Μετάβαση σε περιεχόμενο

21χρονη πεθανε στο Ελενα


Recommended Posts

Δεν ξερω αν ενημερωθηκατε για τα τελευταιο δυσαρεστο γεγονος το οποιο εγεινε την Τεταρτη στο μαιευτηριο ελενα .Μια κοπελα μολις 21 ετων εγκυοε στις μερες της πηγε το πρωι στις με πονους και κολπικη αιμοραγια εξεταστηκε απο το γυναικολογο της και την εδιωξαν απο το νοσοκοεμιο της ειπαν αν παει αν πιασουν κανονικα οι πονοι επισης αναφεραν οτι η αιμοραγια και οι πονοι οφειλοταν στο οτι σε λιγες ημερες θα γεννουσε .Ηρεμη η κοπελα εφυγε με τον αντρα της αλλα οι πονοι συνεχιστηκαν και πιο εντονη και με περισσοτερη αιμοραγια εφθασε το απογευμα της τεταρτης 7 ωρες αργοτερα αμεσως μπηκε για καισρικη επειδη ειδαν οτι ειχαβ πεσει η καρδιακη παλμοι του μωρου το μωρακι γεννηθηκε γερο αλλα δυστυχως η κοπελα κατεληξε απο την αιμοραγια ; Οι γονεις ο αντρας της κοπελας αλαλ και η δικηγορος της οικογενειας ερειξαν ευθυνες στο νοσοκομειο το οποιο ψευδες δηλωσε οτι η κοπελα εφυγε μονη της το πρωι απο το νοσοκομειο ενω δεν υπαρχει λαμια δηλωση υπογεγραμενη ουτε απο την ιδια ουτε παο τονβ συζυγο της και επεισς στην ιατροδικαστικη εξεταση ζητηθηκε απο την οικογενεια να σταλει για εξεταση ο πλακουντας αλλα ο ομφαλιος λωρος πραγμα συνηθισμενο σε αυτη τη περιπτωση αλλα απο το νοσοκομειο ειπαν τι ο παλκουντας μπερδευτηκε με αλλους ....

Ειναι προφανες οτι κατι θελουν να καλυψουν δυστυχως μια νεα κοπελα μολις 21 ετων αφησε τη τελευταια της πνοη ετσι επειδη καποιοι που θεωρουνατο γιατροι τοι επελεξαν , επεισης ενα βρεφος εμεινε ορφανο και δνε προλαβε να γνωρισει την αγκαλια της μαμας του , ενα νεο παιδι μολις 22 ετων καλειτε να μεγαλωσι μονοςτου αυτο τομωρο και ολοι αυτοι οι υπευθυνοι για αλλη μια φορα θ τη βγαλουν λαδι .

Δυστυχως θα το ξαναπω που ειναι η ασφαλεια που λενε καιξαναλενε για ατ δημοσια νοσοκομεια; κριμα για την οικογενεια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(:(:(:(:(:( τι να πω πια γιαυτη τη χωρα και τη δημοσια υγεια/?ημουν απο αυτους που μαλωνα ασχημα υποστηριζοντας οχι τα ιδιωτικα μαιευτηρια αλλα τις ιδιωτικες κλινικες διοτι παρεχουν ολες τις ιδικοτητες......διοτι ολες οι γυναικες αξιζουν μια δυο τρεις φορες η και 4 στη ζωη τους σαυτες τις σημαντικες στιγμες λιγη προσοχη κ περιποιηση κ ασφαλεια.........

με εκαναν ναχω αμφιβολιες....

με αυτα που ακουω δεν εχω καμια....ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΠΟΥ ΑΡΠΑΖΟΥΝ ΧΡΗΜΑ ΑΠΟ ΠΙΣΩ...ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗ ΒΑΡΔΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΝΟΙΑΖΕΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΕ ΖΩΑ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ...... ΧΑΣΑΠΗΔΕΣ.......ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΙΑ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΤΗΡΟΥΝ ΤΟΝ ΟΡΚΟ ΤΟΥΣ.....ΚΑΙ ΒΓΕΝΟΥΝ Κ ΑΠΟ ΠΑΝΩ

ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ .....ΤΟ ΝΔΤ ΣΕ ΜΑΡΑΝΕ .........ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΟΝΟ.....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΗΜΣΙΟΤΗΤΑ!! ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ! :angry::angry::angry::angry: ΚΡΙΜΑ ΣΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Η ΒΑΝΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΤΗ ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ! ΚΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΚΑΛΕΙΤΑΙ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΠΟ ΠΟΤΕ!!!

