Μετάβαση σε περιεχόμενο

το κοριτσακι μου πηγε στον ουρανο!!!!!!!!γιατι????


Recommended Posts

κατι που λεω παντα κ το πιστευω ειναι:να ευχεσαι ο θεος να σου δωσει μονο οσα μπορεις να αντεξεις,τιποτα παραπανω.σκεψου λοιπον ποσο δυναμη εχεις μεσα σου, που ισως δεν γνωριζεις,για να σου εστειλε ο θεος μια τετοια δοκιμασια.κουραγιο,υπομονη κ μην το βαζεις κατω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπελα μου καλη λυπαμαι παρα πολυ για οτι σου συνεβη :( εχουμε την ιδια ηλικια κ εγω μ'εξωσωματικη αποκτησα το αγορακι μου,ευχομαι ο Θεος να σου δωσει συντομα ενα αλλο μωρακι κ να παρει τον πονο σου....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανατριχιασα ολοκληρη με ολα αυτα που διαβασα...Λυπαμαι παρα πολυ, ειλικρινα, για την απωλεια σου.

Περασες τοσα πολλα για αυτο το μωρακι και ομως...Δυστυχως, τα πραγματα δεν ερχονται παντα οπως τα θελουμε...

Ευχομαι τα δακρυα λυπης και στεναχωριας να γινουν δακρυα χαρας και ευτυχιας μια μερα και συντομα ενα αλλο μωρακι να ερθει να γεμισει την αγκαλια σου και ολη σου τη ζωη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κρίμα...πολύ κρίμα γι αυτό που σου συνέβη. :(

Στο Ιασω είχε νοσηλευτεί και η κόρη μου για 2εβδομάδες γιατί γεννήθηκε πρόωρα.

Πήγαινα κάθε μέρα...επί 2εβδομάδες και λίγο πολύ όλοι οι γονείς γνωριστήκαμε μεταξύ μας. Οι ίδιοι και οι ίδιοι κάθε φορά. Έβλεπες άλλους που το παιδάκι τους είχε λίγο ίκτερο και άλλους που το παιδάκι τους είχε γεννηθεί 500γρ!!! Ακραία πράγματα δηλαδή....

Όποτε έμπαινα στην εντατική μονάδα νεογνών πρίν φτάσω στην μικρή μου κοίταγα και τα άλλα παιδάκια στην θερμοκοιτίδα τους. Έπεσε το μάτι μου σε αυτό που γεννήθηκε 500γρ...έκ τοτε μόνο αυτό και το δικό μου κοίταζα.

Καθε βράδυ προσευχόμουν για αυτό το παιδάκι και για την κόρη μου. Άκουγα από τους γιατρούς πως αν ζούσε υπήρχαν πολλές πιθανότητας να παρουσιάσει πολλά προβλήματα υγείας.

Ύστερα από κάποιες μέρες δεν το ξαναείδα...ούτε και τους γονείς του.

Ακόμα το σκέφτομαι αυτό το μωράκι...μου έχει μείνει η εικόνα του...

Κάνε την καρδιά σου πέτρα, όσο δύσκολο κι αν ακούγεται και κοίτα μπροστά. Δεν μπορείς να αλλάξεις κάτι, το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να αποκτήσεις αυτοπεπίθηση, δύναμη και κουράγιο.

Καλή δύναμη και καλή συνέχεια, εύχομαι να σταθείς τυχερή από δω και στο εξής και να αποκτήσεις ένα υγιέστατο μωράκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικα λυπαμαι και σε νιωθω.

Οσα ΓΙΑΤΙ κι αν σε βασανιζουν,θα μεινουν αναπαντητα.

Πες οτι ετσι επρεπε να γινει.

Μαζεψε τα κομματια σου και σηκω.

Εχεις εναν αντρουλη που σε χρειαζεται

και εναν αγγελο που δε θελει να βλεπει τη μαμα του ετσι.

Για ο,τι χρειαστεις,ειμαστε εδω. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ γι υτο που περασες. εχασα και εγω το μωρο μου 9μηνων και μπορω να καταλαβω ποσο πονας.

η απωλεια ειναι μεγαλη και πληγωνει οσο τιποτα αλλο! κλαψε, φωναξε,θυμωσε..βγαλε ολα σου τα συναισθηματα σου προς τα εξω, ξεθυμανεμην κρατας τιποτα μεσα σου γιατι μονο ετσι θα σε βοηθησει να απαλυνεις τον πονο σου. ο πονος δεν θα φυγει ευκολα αλλα θα γινεται καθημερινα ολοενα και πιο απαλος. το μωρακι σου δεν θα το ξεχασεις ποτε απλα ο μικρουλης σου θα ναι συνεχεια διπλα σου και στο πλευρο σας! δυστυχως δεν ξερουμε γιατι ο θεος τα διαλεγει να φυγουν απο διπλα μας και να ειναι κοντα του.. ειναι πολυ σκληρο αλλα δεν μπορουμε να κανουμε κατι παρα μονο να προσπαθησουμε να ζησουμε με αυτο..

ο θεος μαζι σου και οτι χρειαστεις ειμαι εδω. αν θες στειλε μου π.μ

σε φιλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrisami μου??? :(:(:(:(

Δεν ξερω τι μπορει να μαλακωσει αυτο που αισθανεσαι..νομιζω τιποτα παρα μονο ο χρονος κοπελα μου...Στεναχωρεθηκα παρα πολυ..μαζι περασαμε τη δοκιμασια της εξωσωματικης και ειχα χαρει τοσο για ολες εσας...ολα αυτα τα γιατι δυστυχως παντα θα μας βασανιζουν..και απαντηση δεν θα παρουμε ποτε..

Μια μεγαλη αγκαλια απο μενα και οτι χρειαστεις ειμαστε εδω..

Φιλακια καλη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:(:(:(:(

Κοπέλα μου δεν έχω λόγια να σε παρηγορήσω...Λυπάμαι πολύ...

Πέρασες πολλά και σου άξιζε να κρατήσεις στην αγκαλιά σου ένα υγιές μωράκι...Δεν μπορώ να σου δώσω απάντηση στα γιατί που σε βασανίζουν...

Πάρε το χρόνο σου, θρήνησε για το μωράκι σου και να σταθείς ξανά σύντομα στα πόδια σου...Το παιδάκι σου ποτέ δε θα το ξεχάσεις, αλλά να είσαι σίγουρη ότι το αγγελούδι σου θα σου χαρίσει ένα αδερφάκι για να απαλύνει τον πόνο σου...

ό,τι χρειαστείς είμαστε κοντά σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...