Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

Καλημερα κοριτσαρες μου!!! Θεκλα μου χρονια σου πολλα να τα εκατοστησεις και με το καλο να ερθει το μωρακι σας να γεμισει τη ζωη σας.

Χθες βαλλαμε τις κουρτινες στο δωματιο του μπεμπακου μας. Πολυ ομορφο γινεται το δωματιακι του. Τωρα περιμενουμε σε καμια εβδομαδα τα επιπλακια του. Χθες το βραδυ βγηκαμε με ενα φιλικο ζευγαρι που επισης ειναι εγκυος η κοπελα 3 εβδομαδες περισσοτερο απο μενα, εκεινη εχει κοριτσακι οποτε κανουμε ονειρα να συμπεθερεψουμε :P:P:P Ειχαμε πολυ πλακα και οι δυο με τις κοιλιτσες μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

ΜΜΜΜΜΜΜ τι ωραία τούρτα, θα την αναρτήσω στο φεις :P:P

Σας ευχαριστώ για τις ευχούλες σας,ευχομαι και σε σας οτι καλύτερο.

Σουπίτσα έκανες μεγάλες αγορές,το πήρες απόφαση τελικά :P

Μπράβο! τελικά πήρατε αρκετές υγραντήρα έτσι? πρέπει να αρχίσω να το σκέφτομαι κι εγώ! ΄΄οσο για την δουλειά δεν εξαρτάται μόνο από μένα το ωράριο,στα γερμανικά θα είμαι μόνο εγώ,αλλά στην αγγλική υπάρχουν κι άλλοι 3 καθηγητές,οποτε δεν ξέρωπως θα βγει το πρόγραμμα. :unsure:

το μόνο που ξέρω είναι ότι θέλω να δουλέψω!!! τα μαθήματα θα είναι το απογευμα οπότε ο συζυγος θα μπορεί να προσέχει το παιδί!!!

αν και θα του φανεί βουνό στην αρχή :P

Τελικά όμως το μωράκι μας θα αποφασίσει,αναλόγως πότε θα έρθει!!! εκεί θα κριθούν όλα...τελικά! ας έρθει με το καλό!

ΠΡΙΓΚΙΠΙΣΣΑ τι κουρτινούλες βάλατε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΡΕς!!θΕΚΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΤΑ ΕΚΑΤΟΣΤΗΣΕΙς ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΠΕΜΠΕΚΙ ΣΟΥ!!βλεπω πως σιγα σιγα ολες τελειωνουμε τις ετοιμασιες!!εγω τα ρουχαλακια τα επλυνα με προδερμ χωρις μαλακτικο,δεν τα πολυσυμπαθω τα μαλακτικα,βεβαια απορυπαντικο θα παρω το οικολογικο αργοτερα,λοιπον για πετικιουρ,αν πατε εξω να απαγορευσετε να σας κοψουν τα πετσακια,να απαιτησετε να τα σπρωξουν μονο,τα πετσακια ειναι η προστασια του νυχιου και ειναι γελοιο να κοβονται,οι μυκητιασεις δεν ειναι κατι απλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Βλέπω όλες σιγά σιγά ετοιμάζεστε! Τί όμορφη αυτή η προετοιμασία! Εγώ μήπως πρέπει να αγχωθώ που δεν έχω κάνει ακόμα τίποτα? Μόνο το καροτσάκι μας κλείσαμε! Κρεβατάκι έχω καταλήξει απλώς απο εβδομάδα θα πω το οκ. Και ρουχαλάκια είπα μέσα στο μήνα να τα πάρω όλα και μέσα στον Αύγουστο που θα έχω σταματήσει και απο την δουλειά να αρχίσω να ασχολούμαι με αυτά, δλδ πλυσίματα, τακτοποιήση και δωμάτιο μπέμπη! Μήπως πρέπει να βιαστώ??

Να σας δείξω το καροτσάκι μας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα όμορφες!!!

Θέκλα μου να τα εκατοστήσεις!!πάντα ευτυχισμένη να είσαι και με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!

περιμένω οπωσδήποτε ένα κομματάκι κορμό!!!!

boulou (αλήθεια το όνομα σου ποιό είναι, δεν θυμάμαι) πολύ όμορφο το καροτσάκι σας!!με γειά!!!

Έλενα μου βάλατε τις κουρτίνες σας!!!μπράβο σιγά σιγά τα ταχτοποιούεμ όλες μας!!

Λαμπρίνη μου καλό μπανάκι για σήμερα!!τυχερή!!!