ΑΙΣΧΟΣ!!! ΠΑΛΙΟΓΙΑΤΡΟΙ!!!! :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αισχος.Τι να πει κανεις στο μωρακι που δεν γνωρισε την μαμακα του οταν μεγαλωσει οτι του την στερησανε καποιοι ανευθυνοι που θελουν να λεγονται γιατροι?τι να πει κανεις στον συζυγο η στους γονεις της κοπελας?

πωπω με πιασανε τα νευρα μου :angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ γω με την σειρα μου να πω ντροπη αλλα ποιος θα με ακουσει?πανε παρτου το διπλωμα την αδεια ΕΞΑΣΚΗΣΕΩς ΤΟΥ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟς Η καλυτερα το.....κεφαλι επι τοπου.οταν γεννησα ελεγα θα παω στην κλινικη κ καλα που πηγα γιατι εχω ενα θεμα για το νοσοκομειο.γεννησε μια γνωστη μου κ το παιδακι της πεθανε μετα απο 2-3 μερες γιατι κολλησε ενα μικροβιο το αγορακι της ενδονοσοκομειακο λεει απο τον τοιχο.την αλλη δεν εχουν προμηθευτει με υλικα-εργαλεια κ ειμαστε στο 20010!τωρα αυτο τι σκατα κρατος ειναι αυτο?ολοι ΞΕΦΤΙΛΕΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:angry: αχ ρε βάνια ποιά ασφάλεια λέμε για τα δημόσια νοσοκομεία εδω έχετε το πιο ζωντανο παράδειγμα ξεχνάς και εσυ αλλά και οι άλλες κοπέλες το θέμα τότε με τον μαπινάκι μου τον πήγα στον παίδω συγγρού με αφόρητους πόνους και εκει ο γιατρός που τον είσε μου είπε επι λέξη ότι όλοι οι κατ αφαντασία ν ασθενής και όλες οι υπερβολικές μάνες μαζευόνται στο παίδων για μία απλη γαστρεντερίτιδα καιαφού πήγα στον παιδίατρο και τράβαγε τα μαλλιά του ότι το παιδί το χάνουμε αναγκάστηκα και πήγα σε ιδιωτικό νοσοκομείο στην ευρωκλινική παίδων και εκει οι άνθρωποι αλλά και ο γιατρός που τον εγχείρησε τρελάθηκε ??? το απιδι ανέβασε 39 πυρετο και τα λευκά του αιμοσφαίρια είχαν χτυπήσει κόκκινο??? ήταν το παιδι ένα βήμα πρίν πάθει διάτρειση σκωληκοδειδητηδας και θα το έχανα χωρις λόγο αν ατον άκουγα αυτον τον ανεγκέφαλο το παιδι γιατι κατα την γνώμη του έπρεπε να περιμένω 3με 4 ημέρες και ύστερα να το πάω σε οπαιδοχειρούργο όταν πήγα και του τα είπα έξω απο τα δόντια η απάντηση που πήρα ήταν ότικυρία μου και τι θ΄λετε να κάνω δεν είμαι θεός γιατρός είμαι οπότε κρίνετε ΟΛΕς ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΑΝ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΔΕΝ ΕΊΣΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΠΟΥ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΝΑΠΟΘΕΤΗΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ ΕΧΕΙς ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ Η ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΔΗΜΟΣΙΟ??? προσωπικα πιστεύω πώς όχι και για να σας πώ την αλήθεια μου επειδη και απο το παίδων μου κουφάνανε την εβελίνα μου μετά ο μπάμπης με την σκωληκοειδήτιδα έχω κάνει κυριολεκτικά όμως κορίτσια την ζωη μου σε δευτερη μοίρα και τους έκανα ιδιωτικη ασφάλεια τουλάχιστον να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι τα παιδια θα είναι εντάξει και μπαίνοντας και βγαίνοντας και επίσηες πήγα και γέννησα στο λητώ και τα τρία και ας ζορίστηκα υπερβολικά οικονομικα γιατι ρε κορίτσια είχα ακούσει απο μία φίλη μου που γέννησε στο έλενα ότι ενω τυλίχτηκε το μωρο στο λώρο της είπανε να φύγει και ότι δεν έζχει τίποτα και επιδη εκίνη αγχώθηκε πήγε και έξω σε μάι άλλη γιατρό και την έβαλε αμέσως γγια να γενν΄γησει καιτ ελικά γένησε στο ιδιωτικό και εκείνη θα το έχανε το απιδι χωρις λόγο και αιτία. ΟΠΟΤΕ ΞΑΝΑΛΕΩ ΠΟΙΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ ΕΧΟΥΜΕ????? ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΕΛΝΟΥΝ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΑΣ ??? ΚΑΙ ΠΙΟΣ ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥς ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΦΕΡΟΥΝ ΠΙΣΩ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΜΑΝΟΥΛΑ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΜΕ ΧΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΕΡΙΕ ΣΤΟ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΤΗς ΚΑΝΕΝΑΣ ΤΟΥς
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι κριμα να εχουν αυτη τη κατασταση τα δημοσια νοσοκομεια που ξερετε δνε ειτουργουν ΔΩΡΕΑΝ καθε μηνα επει χρονια μας τα αρπαζουν για να εχουμε ΣΩΣΤΗ ΕΡΙΘΑΛΨΗ ΥΓΕΙΑΣ .Δυστυχως δνε εχουν ολες οι γυαναικες η ολοι οι ανθρωποι την δυνατοτητα να πανε σε ιδιωτικο νοσοκομειο το θεμα ειναι πιο περιπλοκο εγω δνε λεω ΟΧΙ στο Δημοσιο νοσοκομειο Αλλα ΟΧΙ στο ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΠΟΥ......Ο πηγε η κοπελα και την εδιωξαν !αν πηγαινε σε καποιο ιδωτικο μπορει καινα συνεβαινε και εκει αλλα επειδη τα παιρνουνε αμεσως τα χρηματα ισως να μην την εδιωχναν .

