Μετάβαση σε περιεχόμενο

μανούλες με μωρακια του καλοκαιριού 2010!!!!!!


Recommended Posts

γεια σας κοριτσακια μου. Εμεις ειμαστε αρρωστουληδες. Και οι 3. Πρωτα αρρωστησε η μεγαλη δηλ κολλησε ιωση με συναχι κ βηχα. Δεν μου εκανε πυρετο αλλα απο το Σαββατο ειναι με συναχι κ βηχα κ δεν της εχει περασει. Βεβαια δεν μ αφηνει να της καθαρισω κ την μυτη κ δεν βοηθαει. Αφου φαρμακο βαζουμε με κεφαλοκλειδωμα. Κ απο χθες μου κολλησε κ τους μπεμπηδες μου γαμωτο κ δεν μπορω να τους βλεπω ετσι. Μονο φυσιλογικο ορο λοιπον κ εκεινο που ρουφαμε τις μυξες το υπεροχο αυτο εργαλειο που σιχαινομαι κ που το βλεπω κ που κ οι μπεμπηδες μολις το παρουν χαμπαρι τους σηκωνεται η τριχα καγκελο σαν γατσουλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 712
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Περαστικά σας Ζετούλα!!!Κουράγιο καλή μου,3 παιδιά άρρωστα πρέπει να είναι ζόρικο πράγμα!!

Αχ άντε να δούμε τι Χειμώνα θα βγάλουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθίππη μπράβο στον παίδαρο σου ρε,μεγαλώνει ε;Στο είπα εγώ θα μας φάει όλους αυτός κάποια μέρα ;)

Κατερινάκι μου ναι ευτυχώς έχει αρχίσει να παίρνει λίγο μπρος ο μικρούλης μου!!!! :D:D:D:D Είναι λίγο αδυνατούλης, αλλά δεν μας πειράζει καθόλου αυτό!!!! Ευτυχώς όλα πηγαίνουν πάρα πολύ καλά!!!!!

Ζετούλα υπομονή και περαστικά σας έχω να πω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες,

Λιονταράκι, τον έχω κάνει μπανιο,αλλά έχουμε πει το βραδυνό μπανάκι να είναι αρμοδιότητα του πατέρα.Μου είχε πει η μαία μου να έχει ο μπεμπάκος κάτι σταθερό να κανει με τον μπαμπά του για να δημιουργήσουν το δικό τους δεσιμο και το μπανάκι είναι ότι πρέπει.Πολλές φορές ο άντρας μου δουλευει μέχρι τις 9 ,οπότε το μπανάκι μας γίνεται μετά τις 9.30 αναγκαστικά.

Η προσκληση σου είναι πολύ όμορφη.Θέλω και εγώ να αρχίσω να τις φτιάχνω(θα τις παραγγείλω από ένα site στην Αγγλιά που είδα),αλλά θέλω πρώτα να σιγουρέψω την νονά.Η φίλη μου που με πάντρεψε μου είχε πει ότι θέλει να το βαφτισει πριν ακόμα γεννηθει ,αλλά από τότε δεν έχουμε πει κάτι και εγώ ντρέπομαι να ρωτησω τι θα γίνει…

Ξανθιππη, θελω και εγώ να πάω να πάρω ένα πάρκο ή παρκοκρέββατο.Ολο το έω και όλο κάτι τυχαίνει…

Ζινα, τι χαρτιά θέλουν για να κλείσεις ημερομηνία βάφτισης?Πρέπει να το κανονισω γιατί η εκκλησία μας είναι και λίγο…περίεργη.

Ζετουλα,περιστικά σας.Τα καημένα τα μωράκια.Είναι δύσκολο να αρρωστήσει κάποιος στο σπίτι και να την γλυτώσουν αυτά.

Οσο για το πρόγραμμα μας …Μέρα 3η: το μεσημέρι εξακολουθεί να είναι ζόρικο.Κλάμα για μιαμιση ώρα και ύπνος για 3 τέταρτα.Τωρα το βράδυ μουρμούραγε-χωρις ιδιαίτερο κλάμα για μιση ωρα και κοιμηθηκε.Νομίζω ότι μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα τα έχουμε καταφέρει!

:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!

ειμαι συναχωμενη!τρελη καταρροη κ ο λαιμος χαλια.

θα μου φερει ο αντρας μου μασκες να φοραω.τρεμω μην κολλησω τα μωρα.σκ....α.....

