Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010 Νο 12


Recommended Posts

καλημερα κουκλες!!!

αννουλα γιατι ταλαιπωρια στο ικα??? δεν σε εξυπηρετουν αμεσως λογω εγκυμοσυνης???

μπελλα μου εχεις και φιλοξενουμενους?? :blink:

kuo αρχισαν τα πρηξιματα??? :(

εγω μεχρι στιγμης τα εχω γλιτωσει αλλα εχω πολυ εντονους πονους στη λεκανη... καμμια φορα το βραδυ βογγαω κιολας! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

kalimeroydia filenaditses mou!

epitelous exw ksana internet!

mou lipsate apisteyta!

tvra tyha mpw na sas diavasw!

ta nea mou????

o mpempis me varainei sth mesi k einai idi xamila giayto prosexw!

vgika 2 fores ekso k to thevrv eytyxia meta apo tosi kleisoyra!

piga se gamo |(opoy oloi epianan ti koilia mou k neyriaza)

k se panigyri opoy psonisa ena skasmo pragmatakia!

gia to mvro tipota akomi,isvw epeidi arketa tha moy ta xarisoun otan mpw sto mina mou!

psonisame laptop,koyrtines,karekles koyzinas,kathreptes,aivres,klimatistiko TOYMPANO megali eykairia!!!!!

(na deis poy de uaxw lefta gia ti genna....plaka kanw!elpizw!!! :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα,

εύχομαι να ΄στε όλες καλα.

εμείς χθες κάναμε το πρώτο μας μπάνιο....τι να σας λέω,από δελφίνι που ήμουν κόντεψα να φωνάξω όλους τους ναυαγωσώστες!

Κορίτσια δεν μπορούσα να κολυμπήσω :blush::blush:

σαν πρωτάρα....σε κάποια φάσει με κρατησε ο άντρας μου ανάσκελα καιι του λέω άφησε με δεν μπορώ....με ΄κράτησε από το χέρι και μου λέει τι θέλεις ν κάνω....λέω να με γυρίσεις όρθια :huh: η κοιλιά επέπλεε και δεν μπορούσα να γυρίσω :blush::blush: απαπαπαπα! φυσικό σωσίβιο!

Γενικά όμως ήταν κουραστική η ημέρα,ξύπνησα στις 7 και ξεκίνησα να τηγανίζω (είπα να φάμε κάτι ...υγιεινό...ΜΟΥΣΑΚΑ)και επειδή είχαμε σκοπό να πάμε θάλασσα,λέω ας τα ετοιμάσω.

έκανα όλη την προετοιμασία, ξύπνησα τον άντρα μου και φύγαμε για θάλασσα. επιστρέψαμε το μεσημέρι, φάγαμε τον μουσακά μας και από εκεί και πέρα ήμουν ένα πτώμα. εν τω μεταξύ είχαμε και τους κουμπάρους μας....έλεγα από μέσα μου πότε θα φύγουνε επιτέλους :blush::blush:

είχα κουραστεί πάααααρα πολύ.

στις 6 που φύγανε έπεσα για ύπνο,ξύπνησα στις 9 έφαγα κάτι φρουτάκια και στις 10 ξανακοιμήθηκα...ξύπνησα σήμερα στις 9,30!!!

ακόμα όμως είμαι πτώμα.αφήστεπου πονούσε και η κοιλίτσα μου και τρόμαξα. τώρα μπήκα να σας πω μια καλημέρα

(με το γίγας ποστ μου :blush: )και θα πάω να ξαναξαπλώσω.

Σας φιλώ γλυκά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τσκ τσκ τσκ... ερείπια όλες, τι πράγμα είναι αυτό; Χαχαχαχ καλημέρα και στις υπόλοιπες γριούλες :kiss:

Μήτση!! Με γεια τα ψώνια σας! Άντε και του μπέμπη σύντομα :) Τι εννοείς είναι χαμηλά;

Αννούλα, συγχαρητήρια για τα όμορφα νέα σας! Μια χαρά είναι ο μικρός. Είπαμε, θρεφταράκια θα βγάλει η παρέα ;) Ο πλακούντας λογικό να είναι 1 προς 2. Εμένα ήταν 0 την τελευταία φορά, αλλά δε λέει κάτι αυτό. Με γεια και τα πραγματάκια σας! Περιμένουμε φωτό :)

Μπέλλα, σε παρέσυραν στα προεόρτια ε; :P Καλά να περάσετε!