Δυστυχως εγω δεν εχω την ανεση να παω το γιο μου σ εκαποια περιπτωση στο metropolitan η σε καποιο αλλο ιδιωτικο νοσοκομειο αναγκαστικα θα παω στο παιδων πεντελης σκεφτομαι να κανω ιδιωτικη ασφαλεια μονοκαι μονο για αυτα εγω εχω τη δικη μου και τουλαχιστον καλυβομαι αλα ποσοι ανθρωποι μπορουν αν δινουν το χρονο 1200 ευρω για μια ασφαλεια ;

Ξρετε τους εδειχνε η τηλεοραση χτες στο μεσημερανμε τη βασια λοη και ο ανταρς της εκλαιγε απαρηγορητα ενα πλαικατι μονο 22 ετωνκαιμια φωτω μια κοπελας τοσο ομορφη τοσο γλυκεια που τη εκανε επελεξε να φερει στο κοσμο ενα παιδι και επρεπε να τιμωρηθει για αυτο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΡΙΣΤΕ μου ανατριχιασα κριμα κριμα.....φυσικα και δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να πανε σε ιδιωτικο...ουτε και γω την ειχα να σας πω την αληθεια..απλα ειχα τα ενσημα απο τη δουλεια και πληρωσα ετσι..προτιμησα να ζοριστω αλλα να χω το γιατρο μου που ηξερε τι προβληματα ειχα γιατι ψιλοκινδυνευσα ..και το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν...ΠΑΝΑΓΙΑ μου αν πηγαινα στο δημοσιο σε πια γωνια θα με πετουσαν και ποιος θα ασχολιοταν τοσο μαζι μου?

κοριτσια τουλαχιστο οταν δουλευετε να φροντιζετε να κολλατε καποια ενσημα ..γιατι και κει εκμεταλλευση υπαρχει μπας και μπορεσουμε σαυτη τη χωρα να επιβιωσουμε σαν ανθρωποι

αλλα το θεμα ειναι η κοπελα που εφυγε το ορφανο μωρακι ο αντρας της που και κεινος ενα παιδι ειναι η μανα που εθαψε στο χωμα το 21 χρονο αγγελουδι της......εχω ανατριχιασει....ελεος στο 2010 να πεθαινουν γυναικες απο αυτο το πραγμα πουναι φτιαγμενες να προσφερουν.....απο γεννα.....ελεος