τα ρουχαλάκια εγώ σκέφτομαι να τα πλύνω τον άλλο μήνα..όσο πιο κοΝΤά στην γέννα, τόσο πιο φρέσκα!!!

όσο για τα νεα από εχθές!!!

Αννούλα περιμένουμε φωτο από το δωμάτιο του Γιωργάκη!!!και βλέπω έκανες και τις αγορές σου!!!με γειά σε όλα τα καινούργια πραγματάκια που πήρες!!!

Κατρινάκι μου τα έχουμε ξαναπεί...άντρες!!!άντε να βγάλεις άκρη μαζί τους!!!συγχαρητήρια και για την εγκυμοσύνη της φίλης σου!!

Βασούλα μου το ετοιμάζεται και εσείς το δωματιάκι!!!θέλω και από εσένα φωτο όταν ετοιμαστεί!!!

Μπέλλα μου μην αγχώνεσαι κοπέλα μου...καταλαβαίνω οτι μπορέι να σου είναι δύσκολο αλλά πάνω απ'όλα θέλει θετική σκέψη!!!

Ελπίδα μου τέλεια η κούνια της μπεμπούλας σου!!!πολύ ξεχωριστή!!

και εδώ να τονίσω οτι μου ανάβεις συνέχεια φωτιές με τις βουτιές σου στη θάλασσα!!!!

Κατερίνα(σουπίτσα) μου διάλεξες και εσύ καροτσάκι!!!μπράβο!!!τα έχεις δρομολογήσει και εσύ όλα τα ψώνια σου!!!

αυτά δεν νομίζω να ξέχασα καμία και sorry για το σεντόνι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κι απο μενα!!!!!!

θεκλα να τα εκατοστησεις!!! με το καλο το μωρακι σου!!!!

εμενα κοριτσια ερχεται μια κοπελα στο σπιτι για πεντικιουρ και χρησιμοποιει τα δικα μου εργαλεια! απο ψαλιδακι, κοφτη για πετσακια εως ρασπα, ολα δικα μου ;)

soupitsa με το καλο να τα χρησιμοποιησετε ολα τα πραγματακια σας τα καινουρια!! ναερθει το μωρακι σας να τα γεμισει!!!

παντως βρε κοριτσια κι εγω οταν θα επιστρεψω στη δουλεια δεν ξερω πως θα ειναι τα πραγματα, ουτε αν το εχουν παρει στραβα που θα κατσω τοσο καιρο, αλλα πραγματικα για μενα ειναι πολυ σημαντικοτερο το να φροντισω εγω η ιδια τα πλασματακια που θα φερω στον κοσμο για το διαστημα τουλαχιστον που μου επιτρεπει ο νομος...

αν μετα κατι παει στραβα.... τι να κανουμε, εχει ο θεος, κατι θα βρω να κανω! δουλεια βρισκεις πιο ευκολα!!! παιδακια δεν ειναι παντα ευκολο να κανεις!!!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασιλική συμφωνώ μαζί σου!!και εγώ θεωρώ οτι θα ήταν το ιδεατό να μπορώ να κάτσω σπίτι μου και να μεγαλώσω το μωρό μου μόνη μου..αλλά δυσυτχώς οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν είναι εύκολο..και εγώ αναγκαστικά θα αρχίσω να ψάχνω για δουλειά νωρίτερα από οτι φανταζόμουν..τι να κάνουμε;;;γερά να είναι τα παιδάκια μας πάνω απ'όλα και δουλείες θα βρούμε και όλα θα τα βολέψουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sia 24 έγραψε:

Βασιλική συμφωνώ μαζί σου!!και εγώ θεωρώ οτι θα ήταν το ιδεατό να μπορώ να κάτσω σπίτι μου και να μεγαλώσω το μωρό μου μόνη μου..αλλά δυσυτχώς οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν είναι εύκολο..και εγώ αναγκαστικά θα αρχίσω να ψάχνω για δουλειά νωρίτερα από οτι φανταζόμουν..τι να κάνουμε;;;γερά να είναι τα παιδάκια μας πάνω απ'όλα και δουλείες θα βρούμε και όλα θα τα βολέψουμε!!!

σια μου τα οικονομικα ειναι και για εμας προβλημα, αλλα με τα χρηματα του οαεδ και τα μαζεμενα που θα παρω μετα τη γεννα εχω υπολογισει οτι θα τα βολεψουμε μεχρι να επιστρεψω στη δουλεια!

