Μετάβαση σε περιεχόμενο

Δείξε μου τον Σκύλο σου


Recommended Posts

Και να φανταστειτε κοριτσια μεγαλωσα σε πολυκατοικια με γονεις που δεν ηθελαν τα σκυλια.......και παντα τους ελεγα οταν αποκτησω οικογενεια θα ειμαι σε μονοκατοικια και θα εχω σκυλο οπως και το εκανα....Η δε μαμα μου βλεποντας την αγαπη που μου τρεφει ο σκυλος και την ιδιαιτερη τελικα σχεση που αποκτας εχει και αυτη μια μικρη σκυλιτσα που την υπερλατρευει οποτε ηθικο διδαγμα ποτε μην λες ποτε γιατι ποτε δεν ξερεις πως στα φερνει η ζωη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 181
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

THEODOSIADOU έγραψε:

Καλημερα!!!!!!!!!

Τι κουκλια που ειναι ολα τους.

Αυτη ειναι η Lady μου,το γλυκο μου κοριτσακι

και ο ερωτας μας.

2572_1081251161825_1542690377_198484_8244821_s.jpg

Μοντελο η Lady!!!!!!!! :):):)

Eko αναθεμα και αν εχω δει ποτε τη Μπουμπουλα μου να κοιμαται φυσιολογικα :P:P

Αντε δεν εχουμε αλλες σκυλουδες-γατουδες στο mammy?

Δειξτε μας τα φιλαρακια σας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτός ήταν ο Νιόνιος μας..

Είχε έρθει το 2004 στο μπαλκόνι μου και τον κρατήσαμε τον γλυκό μου.

Οταν έφυγα στη Μήλο πιστέψτε με τα λέγαμε απτο τηλέφωνο..με έπαιρνε ο άντρας μου τηλέφωνο, έβαζε τον Νιόνιο στο ακουστικό - του μιλούσα εγώ...απαντούσε εκείνος...αχ...ο γλυκος μου

Ηταν σοκ για μας όταν έπαθε εγκεφαλικο και παρέλυσε η μία του πλευρά...σαν να φροντίζεις γέρο άνθρωπο...μας στοίχισε πολύ και ο άντρας μου έκανε καιρό να συνέλθει...στο τέλος μόνο με ευθανασία λυτρώθηκε απο το βάσανο του..

Νιονιο μας ονειρα γλυκα...πουλάκι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα !

καλα Εκο, επαθα πλάκα με το παπαγαλάκι !

τι ιστορία !; κρίμα ... :(

βρε κορίτσια, να σας ρωτήσω...

πώς τα καταφέρατε με το κατούρημα τους ;; των 4ποδων φίλων μας εννοώ...

σε ποιά ηλικία οριστικοποιήθηκε το σημείο του σπιτιού που "τα κάνουν" ;

ρωτώ για το σπίτι, γιατί εμένα είναι ακόμα κουτάβι (2,5 μηνών περίπου) και δεν εχουμε κάνει βόλτες εξω λόγω εμβολίων (κάνει το 3ο στα μέσα Ιουλίου).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτος ειναι ο 5χρονος Γκρουσι μου!!!!!!!!!!!ο γιος μου!!!!!!!

μαρια-φωτης,ειναι ακομα πολυ μικρουλη το δικο σου....σιγα-σιγα μαθαινουν...εμενα για να μαθει οτι δεν πρεπει να τα κανει στην αυλη αλλα μονο στις βολτες χρονισε περιπου.... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κουκλι ειναι αυτο?????

Αρσενικο ή θηλυκο???

Νομιζω οτι ακομα ειναι νωρις να μαθει να κανει την τουαλετα του εξω.

Εμας η δικια μας αρχισε να τα κανει εξω μετα τους 6 μηνες.

Μπορεις να το βγαλεις στο μπαλκονι.

Εμας η τουαλετα μας ειναι το μπαλκονι.

Ετσι δε μαλωνουμε κιολας ποιος θα τη βγαλει

και δε λερωνει τα ποδια της.

Για να της μαθουμε να μην τα κανει μεσα,τη βγαζαμε καθε 2 ωρες εξω

και της λεγαμε "τσισακια".