αλλα και το κρατος σιγουρα δε βοηθαει..σου λεει δεν τα χις φιλε μου?ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

antroula έγραψε:

ΧΡΙΣΤΕ μου ανατριχιασα κριμα κριμα.....φυσικα και δεν εχουν ολοι τη δυνατοτητα να πανε σε ιδιωτικο...ουτε και γω την ειχα να σας πω την αληθεια..απλα ειχα τα ενσημα απο τη δουλεια και πληρωσα ετσι..προτιμησα να ζοριστω αλλα να χω το γιατρο μου που ηξερε τι προβληματα ειχα γιατι ψιλοκινδυνευσα ..και το πρωτο πραγμα που σκεφτηκα ηταν...ΠΑΝΑΓΙΑ μου αν πηγαινα στο δημοσιο σε πια γωνια θα με πετουσαν και ποιος θα ασχολιοταν τοσο μαζι μου?

κοριτσια τουλαχιστο οταν δουλευετε να φροντιζετε να κολλατε καποια ενσημα ..γιατι και κει εκμεταλλευση υπαρχει μπας και μπορεσουμε σαυτη τη χωρα να επιβιωσουμε σαν ανθρωποι

αλλα το θεμα ειναι η κοπελα που εφυγε το ορφανο μωρακι ο αντρας της που και κεινος ενα παιδι ειναι η μανα που εθαψε στο χωμα το 21 χρονο αγγελουδι της......εχω ανατριχιασει....ελεος στο 2010 να πεθαινουν γυναικες απο αυτο το πραγμα πουναι φτιαγμενες να προσφερουν.....απο γεννα.....ελεος

αλλα και το κρατος σιγουρα δε βοηθαει..σου λεει δεν τα χις φιλε μου?ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙΣ

αχ βρε αντρουλα μου ποσο δικιο εχεις!!!

εγω δοξαζω το Θεο που ειχα την γιατρο μου ειδικα σε αυτην την εγκυμοσυνη! Ισως αν δεν ηταν αυτη τωρα να μην εγραφα εδω και στο αλλο δωματιο να μην κοιμοταν το μωρακι μου! Πηγαινα για ρηξη μητρας! Αν με καθυστερουσε εστω και λιγες ωρες θα εχανα τα παντα.... ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ.....

Κριμα για την νεαρη κοπελα και τους δικους της ανθρωπους αλλα και για το μωρακι που δεν θα νοιωσει ποτε το μητρικο χαδι! Ας ειναι η τελευταια κοπελα που φευγει τοσο μα τοσο αδικα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενταξει ρε παιδια δεν γινονται παντα τετοια,εχουν σωθει ζωες και ζωες στα δημοσια νοσοκομεια,καλες και κακες στιγμες υπαρχουν παντου κ παντα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

savropinguinos έγραψε:

ενταξει ρε παιδια δεν γινονται παντα τετοια,εχουν σωθει ζωες και ζωες στα δημοσια νοσοκομεια,καλες και κακες στιγμες υπαρχουν παντου κ παντα...

