Μετάβαση σε περιεχόμενο

Εξωσωματική,ποιες ξεκινησαμε παρεουλα?? Νο 6


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα κορίτσια και αγόρι

ολοι καλά ελπίζω :):):)

DOLPHIN μπράβο κοριτσάρα μια υπέροχη εγκυμοσύνη να έχεις!!!!!!!!

Αλήθεια τώρα που τα έχεις φρέσκα για πες μας και μας που είμαστε στην αναμονή, από συμπτώματα έχεις τίποτα;

γιατί εγώ βρε κορίτσια είναι να πάω για χοριακή την Τετάρτη αλλά δεν νιώθω ρε γαμώτο τίποτα και πέφτω ψυχολογικά :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ηλιαχτιδα μου, γιατι συννεφιασες???

Το οτι δεν εχες συμπτωματα δεν σημαινει τιποτα!!!!Ξερεις ποσες κοπελες που "ειχαν συμπτωματα" πηραν αρνητικη χοριακη και ποσες αλλες χωρις το παραμικρο πηραν ΤΕΡΑΣΤΙΑ χοριακη???

Μην πεφτεις γιατι θα με αναγκασεις να φερω παλι τον γερανο για να σε σηκωσει!!!! :P:P:P:P Αντε δεν θελω ασχημη ψυχολογια τωρα που κοντευεις!!!

Η Τεταρτη εινι πολυ κοντα κ σου ευχομαι τα καλυτερα μεσα απο την καρδια μου! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ βρε lollipopaki μακάρι κοριτσάκι μου να πάνε όλα καλά για όλες μας

και συ από ότι είδα από δευτέρα θα πας να δροσιστείς......

χρειάζονται με τέτοια ζέστη τα παγωτίνια :):):)

σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιαχτιδα28 έγραψε:

και συ από ότι είδα από δευτέρα θα πας να δροσιστείς......

χρειάζονται με τέτοια ζέστη τα παγωτίνια :):):)

Αυτο λεω κ εγω στον αντρα μου κ γελαω με το χαλι μου.....

"τουλαχιστον αν δεν πετυχει θα εχουν δροσιστει τα μεσα μου"

:P:P:P:P:P:P:P

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lolipop καλη επιτυχια , ηλιαχτιδα μου επισης καλα αποτελεσματα.Κοριτσακια παράλληλα περπαταμε,καθως εγω κανω αρβεκαπ και μεσα Ιουλιου λογικα θα κανω μεταφορα αν ολα πανε καλα.Μας ευχομαι να αλλαξουμε θεμα στο σαιτ και να γραφουμε απο τον Αυγουστο για μωρακια.Αμην Παναγια μου. :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Ανεμε! Καλημερα κοριτσια!

Lollipopπολύ καλά τα νεα σου! Αντε με το καλό τη Δευτερα κοριτσι μου!

DolfinΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Περιμενουμε να μας πεις και τη χοριακη σου σημερα που ειγουρα θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

Ηλιαχτιδαυπομονη κοπελα μου! Η Τεταρτη είναι πολύ κοντα και να δεις που θα μαθεις καλα νεα!!!!!!

Βρε παιδακια επειδη έχω να μπω 2-3 μερουλες η Zaxarenia τι έγινε? Την έκανε την υστεροσκόπηση? Πως πηγαν τα πραγματα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!!

Τι κανετε κοριτσοκουκλαρες και αγοραρε?

Ζαχα μου πως πηγε?

Σαν να εχει ζεστη και σημερα :silly:

523 georgia έγραψε:

αυτο με τα σπερματοζωαρια ειναι τελειο.ποτε θα γινει το θαυμα αυτο κ σε μενα ανυπομονω.μπραβο λολιποπ

μπραβο μου και ζητω μου και συγχαρητηρια μου!!!!!

αλλα γιατι? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lollipop έγραψε:

Καλημερα!!!!!

Τι κανετε κοριτσοκουκλαρες και αγοραρε?

Ζαχα μου πως πηγε?

Σαν να εχει ζεστη και σημερα :silly:

523 georgia έγραψε:

μπραβο μου και ζητω μου και συγχαρητηρια μου!!!!!

αλλα γιατι? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:[/quote:18ln7fgj]

ΜΠΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΒΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΑΤΑ ΜΠΡΑΒΟ!!!

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ!!!

:woohoo:

καλα πηγε..βγαλαμε κατι πολυποδακια...μη χεσω...τελικα ειναι φημες

δεν εχουν πολλα ποδια...ενα εχουν μεγαλο!!!

