσουπα στην αρχη και μετα σουπιτσα με μοσχαρι ή κοτοπουλο. κορίτσια εγω τον θυλάζω ακομη και δεν έχω αδιαθετήσει ακομη αν και τωρα τελευταια νιωθω κατι πονακια λέτε; καλύτερα να μην το γρουσουζεύω. τωρα που ξεκινησατε κρεμουλα μελαγχολίσατε καθολου.εγώ απο τη μια χαρηκα και απο την αλλη σκεφτομουν πως μεγαλωνει και θα μπορεί να τρωει και απο αλλου και ότι δεν με έχει τόση αναγκη τελικά όντως ο θυλασμος σε δένει πολυ με το παιδί . και φαντασου ότι μονο ένα γευμα γάλακτος έχει σταματήσει στα άλλα τον θυλάζω κανονικα. με βρισκω λίγο υπερβολική αλλα θα το συνηθήσω.καλο βραδυ μανουλες :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!!

Τι κάνετε;; Εμείς σήμερα βγήκαμε βολτουλα μετά από 2 βδομάδες και πήραμε καρεκλακι φαγητού!!! Βέβαια ακόμα δεν κάθομαστε στον ποπό μας αλλά σε λίγο καιρό θα μας χρειαστεί...Το καταχαρηκε ο μπουμπούκος... Ε είμαστε και σουρτουκακια και τόσες μέρες μέσα βαρεθηκαμε..Ευαγγελία με το καλό να βαφτίσετε το μαναράκι σας ...αχ να σου πώ και εγώ έτσι σκέφτομαι για το φαΐ...ότι τώρα δεν θα έχει τόσο ανάγκη την μανούλα και σε νιώθω...αλλά μετά σκέφτομαι ότι σαν την μανούλα κανένας και αυτό που λες, μεγαλώνουν τα βλαστάρια μας και δεν το παίρνουμε χαμπάρι... Αφού με τον άντρα μου λέγαμε χθες ότι τι γρήγορα πέρασαν αυτοί οι 5 μήνες με το φυστικακι μας , 5 υπεροχοι μήνες!!!! Οπότε Ευαγγελία μου καθόλου υπερβολική δεν σε βρίσκω γιατί ετσι νομίζω θα νιώθω και εγώ.

Αθήνα δεν λέω τπτ για το υπέροχο σερί σας στον ύπνο για να μην σας ματιασω... Τι καλά που εχασες κιλακια σου. Και εγώ τον πρώτο μήνα είχα χάσει τα 8 αλλά μετά χτύπησε αυτή η τρελή όρεξη που λέγαμε και πήρα 4!!! Πως θα τα χάσω αυτά δεν ξέρω. Και παθαινω ακριβώς το ίδιο όταν αισθανθω λίγο κουρασμένη λέω άντε δεν πειράζει ας φάω και αυτό να ανταμειψω τον εαυτό μου.

Αυτά κορίτσια καλό σας βράδυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοριτσάρες, είμαι απαράδεκτη που χάθηκα το ξέρω!!!Βρίστε με, φωνάξτε μου!!!Επέστρεψα, όμως και είμαι κοντά σας πια!!!Μου λείψατε πολύ!!!!Θα κάτσω σιγά σιγά να διαβάσω τα νέα σας γιατί έχω χάσει πολλά πάαααααρα πολλά και θα σας πω και τα δικά μου!!!

Σας φιλώ γλυκά όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να μαι και πάλι!!!!!!Τι να σας πρωτοπώ!!!!Πρώτα απ όλα να ευχηθώ στα μωράκια που ταλαιπωρήθηκαν σιδερένια!!!

Λοιπόν, ξεκινώ!!!!!!

1. Γεννηθήκαμε 17/07 με καισαρική τομή και επισκληρίδιο

2. μία γλυκιά μπεμπούλα 3.080 γρ. και 51εκ. (αλήθεια ποια ήταν η κοπέλα που συναντηθήκαμε στο ίδιο μαιευτήριο και στο ίδιο δωμάτιο παρακαλώ!!!!!!! :lol: )

3. Αρχίσαμε με αποκλειστικό θηλασμό, αλλά όταν επέστρεψα στη δουλειά μου όταν ήταν 2 μηνών τρώει και 1 αγελαδινό την ημέρα (frezylac)

4. Τέλη του μήνα ξεκινάμε ρυζάλευρο!!!Ναιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!

Τώρ είμαστε 6.400 γρ. και 64 εκ. ύψος!!!!!

