Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΑΑΑ :laugh: :laugh: :laugh:

ΡΕ ΣΥ ΝΑ ΒΡΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΕΙΣΤΗΡΙΟ!!!

ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ....ΓΙΩΡΓΑΚΗ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ!!! :laugh:

ΓΙΩΡΓΑΑΑΑΑΑΑΚΗΗΗΗΗ ΓΕΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΣ ?????

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηρθα κ εγω....βασικα απο το πολυ διαβασμα που εχω ριξει κουραστικα κ ειπα να ερθω κ απο εδω...

σημερα διαβασα οτι οι τρισωμιες οταν ειναι μωσαικισμου, δηλαδη δεν ειναι ολα τα κυτταρα αυτου του χρωμοσωματος τρελαμενα ειναι τυχαιο γεγονος κ δεν κληρονομουντε....

οποτε ειμαι προετοιμασμενη τι θα μου πει ο γενετιστης....κ τα δυο χρωμοσωμιακα μεν, τυχαια γεγονοτα δε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anemosss78 έγραψε:

ok thnx zaxa. signomi alla me katalavenis etsi?

efxaristo poli gia tis efxes sou to idio efxome ke se sena sintoma na se do me fouskoti kilitisa !!! pote tha xekinisete me to kalo ?

ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΖΗΤΑΣ καλε...για ονομα...εγω συγνωμη ...απλα

το εβαλα για να το καλαμπουρισουμε λιγο! ΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙ!!!

Εμεις τι λεμε με τον αντρα μου για μας

να δεις!!! Το χουμε ριξει στην τρελη! χεθε μεθα!!!

σε ευχαριστω για τις ευχες...φιλακια.

σχολαααααωωωωω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

zaxarenia έγραψε:

Anemosss78 έγραψε:

ΤΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΖΗΤΑΣ καλε...για ονομα...εγω συγνωμη ...απλα

το εβαλα για να το καλαμπουρισουμε λιγο! ΑΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΕΕΕΕΕΕΙΙΙΙ!!!

Εμεις τι λεμε με τον αντρα μου για μας

να δεις!!! Το χουμε ριξει στην τρελη! χεθε μεθα!!!

σε ευχαριστω για τις ευχες...φιλακια.

σχολαααααωωωωω!!![/quote:mf38af5j]

ΓΙΩΡΓΟ...ΣΙΓΝΟΜΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ....ΕΓΟ ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ ΤΟ ΣΙΝΕΧΙΣΑ...ΤΑΒΓΑΛΑ ΚΑΙ ΕΓΟ ...ΤΕΡΜΑ ΦΟΤΟ!!!!!!!!!

ΦΙΛΙ?????ΚΑΛΑ ΑΝΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΦΟΤΟΓΡΑΓΙΑ ΘΑ ΣΟΥ ΒΑΛΟ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nikulina έγραψε:

Lollipop έγραψε:

ΕΣΙ ΛΟΛΛΙΠΟΠ ΙΣΕ ΤΟ ΚΑΛΙΤΕΡΟ ΠΑΡΑΔΙΓΜΑ...

ΙΜΕ ΠΟΛΙ ΠΕΡΙΕΓΙ ΠΟΣΑ ΕΧΙ...ΕΓΟ ΕΛΙΚΡΙΝΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΟ ΠΟΣ ΕΧΙΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ..

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΙ ΠΡΟΣΠΑΡΘΙΑ Ο ΘΕΟΣ ΣΕ ΑΝΔΑΜΙΒΙ....ΣΟΥ ΘΑ ΔΙΝΙ ΜΑΛΟΝ ΔΙΠΛΑΣΙΑ :woohoo: :woohoo: ΜΠΟΡΙ ΚΑΙ ΤΡΙΠΛΑΣΙΑ :ohmy::ohmy::ohmy:

ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΡΕ ΠΟΤΕ ΠΑΣ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ?[/quote:2odddm9m]

nikulina μου δεν θεωρω παραδειγμα τον εαυτο μου.Μαλλον τυχερη μεχρι στιγμης θα με ελεγα.Εχω δει κοριτσια εδω μεσα αλλα κ στον εξω κοσμο,που εχουν κανει πολλες πολλες προσπαθειες κ δεν τα εχουν καταφερει :(:( κ ομως δεν εχουν χασει το κουραγιο τους.

