Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 66
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

anna1503 μπορω να σου πω εγω τι χαρτια θα χρειαζονται λοιπον θελεις μια βεβαιωση απο τον εργοδοτη, μηχανογραφημενα τα ενσυμα του τελευταιου ετους απο το ικα,ταυτοτητα, Α.Φ.Μ.,Α.Μ.Κ.Α το χαρτι που σου δωσανε απο το ικα οταν πειρες το επειδομα λοχειας γραφει οτι ειναι για χρηση στον οαεδ και το βιβλιαριο ασθενειας αυτα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lenetsak οντος πολυ μεγαλο μωρο αφου νομιζα οτι θα σκασω!!!!!

εμενα παλι μου εκαναν μονο τα χαρτια για το επειδομα γιατι μου ειπαν οτι πρεπει πρωτα να παρω οτι αδειες δικαιουμαι και απο την δουλεια και μετα να κανω τα χαρτια για το 6μηνο,εχει πλακα να το χασω τελικα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Zoumpalou να σου ζήσει! Το δικό μας είναι τώρα σχεδόν όσο γεννήθηκε το δικό σου. Εμάς γεννήθηκε 2160 και 47 πόντους και έμεινε 1 εβδομάδα στη θερμοκυττίδα και βγήκαμε 2135. Τώρα έχει φτάσει 3950 και 56 πόντους!

Εγώ δε θα πάρω καθόλου από τον ΟΑΕΔ, μέσα Σεπτέμβρη επιστέφω στο γραφείο αν και όλο αυτό το διάστημα ψιλοδουλεύω από το σπίτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννα 1503 αυτα ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΕ Η ΖΟΥΒΑΛΟΥ ΑΛΛΑ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ Κ ΝΑΤΙΣ ΔΩΣΕΙΣ ΣΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ.

ΖΟΥΒΑΛΟΥ Κ ΕΜΕΝΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΓΙΑ ΤΟ 6ΜΗΝΟ. ΑΠ ΤΗΝ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΑΔΕΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΧΡΩΣΤΑΝ ΕΧΕΙΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ. ;););) Ε ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΜΑΣ ΠΑΡΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ!!!! Α ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΤΑ ΚΕΠ ΓΙΑ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΟΥ!! ΚΑΙ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΟΣΕΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΜΠΕΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΑΝΟΙΞΑ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΕ ΤΡΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΥΤΕΑ ΣΤΙΓΜΗ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΟΝΟΥΝ. :S:angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!!Συγγνώμη δεν κατάφερα να μπώ καθόλου το Σαββατοκύριακο .Προσπαθούσα να προλάβω δουλειές και τον μπέμπη μαζί.Πως τα πήγατε?

Ευχαριστώ για την ενημέρωση για τον ΟΑΕΔ.Πρέπει αυτή την βδομάδα να πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια καλησπερα εμεις το Σαββατοκυριακο πηγαμε στο χωριο του αντρα μου να παρει και ο μπεμπουλης μας λιγο καθαρο αερα.Βρε κοριτσια εσεις τι καρεκλακι αυτοκινητου εχετε εμεις εχουμε ενα της ferari που ειναι απο 0-18 κιλα αλλα οταν τον βαζω νομιζω οτι ειναι σχεδον καθιστος παρολο που το εχω τερμα στην ανακληση και φοβαμαι μην παθει τιποτα η σπονδυλικη του στηλη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΟΣ ΤΕΣ.ZUBALU ΕΜΕΙΣ ΠΗΡΑΜΕ ΕΝΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΤΗΣ ΤΖΟΥΝΙΟΡ Κ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΘΙΣΤΟΣ ΟΠΟΤΕ ΤΟΠΟΘΕΤΩ ΜΙΑ ΔΙΠΛΩΜΕΝΗ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΕ Κ ΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΣΩΜΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΗ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΠΕΤΥΧΕ. ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΑΣ ΜΠΑΝΙΟ ΓΙΑ ΦΕΤΟΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΜΠΕΜΠΕ ΦΥΣΙΚΑ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΩ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟΝ6 ΜΗΝΑ ΚΡΙΜΑ.ΘΑ ΕΧΕΙ ΧΕΙΜΩΝΙΑΣΕΙ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΕΧΡΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΛΟΙΠΟΝ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι μου κανετε σημερα; :kiss:

elenatsak ειχες δικιο για την πετσετα χθες που πηγαμε βολτιτσα του εβαλα και ηταν πολυ καλυτερα ;) .Πως τα πανε τα μωρουλια σας απο ζεστη χρησιμοποιηται κλιματιστικο;Εμεις το βαζουμε συμφονα με παροτρινση της παιδιατρου και ο μπεμπουλης μας δροσιζεται :P Φυσικα δεν ειναι στον ιδιο χωρο με το κλιμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου ZUMPALOU ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΒΟΗΘΗΣΑ ¨) ΚΑΙ ΕΜΑΣ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΛΙΜΑ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΧΕΙ ΕΝΙΕΟΥΣ ΧΩΡΟΥΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ ΤΟ ΑΠΟΦΕΥΓΩΛΙΓΟ. ΤΟ ΒΑΖΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΠΟΥ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΚΡΕΒΑΤΟΚ ΓΙΑ ΥΠΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΕΙ Κ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΑΜΕ Κ ΒΓΕΝΟΥΜΕ ΣΤΑ ΣΑΛΟΝΙΑ ΤΟ ΚΛΕΙΝΩ!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΟΝ ΔΡΟΣΕΡΟ ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!! ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΤΕ???? :(:( ΑΧ ΣΗΜΕΡΑ ΕΒΑΛΑ ΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΟ ΡΙΛΑΞ. ΑΝΟΙΓΩ ΠΟΥ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΟΝΗΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΥΦΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΤΟ ΚΑΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΙΚΕ!ΑΣΕ ΠΟΥΖΗΛΕΨΑ ΠΟΛΛΥ! ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΓΙΑ ΚΑΜΙΑ 30ΑΡΙΑ ΧΡΟΝΩΝ ΔΗΛΑΔΗ :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: οντως οταν κανουνε γκριματσες ειναι ολα τα λεφτα!!!!Εμεις ετοιμαζομαστε και για καμια βδομαδουλα θα φυγουμε στο χωριο μου στα Γρεβενα να δουμε λιγο φυση και να αναπνευσουμε καθαρο αερα...φετος θα παρουμε τα βουνα και του χρονου τα ακρογυαλια :P

εσεις θα πατε πουθενα κοριτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΡΕ ΛΕΣ ΝΑ ΠΑΩ Κ ΕΓΩ ΚΑΤΑ ΕΚΕΙ

??? ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ. ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΖΕΣΤΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΠΑΜΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΨΗΤΟ ΨΥΧΟΥΛΟ!!!!! ΕΜΑΣ ΤΡΑΒΑΕΙ Η ΣΚΟΥΦΙΑ Μ,ΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΡΙΒΟΛΙ ΣΤΑ ΓΡΕΒΕΝΑ. ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΛΕΩ ΝΑ ΤΟΝ ΑΦΗΣΩ ΚΑΝΑ 2 ΜΕΡςΕΣ ΣΤΗ ΜΑΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΘΑΛΑΣΣΙΤΣΑ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ Κ ΤΡΕΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΩ ΣΩΣΤΑ ΦΑΝΤΑΣΟΥ Η ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟΣΕ 9 ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΝΙΨΙΑ ΕΓΓΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΛΕΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ. ΣΟΚ Η ΜΑΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Εμείς δυστυχώς προβλέπω να μένουμε Αθήνα χωρίς διακοπές φέτος!!!Το χωριό του άντρα μου είναι 6 ώρες από εδώ και θα είναι κουραστικό το καθισματάκι τόσες ώρες για τον μπέμπη όσες φορές και αν σταματήσουμε να φάει.Αύριο που θα πάμε στην γιατρό για τα πρώτα εμβόλια θα ρωτήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να μαι και εγω!!!

elenatsak το ξερω το χωριο σου και μου αρεσει πολυ :laugh:

εγω ειμαι απο τον Ζιακα αν το ξερεις;

Σημερα κοριτσια νομιζω πως η ζεστη ειναι ανυποφορη εβαλα πληντηριο και σκεφτομαι πωσ θα βγω να το απλοσω :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΤΟ ΑΠΛΟΜΑ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ 2 ΠΛΥΝΤΙΡΙΑ ΝΑ ΣΙΔΕΡΟΣΩ????? ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΜΑΝΙΚΙ. ΑΚΟΥΣΤΑ ΤΟ ΕΧΩ ΤΟ ΧΩΡΙΟ ΣΟΥ ΔΕΝ ΠΗΓΑ ΠΟΤΕ ΟΜΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΠΟΝΗΡΗ Η ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΙΑ.... ΧΑΧΑΧΑΧ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΟΥ ΦΕΝΕΤΕ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΗΝ ΣΙΔΕΡΩΣΤΡΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΟΥ.... ΜΗ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΨΥΚΤΗ....ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΣΟ ΣΕΣ ΚΡΑΤΗΣΕ Η ΠΡΟΤΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΠΑΩ ΦΟΥΛ ΓΙΑ 15 ΝΘΗΜΕΡΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα!!!!!!Εμενα μου εχει ερθει περιοδος μετα απο 15 μερες οταν μου τελειωσαν τα λοχεια και μου κρατεισε 3-4 μερες με πολυ λιγο αιμα,τωρα μου ξανα ειρθε και εχω πλυμηρα ειναι η 4 μερα και δεν ξερω ποσο θα μου κρατησει,παντος πριν την εγκυμοσυνη ειχα 7-8 μερες.Νομιζω ομως οτι ειναι φυσιολογικο σε μερικες γυναικες να κραταει πολυ μεχρι να ξαναρυθμιστη ο κυκλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
    • Χαχαχα αυτό με το φαγητό ξεκάθαρα έτσι είναι ναι! Και για το στήθος, πρησμένο αλλα μαλακό ταυτόχρονα έτσι fluffy!  Όσο για τον υπέρηχο μετράω αντίστροφα τις μέρες, ιδανικά θα ήθελα κάθε 3 μέρες να πηγαίνω 😅  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...