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΟΛΥ ΚΡΙΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΠΕΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΤΩΝ ΓΙΑΤΡΩΝ ΑΛΛΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΩΣΕΙ ΚΑΙ ΖΩΕΣ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΔΗΛΑΔΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΕΚΕΙ?ΝΑ ΧΡΕΩΘΩ ΝΑ ΠΑΩ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ??ΕΞΑΛΛΟΥ ΑΥΤΟ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ Κ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ...ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΣΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΑΦΑΙΡΕΘΕΙ Η ΑΔΕΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κοριτσια...οταν διάβασα καπου αλλου τυχαια το πρωι για την κοπελα που εφυγε απο τη ζωη τοσο αδικα...βουρκωσαν τα ματια μου....ειχα σκοπο Νοεμβρη μηνα να γεννησω στο έλενα....δεν αλλαξα γνωμη μονο γι'αυτο το περιστατικο αλλα γιατι συνεχεια κατι γινεται στο Ελενα...οπως ειπε εδω μια αλλη κοπελα γιατι για το αλεξανδρας δεν εχουν ακουστει τετοια πραγματα? κι εκει δημοσιο ειναι...δεν θα γεννησω εκει κι ας γνωριζω οτι αρκετες απο εσας μεινανε ευχαριστημενες απο το ελενα....φυσικα αυτο θα μπορουσε να συμβει και σε ιδιωτικο....αλλα οπως και να χει τωρα συνεβη εκει...οπως και πολλα αλλα....δεν επρεπε να την διωξουν με αιμοραγια....απαραδεκτοοοοοοοοοο......... :( αφου γεννησε με καισαρικη γιατι δεν την ξεγεννησαν εκεινη τη μερα? και γιατι τετοια ανευθυνοτητα με το να πεταξουν τον ομφαλιο λωρο και τον πλακουντα στο ιδιο μερος με τα υπολοιπα ενω ηδη ηταν νεκρη? οχι μονο να αφαιρεθει καθε διπλωμα που εχει οποιος γιατρος της το εκανε...αλλα να τον κλεισουν στη φυλακη για φονο....δυστυχως οπως λετε αν συμβει κατι σοβαρο σε ενα ιδιωτικο στελνουν την εγκυο σε δημοσιο...η το μωρο....αλλα και το δημοσιο πλεον παιρνει λεφτα τα οποια σε μερικες περιπτωσεις δεν παιρνουν ουτε γιατροι σε ιδιωτικο....ακουω περιπτωσεις στο ελενα να ζητανε ταριφα 1500-1800 μονο ο γιατρος οταν στο ιασω ο γιατρος της αδελφης μου πηρε 1200....αντε γιατι το εχουν παρακανει....ξερω περιπτωση μιας κοπελας...που την παρακολουθουσε σε ολη την διαρκεια της εγκυμοσυνης ενας γιατρος στο ελενα...ενα βραδυ ειχε αιμοραγια και πηρε τηλ. τον γιατρο..της ειπε ελα τωρα πως κανεις ετσι? παρε τα χαπια σου, μπορω μονο την τεταρτη να σε δω...η κοπελα εχασε το μωρο της....και επιτελους ας σταματησουν ολες οι γυναικες να δινουν φακελακια σε γιατρους του δημοσιου...αντε πια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια για αν μην υπαρχει παρανοηση δνε τιθετε θεμα ιδιωτικου η δημοσιου νοσοκομειου αλλα ανευθυνοτητας κατερτιζομενων ατομων που ποσπαθουν να ριξουν την ευθυνη σε μια κοπελα πουηδη ειναι νεκρη δηλαδη υτε αυτο δνε σεβονται. Επισης επειδη ειναι κατι που το ακουω συνεχεια και ειναι μεγα λαθος ποιος ειπε οτι οταν συμβει κατι σε ιδιωιο νοσοκομειο σε στελνον σε δημοσιο ; το κανεις απλα αναγλαστικα απο μονος επειδη το κοστος δεν αφηνει εναν μεσο ελληνα να ανταποκριθει και οχι γιατι δεν υπαρχει η αναλογη υποδομη .Αυτο το ξερω και στο Ιασω που γεννησα ειχε απο αξονικο τομογραφο οτιχρειαζοταν για τη γυναικα αλλα κια για το μωρο το ιδιο και στο μητερα που χρειαστηκε να νοσηλευτει η φιλη μο πριν γεννησει -ενα βραδυ αφου ειχα γεννησει επαθα αλλερικο σοκ και δνε μπορουσα να αναπνευσω πατησε το κουδουνι η κοπελα στο διπλανο κρεβατι καισε 5 λεπτα ηταν αλλεργιολογος -καρδιολογος γενικος ιατρος και μαια και η προισταμενη και ο εφημερυευων ιατρος ολοι απο πανω μου δνε χρειατηκε τιποτα και ομως δνε με αφησαν ολη τη νυχτα μονη μου εβαλαν νοσοκομα να ειναι διπλα ...

Αυτο δνε νομιζω να το ειχα στο δημοσιο και δεν καταλαβαινω το γιατι και εκει δνε πλρωνουμε ; ειχα νοσηλευτει στο ΜΕΤΑΞΑ και επειδη μου επεφτε συνεχεια το ασβεστιο και εκανα σπασμος μου κανανε συνεχεια εξεταση αιματος αλλα το μικροβιολογικο τμημα ειχε προβλημα και εδειναν καθε 4 ωρες στον αντρα μου δειγμα αιματος να φευγει καινα πηγαινει στο Τζανειο να κανουν την αναλυση τοσο δυσκολο να το πανε αυτοι ....ανεπιτρεπτο το μεγαλυτερο αντικαρκινικο νοσοκομειο και να μην λειουργει το μικροβιολογικο .