5. Είναι πολύ καλό μωράκι. Ουσιαστικά δεν έκανε κολικούς, είχε ελάχιστα πονάκια!!!

6. Έχω το δικό μου μαμαδο blog και είμαι πολύ ευτυχισμένη γι'αυτό!!!!!!!!!

7. Μου λείψατε πάαααααααααααααααρα πολύ!!!!!!

8. Η αλήθεια είναι ότι δε βλέπω την ίδια κίνηση με τότε που ήμασταν έγκυες!!!Μας έχουν ρουφήξει τα μωράκια μας εεε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μανούλες :D !!!!

Friday η αλήθεια είναι ότι όλες χαθήκαμε :( ...έχεις δίκιο μας ρούφηξαν τα αγγελούδια μας :D !!! Να τη χαίρεσαι τη μπουμπούκα σου!!!

Mam nantia βολτίτσες ε??? :D Τι τέλεια...και εμείς λόγω καιρού κλειστήκαμε μέσα :( ...μόνο στη μαμά μου την πάω για να πάω στη δουλειά. Ωραίο το καρεκλάκι σας? Ποιο πήρες? Εμένα θα μου πάρει δώρο μια φίλη μου ένα από αυτά που δένουν σε όλες τις καρέκλες (πλαστικό της Fisher Price) :? ...καλό είναι τι λες? Ο ύπνος είναι καλύτερος αυτές τις ημέρες αλλά δεν λέω τίποτε άλλο :D:D:D , θα αυτοματιαστώ :)):)):)) !!!

Euaggelia9 να την χαίρεσαι την κούκλα σου :) !!! Και εγώ θηλάζω αποκλειστικά αλλά μου ήρθε περίοδος...έρχεται και ενώ θηλάζεις ;) , δυστυχώς...καλά ήμουν μέχρι τώρα....και έχω και πολύ αίμα :shock: . Εμείς θα την βαφτίσουμε 30 Ιανουαρίου και ακόμη δεν έχω κάνει τίποτα :o ...να αγχωθώ???

Πραγματικά ο θηλασμός σε δένει πολύ με το παιδί...και όντως ο καιρός περνάει σαν νερό!

Κατερίνα79 τι νέα από τη Δράμα? Κοιμάται καθόλου η μπουμπούκα σου η σε ταλαιπωρεί :) ? Συμφωνώ ότι μοιάζουν τα κορίτσια μας ;) Και η δική μου τάμα θέλει για να κοιμηθεί :shock: ! Ελπίζω τουλάχιστον να σε ξεκουράζει η μανούλα σου :) !!! Ααααχ μανούλες :D !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μανούλες γειά σας και απο μένα athina1981 μην δεν νομίζω ότι υπαρχει λόγος να αγχωθείς πως θα την πειτε; η βαπτιση δεν νομιζω ότι θελει και τις τρελλές ετοιμασίες εγω παντως την σκεφτομαι πολύ απλή χωρις πολλά πολλά. αλωστε δεν είναι και εποχες για υπερπαραγωγες.σκεφτομαι τί να φέρει ο Αγιος Βασίλης στο μπεμπη μου και επειδή απο ρούχα είμαστε οκ σκέφτομαι κανένα παιχνιδάκι με τραγουδάκια έχει ένα μικρό και έχει μαθει και παταει το κουμπι μόνος του.σημερα τον άφησα στο πατωμα και το παλικαρακι μου προσπαθούσε να μπουσουλήσει στα χερακια του στηρίζετε και σηκώνει το κεφαλι του αλλα τώρα προσπαθούσε να σηκώσει και τον ποπο του και γυρνουσε ανασκελα είχε γέλιο. το κορυφαίο όμως το έκανε την ώρα που τον έντυνα μετα το μπανάκι ''μιλούσε'' στο φωτιστικό του δωματίου του και μαλιστα έπερνε και σοβαρο ύφος ποιος ξέρει τί να σκεφτόταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από το νυχτοπούλι της παρέας!!!!!

