Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 No 13


Recommended Posts

Κατερινα θα με τρελανεις εσυ!τι λες παιδι μου????που τα πηρες τα κιλα???τοσο χαλια εχει εξελιχθει η αμετρωπια μου????δεν βλεπω καλα?εγω μονο κοιλιτσα βλεπω και αυτη λιτοτατη!

αχ εχει τοση ζεστη και πουθενα δεν δροσιζομαστε..πηγα φαγητουλι στον αντρα μου πριν λιγες ωρες γιατι δεν μπορουσε να ερθει σπιτι λογω του οτι ειναι στα επειγοντα και καθησαμε εξω απο το νοσοκομειο σ'ενα παγκακι..νομιζα πως με ειχαν βαλει σε σαουνα!τοση ζεστη!καθησαμε λιγο στον ηλιο για μερικα λεπτα και αρπαξα..υπομονη κοριτσια με τη ζεστη.θα γεννησουμε και θα ηρεμησουμε!!

Γιελιζ μου με το καλο να συναντησεις το αντρακι σου!!

Ελπιδακι καλως επεστρεψες στο σπιτακι σου!!!περιμενουμε φωτος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 996
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Κατερίνα Kuo,ευτυχώς είμαι καλύτερα.Δόξα τω Θεω.Ξεκουράστηκα,ευτυχώς έχω τη μανούλα και βοηθάει.

Βασιλικούλα,δεν ξέρω τι θα κάνεις με το γιο σου.Είμαστε πάντως υποψήφιες νύφες.

Λαμπρινούλα,το πήρα το μήνυμα και σε έβαλα στις επαφές μου.Ευχαριστώ πολύ.

tweety μου,είμαι πολύ καλύτερα.Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον.

Magykal,ποια ήταν η τιμή του τετράκλινου με 2 μπάνια;Μακάρι να γεννήσουμε κοντά να έχουμε συμπαράσταση.

Αγγελικούλα,καλως ήρθες!

Η σύνδεσή μου είναι βλαμένη.Κάνω 10 ώρες να συνδεθώ. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι83 απο Κεφαλλονιά είσαι?

Είχα έρθει με τη μαμά μου πριν χρόνια & επειδή μου άρεσε & είναι κοντά μας (μένω προς το παρόν Κυλλήνη) είπαμε να έρθουμε οικογενειακώς,διότι λόγο γένας δεν είμαστε για πολλά πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

JennyBill έγραψε:

Ελπιδάκι83 απο Κεφαλλονιά είσαι?

Είχα έρθει με τη μαμά μου πριν χρόνια & επειδή μου άρεσε & είναι κοντά μας (μένω προς το παρόν Κυλλήνη) είπαμε να έρθουμε οικογενειακώς,διότι λόγο γένας δεν είμαστε για πολλά πολλά.

Ναι,απο κεφαλονιά,αργοστόλι μένω.Μια χαρά τότε! 1,30 ωρίτσα με το καραβάκι και φτάσατε!Ελπίζω να περασατε καλά τουλάχιστον.Ο άντρας μου έρχεται συχνά Κυλλήνη,λόγω δουλειάς(φρούτα-λαχανικά) και προμηθεύεται από εκεί! Τώρα είναι η εποχή του καρπουζιού,μιαμ!Τα καλύτερα καρπουζάκια έχει εκεί που είσαι τυχερή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

ολα καλα με το ντοπλερ!!! εχω δυο κουκλια!! ειδα και φατσουλες και την ψωνισα τελειως :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ο μπεμπης ειναι 1700γρ και η μπουμπου 1630! ειναι πανω απο το μεσο ορο μου ειπε και για διδυμα τελεια!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

ντορα μου εμενα γεννησε και η αδελφη μου στο ελενα τα 2 της παιδια και οι μισες μας φιλες! ολες με τον ιδιο γιατρο και βασικα νομιζω οτι αυτα που ακουγονται ειναι λιγο υπερβολικα..

