Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ειμαι η Μαιρη Παναγιωταρα!!!!!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

γεια σας κοριτσια εγω εχω ενα μπεμπη 8 μηνων,εγω ειμαι μια νοικοκυρα σε απογνωση,ο αντρας μου με υποτιμαει συνεχεια,δεν δουλευω και ετσι οτι κι αν κανω μου λεει σιγα τι κανεις??δεν αντεχω ωρες ωρες....ισως ειναι και επειδη ειμαι μικρη ακομα,δεν ξερω πραγματικα.....αλλα με στεναχωρει ολο αυτο....οταν ο αντρας μου εχει τα νευρα του ξεσπαει πανω μου και εγω βεβεαια στεναχωριεμαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera suzanita!kai giati den tou ta les ola auta?antras sou einai k prepei na milate..eidika gia pragmata pou se apasxoloun-stenaxwroun.milise tou ki eksigise tou..oti prospatheis ki oti den xreiazetai na se upotimaei..kai tetoia..MILA TOU!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki εκει που παω να του μιλησω μου λεει αυριο ειμαι κουρασμενος και το αυριο ειναι το ποτε,δεν ξερω τι να κανω ειδικα τωρα τελευταια δεν εχει ενα καλο λογο να μου πει και νιωθω τυψεις που δεν δουλευωκαι νιωθω πραγματικα αχρηστη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koita an den to stamatiseis auto twra kai douleia na vreis pali ta idia tha sou leei...kai den exei eimai kourasmenos..valton katw mia mera kai pes tou ti se apasxolei alliws to provlima tha diaiwnizetai kai tha xeirotereui..!mia sxesi apaitei amoivaio sevasmo gia na uparxei mellon!se ligo tha katalavainei polu perissotera to paidi sou..tha theles na vlepei auti tin eikona?na milaei etsi o mpampas sti mama?den nomizw..gi auto skepsou to..(i sxesi tou zeugariou einai oti kalutero mporei na klironomisei ena paidi)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νοικοκυρούλες όλου του κόσμου, ενωθείτε !!!

πόσο δίκιο έχετε !! πείτε τα όμως, πείτε τα ! να τα ακούμε και μεις που ακόμα δεν εχουμε νινάκια και μπήκαμε μόνο στο κομμάτι νοικοκυράς για να ξέρουμε τι μας περιμένει !!!!

:cheer::cheer: :silly: :cheer::cheer:

ααααχχχχ.... κουραγιο κοριτσούδια! Μην παραμελείτε τον εαυτό σας! οταν είστε ικανοποιημένες με τον εαυτό σας, τότε θα μπορείτε να προσφέρετε καλύτερα και στην οικογένειά σας ! Παν μέτρον αριστον !

ούτε η οικογένεια πρέπει να παραμεληθεί, ε; ;)

Θυμάμαι την μάνα μου που δεν δούλευε αλλα πάλευε να τα φέρει και εκείνη βόλτα μέσα στο σπίτι με 3 κοριτσάκια ζωηρά (μετά ήρθε και η 4η!!) ! Και το σπίτι στην εντέλεια για να μην της την πεί κανείς........αρε μανα τι τραβηξες και συ... και τι τραβάνε οι μάνες όλου του κόσμου....!!!!!

Κουράγιο και ψηλά το ηθικό !

**δηλαδή όλες το προτείνετε το στεγνωτήριο, :blink: ε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

joanaki σε ευχαριστω πολυ,θα προσπαθησω να του μιλησω αυτες τις ημερες,και εγω σκεφτομαι το παιδι μου οτι δεν ειναι σωστο να γινονται ολα αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frapedia72 έγραψε:

maria+fotis ... για μενα το στεγνωτηριο ειναι το απολυτο εργαλειο και απορω γιατι υπαρχουν ακομα πολεμιοι του!!!!

και γω πριν παρει η αδελφή μου, είχα ακούσει από ασχετους οτι τα βγάζει τσαλακωμένα τα ρούχα και οτι τα ταλαιπωρεί κλπ...