Εχω ασφαλεια ιδιωτικη οπως αναφερα αλλα αν δεν ειχα θα μαζευα χρηματα για να παω καπου που αμ τι αλλο θα ε θεωρησουν σαν ανθρωπο και οχι σαν αντικειμενο .

Ειναικαλο να βγαινουν στη δημοσιοτητα αυτα μηπως και αλαλξει το συστημα σημερα ηταν η κοπελα που ηταν 21 ετων ναι μπορει να ειναι ξενη αλαλ φανταστειτε μπορει να ηταν καιμια απο ΕΜΑΣ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(

τι να πούμε γι αυτά τα καθάρματα? υπάρχουν λόγια?

κ εγώ γέννησα σε ιδιωτικό αν και ζορίζομαι ακόμα οικονομικά αλλά είχα εμπιστοσύνη μόνο στο γιατρό μου που είναι εκεί...

δυστυχώς στο δημόσιο δεν ξέρεις τι σου συμβαίνει...κ αν δεν γίνονται κάθε μέρα τέτοια είναι επειδή δίνουμε φακελάκια...ας πηγαίναμε χωρίς φακελάκια κ κάθε μέρα θα είχαμε τέτοια περιστατικά γιατί αυτοί δεν είναι γιατροί είναι αλήτες...αλλά πήραν κανενός την άδεια? πλήρωσε ποτέ κανένας?

αλίμονο στους γονείς κ στο σύζυγο κ κυρίως στο παιδί που θα μεγαλώσει χωρίς την μάνα του...που δεν θα νιώσει ποτέ αυτό το χάδι κ αυτή την αγκαλιά..άντε τώρα ράκος έγινα...κ εμείς σφαζόμαστε κάθε τόσο με τον θηλασμό κ ποια θηλάζει κ ποια όχι...αυτά να βλέπουμε κ να λέμε Δόξα Το Θεό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξερετε αυτου το ειδος οι εκμοππες οπως της βασιας λοη και αλλες αντιστοιχες δεν εχουν καποια ποιοτητα χτες ομως ανακοινωνπντας το δυσαρεστο αυτο γεγεονος ειδες οτι μεχρι και αυτους που το πουλανε οχι βεβαια για ενημερωση δυστυχως μεχρι και ατους τους τσακισε .

Τις προα΄΄ες μια κοπελα δεν ειπε απο εδω μεσα οτι την εδιωξαν απο το νοσοκομειο ενω ειχαν σπασει τα νερα συγκεκριμενα εφευγε αμινιακο υγο ποοσ σιγουρη ηταν οτι δνε μπορουσε να στεγωνωει το μωρο ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ηθικο διδαγμα ειναι δηλαδη οτι οι γυναικες πρεπει να γεννανε

σε ιδιωτικο μαιευτηριο????

οταν θα ακουστει για αλλη μια φορα περιστατικο που απο ιδιωτικο

βρεφος μεταφερθηκε σε δημοσιο νοσοκομειο τοτε θα αλλαξετε γνωμη???

καλο ταξιδι στην μανουλα....

μια ομορφη ζωη γι αυτο το αγγελουδι που εμεινε πισω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οταν υπαρχει μια κοπελα μολις 21 ετων νεκρη οταν ενας ανθρωπος 22 ετων καλειτε να μεγαλωσει ενα μωρο μονος του , οταν ενα μωρο ηρθε στο κοσμο και ηρθε κατευθειαν με το σκληρο τροπο απεναντι του , του στερησε οτι πολυτιμοτερο ειχε , δεν υπαρχει διαφορα αναμεσα στο να δωσεις μια φορα καποια χρηματα εστω και αν το ποσο ειναιμεγαλο το δημοσιο το πληρωνουμε μια ζωη και εκεινος εχει απεναντι μας υποχρεωση -ξερεις οταν ερχεσε αντιμετωπος με κατι τετοιο το τελευταιο πραγμα που σ ενοιαζει ειναι αν ειναιδημοσιος η ιδιωτικος ο φορεας αλλά η ανοδιοργανωσια η κομπινα αμεσως να πουνε οτι εφυγε μονη της λεηλατουν ακομα μια φορα θα επρεπε να ντρεπονται ....