Εγω με την 2η αποτυχια ελεγα μεγαλα λογια...οτι δεν θα ξαναπροσπαθησω κτλ.Τελικα προσπαθησα γιατι η λαχταρα μου για ενα μωρο ηταν μεγαλυτερη απο την απογοητευση μου!

Δεν ξερω ποσα εμβρυα μπορει να πιαστηκαν (βαλαμε 4) αλλα ευχομαι να ειναι 1-2 γιατι ο γιατρος μου ξεκαθαρισε οτι αν ειναι πανω απο 2 θα γινει μειωση για ιατρικους λογους :(:( .Η μειωση ειναι κατι που σκεφτομαι με πονο....οχι για την ταλαιπωρια του δικου μου σωματος αλλα γιατι δεν μπορεις να "πετας" κατι που κοπιασες και παρακαλεσες για να αποκτησεις.

Την αλλη τριτη θα κανω αλλη μια χοριακη για τυπικους λογους κ μετα θα κανονισουμε για τον υπερηχο.Θα πηγαινα νωριτερα αλλα επειδη θα κανω τον υπερηχο στην Αθηνα (στον εξωσωματικο) θελει να ειναι σιγουρος οτι θα δουμε κατι για να μην ταξιδευω τσαμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κι αγορι,να ρωτησω κατι;

ξερετε αν απο την μικρογονιποιηση ειναι προκαθορισμενο το φυλο του παιδιου δηλ οτι θα ναι κοριτσι;σας ρωταω γιατι με την ταπεινη λογικη μου σκεφτομαι πως το ''καλο'' το σπερματοζωαριο που γονιμοποιει το ωαριο ειναι θηλυκο.

ας μου απαντησει καποιος γιατι προς αυτη την διαδικασια οδευω ολοταχως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δε νομιζω να εχει καμια σχεση αυτο!πιστευω οτι δε μπορουν οι εμβρυολογοι να πετυχουν με το να μελετουν τα σπερματοζωαρια ποιο φερει το χρωμοσωμα Υ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΛΛΙΠΟΠ...ΚΑΙ ΕΓΟ ΜΟΛΙΣ ΕΧΑΣΑ ΕΛΕΓΑ ΠΟΣ ΔΕΝ ΘΕΛΟ ΑΛΟ ΠΑΙΔΑΚΙ....

ΤΟΡΑ ΑΝΙΠΟΜΟΝΟ ΝΑ ΜΕΝΟ ΕΓΙΟΣ ΞΑΝΑ...

ΕΓΟ ΕΔΟΣΑ ΠΑΡΔΙΓΜΑ ΕΣΕΝΑ ΕΠΙΔΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΙ ΤΑΛΕΠΟΡΙΑ ΙΡΤΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΕΦΑΡΙΣΤΑ...ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΙΤΑΝ ΕΦΚΟΛΟ..ΚΑΙ ΒΕΒΕΑ ΞΕΡΟ ΠΟΥ ΙΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΤΑΛΕΠΟΡΙΤΙΚΑΝ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ,ΚΑΙ ΜΠΡΟΑΒΟ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕ ΤΟ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΤΟ...ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΔΟΣΙ ΑΦΟ ΠΟΥ ΤΟΣΟ ΠΟΛΙ ΕΠΙΤΙΜΟΥΝΕ...

ΔΙΛΑΔΙ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΑΝ ΙΝΕ 3-4 ΔΕΝ ΙΠΑΡΧΙ ΠΕΡΙΠΤΟΣΙ ΝΑ ΣΟΥ ΘΑ ΑΦΙΣΙ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΤΑ ΛΟΛΛΙ..ΑΝ ΙΝΕ ΘΕΜΑ ΝΑ ΚΙΝΔΙΝΕΒΙΣ ΕΣΙ Η ΤΑ ΜΟΡΑ ,ΤΟΤΕ ΙΝΕ ΚΑΛΑ ΝΑ ΑΦΙΣΟΥ ΜΟΝΟ 2.....ΑΛΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΚΕΨΣΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΙ ΝΑ ΕΧΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΙΑΣΤΙ ΝΑ ΠΕΡΑΣΙΣ ΑΦΤΗΝ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ..ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΟ...ΑΝΤΕ ..ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΙΝΕ ΜΟΝΟ 2....