αλλωστε γλιτωνω και βενζινες και καποια εξοδα που μεσα στο σπιτι δεν τα κανω ;)

πολλες φορες κι εγω αγχωνομαι για το οικονομικο αλλα θα τα καταφερουμε!!! τα μωρακια μας να ειναι καλα και ολα τα αλλα γινονται ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρόνια Πολλά Θέκλα!!! Να τα χιλιάσεις!!!!!!!!!

kuo, και εγώ το ίδιο σκέφτομαι ότι αν τα πλύνω νωρίς μετά δεν θα είναι τόσο φρέσκα και καθαρά... Μάλλον θα τα πλύνω όταν γυρίσω από τις διακοπές που δεν θα έχω τι να κάνω και θα με έχει φάει η αγωνία

:unsure:

Boulou, το concord δεν είναι?? Μου αρέσει πολύ!!!Νομίζω ότι είναι από τα καλύτερα καρότσια ;)

Και εγώ συμφωνώ ότι τα μπουμπουκάκια μας είναι καλό εμείς να τα μεγαλώσουμε και μακάρι να μη δουλεύαμε καθόλου... Εγώ ευτυχώς τις περισσότερες ώρες θα τις δουλεύω από το σπίτι και μόνο 8-9 την εβδομάδα θα πρέπει να φεύγω εκτός... Αν ήταν για πλήρες ωράριο στην αρχή τουλάχιστον δεν θα το σκεφτόμουν.

Να ρωτήσω κάτι χαζό...??: Ο αποστηρωτής λέει ότι διατηρούνται αποστηρωμένα μέχρι να ανοίξεις το καπάκι. Αν δηλαδή αποστειρώσεις 2 μπιμπερό και μία πιπίλα και μετά ανοίξεις να πάρεις την πιπίλα, τα μπιμπερό δεν είναι πια αποστηρωμένα??Χαζή ερώτηση αλλά... μπερδεύτηκα...Και επίσης ποιά είναι η διαφορά του 24ωρου αποστηρωτή με τους υπόλοιπους???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμάς!

Τι ωραία που όλες κάνουμε ετοιμασίες για τα αγγελούδια μας...

Θέκλα μου να τα εκατοστήσεις,ομορφιά!!Οτι καλύτερο προσωπικά κ επαγγελματικά σου εύχομαι!

Κατερινάκι επιτέλους πήρες καρότσιιιι!! και είναι κ πολύ ωραίο!!¨Οπως και το δικό σου boulou!Σε αυτό το χρώμα το πήρες εσύ?Το είχα βρει στο Λητώ σε ένα γαμάτο πορτοκαλοκεραμυδί :blink: κ ψηνόμουν!!!

Τελικά εγώ κατέληξα ότι θα πάρω το Stokke,αν το πετύχει καμια κοπέλα στα σαιτ που ψωνίζετε,ενημερώστε μπας κ το βρω πιο φθηνά!

Σια μου κι εγώ σκέφτομαι για το πλύσιμο ρούχων το ίδιο! Α! Κι επίσης μου είπαν οτι πρέπει να κόψουμε τα ταμπελάκια απ΄τα ρούχα τους οπωσδήποτε!

Αννούλα μου με γεια τα πραγματάκια του Γιωργάκη σας!Εχεί ξετρελαθεί ε?

Ελενα κι εμείς βγήκαμε το βράδυ μια βόλτα,κ είδα γνωστόυς που δεν είχα πετύχει καιρό,όλο το βράδυ για την εγκυμοσύνη μου μιλούσαμε.Κ να σας πω οτι κατάλαβα ότι ο άντρας μου μόνο σε μενα δεν δείχνει το πόσο ενθουσιασμένος είναι με το μωρό μας,λύθηκε η γλώσσα του χθες στους άλλους....τι να πω??

Μπέλλα μου ευχαριστούμε για την ενημέρωση! Ειναι σημαντικό να ξέρουμε τι μας γίνεται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα σε όλες. Θέκλα, να είσαι γερή κι ευτυχισμένη και με το καλό να δεχτείς το μωράκι σου.

Λαμπρινή, καλές βουτιές. Βοηθάει και ο καιρός σήμερα.

Πάω να μαγειρέψω. Τα λέμε αργότερα. Ελπίζω να βρω κάποια κατά τις τρεις που θα έχει φόρμουλα. Παρεμπιπτόντως κορίτσια, τίποτα δεν ξεσηκώνει την μικρή όσο ο ήχος από τα αυτοκίνητα της φόρμουλα. Μάλλον θα είναι από εκείνες τις κόρες που είναι ίδιες ο πατέρας τους! :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa to concord είναι ναι! είχα κολήσσει από την αρχή με αυτό το καρότσι κα δε μπορου΄σα να του αντισταθώ.