εγώ νομίζω, σύμφωνα με αυτά που ακουσα από την αδελφή μου και από εσας, οτι τα νεας τεχνολογίας στεγνωτήρια είναι αψογα !!

ζήλεψα! θέλω και γώωωωωωωωΩΩΩΩΩ!!!!!! :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια καλησπερα,απο χθες ηθελα να γραψω σαυτο το θεμα αλλα δεν προλαβαινα,ειμαι και εγω μια μαμα-νοικοκυρα εχω τρια ζουζουνια και ολλα τους αγορια ολη μερα τρεχω και δεν φτανω και που να μεγαλωσουν ολη μερα πανω απο μια κατσαρολα θα ειμαι αντε να τους χορτασω τοσους αντρες :woohoo: :woohoo: εχω πολυ βοηθεια απο τον αντρα μου και ετσι τα καταφερνω να εχω και το σπιτι στην εντελεια οσο μπορω βεβεαια το παλευω,suzanita και βεβαια να μιλησεις στον αντρα σου για αφησε τον μια μερα αυτον στο σπιτι με το παιδι θα τα καταφερει οπως εσυ;σας αφηνω κλαιει ο μπεμπης αν θελετε να τα λεμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια..είναι αλήθεια τόσο βοηθητικό το στεγνωτήριο?? Αλήθεια πόσο στοιχίζει?? γιατί με αυτά που διάβασα με βάλατε σε σοβαρές σκέψεις.. Frapedia, παίζει πράγματι λιγότερο σιδέρομα με το στεγνωτήριο????ΨΗΝΩΜΕ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anthropaki έγραψε:

Βρε κορίτσια..είναι αλήθεια τόσο βοηθητικό το στεγνωτήριο?? Αλήθεια πόσο στοιχίζει?? γιατί με αυτά που διάβασα με βάλατε σε σοβαρές σκέψεις.. Frapedia, παίζει πράγματι λιγότερο σιδέρομα με το στεγνωτήριο????ΨΗΝΩΜΕ ...

δε ξερω ακριβως ποσο κανει, αλλα αν μεσα στο πρωτο τεταρτο αφου στεγνωσουν τα ρουχα τα βγαλεις τοτε ναι... πετσετες σιγουρα δε θελουν σιδερο, βαμβακερες μπλουζες κλπ αν τα διπλωσεις αμεσως γινονται σα σιδερωμενα

τωρα για σεντονια κλπ....ε, εκει εξαρταται αν εισαι του ατσαλακωτου ή οχι. εμενα πχ δε με πειραζει να ξαπλωνω σε ασιδερωτα σεντονια :lol::lol::lol::lol:

περι ορεξεως ;);););)

καλα τα παιδικα ρουχα σαφως και δε τα σιδερωνω, γιατι ψηνονται εκει μεσα και δε χρειαζονται εξτρα αποστειρωση μεσω ατμου

εγω παντως δε το αλλαζω με τιποτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζητω το στεγνωτηριο!!!!Μου εχει λυσει τα χερια!!!

Οσο για τον ελευθερο χρονο θα πω απλα οτι αυριο θα ερθει η μαμα μου να καθαρισουμε το σπιτι...και ναι απο Δευτερα θα κανω κατι που δεν ηθελα ποτε...αλλα......θα φερω γυναικα να κανει τα χοντρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνησω με την φραπεδια για το στεγνωτηριο πρεπει να τα βγαλεις συντομα και να τα διπλωσεις για να μην χρειαστουν σιδερο,ρε κοριτσια καποια ρουχα παιδικα φουτερ μου τα μαζεψε σας εχει τυχει εσας κατι τετοιο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε παιδικα φουτερ οχι δεν μου ετυχε, απλα οι παιδικες οι καλτσες αν δεν βαλεις το ελαφρυ προγραμμα "τα παιζουν" λιγο!!!! χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σας .Αχ ατυη η Μαιρη Παναγιωταρα ακουγα τη μαμα μου οταν ηουν μικρουλα να το τραγουδαει και ελεγα ποια ειναι αυτη ; και μου ειχε πει :οταν μεγαλωσεις θα τη γνωρισεις και τελιακ την εμαθα .....