Καλα ειμαι..δνε ποναω...ολα καλα!

Εκεινη η πιπιτσα θα φαει αναποδες που με ειχε αγχωσει οτι

ποναγε!!!! :woohoo: :silly:

ΚΑΝΤΕ ΥΣΤΕΡΟΣΚΟΠΗΣΕΙΣ ΑΦΟΒΑ...ΔΕΝ ΠΟΝΑΕΙ!!!

ΑΧΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ :woohoo: :silly: :silly:

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ ΜΑΙΜΟΥΔΑΚΙ!!!

ΣΜΟΥΤΣ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasso78 έγραψε:

Καλημερα Ανεμε! Καλημερα κοριτσια!

Lollipopπολύ καλά τα νεα σου! Αντε με το καλό τη Δευτερα κοριτσι μου!

DolfinΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ! Περιμενουμε να μας πεις και τη χοριακη σου σημερα που ειγουρα θα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

Ηλιαχτιδαυπομονη κοπελα μου! Η Τεταρτη είναι πολύ κοντα και να δεις που θα μαθεις καλα νεα!!!!!!

Βρε παιδακια επειδη έχω να μπω 2-3 μερουλες η Zaxarenia τι έγινε? Την έκανε την υστεροσκόπηση? Πως πηγαν τα πραγματα?

ΕΓΙΩ ΕΙΜΑΙ ΕΓΙΩ!!!! μπεμπεκιζω λογω ζεστης!!!

σμουτς σμουτς σμουτς Βασουλινι μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα μικρο δικο μου ιστορικο!

Εχω κανει 4 icsi!1η 2 εμβρυα 8 κυτταρων, 2η 3 βλαστοκυστες,3η 3 εμβρυα 8 κυτταρων και Assisted Hatching.

Ανοσολογικο ελεγχο,1 σαλπιγγογραφια,2 υστεροσκοπησεις και πολλες αλλες εξετασεις!

Στις 3 πρωτες εξωσωματικες ειχα πεσει σε τσαρλατανο γιατρο (γνωμη δικη μου) ο οποιος μου εκανε και την πρωτη υστεροσκοπηση, τι υστεροσκοπηση δλδ μπηκε και βγηκε!

Πριν ξεκινησω την 4η αλλαξα γιατρο ο οποιος μου εκανε υστεροσκοπηση και μου αφαιρεσε πολυποδακια και εγκολπωματα δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτα. :unsure:

Αυτο που μας ειπε ηταν οτι με αυτα μεσα στην μητρα ηταν αδυνατον να εμφυτευτει εμβρυο. :angry:

Η 4η προσπαθεια λοιπον με μακρυ πρωτοκολλο πετυχε!!!!

ΟΛΕΣ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΤΕ!!!ΕΙΝΑΙ ΖΗΤΗΜΑ ΧΡΟΝΟΥ!!!!

BabyDustClothesline.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

DOLFIN μπράβο κοπέλα μου !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη. :):):)

από συμπτώματα τι είχες;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

το χαβά μου εγώωωωωωωωωω :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω πω

πραγματα κ θαυματα!!!!!

Dolfin μπορεις να το φωναξεις παντου

ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Δε μου λετε....λιστα δεν εχει το μαγαζι;;;;; :P:P:P κοσμος μπαινει κοσμος βγαινει κ λιστα γιοκ :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου εν ταχυ.... Την Πεμπτη μου αφαιρεσαν ολα τα ωοθηλακια 42 :woohoo: απο τα οποια τα 11 ειχαν σκασει με τη pregnyl τα 10 ηταν καλα και Δευετερα μεταφέρονται... Δεν μπαινω γιατι πονάω πολύ και ζορίζομαι με τη καρέκλα. Απο δευτερα ομως θα παρω το λαπτοπ αγκαλια και θα σας λεω τα νεα μου :P

Ειναι φυσιολογικό , ωρες ωρες δεν μπορω να περπατησω ειδικα οταν θελω ν ακανω την αναγκη μου!! Ευτυχως ομως οι ωοθηκες μου δεν ειχαν υγρο και ξεπρηστηκα λίγο.. Αλλα πολυ πόνος τι να κανω?

Ειαμε νεα απο την Ευα γιατι δεν προλαβαινω να διαβασω, ζαχαρουλιτσασ μου τι κάνεις???? Ολα καλα?

Ντολφινακι μου μπραβο ολα τελεια να πάνε και 9 μηνες ευτυχισμένους σου ευχομαι.