ΑΧ ΤΗ ΑΝΧΟΣ ΚΑΙ ΑΦΤΟ...ΚΑΙ ΑΔΕ ΝΑ ΔΙΑΛΕΓΙΣ ΤΟΡΑ...ΝΑ ΕΧΙΣ ΠΟΛΙ ΠΟΛΙ ΔΙΝΑΜΙ ΑΝ ΙΝΕ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΙΣ ΑΦΤΟ....ΚΑΙ ΠΙΣΤΙ ΣΤΟ ΘΕΟ ΠΟΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gluke aneme sas euxomai kali epituxia stin prospatheia sas kai na einai i teleutaia sas!!!!i gunaika sou einai oso tuxeri pou se exei konta tis,eisai toso glukos kai triferos,prostatevtikos kai exete poli upomoni pou ola auta ena zeugari para ta provlimata tou anti na to apothei to enonnei!na eiste panta kala kai agapimenoi kai na eisai sigouros pos ton augousto tha anoikseis to kainourgio thema fouskokilistes augoustou gia na mas peis ta nea sas!!!! :);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Τι κανετε? Πως πανε τα κεφια???

Γιωργο μου σας ευχομαι ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ αυτη τη φορα! Μακαρι να είναι η τελευταια σας προσπαθεια και να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο! Ειλικρινα σου το ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!! Θέλω πολύ και πιστεύω ότι σε μερικές μέρες θα μας ανακοινώνεις τη θετικη χοριακή της γυναικας σου!!!

Πάρε και λίγη μπεμπεδοσκονη για γουρι

Εμείσ ΄Γιώργο μου το Σεπτεμβριο θα ξαναξεκινησουμε αφου πρωτα ολοκληρωσουμε και καποιες εξετασεις. Την Παρασκευή έχουμε ραντεβού για καρυοτυπο και κατι άλλο που έχει σχεση με το DNA του αντρα μου. Ο καινουριος γιατρος ήθελε να κανουμε όλες τις πιθανές εξεασεις αν και μας είπε ότι πιστευει ότι όλα θα δειξουν φυσιολογικα. Αλλα επειδή μεχρι στιγμής δε μας έχουν βρει καποιο προβλημα λεει να αποκλείσουμε όλα τα ενδεχομενα. Από ότι καταλαβα αυτες οι εξετασεις είναι για τις χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Μήπως δηλαδη τα εμβρυα που δημιουργουνται έχουν τετοιου είδους προβλημα και δε δίνουν καν εγκυμοσύνη. Θα δειξει...

Παντως τελικα το Σεπτεμβριο αν πρωα ο Θεος πανε όλα καλά και οι εξεασεις βγουν φυσιολογικές θα παω για φυσικό κύκλο και όχι κανονική εξωσωματική. Κατι είναι και αυτο. Τουλάχιστον δε θα φορτωθω παλι τοσα φαρμακα.

Φιλακια Πολλά και ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε λκαλως τις γκαστρουλες!!!!

Τι κανετε κοριτσια μου? Χαρουμενες βλεπω ξυπμησατε ε?

Πως πατε? Εχουν ξεκινησει αναγουλες και τετοια ή είναι νωρίς ακόμη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso78 έγραψε:

Βρε λκαλως τις γκαστρουλες!!!!

Τι κανετε κοριτσια μου? Χαρουμενες βλεπω ξυπμησατε ε?

Πως πατε? Εχουν ξεκινησει αναγουλες και τετοια ή είναι νωρίς ακόμη?

Γιουχουυυυυυυυυ!!!!!!!!!!

:P:P:P:P:P:P:P:P:P

μακαρι Vasso μου να ειχα "κατι" για να νιωθω γκαστρουλα :P

Προς το παρον ουτε αναγουλες ουτε τιποτα!Μονο πονακια κ περισσοτερα τσισακια :blush: .Τιποτε αλλο!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Βασω, και εγω το ιδιο ,δεν νιωθω ντιπ.

Και τα τσισακια μαλλον ειναι απο τα πολλα νερα που πινω.

Νομιζω οτι θα αρχισω να κανω καθε μερα χοριακη για να σιγουρευομαι οτι ολα πανε καλα! Τι να πω??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε καλώς το Νικολακι!! Τι κανεις κοριτσακι? Σε τι φαση βρισκεσαι??? Εκανες καποια εξεταση ή απο Σεπτεμβριο?

Γιωργο μου σιγουρα θα τα καταφερουμε όλοι μας!!!

Ζαχαρενια γιατι τοση απουσία σημερα? Εχεις δουλειά???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...