Αν καταλαθος τα εκανε εξω,της διναμε λιχουδια.

Αν τα εκανε μεσα,την πηγαιναμε διπλα τους,της φωναζαμε,της διναμε και μια στο ποπουδακι και την βγαζαμε εξω για 5 λεπτα.

Σιγα σιγα το εμαθε.

Θελει πολλη υπομονη!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιουπιιιιιιιιιιιιιιι!!!!!! Νεες φατσες!!!!Και τι φατσες!!!!!!

ΜΟΥΡΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

maria+fotis ειναι μικρουλης μωρε....θα μαθει.....γιατι δεν ξεκινας με πανες???Ασ τον να κανει τσισα οπου θελει και παρε μια πανα,βαλτην να απορροφησει τα τσισακια κ βαλτην σε οποιο μερος θες εσυ.Μαλωσε τον την επομενη φορα που θα τα κανει σε απαγορευμενο μερος και βαλτον στην κατουρημενη πανα για να παρει "μυρωδια".Θελει πολυ υπομονη κ παρακολουθηση :)

Εγω ετσι εκανα στην δικια μου κ τωρα βγαινει στο μπαλκονι κ τα κανει πανω στην πανα!!!!!!!!Εγω βγαινω κ αλλαζω την πανα 2 φορες τη μερα και τελος! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη ειναι η Πατυ,την ειχαμε βρει σε ενα πανηγυρι.Ηταν τοοοοσο μικρη που ακομα ηταν θολα τα ματακια της κ με το ζορι περπατουσε.Την πηραμε στο σπιτι αλλα λογω διαστασεων (πλεον) την εδωσα στη μαμα μου που εχει μεγαλη αυλη και αλλα 2 σκυλακια!!!Ειναι 4 χρονων :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κορίτσια !!! ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές !

εμείς δεν είχαμε ποτέ σκυλάκι και δεν γνωρίζω απο αυτά.

τώρα μαθαίνω και γω, μαζί του!

απ οτι κατάλαβα καλά πάμε...

τώρα δεν δουλεύω και είμαι όλη μέρα μαζί του, το κρατάω μέσα και το βγάζω έξω κάθε φορά που το βλέπω να μυρίζει γύρω γύρω στο πάτωμα.

τον βουτάω δηλαδή αγκαλιά και έξω μπαλκόνι στις εφημερίδες!

εκεί τα κάνει απλά τον καταλαβαίνω οτι τα κάνει τη νύχτα και αλλού στο μπαλκόνι...μμμμ... (το βράδυ μένει μπαλκόνι γιατί φοβάμαι μην μασουλήσει κανέναν καναπέ και εχουμε ...αλλα!!! :angry: )

ρε κορίτσια... τι είναι αυτό το κουτάβι...του μιλάς και σου κάνει κάτι ήχους λές και σου μιλάει !!!

είναι αλητάκος !!!!! νομίζω οτι θα περάσουμε τρέλα μαζί...

το χαριζαν, είναι Λαμπραντόρ με Κόκερ...αρχές Ιουνίου το πήραμε!

εμείς δεν εχουμε ακόμα παιδάκια, αλλα το πήγαμε την Κυριακή στην κουνιάδα μου και επαιζε σαν τρελό με τα πιτσιρίκια ! ούτε για πλάκα δεν τα δάγκωσε όπως παίζει με εμάς τους μεγάλους!!!! απίστευτος! ετρεχε πέρα δώθε μαζί τους !!! φτού φτού μη το ματιάσω!

αλλα και τα δικά σας, κορίτσια... κουκλιά !!!

να τα χαίρεστε !!

:):):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

σε ποιά ηλικία οριστικοποιήθηκε το σημείο του σπιτιού που "τα κάνουν" ;

ρωτώ για το σπίτι, γιατί εμένα είναι ακόμα κουτάβι (2,5 μηνών περίπου) και δεν εχουμε κάνει βόλτες εξω λόγω εμβολίων (κάνει το 3ο στα μέσα Ιουλίου). JPG-20100623.JPG

Μαρία μην ανησυχείς, θα μάθει- αρκεί να το βοηθήσεις και εσυ.