Πολύ χαίρομαι που μαζευόμαστε πάλι σιγά σιγά!!!Άντε μην ξαναχαθούμε ε; ;)

Friday καλως ήρθες και πάλι, να σου ζήσει το κοριτσακι σου!!!Γερό και καλότυχο να είναι!!!Ποιο είναι το blog σου να σε επισκεφτούμε;

Νάντια να σας ζήσει ο Αργύρης!!!Συμφωνώ με την Αθηνά,τέλειο όνομα!!Όσο για τα κιλά που ρωτάς.....άσε πληγωμένη ιστορία :(:(:(:( Έβαλα 17 η φακλάνα :oops::oops::oops: Έχασα τα πρώτα 10 σε 15 μέρες και από κει και πέρα προσπαθώ να χάσω τα υπόλοιπα,χωρίς να κάνω κάτι αυστηρό λόγω θηλασμού και εχω χάσει μόνο άλλα 2, 5 μήνες τώρα..Ντροπή!!!Αλλά πολύ όρεξη για φαγητό και γλυκά εννοείται :roll::roll::roll: Πως να τα χάσω :?:? Ευτυχώς δεν έβαλα πάντως!!

Ευαγγελία μου δεν είσαι υπερβολική,μεγαλώνουν τα βλαστάρια μας και μας κακοφαίνεται που περνάει ο καιρός...σε λίγο θα τα κυνηγάμε για μια αγκαλιά,ενώ τώρα τα έχουμε συνέχεια πάνω μας ;) Αστέρι ο μικρός σου μπράβο!!!Εμένα η δικιά μου είναι τεμπελούλα στις σβούρες ακόμη!

Αθηνά γλυκιά μου..Επιστρέψαμε Χαλκιδική και εδώ κοιμάται!!!!Όχι σαν την δικιά σου αλλά 6ωράκι το χτυπήσαμε :) Σήμερα κοιμήθηκε και την ημέρα αλλά...πάνω μου πάλι!!Δεν μπορώ να την ακουμπήσω στο κρεβάτι την κακομοίρα...κλαίει και ξυπνάει...οπότε παίρνω 1 βιβλίο ή ιντερνετ και περνάει η ώρα!

Δεν επηρεάστηκε η μικρή σου από την περίοδο ε;μπράβο ρε ζήλεψα!!!Εμένα με ξεζούμισε..

Μην αγχώνεσαι που δεν έκανες τπτ για την βάφτιση,εγώ σε 1 μέρα τα έκανα όλα,όπως λεει η Ευαγγελία,ούτε εγώ έκανα υπερπαραγωγές,στολισματα κτλ δεν ήθελα,άσε που τα βαριέμαι αυτά.Πως θα την πείτε;Ρε συ 30 Ιανουαρίου;Μπρρρρρρρρρρ κρύο!!!Μακάρι να έχει Αλκυονίδες μέρες και να έχει καλό καιρο!!Εγώ ήθελα Οκτωβρη να την βαφτίσουμε,δεν μπορούσε η νονά μας,αλλά και 13 Νοέμβρη είχε 22 βαθμούς και ήλιο!!Είμασταν πολύ τυχεροί!!!!

Κορίτσια πείτε μου ρε πόσες ώρες κοιμούντε τα μωρά σας όλη μέρα(μαζί με τη νύχτα)θέλω να δω τι κάνει το δικό μου βρικολακάκι :?:?:?

Ουφ άντε να την πέσω γιατί δεν ξέρω τι με περιμένει :?:?:?:?

Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!!! τι μου κάνετε??

Εμείς σήμερα πήγαμε την παιδιατρο και όλα καλά, θα αρχισουμε να κόβουμε σιγά σιγά και τις εισπνοες μας αλλά δεν βάλαμε καθόλου βάρος και χάσαμε και 50 γρμ :(:( Μας είπε θα ξαναμετρηθούμε σε 15 μέρες και βλέπουμε...Πάντως το ζουζούνι μου και κανονικά τρώει και μια χαρά κεφάτος είναι και ύψος πήραμε κανονικά. Να φταίει που κρατιέμαι μπάς και χάσω κανένα κιλο???? Εγώ κορίτσια απο θέμα δουλειάς ήμουν πολυ τυχερή διοτι το αφεντικούλι μου μου έδωσε το 6 μηνο του Ο.Α.Ε.Δ και θα επιστρέψω στην δουλειά το Μάη!!

Friday να σου ζησει η μπουμπουκα σας!! Γεννηθήκαμε και την ίδια μέρα... :D:D:D εσείς τι ώρα γεννηθήκατε??εμείς 12:05!