Το δικο μου προγραμμα εχει ως εξης :να ξυπνησω στς 7 να ετοιμασω πρωινογια το Σταυρο να τον παω σχολειο γυριζοντας απο το σχολειο εχουμε δημιουργησει εμ αλλες μαμαδες τοδικομας καφενειο για μιση ωρα ενα καφε στο σπιτι καποιας μετα να γυρισω να μαζεψω να βαλω πλυντηριο καιναι στεγνωτηριο το αγορασαμε φετος ειχε γυρω στα 500 καπου εκει γιατι πηραμε αι πλυντηριο επειδη ειχε χαλασει βαζω ολα τα ρουχα εκτος τα μαλλινα καιναι δνε χρειαζονται σιδερο εκτος τα πουκαμισα και δνε μπορω να πω οτι καει και τοσο πολυ ρευμα που λενε εγω τωρα το καλοκαιρι το αποφευγω στεγνωνουν γρηγορα εξω επεισης τα σεντονια δνε τα σιδερωνω ποτε εκτος καινα ειναι αυτα με το λαστιχο που θελουν λγο μετα να παω το Σταυρο απο το σχολειο να φυγουμε γα λογοθεραπεια που αν ειναι σο Αιγαλεω πρεπει να φαμε με τη συγκοινωια 2 ωρες αν ειναι Μενιδι θελω μιση ωρα να κανειμαθμα και μιση ωρα να παω και να γυρισω με το περιμενε του λεωφορειου .Επισης αν ειναι Μενισιπρεπει αν εχω μαγειρεψει αν ειναι Αιγαλεω τρωμε στη μαμα εχει και ενα καλο με αυτα και αυτα αν φτασει 5 το απογευμα εχω ερθει απο τη λογοθεραπεια του μικρου οταν παντα ειναιμενιδι γιατι στο Αιγαλεω κανουμε βραδυ μαθηα αλαλ φευγουμε απο νωρις παω στη μαμα μου λοιπν στο θεμα επανερχομαι να εχω ερθει στις 5 να βαλω στον αντρα μου να φαει να ξαναμαζεψω τα ψιχουλα επειδη τρωει στο σαλονι γιατι βελεπςι τηλεοραση και καπου εκει αρχιζω να τσιριζω επειδη ολα ειναιμεσα στη μεση επειδη ο Σταυρος εχει φερει ξανα το μισοδωματιο του στο σαλονι και καο παει η ωρα 7,00 εκει καθομαι στο καναπε και εχω φτοιαξει το φραπεδακι και περιμενω αν δω τα μυστικα καιεκεινη την ωρα ακουω απο τον αντραμου οτι θελει οτιδηποτε δνε υπαρχω λεω ΠΕΘΑΝΑ να σηκωθεις αν το παρεις ...και εκεινος γελαει αυτη η αναισθησια με σκοτωνει .Βγαινω στο μαλκονικαι βλεπω συλλογη απο καλτσες βρομικες της βγαζουν βαζουν αλλες και δν εμπορον αν της βαλουν στο καλαθι με τα απλυτα μιαμεα θα της παρω να τς βρασω .....το βραδυ πεφτω ξερη γυρω στις 1 και συνηθως μενει το σπιτι μαζεμενο αλλα πως γνετε την αλλη μερα να εχω παλι το ιδιο προγραμμα ; και βεβαια ολο αυτο αλλαζι οτανε χω ελισει ραντεβου για δουλεια ξερετε ειμαι κομμωτρια και ειμαι 5 μηνες ακουρετη και εχει κατεβεικαι η ριζα αλλα τωρα λεω να σουλωπωθω παω και στις πελατσσες ετσι τη αν πω αφου δνε προλαβαινω .