αλλωστε μην ξεχνας οτι οποιαδηποτε επιπλοκη συμβει σε ιδιωτικο , σε στελνουν στο δημοσιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι διακοπές διακοπές αλλά μου λείπετε!!!!! Προσπαθώ να διαβάζω τα νέα σας όποτε βρίσκω ίντερνετ. Σήμερα διάβασα το 12 για να μην χάσω τίποτα από τα νέα σας. Χρόνο για σχόλια δεν έχω. Και τι να σχολιάσω για πράγματα που τρέξαν πριν από 5 μέρες;

Το μόνο που πρέπει να γράψω όπωσδήποτε είναι ένα μήνυμα για τη Βάσω (Wendy) σε περίπτωση που μπει στο φόρουμ. Βασούλα είμαι κι εγώ ρε γμτ Σάρτη!!!!!Τι κρίμα που δεν το ανέφερα νωρίτερα. Και δεν έχω και τηλ σου :(:(:( Θα είμαι για 2 μέρες ακόμα. Αν μπείς, και δεις το post μου, στείλε μου ένα pm με το τηλ σου.

Πολλά φιλάκια σε όλες σας.

Σύντομα κοντά σας :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuaki, να τα εκτατοστήσετε!!!! Περιμένουμε νέα για τη ρομαντική βραδιά ;)

Βασιλική, τέλειο βάρος έχουν τα μπουμπουκάκια σου!Με το καλό, πλησιάζει ο καιρός!!

Αγγελικούλα, εμείς την έχουμε στήσει την κούνια την επόμενη μέρα που την πήραμε. Αύριο θα τη στρώσω κιόλας με ένα καλυμματάκι από πάνω.

Πάλι άρχισαν συσπάσεις σήμερα και ήμουν χάλια :( Δεν πήρα το γιατρό γιατί φοβάμαι ότι το επόμενο βήμα είναι να μου πει να πάω στο νοσοκομείο. Κάθισα στο κρεβάτι από το μεσημέρι, ήπια τα μαγνήσιά μου και είμαι καλύτερα... Αν ήξερα πόσο χάλια θα ένοιωθα τον τελευταίο καιρό, θα τα είχα στήσει όλα του μωρού πολύ νωρίτερα... Για διακοπές ο καλός μου φωνάζει να μην πάμε λόγω συσπάσεων... Εγώ θέλω να ξεσκάσω λιγάκι, έστω και λίγες μέρες :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στην Άννα (Μανούλα) που κέρδισε το διαγωνισμό με έπαθλο μια φωτογράφιση!! Τι καλά! Να μας δείξεις τις φωτογραφίες να σε καμαρώσουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσια καλησπερα!!!

ειμαι πολυ χαρουμενη :silly: :silly: :silly: :silly: :silly:

ολα καλα με το ντοπλερ!!! εχω δυο κουκλια!! ειδα και φατσουλες και την ψωνισα τελειως :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ο μπεμπης ειναι 1700γρ και η μπουμπου 1630! ειναι πανω απο το μεσο ορο μου ειπε και για διδυμα τελεια!!!!!!!!!!!!!!! :woohoo:

ντορα μου εμενα γεννησε και η αδελφη μου στο ελενα τα 2 της παιδια και οι μισες μας φιλες! ολες με τον ιδιο γιατρο και βασικα νομιζω οτι αυτα που ακουγονται ειναι λιγο υπερβολικα..

αλλωστε μην ξεχνας οτι οποιαδηποτε επιπλοκη συμβει σε ιδιωτικο , σε στελνουν στο δημοσιο...

μπραβο για τα νινακια σου αντε με το καλο να τα παρεις αγκαλιτσα...τι να πω για το ελενα κ εγω ωρες ωρες λεω ελα μωρε παντου σημβαινουν αλλα επειδη φοβαμαι τα νοσοκομεια γενικα μια φορα εχω μπει 5 χρονων κ μου εχει μεινει σαν εφιαλτης κ εχω κ ενα φοβο με την γεννα ακουω κ αυτα που λενε κ καποιες στιγμες πανικοβαλομαι... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινακι σουπιτσα ασε βρε τις διακοπες!!!! του χρονου μαζι με το νινι σου!!!!

