Μετάβαση σε περιεχόμενο

το κοριτσακι μου πηγε στον ουρανο!!!!!!!!γιατι????


Recommended Posts

περασαν 50 μερες για να βρω το κουραγιο να μπω να σας γραψω(σε ολες εσας που ξερω οτι θα με νιωσετε και ας μην με ξερετε)τις δυσκολες στιγμες που περναω.οι παλιοτερες θα με θυμουνται ως μελος.

τον νοεμβριο εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη η οποια ηταν επιτυχυμενη!!!το τι χαρα ειχαμε που εμεινα με την πρωτη εγκυος δεν λεγετε!!!

υστερα αρχισαν τα δυσκολα.ιανουαριο και φεβρουαριο ειχα τρεις φορες αιμοραγια αλλα μετα απο καποιες ενεσεις και απο νοσηλεια τρεις μερες στο ιασω το ξεπερασα και ειπαμε δοξα το θεο το μωρακι μας ηταν καλα.

οταν ηρθε η ωρα για το β-επιπεδου μου ειπαν οτι το κοριτσακι μου ηταν λιγο πιο μικρο απο το κανονικο.δεν πειραζει ειπαμε θα την κανουμε λιγο πιο μικρη.λογο ηλικιας(ειμαι 37) εκανα και αμνιοπαρακεντηση ολα μια χαρα.φτανοντας στην 25η εβδομαδα ανακαλυψαμε οτι εχω ζαχαρο.αρχισα διατροφη και ολα μια χαρα.μετα με επιασε κριση χολης.ειχα μια υπια φλεγμονη.και παλι με την καταλληλη διατροφη και με λιγη αντιβιωση το ξεπερασα και ειπα δοξα το θεο.

ειχαν περασει 2 μερες μετα το τελος της αντιβιωσης και ημουν μια χαρα!!!!ημουν κιολας 28 εβδομαδων.

αρχισα να κανω ονειρα για το καλοκαιρι "το καλυτερο της ζωης μας ελεγα" μετα το καλοκαιρι του γαμου μας.

και εκει που νομιζα οτι ολα ειναι ενταξει και εχω ξεπερασει τα παντα

ηρθαν τα πανω-κατω.

ηταν 5 μαιου της Αγιας Ειρηνης και τυχαια η μαμα μου μου μετρησε την πιεση.

ειχα 17/10 και μεχρι να το καταλαβω βρεθηκα στο ιασω να νοσηλευομαι με προεκλαμψια.

μια εβδομαδα μετα με καισαρικη μου πηραν το κοριτσακι μου.

λογω της προεκλαμψιας η μπεμπα μου δεν ειχε καταφερει να μεγαλωσει αρκετα.γεννηθηκε μονο 600γρ.

εζησε μονο 4 μερες στην μοναδα και μετα την χασαμε.

ΓΙΑΤΙ?????

μονο αυτο σκεφτομαι καθε λεπτο.ΓΙΑΤΙ μας την εδωσε τοσο ευκολα ο θεος αφου δεν θα μας την αφηνε?

ΓΙΑΤΙ να πληγωθουμε τοσο πολυ εμεις που θελουμε ενα παιδι απεγνωσμενα και αλλοι τα γεννανε και τα πετανε?

ΓΙΑΤΙ εμεις θεε μου?

ΓΙΑΤΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγία μου

ανατρίχιασα!

Κανε κουράγιο κορίτσι μου...

Ο Θεούλης θα σας στείλει ένα υγιές μωράκι,

μόνο να μην χάσεις την πίστη σου!

Δεν ξέρω να σου απαντήσω σε κανένα "γιατί" σου

αλλά το mammy και τα κορίτσια είναι εδώ για θετική ενέργεια

και κουράγιο!