Κοριτσια οταν παιξει συναντηση για mall η aveniou η μαρουσι ενημερωστε ειμαι μεσα μενω ολυμπιακο χωριο και μου ειναι κοντα γενικοτερα οποια συναντηση γινει βαλτε θεμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν ξυπνάμε με τον άντρα μου στις 6:30- εγώ με τοζόρι γιατί είμαι κάθε μέρα ξενυχτησμένη με τις δουλειές- φςεύγουμε για δουλειά. το πρωϊ έρχεται ο πατέρας μου στο σπίτι, ο οποίος είναι 72 χρόνων :ohmy: , θα ξυπνήσει, θα αλλάξει το μωρό, θα του δώσει το γάλα του. θα του παίξει μέχρι τις 11 που θα έρθει η πεθερά μου(πριν ξεκινήσω τη δουλειά μου είχε πει ότι θα μου κρατάει το μωρό αλλά μόλις είδε τα ζόρια θυμήθηκε ότι δε μπορεί να ξυπνάει στιςς 6:00 :ohmy::angry: ).

στις 2:00 σχολάω -3;00 είμαι σπίτι ένα όρθιο πτώμα-δουλεύω δε νοσοκομείο ιδιωτικό ως γραμματέας οπότε καταλαβαίνετε- αλλά μόλις βλέπω το μπεμπέ μου ένα μαγικό ραβδάκι με ξεκουράζει. τον ταϊζω, τον , κοιμίζω και ξεκινάω να μαζέψω τοχ χαμο να σκουπίσω, ν ΣΦΟΥΓΓΑΡΊΣΩ , ΚΛΠ.

ξυπνάει να τον ταϊσω ,ίσως να πάμε καμιά βόλτα, να γυρίσουμε, να κάνειμπάνιο να φάει και να κοιμηθεί, να πλ΄νω μπαλκόνια να, να ξανασκουπίσω, να ξανασφουγγαρίσω, να μαγειρέψω, να συμμαζέψω, να απλώσω κανά πλυντήριο, να σιδερώσω κανένα. και έχει φτάσει η ώρα 1:00-2:00 για να ξαναξυπνήσω στις 6:30+ πόσες φορές θα ξυπνήσω στη διάρκεια της νύχτας,αν χρειαστεί.

αυτά !!!!

φιλιά

κουράστηκα μόνοπου ταέγραψα. ουφφφφ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

η μερα στη ζωη μιας τριτεκνης..

2100 Λες ουφ ειναι και οι τρεις στα κρεβατια τους

2115 Η μικροτερη απο τις διδυμες θελει νερο

2130 Η μεγαλυτερη απο τις διδυμες θελει να παει τουαλεττα

( παραλληλα αποφασιζει και η αλλη οτι θελει..)

2200 Πεφτει η πιπιλα της μπεμπας και τσιριζει..

2210 Πεφτει η πιπιλα της μπεμπας και τσιριζει..

2245 Πεφτει η πιπιλα της μπεμπας και τσιριζει..

0000 Ταιζω την μπεμπα και βαζω το ταλαιπωρημενο μου κορμι για υπνο αν τα καταφερω...

0230 Πεφτει η πιπιλα της μπεμπας και τσιριζει..

0330 Η μπεμπα εχει γυρισει μπρουμητα και δεν επανερχεται απο μονη της ακομα..

0510 Πρωινο ταισμα της μπεμπας αν ειμαι τυχερη θα κοιμηθει κατευθειαν

0655 Το ξυπνητηρι του μπαμπα , ετοιμαζεται ο τριτεκνος για την δουλεια...

0730 Ξυπναει η μεγαλυτερη απο τις διδυμες ,και ξυπναει την μικροτερη για να της κανει παρεα επειδη βαριεται..