Αθήνα και εμείς αυτό πήραμε το πλαστικό της Fisher Price! Ήμουν αναμεσα σ'αυτό και ενα κρεμαστο τησ Chicco αλλά πήραμε αυτό γιατί ειναι πιο βολικό και το εχεις το μπουμπουκι παρείτσα στο τραπέζι αλλά μπόρείς και να το παίρνεις μαζί οπού θές. Άσε που αυτό αντέχει μεχρι 20 κιλά, το αλλό το κρεμαστό αν μεγαλώσει λίγο το κόβει στα μπουτάκια. Αυτο το πλαστικό έχει ενα με παιχνίδι και ενα με δίσκο. Για την βάπτιση δεν υπάρχει λόγω αγχους , καμία 20 μέρες πριν σε μια-δυό μέρες θα τα κλείσεις όλα!! :D:D:D Οτι βοήθεια θες εδώ είμαστε που τα περάσαμε κοντά!! Και εμείς ετσι πολυ απλά λέγαμε και απο όλα τα καναμε τελικά, βέβαια τα κάναμε ολα μόνοι μας με την πολύτιμη βοήθεια απο τις αδερφές μου!Μπομπονιέρες γλυκά στολισμό τα πάντα!!! Αν θέλετε να βάλω καμια φωτό να δείτε..

Ευαγγελία μου τι καλός ο δικός σου... Ο δικός μας ο τεμπέλαρος δεν γυρναει καθόλου πόσο μαλλον να κανει και κίνηση να σηκώσει τον πωπό του!!! :roll::roll::roll: Μας είπε τώρα η γιατρός οχι καθε μέρα βέβαια και για λίγο να τον βάζουμε να κάθεται, έγω είχα 2-3 μερούλες που τον έβαζα βέβαια και στέκεται μια χαρά!!

Αχ Κατερίνα μου μην μιλάς για φακλάνες γιατί μόνο αυτό νιώθω αυτό τον καιρό...τεσπα θα φύγουν και αυτά που μας παιδεύουν που θα πάνε....Θέλω να σκέφτομαι θετικά!! :P:P:P Ευχαριστούμε και για τα καλά σου λόγια για το ονοματάκι μας και εσένα και την Αθηνά!!!

Ασχετο!!! Ακομα για κρεμούλες δεν μας είπε...Τον άλλο μήνα είπε αφού θηλάζει αποκλειστικά, όχι οτι με χαλάει..

Αυτά κοριτσούδια περιμένω νέα σας!! BYEEEEE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια :D !!! Σήμερα σας γράφω από τη δουλειά.

Mam nantia και εγώ αισθάνομαι ότι αυτές τις ημέρες που προσέχω λίγο το μωρό δεν χορταίνει :( ...τρώει κάθε 3 ώρε περίπου και μερικές φορές όχι μόνο από το ένα στήθος, αλλά και από το άλλο...ωστόσο αισθάνομαι ότι μειώθηκε η παραγωγή μου...Κατερίνα79 παίζει ρόλο η περίοδος στα παιδιά που θηλάζουν? Πώς επηρεάζονται? Πες μου σε παρακαλώ :? ?

Το όνομα της μπουμπούς θα είναι Βασιλική (της πεθεράς μου)...όσο για την εποχή...και εγώ ήθελα το Νοέμβριο αλλά δεν ήθελε ο άντρας μου :( ...το Πάσχα είπαμε ότι θα είναι μεγαλούτσικο και άντε να το κρατάει η νονά...θα κοψομεσιαστεί :D ...οπότε καταλήξαμε 30 Ιανουαρίου και ο Θεός βοηθός για το κρύο...μακάρι οι Αλκυονίδες να είναι πραγματικά Αλκυονίδες φέτος :) !

Euaggelia9 εμάς ο Άγιος Βασίλης μας πήρε ένα κρεμαστό αστέρι (μαλακό κουκλάκι είναι) που έχει κορδόνι που όταν το τραβάς παίζει μουσική...μακάρι να της αρέσει, χαχαχα!!! Έχει και άποψη το χρυσό μου :D:D:D !!! Όσο για τις ομιλίες με τα φωτιστικά, χαχαχα, και εμείς μπόλικες έχουμε...περιμένουν μήπως και να τους απαντήσουν :lol::lol::lol: !!!! Κορίτσια που βαφτίσατε τι δώρο πήρατε στους κουμπάρους? Χρυσαφικό και ρολόι τους πήρα στο γάμο...πείτε καμιά ιδέα.... :-*:-*:-* !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας και απο μένα κατερίνα79 δεν θέλω να σε πληγώσω αλλα εμένα μέσα στη μέρα θα κοιμηθεί καμια ώρα και ένα 2ωρο το μεσημέρι αλλα το βράδυ κοιμάται απο τις 9:30 μέχρι της 7:30 το πρωί σερύ δεν ξυπναει καθόλου. δεν έκανα κατι το ιδιαιτερο πριν κοιμηθεί κανουμε μπανιο απλώνουμε τις κρεμούλες μας κάνοντας μασαζάκι τον θυλάζω και κοιμαται πανω στο στήθος. Τόσο απλά είμαι πολύ τυχέρη πιστεύω όμως ότι κοιμάται τοσο πολύ γιατι είναι υπερκινητικός μου το είπε και οι παιδίατρος και προφανός κουραζετε και κοιμαται τόσο πολύ.