κι εγω εχω συσπσσεις οταν κουραζομαι, γι αυτο τη βγαζω κυριως ξαπλα ;)

και επειδη δεν μπορω να κανω και τιποτα :P

που ειναι ολες αποψε οεο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα,γλυκές μέλλουσες μανούλες!Διακοπές ακούω και απογοητεύομαι.Αύριο φεύγει η ξαδερφούλα μου για Μήλο με τον άντρα της γαμήλιο ταξίδι και θέλω να με πάρει μαζί.Πρώτη φορά θέλω τόσο πολύ να πάω διακοπές :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως ντορα μου εαν προκυψει σε γεννα κατι στα ιδιωτικα τις στελνουν αλεξανδρα και ελενα...

εμενα μια ξαδελφη μου λιγο καβαλημενη ειχε κλεισει λουξ στο μητερα και γιατρος της καποιος διευθυντης και δυστυχως κατι προεκυψε στη γεννα και την μετεφεραν στο αλεξανδρα..

το αποτελεσμα ειναι οτι γεννησε εκει και εμεινε εκι αλλα πληρωσε το μητερα :blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου δεν σας διάβασα!!!

Μπήκα να σας ενημερώσω γιατί πρέπει να βγώ αμέσως!

Θα σας διαβάσω αύριο!

Πριν λίγο γυρίσαμε απο την γιατρό!!!

Λοιποοοοοοοοοον!Το αργότερο σε 10 μέρες θα κρατάω αγκαλίτσα τον μπεμπάκο μου!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Είναι πολύ χαμηλά και έτοιμος για την μεγάλη έξοδο!!!

Το κεφαλάκι του δεν φαίνεται καν στον υπερηχο γιατί είναι μεσα στον κολπο και η γιατρός που με ψηλάφησε απο κάτω το έπιασε!!!Ο τράχηλος είναι μαλακός και λίγο η πίεσή μου χθες και σήμερα ψιλοανέβηκε για τα δικά μου δεδομένα αλλά γενικότερα όλα καλά!!!Εχω και συσπάσεις και όλα δείχνουν οτι η μεγάλη ώρα πλησιάζει!!!Εχει την καλύτερη θέση για φυσιολογικό τοκετό, είναι αριστερά και θα βγει πολύ ευκολα!!!

Είμαστε σχεδόν 3 κιλά!!!!

Σε μια βδομάδα θα ξαναπάω στην γιατρό μόνο για καρδιοτοκογράφο και για να δει για διαστολή!!!Εαν προλάβω!!! :laugh:

Είμαι τοοοοοοοοοοσο χαρούμενη!!!

Πονάω αρκετά λόγω συσπάσεων και πίεσης απο το κεφαλάκι αλλά Μ'ΑΡΕΣΕΙΙΙΙΙ!!! :blink: :laugh: :laugh:

Εύχομαι τα καλυτερα σε όλες μας κοριτσάρες!!!

Με το καλό να κρατήσουμε αγκαλίτσα γερά τα μωράκια μας!!!

Φιλιά σε όλες!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

παντως ντορα μου εαν προκυψει σε γεννα κατι στα ιδιωτικα τις στελνουν αλεξανδρα και ελενα...

εμενα μια ξαδελφη μου λιγο καβαλημενη ειχε κλεισει λουξ στο μητερα και γιατρος της καποιος διευθυντης και δυστυχως κατι προεκυψε στη γεννα και την μετεφεραν στο αλεξανδρα..