ακολουθει τσακωμος αν η αλλη ξυπνησει στραβα τον οποιο θα πρεπει να καταστειλω...αν ειμαι τυχερη απλως θα μιλανε μεταξυ τους για καμια ωριτσα ..

0830 Ξυπναει η μπεμπα

0830 - 0915 Τουαλεττα , ντυσιμο κ πρωινο των διδυμων παραλληλα με ετοιμασια της φρουτοκρεμας της μικρης και μαζεμα οπως οπως του χαους..

1030 - 1200 Παιχνιδι των μικρων , τσιριγματα και κλαματα του μωρου ,δουλειες κ δημιουργια μεγαλυτερου χαους..

1245 Μεσημεριανο φαγητο κ τηλεοραση για να προλαβω να ταισω την μικρη

οσο αυτες θα τρωνε

1400 Στα κρεβατια κ οι τρεις

1430 Οι διδυμες θελουν ξανα τουαλεττα ( παραλληλα αναρωτιεμαι αν εγω προλαβα να παω..)

1445 - 1530 Αααχ ησυχια ....

1600 Πεφτει η πιπιλα της μπεμπας και τσιριζει..Τελικα εχει ξυπνησει τελειως , την σηκωνω..

1700 απογευματινη κρεμα της μικρης , και ξυπνημα των διδυμων

1730 - 2000 παιχνιδι , βολτα , για τα τυχον ψωνια του σπιτιου , εχει ερθει εν τω μεταξυ και ο μπαμπας..

2000-2100 Μπανιο , γαλα , τουαλεττα και υπνος για τρια παιδια ..

Ξεκιναμε απο την αρχη ...

"...δεν ειμαι τιποτα το καταπληκτικο , ειμαι ενα ζωον δηλαδη κανονικο.."

σημειωση Δεν θ'αλλαζα με τιποτα τις υπεροχες κορες μου , ειναι ο ηλιος το φεγγαρι κ τα αστερια για μενα , αλλα ειλικρινα νομιζω οτι φτανω στην υπερκοπωση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama eva, μήπως ήρθε ο καιρός να κόψει η μικρή την πιπίλα? μόνο έτσι θα ξεκουραστείς λίγο! γιατί από τις 22.00 μέχρι τις 05.00 αν δεν είχες την πιπίλα θα ήταν διαφορετικά!!!

δεν μας είπες πόσο είναι οι δίδυμες και πόσο η μπέμπα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάθε μέρα ξυπνάμε 6:30 το αργότερο 7:00, ακόμα και σήμερα που έχω άδεια. Ο μικρός που είναι τεσσάρων έχει μέσα του ένα ρολόι που του λέει "ξύπνα" και δεν κοιμάται παραπάνω από τις 7:00. Το βράδυ κοιμάται γύρω στις 23:30 ή στις 24:00. Ο μεγάλος μου, 8 χρονών εάν δεν ξυπνήσει μαζί του, αμέσως μετά από 5 λεπτά θα σηκωθεί. Εγώ και ο άντρας μου φεύγουμε μετά για τις δουλειές μας, έρχεται η μαμά μου για να κρατήσει τα παιδιά. Όταν γυρίζουμε και είμαστε πτώματα πρέπει να ασχοληθούμε με τα παιδιά μας και το σπίτι.Ευτυχώς η μαμά μου συνήθως μου σιδερώνει τα ρούχα οπότε αυτό το έχω γλυτώσει. Το χειμώνα που πάμε σχολείο το ένα και το μικρό παιδικό, ετοιμάζω στο μεγάλο μου την τσαντούλα του με το φαγητό και επιστρέφοντας απο τη δουλειά μου πηγαίνω και τον παίρνω απο το ολοήμερο.Φέτος που θα πάμε τρίτη δημοτικού θα ξεκινήσουμε και τα αγγλικά.Πέρσι πηγαινε κολυμβητήριο και ξιφασκία. Κάθε μέρα αγώνας για να τα προλάβουμε όλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...