αλλα ειναι κ...λοπετσωμενα τα δικα μου τα παιδια!!!δεν θα παθουν τιποτα!!

madrid για να καταλαβω γιατι βαριεμαι να διαβασω τα προηγουμενα ακολουθεις καποια μεθοδο με το μωρο;εχεις παρει το βιβλιο;

ζινα οταν πηγες στο ληξιαρχειο για να δηλωσεις το παιδι δεν σου εδωσαν ενα χαρτακι για να το πας στην εκκλησια οταν βαφτισεις το παιδι;;εμας μας εχουν δωσει.εχουμε κλεισει την ημερομηνια βαφτισης αλλα το χαρτι θα το παμε εκεινες τις ημερες (το μαη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλησπέρα μανουλίτσες!!

Κάτι θυμάμαι κι εγώ για ένα χαρτί που μας έδωσαν για την βάφτιση αλλά που να είναι τώρα... :-\

Λιονταράκι,αγόρασα το περιβόητο βιβλίο "κοιμησου,παιδί μου" που έχει γίνει τόοοοσος ντορος πια, και άλλοι λένε οτι σωθηκαν και άλλοι οτι είναι σκληρη μέθοδος για τα μωράκια.

Τελικά δεν είναι τοσο σκληρό όσο λένε μερικοί-έτσι μου φαίνεται εμένα.Η αληθεια είναι οτι αφήνεις το μωρό να κλάψει ,αλλά σε καμια περιπτωση δεν νιωθει οτι το εγκαταλείπεις.Αλλωστε είναι φυσικο να κλάψει και λίγο μεχρι να συνηθησει τα νεα δεδομένα.Αν είχαμε συνηθησει να κοιμόμασται αγκαλιά η στο στηθος της μαμάς μετά και εμάς θα μας κακοφαινόταν.

Ξεκινάς δημιουργόντας του ένα οικιο περιβάλλον στην κουνια(ένα μόμπιλο, ένα αρκουδάκι)που θα το συντροφεύει όλη την νυχτα, του τραγουδάς ένα νουρισματακι, το βάζεις στην κούνια(πάντα ενω είναι ξύπνιο) και του μιλάς για λίγο...μετά φευγεις.Ξαναγυρνάς σε τακτα διαστηματα(ξεκινάει από ένα λεπτό μόνο) για να του μιλησεις για λίγο χωρις να το σηκώσεις από την κούνια και ο χρόνος μεγαλώνει καθώς περνάνει η ώρα και οι μέρες.Στην 5η μέρα ας πουμε πας στην κουνια ανα 13 λεπτά.

Ο δικός μας ενω γκρίνιαζε πολύ στην άρχή εχει αρχίσει και το συνηθίζει το βράδυ.

Το μεσημερι δεν θέλει καθόλου και μάλλον φταίω εγώ που τον έβαζα τα μεσημέρια στο ρηλάξ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ τωρα εισαι στην τριτη μερα ε;;;;αντε καλα αποτελεσματα!

εμενα οι δικες μου ειναι πολυ ευκολες στον υπνο ευτυχως.οπου τις αφησεις εκει κοιμουνται.τα μεσημερια συνηθως τις παω στην κουνια τους κ κοιμουνται μια χαρα.σημερα ομως τις εχω εδω στα ρηλαξ γιατι ηθελα παρεα.με μελαγχολισε ο καιρος!

βεβαια αυτες κοιμουνται αλλα εγω εχω παρεα!

κ το βραδυ το τελευταιο τους το δινουμε στο δωματιο τους με χαμηλο φωτισμο κ χωρις πολλες κουβεντες τις βαζουμε στην κουνια κ στο λεπτο εχουν κοιμηθει.μεχρι τωρα τουλαχιστον.γιατι τα μωρα αλλαζουν προγραμμα πριν καν το καταλαβεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανουλίτσες του καλοκαιριού καλησπέρα σας... Αν σας πω ότι τώρα είδα ότι υπάρχει τέτοια ομάδα... :cry::cry::cry: ΄Εχω 2 παιδάκια. Τον Χρήστο 4 ετών κ την μπουμπούκα μου σχεδόν 2 μηνών... Άρα είμαι κ γω μια καλοκαιρινή μανούλα ... Πάω να μπω λίγο στο κλίμα σας κ ... εδώ θα μαι πάλι ...

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή μου καλώς όρισες!!! Να σου ζήσουν τα αγγελουδάκια σου!!!