Αχχ πονάω.......... :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gioulaki έγραψε:

Ειναι φυσιολογικό , ωρες ωρες δεν μπορω να περπατησω ειδικα οταν θελω ν ακανω την αναγκη μου!! Ευτυχως ομως οι ωοθηκες μου δεν ειχαν υγρο και ξεπρηστηκα λίγο.. Αλλα πολυ πόνος τι να κανω?

Αχχ πονάω.......... :(:(:(

Μπραβο ρε Gioulaki παληκαρι :) .Ετσι ημουν κ εγω...δε μπορουσα να περπατησω κ οταν πηγαινα για....τσισα.... :pinch::pinch::pinch:

Εγω επαιρνα παυσιπονα εναλλαξ,δε μου περνουσε τελειως ο πονος αλλα ηρεμουσα.Παντως τα υποθετα εχουν καλυτερη δραση :)

Τη Δευτερα η εμβρυομεταφορα? Κι γω την Δευτερα θα βαλω τα μπαρμπασταθακια μου!!!!Αααααχχχχ μαζι θα το φαμε το λουκι της αναμονης.

καλη επιτυχια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Δεν έχω κάτι στα υπ' όψιν να βοηθήσω. Έχετε απευθυνθεί και για κρατική υιοθεσία ή ψάχνετε αποκλειστικά ιδιωτική για υιοθεσία βρέφους; Για κρατική υιοθεσία αν δεν έχετε πρόβλημα με την ηλικία θα μπορέσετε πιο εύκολα να μεγαλώσετε την οικογένεια σας!  Εμείς με τον σύζυγο είχαμε κάνει όλες τις ενέργειες για κρατική υιοθεσία και είχαμε εγκριθεί.. ήταν σχετικά απλό σαν διαδικασία και μας είχαν ενημερώσει ότι σε 1 το πολύ 1,5 χρόνο θα γινόταν αντιστοιχία με παιδάκι αλλά είχαμε επιλέξει έως 8 ετών , δηλ δε ψάχναμε αποκλειστικά βρέφος γιατί έτσι θα ήταν πολύ δύσκολο.  Ο,τι κι αν αποφασίσετε εύχομαι ολόψυχα να σας έρθουν όλα όπως τα θέλετε και να μεγαλώσει η οικογένεια σας! Θεάρεστη πράξη η υιοθεσία.... Να είστε πάντα καλά! ❤️
    • Διαβασα διάφορα για το vback....είμαι προβληματισμένη σχετικά... Είναι γενικά λίγο risky και ο γιατρός πρέπει να είναι απόλυτα καταρτισμένος σε αυτό. Ο δικός μου δε το υποστηρίζει..  Ο άντρας μου ξυπνάει 4:30 το πρωί και φεύγει στις 5:15 από το σπίτι... Επιστρέφει κάθε μέρα σχεδόν γύρω στις 18:30... Δουλεύει και τα Σάββατα, ευτυχώς όμως λιγότερες ωρες... Οπότε καταλαβαίνετε όλη μέρα σχεδόν μόνη είμαι!  Έχει ξεκινήσει κι εμένα ο "μεθυσμένος" 🤣🤣🤣 να προσπαθεί να σταθεί μόνος του χωρίς να κρατιέται... Από τις πιο δύσκολες φάσεις θεωρώ όλο αυτό, θέλει μεγάλη προσοχή να μη χτυπήσουν.  Κάνει κι εσένα αρκετές αφυπνίσεις.... Ζητάει γάλα κάθε φορά;  Χθες άπλωσε τα χεράκια του και είπε μα-μα.... Δε ξέρω αν ήταν συνειδητο ή τυχαίο.... Εγώ πάντως έλιωσα στο κλαμμα από συγκίνηση... 💙☺️ 
    • Εγω εχτές πήρα τηλ μου είπαν πως θα μου δώσουν αυτοί από το μικροβιολογικό ενώ την προηγούμενη φορά που πήγα σε άλλο μικροβιολογικό το πήρα εγω  αν και την πρώτη φορά έκανα με 75γρ γλυκόζη τώρα ο καινούργιος γιατρός μου έδωσε τα 100 γρ 😕
    • Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.Ναι είχα παλινδρομη τον Ιανουάριο στην 8η εβδομάδα.Ευχομαι αυτή τη φορά να σταθώ τυχερή.
    • Το ξέρω ότι είναι πάρα πολύ νωρίς.Προσπαθω να απασχολω το μυαλό μου με άλλα πράγματα για να μην αναλύω τόσο αλλά δεν τα καταφέρνω πάντα και σήμερα είναι μια τέτοια μέρα.Σ ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...