athina1981 εγώ τους είχα παρει στο γάμο ενα πιατο και ένα κουπ λιμόζ τα κάνει συλλογή και έχει η κουμπάρα μου στο σπιτι της μια γωνιά και έτσι έμεινε ευχαριστιμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μας κοριτσάκια!

Ελπίζω να είστε όλες καλά γιατί εμείς δεν είμαστε.....Πολύ γκρίνια,καθόλου υπνός :(:(:( Ξυπνάει κάθε βράδυ και δεν ξανακοιμάται για 2-3 ώρες...δεν την παλεύω άλλο ρε κορίτσια νομίζω ότι τελειώνουν οι αντοχές μου :(:( Είναι δυνατόν να ξυπνάει και να παίζει το ξημέρωμα;Τι ενέργεια είναι αυτή;Έκσταση έχει το γάλα μου;Δεν λέω να μην ξυπνάει για να φάει,αλίμονο...αλλά ΓΙΑΤΙ να μην ξανακοιμάται;Είναι 3η εβδομάδα τώρα αυτή η τρέλα,δεν θα τελειώσει ποτέ;

Επίσης κοιμάται μόνο πάνω μου,δεν τολμάω να την αφήσω,ξυπνάει και κλαίει :cry::cry: Μα της λείπει η αγκαλιά;Όλη μέρα αγκαλιά την έχω...Τώρα που γράφω την θηλάζω,εδω και 1 ωρα και έχω προσπαθήσει 3 φορες να την πάω στο κρεβατι της και ξυπνάει αμέσως :o:o:o Συγγνώμη που σας πρίζω αλλά είμαι να σκάσω...από όταν γεννήθηκε ήταν δύσκολη στον ύπνο αλλά παράγινε τώρα,τουλάχιστον πριν δεν γκρίνιαζε,τώρα έχουμε και γκρίνια :cry::cry:

Αθηνά δεν είσαι η μόνη....νομίζω είμαι σε χειρότερη μοίρα...Τώρα υποψιάζομαι δοντάκι για να δούμε...

Όσον αφορά την περίοδο αυτό που ξέρω είναι ότι η μητέρα νιώθει πολλές φορές ότι λιγοστεύει το γάλα γιαυτό και το μωρό θηλάζει συνέχεια,υπομονή και θα περάσει ;) Εγώ δεν 'ενιωθα ότι λιγόστεψε,αλλά με ξεζούμισε η μικρούλα μου..ευκαιρία έψαχνε :lol::lol: Επίσης κάπου διάβασα οτι αλλάζει και η μυρωδιά αν δεν κάνω λάθος.Εσείς πώς την βγάλατε τελικά;Δώρο στην κουμπάρα δεν πήρα...καλά που μου το θύμισες :o:o:o Δεν ήθελε κάτι και είπα θα της δώσω λεφτά να πάρει ότι θέλει και το ξέχασα...τι ρεζίλι είμαι :oops::oops::oops: Πάρε φωτ.μηχανή,κάμερα,πίνακα για το σπίτι ίσως;

Νάντια μήπως έβαζε πολύ βάρος τους προηγούμενους μήνες ο Αργύρης και τώρα φρενάρισε;Μην ανησυχείς είναι φυσιολογικό αυτό.Μπράβο πάντως στον γιατρό σου που δεν σου είπε για ξένο..σπάνιο φαινόμενο..είσαι και μακριά για να πάμε στον ίδιο :lol::lol::lol:

Ευαγγελία σε μισωωωωωωω!!!!Δώστε λίγο ύπνο και σε μας ρε...Δλδ κανένα πισωγύρισμα δεν σου έκανε;Μπράβο ρε,ζηλεύω τι να πω;

Ουφ κορίτσια αυτά πάω για ύπνο γιατί ποιος ξέρει τι με περιμένει πάλι...