Ελινάκι κάθε μέρα και καλύτερα.... Που θα πάει;;; Θα στρώσει και το μεσημέρι μωρέ.... μην τα θέλεις κι εσύ όλα μαζί..... Έχει δείξει σημαντική βελτίωση ο μπουμπούκος σας!! Σιγά-σιγά τις αλλαγές.....

Λιονταράκι μου περαστικούλια σας!!!! Ελπίζω να το περάσεις γρήγορα και φυσικά να μην κολλήσουν οι τσούπρες σου!!!!

Χάλασε ο καιρός κορίτσια..... έχει αρκετό κρυουλάκι..... Πολύ το ευχαριστήθηκα το μεσημέρι σήμερα.... είχα τον μικρό στο ρηλάξ.... και αφού φάγαμε με τον άντρα μου.... άναψε το τζάκι και την πέσαμε κορίτσια στον καναπέ για μια ωρίτσα.... πολύ ωραία ήταν.... όλη η οικογένεια μαζί!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιονταράκι δεν πήγα στο ληξιαρχείο, τα κανόνισε όλα η κλινική που γέννησα και μου έδωσε μονο το πιστοποιητικό γέννησης, το οποίο και μου ζήτησε ο παπάς της εκκλησίας που θα την βαπτίσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια μου τι μου κανετε? τα ζουζουνακια μας τα καλοκαιρινα ολα καλα? εμεις λιγο καλυτερα βεβαια εχουμε ακομα λιγο μπουκωματακι αλλα ελπιζω να περασει κ αυτο. Δραμα ομως με 3 αρρωστα κ αυτο δεν ηταν κ τιποτα αναλογως αλλα οσο σκεφτομαι πιο μετα πυρετους κ τετοια μου ρχεται να πεθανω.

Αυριο θα παμε παιδιατρο κ αν δεν ειναι πολυ μπουκωμενοι κ δεν εχουν ακροαστικα τιποτα θα κανουμε κ τα εμβολια μας. Ευχομαι μονο να μην μας κανουν αυτα πυρετο γιατι δεν θ αντεξω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας τι κανετε μπηκα και εδω και ποση ώρα διαβαζω τα νέα σας γιατί έχω τόσο καιρό να μπω.τα παιδακια σας είναι κάποια καλα και κάποια αρρωστούλια. περαστικά σας λοιπον. εμένα ο μπεμπης μου είναι πολύ καλός και βολικό παιδακι η ψυχούλα μου.κάνουμε πολλά πραγματακια κανει βαρελλάκια στο κρεββάτι γυρίζει μπρουμυτα και καπακι ανασκελα είναι και πονηρούλης μολίς καταλάβει ότι τον βλέπουμε σταματάει δεν είναι να το εμπιστεύεσαι.Αν και η αλήθεια είναι ότι μόνο μέσα στην κούνια του έχω εμπιστοσύνη.

madrid05 δεν νομίζω ότι φταίει το ριλάξ γιατι και μένα όταν ήταν πιο μικρός στο ριλάξ κοιμόταν και του άρεσε αλλά τον έμαθα και στην κούνια υπομονή θελει δεν είπαμε; μην στεναχωριέσαι.

κορίτσια όσο για τον βραδινό ύπνο αισθάνομαι πολύ τυχερή κοιμάται απο τις 9 μέχρι το πρωί στις 6 και αμέσως μολις τελειώσει το φαγητό μέχρι τις 9 το πρωί για μωράκι που θυλάζει αποκλειστικά πιστεύω ότι είναι πολύ καλά.

χθες αναψαμε το τζακι και έπαθε πλακα το έκανε μεγάλη χαρα και το κοιτούσε με ανοιχτο το στομα (τρεχαν και τα σαλια μας αλλη πονεμένη ιστορία) Εσείς αναψατε τζακι;

sorry για την πολυλογία αλλά είχα μέρες να σας γραψω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες,

Δουλεύει ο άντρας μου σήμερα και νιώθω σαν άλλη μια καθημερινή... :( Ευτυχώς αυριο είναι Κυριακούλα και όλο και κάποια βόλτα θα πάμε(καιρού επιτρέποντος!!!).

Λαμπρινή καλώς ήρθες στην παρέα!

Ευαγγελία, ο μπεμπάκος σου κάνει κωλοτούμπες τόσο μικρούλης???Πόσο ζηλευω.Ο δικός μου μόνο στο πλάι γυρίζει και αυτό σε μεγάλα κέφια!