Εδω μεσα θα πρεπει να ειμαστε σαν μια δεμενη ομαδα κοντρα στοσυστημα της διαφθορας αλλωστε ολες απο την δια μερια ειμαστε απο τον ιδιο ρολο αυτο της μητερας !Ας μν μπουμε σε διαμαχες μεταξ νοσοκομειων ας μην κανουμε τοθεμα αυτο αιτια αν σπηλωσουμε τη μνημη της κοπελας , Ναι το νοσοκομειο και ολοι οι υπευθυνοι πρεπει να τιμωρηθουν να τους ξεσκισουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν αντιλεγω μα εσυ πρωτη στην τελευταια σου προταση εκανες

μια αναφορα ειρωνικη οσον αφορα την εμπιστοσυνη που δεν θα πρεπει να δειχνουμε στα δημ. νοσοκομεια.

Οποτε ....δεν νομιζω οτι θελω να πω κατι απο κοντρα,αλλωστε

οπως πολυ σωστα ειπες το σημαντικοτερο ειναι οτι εφυγε μια κοπελα

21 ΜΟΛΙΣ ετων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PURPLE έγραψε:

Το ηθικο διδαγμα ειναι δηλαδη οτι οι γυναικες πρεπει να γεννανε

σε ιδιωτικο μαιευτηριο????

οταν θα ακουστει για αλλη μια φορα περιστατικο που απο ιδιωτικο

βρεφος μεταφερθηκε σε δημοσιο νοσοκομειο τοτε θα αλλαξετε γνωμη???

καλο ταξιδι στην μανουλα....

μια ομορφη ζωη γι αυτο το αγγελουδι που εμεινε πισω.

distixos ta peristatika apo ta idiotika den akougonte giati uparxoun oikonomika simferonta kai tropoi na boulonoun stomata .

krima sthn kopela .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς χάθηκε μια ζωή τόσο μα τόσο άδικα... για μένα σημασία δεν έχει το που, το αν ήταν ιδιωτικό ή δημόσιο, αλλά το πως και το γιατί... είναι τόσο τραγικό. Και, κατά τη γνώμη μου, δεν πρέπει να τους βάζουμε όλους τους γιατρούς και όλα τα νοσοκομεία στο ίδιο σακί. Υπάρχουν περιστατικά και στα δημόσια αλλά και στα ιδιωτικά. Εδώ είχε πεθάνει και μητέρα και παιδί σε ιδιωτικό μαιευτήριο μόνο και μόνο γιατί ο γιατρός δεν ήθελε να παραδεχτεί ότι έκανε λάθος "προβλέψεις" και να τη στειλει στο δημόσιο. Δηλαδή για να μη θίχτει η ψωροϋπερηφάνεια του, την κράτησε την κοπέλα και προσπαθούσε μάταια να τα βγάλει πέρα μονος του...

Το χειρότερο είναι ότι αυτά γίνονται εν έτοι 2010, όχι στο Μεσαίωνα. :angry: Φταίμε όμως και όλοι εμείς που τους έχουμε καλομάθει τους γιατρούς με τα φακελάκια για να γίνει η δουλειά μας πιο εύκολα και πιο γρήγορα. :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομιζω οτι η popi εθεσε το θεμα πολυ σωστα δνε εχει να κανει με το θεμα αν ειναι ενα νοσοκοειο ιδιωτικο η οχι καιξαναλεω εχω κανει χρηση και των δυο νοσοκομειων βρεθηκα τοσο στο ΙΑΣΩ σαν εγκυος εμεινα ευχαριστημενη αλλα και στο ΜΕΤΑΞΑ που ημουν με πολυ σοβαρο προβλημα υγειας δνε χω να πω τιποτα για τους γιατρους και το προσωπικο αλλα για την καταστταση ου υπηρχε μεσα στα ιατρικα μηχανηματα .