Ρε πείτε μου,3η φορά ρωτάω,ποσο κοιμούντε τα μωρά σας συνολικά το 24ωρο;

Φιλιά απ'την ξενιχτυσμένη μανούλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερίνα79 κουραγιο κοπέλα μου τί να σου πω.όχι εμένα δεν μου έκανε κανένα πισωγύρισμα γενικώς είναι πολύ βολικό παιδάκι.για το γάλα και γω το έχω ακούσει ότι όταν σου έρχεται περίοδος μυρίζει πολλά μαλιστα μωρα σταματάν και το θυλασμο εμενα παντως δεν μου έχει έρθει ακόμη περίοδος περιμένω.όχι ότι μου έλειψε κιολας.καλο βραδυ μανούλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα κουραγιο κοριτσακι μου Δεν εχω περασει κατι αναλογο μια και η δικη μου ηταν απο την αρχη ευκολη στον υπνο Οταν ειχα αδιαθετησει ειχε βγαλει και σε εμενα μια φοβερη γκρινια Ηθελε το στηθος και μετα απο λιγο το αφηνε σχεδον αηδιασμενη και μονο που δε με χτυπαγε απο τα νευρα της Πιστευω οτι ειναι αυτο που λες με τη μυρωδια μας Μπες στη συζητηση "προσπαθω να μην καταρρεω" ειναι και αλλες ταλαιπωρημενες μανες με παιδακια δυσκολα στον υπνο και βρισκουν λυσεις που "δουλευουν"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε? Λοιπον εμεις κοιμομαστε 7,30 με 8 το βραδυ τους θηλαζω 11,30 κοιμισμενους κ μετα τους ξαναθηλαζω 7 κ ξυπνανε γυρω στις 10 θα παρουν ενα χουχουλο κανενα μισαωρο το πρωι κ μετα το μεσημερι κοιμουνται περιπου 2 με 4,30-5. Δεν εχω παραπονο απο υπνο παρολο που ειναι κ δυο μωρα ειμαι ευχαριστημενη. Απλα κ εγω επειδη θηλαζω αποκλειστικα λιγο πριν την περιοδο κ τις πρωτες μερες νιωθω σαν να μην τους φτανει αλλα τι να πω δεν εχω δωσει ξενο μιας κ το βαρος τους ειναι υπερκαλο. Τωρα σε λιγες μερες θα ξεκινησουμε κρεμες οποτε θα στρωσουμε φανταζομαι κι αλλο. Σας ευχομαι ολοψυχα καλες γιορτες με τα μωρουλινια σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κοριτσάκι μου γεννήθηκε 1:20 τα ξημερώματα!!!Κι εσένα 12 το βράδυ ή 12 το μεσημέρι εννοείς???

Κατερινάκι,μυρίζομαι αλματάρα ανάπτυξης!!! Σε αυτή τη φάση χρειάζεται την αγκαλίτσα σου!!!Προσπάθησε να την βάζεις και λίγο στο καρότσι. Στην αρχή θα κλαίει λίγο, αλλά προσπάθησε να της τραγουδήσεις, να την χαϊδέψεις μπας και ηρεμήσει. Και ο απορροφητήρας βοηθά απίστευτα στο νανούρισμα!!!

χθες φάγαμε την πρώτη μας κρεμούλα και σήμερα τη δεύτερη και δόξα τω θεώ τρώει πολύ καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλά μανουλες με μωρακια του καλοκαιριού φέτος και μας τα πρωτα μας χριστουγεννα με το μωρό μας. πως περασατε; εμεις σπιτι με την οικογένεια μας και τους παπουδες μας πολύ ωραια ήταν ντυσαμε και τον μπεμπη αγ.βασίλη έκλεψε την παρασταση ο μικρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια πολλά Ευαγγελία....χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες!!! :)

Και εμείς εδώ σε εμάς μαζευτήκαμε, παππούδες, γιαγιάδες, θείοι, θείες και ξαδέρφια....κουράστηκα λίγο η αλήθεια είναι αλλά άξιζε τον κόπο γιατί περάσαμε τέλεια το μωρό φυσικά έκλεψε την παράσταση...τα πιο ωραία μου Χριστούγεννα γιατί είχα την κουκλίτσα μου... :) !!! Ευαγγελία Αγιοβασιλάκος ε??? Χαχαχα!! Φαντάζομαι τι πλάκα θα είχε!!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλά Αθηνά να όντως είχε πολύ γέλιο. μόλις περνουσαμε απο κανα καθρεφτη έπειδή είναι και κόκκινη η στολή κοιτούσε τον εαυτό του γελούσε και έκανε ντροπές.ναι μωρέ είναι κουραστικά αλλά αξίζει τον κόπο να είσαι με τους δικούς σου ανθρώπους.μόνο στις γιορτές καταφέρνουμε να μαζευτούμε έτσι όλοι μαζί να πουμε καμια κουβέντα και να γελάσουμε λίγο.ευτυχώς που έχουμε και τα παιδάκια μας και γελάμε λίγο αμάν πια μας έχουν μαυρίσει την ψυχή με όλες τις βλακείες.καλο βραδύ φιλενάδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!!