Η Παναγιά μαζί σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι να πεις σε τετοια περιπτωση??κουραγιο κοριτσι μου..το κοριτσακι σου θα ηθελε να ξαναπροσπαθησεις..κλαψε,ξεσπασε και οταν ηρεμησεις σκεψου πως ολα γινονται για καποιο λογο..δεν μπορει!!!!τοση αδικια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπαμαι παρα πολυ για οτι σου συνεβει ..

ουτε εγω μπορω να βρω απαντηση σε οτι σε πληγωνει ..

Ευχομαι μονο ολος αυτος ο πονος να γινει μια μερα χαρα

για ολες τις μανουλες που εχασαν τα παιδακια τους...

δεν ξερω τι αλλο να σου γραψω ....αφου οτι και να πω

δεν υπαρχει περιπτωση να απαλυνει ο πονος σου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαρηστω πολυ φιλεναδες που ειστε παντα εδω.ευχομαι να ειμαι η τελευταια μανουλα που κλαιω για το παιδακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα λυπαμαι για την απωλεια σου :(

σε καμια μανουλα δεν αξιζει να περναει τετοιες δυσαρεστες στιγμες...κουραγιο κοπελα μου και ευχομαι συντομα να νιωσεις καλυτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λ Υ Π Α Μ Α Ι Α Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Α

:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Μια μεγαλη κ ειληκρινη αγκαλια και απο μενα.Περασες τοσα μα τοσα πολλα κοριτσακι μου....Μακαρι να μπορουσαμε να απαλυνουμε τον πονο σου και να απαντησουμε στα ΓΙΑΤΙ σου....Μακαρι να μην ειχε συμβει τιποτα....

Τετοιες στιγμες ομως δεν χρειαζονται λογια (γιατι δε υπαρχουν),μια αγκαλια,ενα βλεμμα,ενα χαδι ισως να ειναι καλυτερα.

Κουραγιο :(:(:(:(:( Τιποτε αλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κοπελα μου τι να σου πω και εγω και ολες μας.το μονο που ξερω και πιστευω ειναι οτι ο Θεουλης σας εστειλε αμεσως το θαυμα του αλλα επειδη δεν ηταν καλα επρεπε να το παρει για να σας στειλει ενα αλλο μωρακι γερο αυτη την φορα.υπομονη και κουραγιο λυπαμαι πολυ :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ...!!!

Ο ΧΡΟΝΟΣ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΑΠΑΛΥΝΕΙ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΠΟΝΟ! ΔΕ ΘΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΕΨΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ...ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!!

ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΤΩ...ΟΤΑΝ ΝΙΩΣΕΙΣ ΕΣΥ Κ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΕΤΟΙΜΗ -ΚΑΝΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑ!!!

ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΓΥΡΩ ΣΟΥ Κ ΕΜΑΣ ΕΔΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ!

ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ Κ ΑΛΛΕΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ Κ ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΑΝ ΞΑΝΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν λιγες μερες εμαθα οτι μια πολυ καλη μου φιλη δυστυχως

απεβαλε,ηταν στην 8 εβδομαδα...δεν μπορουσα να το πιστεψω,δεν ηξερα τι να πω.

Οταν μου περασε ο θυμος σκεφτηκα οτι ο Θεος δεν θα την αφησει

λυπημενη για πολυ καιρο....συντομα θα μας ανακοινωσει παλι

οτι περιμενει παιδακι και ολα θα πανε καλα.Στη σκεψη μου λοιπον δεν θα

εχω μονο την Σ...,αλλα και εσενα δεν εχει σημασια το οτι δεν σε γνωριζω

θα σε βαζω στις προσευχες μου.Υπομονη.... :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

exeis toso dikio giati o ponos einai megalos...tha nioseis thimo,tha klapseis tha ksespaseis alla duskolo na ksexaseis!!!perases tosa pola kopela mou...dustixos mpeikes se megali dokimasia einai mia dokimasia apo aytes pou mas bazei h zwh!!!egw sou eyxome na gineis pio dinath kai fysika de tha to baleis katw giati h dynamh nikaei kai eimai sigouri oti tha ginei poli suntoma kai tha xamogelaseis!!!apla thelei to xrono tou egw sou euxome na breis thn dynamh pou xriazese kai na sinexiseis!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωχ Θεε μου. Τι περασες κοριτσακι μου. Ποσο σε νιωθω!!!