το αποτελεσμα ειναι οτι γεννησε εκει και εμεινε εκι αλλα πληρωσε το μητερα :blink:

ναι το εχω ακουσει κ εγω οτι τις μεταφερουν σε δημοσιο...δεν μπορω να καταλαβω ομως γιατι με πιανει τετοιος πανικος με τα νοσοκομεια???κ με την γεννα οσο πλησιαζει ο καιρος χαιρομαι απο την μια που θα παρω τον μπεμπη μου αγκαλια αλλα απο την αλλη μου ερχεται να βαλω τα κλαματα οχι οτι δεν τα βαζω αλλα λεμε... :S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντόρα, νομίζω ότι ο φόβος σου θα είναι μέχρι να μπεις. Μετά θα τα ξεχάσεις όλα. Και όταν δεις το γλυκάκι σου, δεν το συζητάω... θα σκέφτεσαι τι χαζή που ήσουν και φοβόσουν ;)

Βασούλα, ΤΕΛΕΙΑ ΝΕΑ!!!! Φοβερός ο μικρός, αμέσος πήρε θέση το πουλάκι μου (όχι σαν το δικό μου τον τεμπέλη που ακόμα κάνει τούμπες!). Δηλαδή σε λίγες μέρες θα έχεις μωράκι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Αγγελική, εμείς στο ντόπλερ δεν είδαμε μαλλάκια, γιατί μάλλον είναι ακόμα γλομπάκι :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική μου είδατε τα μωρουλίνια σας;

Τέλεια!Και έχουν πολύ καλό βάρος!!!Ουαοουουου!!!

Οποια και αν είναι πρώτη με έναν πόνο εύχομαι και γερά μωράκια!!!

Κατερινάκι μου να τα εκατοστήσετε και να ζήσετε πολλά πολλά επεισοδιακά χρόνια αγαπημένοι!!!

Κατερινοσουπίτσα διακοπούλες καλύτερα απο του χρόνου... ;)

Θα ξαναμπω αργότερα...

Πάω να ξαπλώσω γιατί σήμερα είμαι ολη μέρα στους δρόμους!!!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasilikoula mou kai vaso mou mas fernete euxarista neakia :):):)

vaso mou telika prwti tha eisai????? kai meta i rozi pw pw eftase o kairos :woohoo: :woohoo: :woohoo:

katerinaki mou gliko les kai mena na einai glompaki :P

aurio tha pame gia to doppler kai tha eimai oli mera athina mesa stous dromous :angry: are zesti pou exw na traviksw :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelike. έγραψε:

tha eimai oli mera athina mesa stous dromous :angry: are zesti pou exw na traviksw :angry:

Ωωωωωωχ καημενούλα!!! Δεν ξέρω τι λένε αύριο οι προβλέψεις, αλλά σήμερα είχε μία ζέστη απαπαπαπαπα.... Περπάτησα 100 μέτρα και ένοιωσα ότι έκαιγε το κεφάλι μου :blush: Τελικά τι έκανες με το γιατρό? Του είπες ότι πήγες εκείνη τη μέρα στο νοσοκομείο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να'μαι πάλι!Μία μπαίνω μία βγαίνω!Δεν έχω και πολλές αντοχές με τις ζέστες και ξαπλώνω συνέχεια.Βρίσκω ευκαιρία κιόλας που κοιμάτα το ζουζούνι μου.

Βάσω απίστευτο.Άντε με το καλό και με έναν πόνο.Απ' ότι μου φαίνεται όμως ούτε με έναν δε θα είναι.Τέλεια :laugh:

Αγγελικούλα,καλή επιτυχία αύριο στο doppler!Έχε κανα δυο μπουκαλάκια κρύα νερό μαζί σου για καλό και για κακό.Το νεράκι βοηθάει. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Και γω ποτέ δε το προτιμούσα, ας ελπίσουμε οι υπόλοιπες επαφές να είναι καλές και να έρθει το σπορακι🤞 Εμένα υπάρχουν διάφορες καταστάσεις που είχαν τύχει και είχαν συνδεθεί με την εγκυμοσύνη αυτή, που νομίζω συνεχώς θα μου περνάει από το μυαλό, τουλάχιστον όσο περνάει ο καιρός λίγο λίγο απαλύνουν, Συνέχεια βλέπω πεταλουδιτσες να με περιτριγυριζουν και σκέφτομαι πως αυτές οι πεταλουδιτσες είναι τόσο μικρές όσο και αυτό το μωρακι όταν έφυγε και πέταξε ψηλά στον ουρανό, είναι στιγμές που περνάει από το μυαλό μου έντονα και σκέφτομαι πωπω πως μπορεί να αλλάξει η ζωή έτσι....πως να μην είναι δύσκολο ψυχολογικά μετά; πραγματικά έχουμε τόση δύναμη μέσα μας 
    • Κοριτσια μ πως είστε; Εγω εισαγωγή νοσοκομειο λόγω συσπάσεων. Εχθες το βραδυ εκανα μια μεγαλη πέτρωσε ολη η κοιλιά κ κράτησε καποια λεπτα. Σημερα πρωι μιλησα με την γιατρό μ κ μ ζήτησε να με δει. Οντως μ ειπε κανω συσπασούλες κ με κράτησε μεσα για ενδοφλέβιο μαγνήσιο. Εχω απο τις 5:30 το απογευμα να κανω, θελω μα πιστευω πως εκανε δουλεια το Mg κ δεν θα ξανακάνω. Κοριτσια εσεις παίρνετε μαγνήσιο; Εμενα δεν μ είχε ξεκινήσει
    • Γλυκούλα μου!! 🥹🥹🥹   Καλό μήνα κορίτσια!!! Καλό καλοκαίρι!! Σήμερα πήγαμε σε ένα παραλιακό μαγαζί με τον άντρα μου και τους κουμπάρους μας και τα παιδιά μας και ήταν μαγικά!! Μου ρθε επιθυμία για μπύρα βαρελίσια, πήρα μια μεγάλη το ευχαριστήθηκε η ψυχή μου!! Και μετά σκεφτόμουν λες αυτή να ήταν η τελευταία μπύρα του καλοκαιριού;; Να μην μπορέσω να πιω άλλη;; Χάχαχα του τρελού!! 
    • Ρένα μου κ η μεγάλη μου η κόρη από τη μια στιγμή στην άλλη άλλαξε από αλεσμένα σε κομμάτια! Οπότε μην ανησυχείς! Λίγο προσοχή μόνο, μην την αφήνεις μόνη της να τρώει! Κάποιος να είναι συνέχεια μαζί της!    Εμείς τρώμε και φρούτα κ μεσημεριανό σαν μεγαλύτερες 😂😂😂😂😂  Τώρα που πάμε κούνιες η δικιά μου είναι από τις μεγαλύτερες! Ενώ πριν 1 χρόνο ήταν από τα μικρότερα κ φοβόμουν μην την πάρει κανένας αμπαριζα καθώς έτρεχε 😂😂 πως αλλάζουν οι καιροί 😂😂
    • Πόσο γλυκιά κίνηση αυτή που έκανες κορίτσι μου..... Δεν θα ξεχάσω όσο ακόμα πενθουσα το μωρό μου και ανάρρωνα από την αποξεση, σε μια βόλτα με τον καλό μου είδα ένα μικρό κοριτσάκι με την μαμά του. Το κοίταξα στιγμιαία, γιατί με πονούσε πολύ η εικόνα, ήταν σαν να μου έστριβαν το μαχαίρι στην πληγή, αλλά ο άντρας μου το κατάλαβε. Μην στεναχωριέσαι μου είπε, σύντομα θα έχεις και εσύ το παιδάκι μας. Μου φάνηκαν τόσο κενά λόγια, λόγια παρηγοριάς, αλλά είχε δίκιο. Η υπέροχη κορούλα μου ήταν πολύ κοντά, το μόνο που χρειάστηκε ήταν να μην το βάλω κάτω 🫶🌈🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...