Χρόνια πολλά,με υγεία!!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά ;);)

Εμείς καλύτερα,φτου φτου :roll::roll: Πόσες φορές το έχω φτύσει αυτό το μωρό στο θέμα του ύπνου,αναρωτιέμαι :roll::roll: κοιμάται καλύτερα,αλλά τώρα έχει άλλο τρελό...κοιμάται μόνο 8 ώρες(όχι σερί, στο σύνολο)και μετά ξυπνάει και είναι μες την ενέργεια..Άσε που άρχισε να κοιμάται πάλι αργά,12-1 :(:(:(

Εννοείται ότι την ημέρα δεν αναπληρώνει τις ωρες ε;

Τι να πω,θα με τρελάνει αυτό το παιδί!!!!

Εσείς είστε πολύ τυχερές,σας ζηλεύω :!::!::!:

Τεσπα,πρέπει να το πάρω απόφαση ότι το παιδί μου είναι δύσκολο στον ύπνο :shock::shock:

Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές σας πάντως,να είστε όλες καλά ;)

Friday το ξέρω ότι είναι άλμα...κάνω υπομονή μπας και στρώσει μετά,1 εβδομάδα έμεινε

Την έντυσα και εγώ Αγιοβασιλίτσα την Ειρήνη,ήτανε χάρμα!!!Εννοείται ότι έκλεψε την παράσταση!!!Οικογενειακά την βγάλαμε και εμείς,αλλά εγώ δεν μαγέιρεψα :oops::oops::oops: την έβγαλα στα έτοιμα!!!

Άντε καλή χρονιά να έχουμε με καλύτερους ύπνους ;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Χρονιά μανουλίτσες!!!! :ymparty::ymparty::ymparty:

Να έχετε όλες την υγεία σας και να περνάτε καλά με τα μωρουλίνια σας :D !!!

Κατερινάκι μου μακάρι να στρώσει εντελώς ο ύπνος της Ειρηνούλας :) !!! Εμείς έχουμε μεγάλη διαφορά μέρα με τη μέρα...κοιμάται περισσότερο και κατά τη διάρκεια της ημέρας και τα βράδια από τις 11 μέχρι το πρωί :shock: !!! Βέβαια πάντα με κούνημα :( ...αυτό δεν μπορώ να το διαχειριστώ ακόμη :? ! Και εσύ Αγιοβασιλίτσα την έντυσες? Τι τέλεια κορίτσια....Ευαγγελία γελούσε στον καθρέφτη...χαχαχα!!! Φαντάζομαι τη φατσουλίνα του :) !!! Ήθελα και εγώ να την ντύσω αλλά εδώ που μένω (επαρχία Θεσσαλονίκης) δεν βρίσκω εύκολα στολή και δε φρόντισα πιο πριν να δω στο ιντερνετ...Τεσπα μπορεί του χρόνου...

Σήμερα αν ήταν βαφτισμένη η μπουμπού μου θα γιόρταζε...Βασιλική θα την βάλουμε...ωχ γιατί ανέφερα τη βάφτιση...αγχώθηκα πάλι...29 ημέρες έμειναν και δεν έκανα τίποτα... :o:o:o !!!! Αυτά κοπελιές για την ώρα...φιλάκια!!! :YMHUG::x:-*:-*:-* !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χρονια πολλά και καλή χρονιά με υγεία.πως περασατε;εμείς μαζευτήκαμε εδώ στο σπίτι μου φαγαμε,ήπιαμε,όλα καλά.athina εγώ τη στολή την πήρα απο τα jumbo και δεν ήταν και ακριβή 5 ευρω μόνο.ναι όντως είχε πλακα έχεις ξαναδεί αγ.βασίλη με πιπιλα και σαλιάρα; εγώ είδα φετος;άντε κοριτσακι του χρονου με το καλό θα γιορτάσεις και την κορούλα σου μπραβο.φιλάκια καλό βραδυ και κατερίνα μου υπομονή θα στρωσει δεν υπαρχει περίπτωση τώρα το 2011 θα σας φέρει τύχη bye!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες χρόνια πολλά και καλή χρόνια!!!!!Εύχομαι το 2011 να σας φέρει ότι ποθήτε αλλά κυρίως υγεία για σας, τα μπουμπούκια σας και τις οικογένειες σας!! :D:D:)