Εχει βελτιώσει πολύ τον υπνο του το βράδυ.Γκρινιάζει, αλλά λιγότερο και πιο πολύ μουρμούρα θα το έλεγα παρά κλάμα.Κοιμάται κατα τις 11.00-11.30 και ,τις τελευταίες μέρες ξυπνάει στις 9 και κάτι!!!Σουπερ.

Μόνο το μεσημέρι μας έμεινε αλλά που θα πάει, θα στρώσει και αυτό. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Άργησα να μπω πάλι... αλλά πλέον δεν θα λείπω τόσο πολύ !!! Θα πρέπει να μπω σε μια σειρά κ πρώτα πρώτα να δω τα θέματα που συζητάται... οπότε πάω να σας διαβάσω κ αύριο θα επανέλθω.

Ευχαριστώ για το καλοσώρισμα ...

Φιλάκια σε όλες !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελια μου κανει βαρελακια απο τοσο μικρος???? μπραβο!!! εμεις ακομα δεν κανουμε, ουτε στο πλαι γυριζουμε ουτε μπρουμητα μας αρεσει!!!! αλλά προσπαθουμε να καθησουμε στον ποπο μας και μαλιστα μερικες φορες ειναι στο στακ να καθισει κοριτσια!!! με ελαχιστο σπρωξιμο απο μενα και τσουπ καθεται!!!! σημερα τον πηγαμε στην μαραθωνος και ειδαμε τους αθλητες που ετρεχαν στον μαραθωνιο!!! ο μπεμπης ειχε γουρλωσει τα ματια του!!!! ειχα πολυ πλακα!!!!

εχτες εφαγε και 150γρ κρεμα το απογευμα...μιλαμε οτι ειχε ξετρελλαθει...ειχει χριστει ολοκληρος, αλλά του αρεσε τοσο πολυ που κοριτσια οταν δεν του ειχα το κουταλι ετοιμο στην ωρα του εκλαιγε..... και μετα καπακι ηπιε και 70γρ γαλατακι!!!!

κοριτσια εχω αρχισει και ασχολουμαι ως αντιπροσωπος με τα καλλυντικα της AVON, δεν ξερω αν τα γνωριζετε!!! αγορασα πριν απο λιγο καιρο ενα μεικ απ και μ αρεσε πολυ!!! επισης, εχω και αναγκη για παραπανω εισοδημα οποτε ειπα να ασχοληθω!!! αν θελετε μπορειτε να ριξετε μια ματια στο λινκ http://www.avoncosmetics.gr/PRSuite/sta ... R_C01.html

και να με βρειτε και στο Facebook ως Rena.Avon! επισης αν κατι σας αρεσει μπορω να φερω και δειγματακια για δοκιμη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευαγγελία μπράβο στον μπουμπούκο σου!!!! Νωρίς νωρίς ξεκίνησε τα γυρίσματα.... :P:P

Ελινάκι κι ο δικός μου μην νομίζεις... δεν γυρίζει... βέβαια δεξιά-αριστερά πηγαίνει εύκολα.... και με λίγη βοήθεια από εμένα γυρίζει και μπρούμυτα.... αλλά μόνος του όχι.... έχει πλάκα γιατί στην κούνια προσπαθεί η ψυχούλα μου... παίρνει θέση... σπρώχνει με το κεφάλι... βογγάει ξεβογγάει... αλλά τίποτα :cry::cry: Που θα πάει;;; Θα τα καταφέρει κάποια στιγμή!

Ρενάκι θα στρογγυλοκαθίσετε εσείς;;; Μια χαρά...!!! Εγώ τα γνωρίζω αλλά δεν έχει τύχει ποτέ να πάρω... θα ρίξω μια ματιά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μας μανούλες!!!!!!

Λαμπρινή μου καλώς ήρθες στην παρέα μας και να σου ζήσουν τα παιδάκια σου!!!!!!

Ελίνα 11 με 9;Τι λες ρε θηρίο;Μπράβο σας ζηλεύω!!!!Εμείς ελπίζουμε τώρα με την αλλαγή της ώρας να κοιμόμαστε λιγάκι νωρίτερα γιατί παράγινε,λέμε θα αλλάξει αλλά δεν έχει σκοπό η κυρία :(:(

Να σε ρωτήσω όμως;Τα βιβλία εκπαίδευσης ύπνου συστήνονται μετά τους 6 μήνες,δεν το λέει αυτό στο βιβλίο;Είναι μικρούλης ο μπέμπης ακόμη για κάτι τέτοιο,sorry κιολας ε;Σε ρωτάω γιατί σκέφτηκα να το εφαρμόσω και εγώ και δεν το έκανα λόγω ηλικίας. ;)

Ξανθίππη τι ωραία φώτο έβαλες πάλι;Κουκλί είναι,φτου φτου!!!!