Βασιλικούλα, είσαι πολύ τυχερή που την έχεις γλιτώσει- και με τα δίδυμα κιόλας! Απόλαυσέ το. Εγώ βγήκα τώρα πέντε λεπτά έξω και όταν γύρισα, το λουράκι από το πέδιλο είχε κάνει σημάδι στο πόδι :ohmy:

Θέκλαααα, εσύ περισσότερο ταλαιπωρήθηκες παρά το απόλαυσες τελικά! Λογικό είναι ρε γαμώτο. Άντε, ύπνο κι όταν ξυπνήσεις, πες πόση μερέντα βάζουμε στον κορμό :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1004.gif

Πώς μου είστε σήμερα?

Σηκώθηκα πρωί πρωί και πήγα για εξετάσεις αίματος - ούρων. Σε λίγο θα πάω να πάρω τα αποτελέσματα, αν είναι όλα καλά δεν θα ξανακάνω μέχρι την γέννα :cheer:

Κορίτσια και εγώ έχω βαρύνει πάαααρα πολύυυυυυυ........μπορώ να μείνω σε ένα κρεβάτι και να μου τα φέρνουν όλα εκεί μέχρι να γεννήσω??? :blush::blush::blush:

Με έχουν πιάσει αυτές τις μέρες και κάτι πονάκια χαμηλά στην κοιλιά και νοιώθω και μια πίεση κάτω ουφφφφ το ξέρω η μήτρα προετοιμάζετε αλλά δεν τολμάω να κουνηθώ και τσιμπάει κατευθείαν :S

Εχθές μαρτύρησα από την ζέστη, είμουν στους γονείς μου στο "εξοχικό" με έναν ανεμηστήρα κατά πάνω μου και ο αδελφός μου με έβρεχε συνέχεια για να δροσίζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μα τι κορμο κανετε που βαζετε και μερεντα???

εγω τον ξερω διαφορετικα μαλλον...

δεν εννοειτε αυτον που μπαινει στην καταψυξη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.mammyland.com/index.php?opti ... tstart=240

για αυτόν εδώ τον κορμό μιλάτε??? έπεσα πάνω του πριν λίγο και με την πρώτη ευκαιρία λέω να τον κάνω, πανεύκολο φαίνετε :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική, ναι, αυτόν που μπαίνει στην κατάψυξη. Λογικά μπορείς αντί για λιωμένη κουβερτούρα να βάλεις μερέντα; Δεν ξέρω, αυτό περιμένω να μας πει η Θέκλα!

Μαράκι καλημέρα και καλά αποτελέσματα! Να σε ρωτήσω κάτι, επειδή είμαστε στις ίδιες εβδομάδες και νομίζω ότι καταλαβαίνω τι λες. Περπατούσα πριν κι ένιωθα τσιμπήματα πολύ χαμηλά, λες και... θα έβγαινε κανένα χεράκι :blush: Το ίδιο πράγμα λέμε ή να πάρω τώρα το γιατρό τηλέφωνο; Έχουν αρχίσει κάτι πολύ κουλά πονάκια κι εδώ :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρες :cheer:

Νοιώθω μια πίεση κάτω λες και θα βγεί όντως κάτι από κάτω χιχιχ και κάτι τσιμπήματα-πονάκια στην βάση της κοιλιάς στο κέντρο λίγο πάνω από το ... :blush: δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχιτικό , τον γιατρό δεν θα τον πάρω τηλ. ξέρω απλά ξεκούραση θέλει μιας και κοντεύουμεεεεεε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

http://www.mammyland.com/index.php?option=com_kunena&Itemid=354&func=view&catid=23&id=357077&limit=10&limitstart=240

για αυτόν εδώ τον κορμό μιλάτε??? έπεσα πάνω του πριν λίγο και με την πρώτη ευκαιρία λέω να τον κάνω, πανεύκολο φαίνετε :woohoo:

Σοκ και δέος!!! Χαχαχαχ το ότι είναι πανεύκολο το λες για καλό; Πάω να πάρω υλικά μετά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

Καλημέρες :cheer:

Νοιώθω μια πίεση κάτω λες και θα βγεί όντως κάτι από κάτω χιχιχ και κάτι τσιμπήματα-πονάκια στην βάση της κοιλιάς στο κέντρο λίγο πάνω από το ... :blush: δεν πιστεύω ότι είναι κάτι ανησυχιτικό , τον γιατρό δεν θα τον πάρω τηλ. ξέρω απλά ξεκούραση θέλει μιας και κοντεύουμεεεεεε!!!

Αγχώθηκα :unsure: Το ίδιο ακριβώς κι εδώ, άρα είμαστε σε καλό δρόμο. Απλώς φτιάχνω εικόνες με το μυαλό μου ότι βγαίνει χεράκι και με χαιρετάει και τέτοια πράγματα... Λες όντως να πιέζουν με τα χεράκια τους; Τώρα της πλένω τα ρουχαλάκια της. Πω πω θέλω να είναι όλα όλα έτοιμα, αλλά τελικά μάλλον δεν θα είναι ποτέ ΟΛΑ έτοιμα :blush:

Η Έλλη τι λέει; Θέλει παιχνίδια ή καταλαβαίνει ότι η μαμά είναι κομμάτια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Σοκ και δέος!!! Χαχαχαχ το ότι είναι πανεύκολο το λες για καλό; Πάω να πάρω υλικά μετά :kiss:[/quote:sswzi3xd]

:lol::lol::lol::lol: άσε και εγώ τώρα που θα πάω για τα αποτελέσματα θα τσιμπήσω και τα υλικά για να το φτιάξω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κορίτσια κ γω ξεκίνησα πρωί πρωί να πάω στο γιατρό του ΙΚΑ να μου γράψει 10 μέρες άδεια (μετά βγαίνω στην κανονική)και να γράψει και εξετάσεις αίματος κ ούρων κ ζαχάρου.Πήρα λοιπον το γιο απ' το χέρι κ είπα να πάω με τα πόδια σιγά σιγά.Και γω είχα κάτι πονάκια χαμηλά...πρέπει η μπεμπούλα να κατέβηκε πολύ χαμηλά!Κάνει και αυτή την αφόρητη ζέστη...αμάν πια.Γύρισα γρήγορα γρήγορα και έβαλα το aircondition να δουλεύει, δεν μπορώ.Δεν κάνω τπτ σήμερα.Φαγητό, πρόχειρα πράγματα.Αν και έχω βαρεθεί αυτή τη δίαιτα, δεν μπορώ να τρώω άλλο με το σταγονόμετρο.Πολύ άσχημο!

Ελπίζω να είστε όλες καλά και όσες πάνε για ψώνια να το χαρούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτος που ξερω εγω ειναι διαφορτικος :huh:

με βουτηρο, κακαο, μπισκοτα, καρυδια, αχνη, κονιακ και κανονικα εχει και αυγο ομως τωρα δεν εβαλα...

αυτον που λετε δεν το ξερω αλλα μονο 3 υλικα???? :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για τα πονακια χαμηλα, εχω εδω και καιρο διαφορα...

και στον κολπο του μεξικου :P

και το ενα μωρο το νιωθω τοσο χαμηλα λες και μου κανει παπ :blink:

και σουβλιες... γενικα εχω απ ολα... :P

αλλα η αδελφη μου λεει να μην ειμαι μυγιαγγιχτη οποτε σκεφτομαι οτι ειναι ολα στο προγραμμα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή, δεν σου επιτρέπεται να παρεκτρέπεσαι μια στο τόσο; Τουλάχιστον σκέψου ότι έχει μείνει πολύ πολύ λίγο :)

Βασιλική, όντως, ακούγονται ύποπτα λίγα τα υλικά... Έστω βούτυρο; Αλλά μήπως το αντικαθιστά με κρέμα γάλακτος και πήζει χάρη στα μπισκότα; Μμμμ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

μαρια@ έγραψε:

Αγχώθηκα :unsure: Το ίδιο ακριβώς κι εδώ, άρα είμαστε σε καλό δρόμο. Απλώς φτιάχνω εικόνες με το μυαλό μου ότι βγαίνει χεράκι και με χαιρετάει και τέτοια πράγματα... Λες όντως να πιέζουν με τα χεράκια τους; Τώρα της πλένω τα ρουχαλάκια της. Πω πω θέλω να είναι όλα όλα έτοιμα, αλλά τελικά μάλλον δεν θα είναι ποτέ ΟΛΑ έτοιμα :blush:

Η Έλλη τι λέει; Θέλει παιχνίδια ή καταλαβαίνει ότι η μαμά είναι κομμάτια;[/quote:um4zgv3g]

Μην αγχώνεσαι κοντεύουμε γι΄αυτό. Και οι ετοιμασίες δεν τελειώνουν ποτέ, ακόμα και αν πεις ότι τελείωσες αναρωτιέσαι τι δεν έκανες και αν είναι όλα αρκετά!

Η Έλλη θέλει και αυτή τα παιχνιδάκια της, βαριέται και αυτή μωρέ θέλει την προσοχή της....δεν της αρέσει να με βλέπει πεσμένη....νευριάζει! Πολλές φορές την παίρνω στο κρεβάτι και την κάνω παιχνίδια στο ξαπλωτό ;) προσπαθώ να την απασχολώ έτσι για να ξεκουράζομαι, μετά είναι ξετρελαμένη με την ιδέα νινί παίρνει αγκαλιά την κοιλιά μου, την φιλάει, φέρνει παιχνίδια και γάλα στο νινί :silly: :silly: :silly: :silly: πολύ πλάκα έχει όταν θα γεννήσω να δούμε :unsure: Όσο είμαι στο πόδι μπορεί να βρεί και κάτι μόνη της να απασχοληθεί απαξ και με δει κάπως και πάω να ξαπλώσω τρελένεται :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

το φτιαχνει η θεκλα????

αν ειναι να περιμενουμε να μας πει εκεινη τη συνταγη...

και εγώ ξέρω τον κορμό με τα περισσότερα κλασσικά υλικά αλλά ένα πείραμα θα μας πείσει, άλλωστε πόσο άσχημα να είναι μερέντα και μπισκότα με σαντιγή :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρια@ έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

και εγώ ξέρω τον κορμό με τα περισσότερα κλασσικά υλικά αλλά ένα πείραμα θα μας πείσει, άλλωστε πόσο άσχημα να είναι μερέντα και μπισκότα με σαντιγή :lol::lol:[/quote:lruvbi1c]

μα δεν γραφει καν ποσοτητες :blink:

η μερεντα εχει 10 μεγεθη... και κρεμα μεσαια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Λαμπρινή, δεν σου επιτρέπεται να παρεκτρέπεσαι μια στο τόσο; Τουλάχιστον σκέψου ότι έχει μείνει πολύ πολύ λίγο :)

Βασιλική, όντως, ακούγονται ύποπτα λίγα τα υλικά... Έστω βούτυρο; Αλλά μήπως το αντικαθιστά με κρέμα γάλακτος και πήζει χάρη στα μπισκότα; Μμμμ...

Αχ παρεκτρέπομαι...αυτό είναι το άσχημο! Δεν μπορώ συνέχεια να μετράω! Όντως έμεινε λιγάκι ακόμα...άρα υπομονή! Τπτ άλλο. Λέτε κ σεις για κορμούς κ διάφορα είναι να μην μπαίνω σε πειρασμό! :):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λαμπρινή, κορμό με κοτόπουλο και λαχανικά εννοούσαμε :P

Μαρία, τι γλυκούλα η μικρή σου! Μακάρι και μετά να είναι έτσι... Θυμάμαι εγώ ζήλευα απίστευτα όταν γεννήθηκε ο αδερφός μου κι έλεγα τόσο σκληρά πράγματα που η μαμά μου έκλαιγε :blush: Ευτυχώς, εσένα είναι αρκετά μικρότερη και μπορεί να το δει αλλιώς το πράγμα, who knows!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...