Το 2003 εγεινε ενα τροχαιο στο Αιγαλεω θυμα ενα νεαρος αλβανικης καταγωγης εξαιρετικο παιδι τον πηγαν λοιπον σε δημοσιο νοσοκομειο δνε εχει σημασια σε ποιο δυστυχως δνε υπηρχε μοναδα εντατικης μολις μαθανε δε οτι ειναι αλβανος το ειχαν πεταξει μεσα σε ενα δωματιο ετρεξαν συγγενεις και φιλοι και ψαχνανε τελικα βρηκανε σε καποιο ιδωτικο παλι δνεεχει σημασια πως το λενε τον βαλανε οι συγγενεις παααλουσαν να σωθει δυτυχως ειχε χαθει πολυτιμος χρονος μεχρι να βρεθει ελευθερο κρεβατι στην εντατικη ..Και αναρωτιεμε αν το δημοσιο δεν εχει ελευθερο κρεβατι για τους χ-ψ λογους δεν πρεπει ο ασθενης να πηγαινει σε ιδιωτικο αλλα τα εξοδα να τα καλυπτειτο κρατος ; Για ποιο λογο πληρωνω τοα χρηματα ; Δεν εχω εμπαθεια με το δημοσιο νοσοκομειο και τον γιο μου στο παιδων πεντελης τον πηγα και στην παιδιατρικη Τζανειου με το συστημα εχω -στο κρατικο της νικαιας ημερα Σαββατο 23 ιανυαριου πηγαμε τον πατερα μου με αιματουρια και κατασταση αφυδατωμενη με εμετους και επειδη ειχε αρκετα προβληατα υγειας (ζαχρο -καρδια εγκεφαλικα και τελος ειχε ανοιξει με αποτελεσμα να ειναι μονιμα στο κρεβατι μαλιστα καθε μερα ηταν και χειροτερα )ετσι λοιπον αποφασισαν οτι δνε μπορει να νοσηετει καιμας λενε θα τον παρετε σπιτι ....ο αδεφος μου εξηγησε οτι δνε μπορει αν τον μεταφερει πρωτον γιατι ο ανθρωπος ηταν σε χαλια κατασταση δνε μπορουσε να προχωρησει δευτετον το σπιτι ειναισ τον τριτο οροφο χωρις ασανσερ αρα χρειαοταν ασθενοφωρο του ειπαν οτι θα περιμενει το πρωτο διαθεσιμο και προτεριοτητα ειχαν λογικοτατα τα εισερχομενα περιστατικα .Ξεκινησε η ταλαιπωρια στις 8 το απογευμα καιμεχρι την Κυριακη στις 8 τον ειχαν πεταμενο σε ενα φορειο ουτε εναν ορο δνε του ειχαν βαλει ...

Την Δευτερα σε χειροτερη κατατσαση πλεον ελεγε μονο δυο κουβεντες :ποναω και με φωναζε εγω μενω ολυμπιακο χωριο εκεινος Αιγαλεω ηταν κοντα του η αδερφη μου και η μαμα μου ενψω πηγαινε εκαι οα δερφος μου πηρα ταψι να προλαβω να με δει εφημερευε το Τζανειο Πειραια αμεσως τον πηραν το εβαλαν ορο μας ειπαν οτι χαθηκε πολυτιμος χρονος ο ανθρωπος ειχε στεγνωσει δνε υπηρχε σωτηρια αλαλ δνε θα το αφηναν ετσι επι μια ολοκλρη εβομαδα προσπαθουσνα να τον κρατησουν στη ζωη ΟΛΟΙ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ καιοο το προσωπικο ετρεχε μας ελεγαν οτι οσο ο οργανισμος του το παλευε εκεινη ηταν υποχρεωμενοι να προσπαθουν δυστυχως μια εβδομαδα αργοτερα δνε αντεξε στις 2/2/2010 εφυγε .... και επειδη δεν αναφερα την αιτια θανατου απλα θα πω οτι ηταν ενδοσοκομοιακη λοιμωξησυγκεκριμενα καποο εδοσοκομειακο μικροβιο τυπου κλεψυελα τοοποιο κατα πασα πθανοτητα την αρπαξε οση ωρα τον ειχαν στο φορειο στο Κρατικο .Αρα μην μου λες εμενα οτι ειπα κατι ειρωνικο για τα δημοσια νοσοκομεια ενα Δημοσιο τον εστειλε αλλα καποιο αλλο δημοσιο προσπαθησε οσο μπορουσε και ΝΑΙ εγω μιλαω ειλικρινα ετσι οπως ειναι το συστημα αν ειχα την οικονομικ ανεση δνε θα εμπιστευομουν αυτο το συστημα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...