Δεν έγραψα τόσες μέρες αλλά είμαστε αρρωστούλια πάλι...Την προηγούμενη βδομάδα ξεκινήσαμε να έχουμε πάλι μυξούλες , θυμάστε που σας είχα πει και ότι δεν βάλαμε βάρος αυτό το μήνα, είχε και γκρίνια την Τρίτη αλλά πολύ γκρίνια, μόνο αγκαλιτσα ήθελε αν τον άφηνα έκλαιγε και λέω από τις μυξούλες θα είναι... Άλλα με πήρε το αφεντικό μου τηλ να μου πει τα χρόνια πολλά (δουλεύω σε μικροβιολογικό εργαστήριο δεν ξέρω αν το ´χω αναφέρει) και μου λέει αφού δεν εβαλε βάρος είχε και την γκρίνια μήπως μυρίζουν και τα τσισα του, να βάλουμε μια καλλιέργεια ούρων. Να μην τα πολυλογω βάλαμε μια βγήκε θετική βάλαμε δεύτερη βγήκε και αυτή θετική και έχουμε ουρολοιμωξη :( :( παίρνουμε αντιβιωση για 10 μέρες αλλά τουλάχιστον άρχισε να είναι καλύτερα ο μπουμπούκος !!! Παρά τρίχα γλυτωσαμε το νοσοκομείο... Βέβαια από βδομάδα πρέπει να πάμε να κάνουμε υπέρηχο γιατί είναι πολύ μικρουλης και πρέπει να το ψάξουμε :( :( Είμαι να σκάσω... Όταν βγήκε και η δεύτερη καλλιέργεια θετική μου ήρθε να βάλω τα κλάματα που θα παιδευτεί το μανάρι μου με φάρμακα.. είναι τόσο μικρούλι! Μήπως είμαι υπερβολική? απλά εκτός από τις εισπνοές δεν έχουμε πάρει τπτ άλλο.Το σημαντικό είναι ότι τώρα είμαστε καλύτερα φτου φτου να μην το γρουσουζεύω !

Και εμείς τον ντυσαμε αγιοβασιλάκο και πήγαμε και είπαμε τα κάλαντα με τα ξαδερφακια μας. Οι παππούδες ξετρελαθηκαν! Ρεβεγιόν κάναμε σπίτι μας με φίλους και αδέρφια και τα περάσαμε τέλεια.

Friday εμείς γεννηθήκαμε 12:05 το πρωί...

Α.. στόχος μου για το 2011 είναι να χάσω τα κιλά που μου έμειναν από την εγκυμοσύνη :D Εσείς;;;

Αυτά κορίτσια από εμάς περιμένω νέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά μανουλίτσες του 2010. Εύχομαι το 2011 να είναι πιο ευτυχισμένο κ πιο δημιουργικό από το προηγούμενο. Οι άνθρωποι που αγαπάτε να είναι πάντα χαρούμενοι κ γελαστοί και να σας δίνουν ακομη περισσότερη αγάπη.

Εύχομαι κάθε επιθυμία σας να πραγματοποιηθεί μέχρι τέλους...

Έχω πολύ καιρό να γράψω... αλλά θα σας επισκέπτομαι να διαβάζω νέα σας...

Εμείς τις γιορτές τις περάσαμε οικογενειακά στην Πάτρα (ακόμα εδώ έχω ξεμείνει - φεύγω την Πέμπτη για Πειραιά)... δίπλα στο τζάκι με καλή παρέα. Την Πρωτοχρονια πήγαμε σε φιλικό σπίτι... και περάσαμε μια χαρά... τα παιδιά τα κράτησε η μαμά μου. Βγήκα λιγακι κ ξέσκασα ...

Τι να λέω... ήταν μια χαρά !!! Και του χρόνου με υγεία...

Τώρα θα γυρίσουμε στην καθημερηνότητά μας...

Φιλάκια προς το παρόν σε όλες τις μανουλίτσες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...