και εμείς τον πήραμε περίπου τόσο- 8 εβδομάδων - στην αρχή τα έκανε και δεν τον προλαβαίναμε, και εννοώ ότι τον αρπάζαμε και τον βγάζαμε έξω απο την πόρτα- ώστε να του γίνει συνήθεια και απο το 'αρπαγμα' που κακά τα ψέμματα τα τρομάζει λίγο, σιγά σιγά έμαθε να κρατιέται.

αν μένεις σε πολυκατοικία θα το κάνεις αυτό με το μπαλκόνι. Αρπαξτο ζουζούνι σου και αστο στο μπαλκόνι να κάνει την ανάγκη του.Ποτέ μην σε δεί οτι του το επιτρέπεις να τα κάνει στο σπίτι.

θέλει όμως συχνές βολτίτσες στις αρχές- τώρα που θα αρχίσετε να το βγάζετε έξω, ώστε να μάθει να κάνει έξω την ανάγκη του.

Πίστεψε με κανένα ζωντανο δεν θέλει να μένει κοντά στα κακάκια και τα ούρα του.

θα το κόψει μιά χαρούλα- προς το παρόν υπομονή και με το πανί στο χερι.

Α! υπάρχουν και ειδικές πάνες που τις βάζεις στο πάτωμα (ή στο μπαλκόνι) και πάει εκεί και τα κάνει-προσωρινά ομως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά Μαρία αυτή η φάτσα δεν υπάρχει!

και τα Λαμπραντόρ και τα κοκερ είναι απίστευτα παιχνιδιάρικα και λατρεύουν τα παιδιά- έκανες πολύ καλά που τον υιοθέτησες- και είναι και κούκλος!

πάω να δω και τα άλλα που δεν είδα! :silly: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

grousi έγραψε:

αυτος ειναι ο 5χρονος Γκρουσι μου!!!!!!!!!!!ο γιος μου!!!!!!!

μαρια-φωτης,ειναι ακομα πολυ μικρουλη το δικο σου....σιγα-σιγα μαθαινουν...εμενα για να μαθει οτι δεν πρεπει να τα κανει στην αυλη αλλα μονο στις βολτες χρονισε περιπου.... ;)grousi1.JPG

καλά ....αυτόν εδώ τον ερωτεύτηκα.... :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λολλι πολύ σωστά ανέφερες τα μεζεδάκια! το μπράβο το λέμε συνέχεια..μωρέ σαν παιδιά είναι τα γλυκά μου..

:) μπράβο στη μαμά σου που υιοθέτησε 4 σκυλάκια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria+fotis έγραψε:

Καλημέρα κοριτσούδια !

σήμερα το πρωί βρήκα τον Εκτορα ετσι ακριβώς...

καλαααα εριξα πολύ γέλιο ...!!! JPG-20100624.JPG

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Μαρια να σε ρωτησω....ειδα στην φωτο το δοχειο νερου που του εχεις.Εισαι ευχαριστημενη?Ειναι πρακτικο?Ηθελα να παρω κ εγω αλλα κατεληξα στο κλασσικο διπλο μπολακι νερου-φαγητου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα φιλεναδα !

να σου πω...

επειδή δεν λείπω πολλές ώρες από το σπίτι, το γεμίζω μισό, για να του το φρεσκάρω πιό συχνά !

καμιά φορά του πετάω και κανα δυό παγάκια για να είναι πιό δροσερό...

νομίζω οτι αν λείπεις πολύ, θα σε βολέψει καλύτερα αυτό που έχω, αν όχι, καλό είναι και το απλό.

εγώ τυχαία το πήρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MARIA τέλειο τ'ανάσκελο!!!!χαχαχ

εδώ ο Mr.Eko μόλις έχει 'αδειάσει' ένα ακόμη λούτρινο παιχνιδάκι...και όχι μόνο...το τερας!το τι μαζεύω απο πίσω του αν αποφασίσει να καταστρεψει το διαόλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...