Δεν υπαρχει ομως απαντηση στο γιατι, το παλευα και γω 5 χρονια, ενα γιατι καθε μερα, καθε νυχτα, παλεψα πααρα πολυ να ξαναμεινω εγκυος, μετα την πρωτη μου εγκυμοσυνη οπου τα χασα την 22η βδομαδα.

Τοσα γιατι στο μυαλο μου. Μαζεψα μεχρι και ζηλια για οσες εμεναν πανευκολα εγκυες. Αλλα μετα καταλαβα οτι δεν υπαρχει γιατι, δεν υπαρχει λογικη, δεν υπαρχει τιποτα...

Παλεψα πολλα χρονια και σημερα ειμαι εδω, ακομα στη διαδρομη, με αγωνιες τεραστιες, με φοβους απιστευτους, παροτι ειμαι εγκυος δεν το απολαμβανω ουτε ενα δευτερολεπτο.

Θα σου ρθει το μωρακι σου οταν ειναι η σωστη η ωρα, μακαρι να μπορουσα να σε βοηθησω, ξερω οτι δεν εισαι μονη, ουτε η μονη, αλλα ουτε αυτο θα βοηθα τωρα.

Δωσε χρονο στο χρονο και θα απαλυνει...

Ολη μου την αγαπη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πόσο δικιο έχεις γλυκιά μου για αυτούς που κάνουν εκτρώσεις... :angry: πόσο μα πόσο θυμώνω.τους θεωρώ τους μεγαλύτερους δολοφόνους και από τους χειρότερους εγκληματίες.

σου εύχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου.

πραγματικά.

τι σου λεώ τώρα.

δεν ξέρω αν θα μπορούσα να αντέξω εγώ αυτήν την εμπειρία

θετική σκέψη και....................θα ξαναφουσκώσει η κοιλίτσα.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++

πολλά + από μένα.

και όχι 1 αλλά πολλά παιδάκια μακάρι να σου δώσει ο Θεός..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να μπορουσα να σας παρω ολες μια αγκαλια!!!!ξερω οτι δεν ειμαι μονη μου και αυτο εχει μεγαλη σημασια τωρα.φιλια σε ολες σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκι μου λυπάμαι πολύ που έχασες το μωράκι σου... Κουράγιο και δύναμη σου εύχομαι... Όσο για το 'γιατί' ίσως να μην το μάθουμε ποτέ ή ίσως κάποτε κάπου μας δοθεί η απάντηση (έχασα και εγώ τα αγοράκια μου στις 3 Μαϊου, 24+3 εβδομ.) Να ξέρεις μόνο οτι είμαστε εδώ όποτε θες κάποιον να μιλήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχω συγκλονιστεί με αυτά που διάβασα. Αβάσταχτος ο πόνος αυτός..Δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς. Μην το βάζεις κάτω κοπέλα μου..Κάνε υπομονή..Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσετε πολύ σύντομα ένα γερό μωράκι που θα σας ξαναγεμίσει τη ζωή. Είμαστε κοντά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΑΝΑΜΙΛΗΣΕΙ ΚΑΙ ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕΣ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΝΟΤΗΤΑ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ.ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟ ΕΧΑΣΑ 11 ΗΜΕΡΩΝ.ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ ΜΗΝ ΔΙΣΤΑΣΕΙΣ.ΣΕ ΦΙΛΩ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω λόγια... Μόνο μια μεγάλη αγκαλιά... Λυπάμαι πολύ, πέρασες πολλά κ δύσκολα... Εύχομαι να βρεις το κουράγιο να συνεχίσεις... Ο Θεός μαζί σου... :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...