Ρένα δεν έχω δοκιμάσει καλλυντικά avon,μόνο κολώνια αλλά δεν βολεύει κιόλας,είμαι πολύ μακριά κκαι δεν συμφέρει να μου τα στέλνεις :)

Ρε κορίτσια λέμε όλες για τον ύπνο,εμένα η μπουμπού δεν έχει στάνταρ,άλλες φορές κοιμάται 6,άλλες 7 ή 8 ώρες.Μετά θυλάζει και ξανακοιμάται άλλες 3-4 ώρες.Αλλά δεν έχει στάνταρ στις συνεχόμενες ώρες που θα κοιμηθεί.Εσάς έχουν;

Τώρα κοιμάται στην αγκαλιά μου,για να δούμε......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Katerinaki den yparxei problima me tin apostoli!!! ta stelnw me antikataboli me ta ELTA, kai den exei diafora h topothesia para mnon to baros!!! opote den peirazei poy eisai polu makria!!!!! xixixix~~~~!!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!Καλό μήνα!!!!!!!!!!!

Ρένα μου οκ τότε θα τσεκάρω τον κατάλογο και θα σου πω τι θέλω.Ούτως ή άλλος καλλυντικά παίρνω μόνο,ρούχα τι να πάρω που είμαι σαν :@) ακόμη!!!!!Τι θα πάρω για τη βάπτιση γμτ; Δεν μου αρέσω με τπτ :(:(:(:( Να βάλω μπούρκα καλύτερα;Τα καλύπτει όλα :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να' μαι πάλι.... κοιτάζω να πάρω παρκοκρέβατο και μου γεννήθηκε η εξής απορία: Χρειάζεται ειδικό σεντονάκι;;; :?::?::?: Θέλω να πω λόγω διαστάσεων υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο μέγεθος;; Φαντάζομαι ότι καλύτερα θα είναι κάποιο με λάστιχο, σωστά;;; Δώστε μου τα φώτα σας! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια,

Κατερίνα, έχεις μάλλον δίκιο σε αυτό που λες.Το βιβλίο δεν το λέει ξεκάθαρα, αλλά μάλλον προτείνει την μέθοδο σε παιδάκια από 6 μηνων.Λεει ότι αν το μωρό δεν έχει μάθει τις καλές συνηθειες υπνου από νωρίς, τότε υπάρχει τρόπος να το «ξαναμάθεις να κοιμάται». Δεν είναι ξεκάθαρο.Λεει ότι υπάρχουν πραγματα που μπορεις να κάνεις από πολύ μωρό ώστε να αποκτήσει καλές συνηθειες υπνου.Μετα λεει ότι όσο πιο αργα το ξεκινησεις είναι πιο δύσκολο.

Ειπαμε να το δοκιμάσουμε (και με την προτροπη της παιδιατρου μας- μας είπε ότι είναι δικη μας απόφαση ).Κατα τον 6ο μηνα λέω να τον πάω στο δωμάτιο του οπότε πιστευω ότι θα του έρθει πιο…μαλακά αν έχει μάθει τουλαχιστον να αισθανεται καλά στην κούνια του.Παντως φαίνεται να λειτουργεί το κόλπο.

Ξανθίππη, περιμένω κι εγω πληροφορίες για το πάρκο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξανθιππη, μια ξαδερφη μου που χρησιμοποιει πολύ το παρκοκρεββατο, βαζει ενα απαλο κουβερτακι μεσα οχι σεντονι! εσυ θα το χρησιμοποιησεις για υπνο η για παιχνιδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρένα μου θέλω να το χρησιμοποιήσω για παιχνίδι... αλλά αν πάει να κοιμηθεί κιόλας δεν θα τον σηκώσω.... γι' αυτό ρωτάω.... απ' την άλλη τι υλικό θα είναι αυτό που θα είναι κάτω;;; Κι αν το γλύφει;;; Δεν ξέρω :?::?::!: Προβληματίζομαι :-?:-?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...