ελπιδακι από τα Λητώ το πήρα και εγώ. Αφού το έψαξα μέσω γνωστών μέχρι και σε καταστήματα της Γερμανίας, τελικά το πήρα από τα Λητώ διότι κάνανε έκπτωση 25% και σου το δίνουν σε δωρεπιταγή το ποσό της έκπτωσης. καθόλου άσχημα γιατί η τιμή του είναι λίγο τσουχτερή. το είδα το πορτοκαλί που λές, αλλά ήμουν μεταξύ μπεζ και κόκκινου και επέλεξα τελικά το κόκκινο.

Σας αφήνω γιατί με περιμένουν έξω για καφεδάκι! Φιλιά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Τέλειο!!!!! Αν κατάλαβα καλά αριστερά είναι αγοράκι και δεξιά κοριτσάκι; Είναι απίστευτο πως αντιδρούν μεταξύ τους. :):):):):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελπιδάκι, το Duo Stokke Xplory System το βρίσκω €931 μαζί με τα μεταφορικά (νομίζω ότι δεν έχει διαφορικά από εδώ γιατί πρέπει να είνι αγγλικό και τα sites που εγώ τουλάχιστον παραγγέλνω είναι ιταλικά).

Τα δικά μου πράγματα θα έρθουν το αργότερο σε 1 μήνα γιατί κάποια δεν ήταν άμεσα διαθέσιμα και επειδή πρέπει να έρθουν σε ένα πακέτο, περιμένουν και τα ετοιμοπαράδοτα μαζί...

Ωραία ιδέα να πάρει κάποιος τα δικά του εργαλεία για μανικιούρ-πεντικιούρ... Αλλά δεν ξέρω καμία κοπέλα καλή και φθηνή που θα έρχεται στο σπίτι! Θα πάω έξω και θα πω αυτό που είπε η Μπέλα για τα πετσάκια. Σκέφτεστε να κολλήσουμε κανένα μύκητα μππρρρρρρρρρρρρρρρρ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου και κοιλιτσες γεια σας!

μπηκα στα γρηγορα να σας καλησπερησω γιατι δεν προλαβαινω να ..σας γραψω..!Σημερα ολη μερα απο τις 1000 η γυναικα σιδερωνει κια εγω τακτοποιω ρουχα,μαζευω κατι τελευταια ανοιξιατικα που δε φοριουνται πια..Τωρα μολις τελειωσαμε ..φρεσκαραμε κια τη κρεβατοκαμαρα,φαγαμε και τωρα..θα κατσω λιγο να ξεκουραστω..γιατι στις 1800 εχω βαπτιση!

Τελικα τους πηραμε ενα μικρο καλογερο ξυλινο να κρεμανε τα ρουχαλακια..απο το "ΓΑΙΤΑΝΑΚΙ"και απο μια χιονομπαλα στο καθενα..

Ηταν ολα τοσο χαριτωμενα..αλλα ολα πανακριβα ρε παιδια! :blink:

χαχα δεν πειραζει χαλαλι..χαιρομαι και μονο που φανταζομαι τη φατσουλα τους!

ελπιζω το βραδυ να προλαβω να σας βρω εδω και να σας γραψω μια Καληνυχτα!

και φυσικα δεν θα εφευγα χωρις να πω τα ΧρΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ στη Θεκλα μας!!!

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ..ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ!!ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙς ΤΟ ΚΑΡΠΟ ΤΗΣ ΑΓΑΠΗΣ ΣΑΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα σέρνομαι... Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Όλο στο κρεβάτι είμαι και νοιώθω κούραση χωρίς να έχω κάνει απολύτως τίποτα!!Α... και τα άσπρα υγρά επανήλθαν σε μεγαλύτερη ποσότητα γκκρρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειααα κι από μένα. Κατερινάκι ελπίζω να μην είναι τίποτα καλό μου. Κι εδώ τελείως σκατά μέρα η σημερινή... Φιλάκι για καληνύχτα και τα λέμε αύριο hopefully :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

Εγώ σήμερα σέρνομαι... Δεν ξέρω τι έχω πάθει. Όλο στο κρεβάτι είμαι και νοιώθω κούραση χωρίς να έχω κάνει απολύτως τίποτα!!Α... και τα άσπρα υγρά επανήλθαν σε μεγαλύτερη ποσότητα γκκρρρ...

κατερινα μου κι εγω ολο ξαπλα ειμαι σημερα και συνεχεια νυσταζω ;)

θα ναι η μερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα,

ευχαριστώ ΟΛΕΣ για τις υπέροχες ευχές σας,εδώ αλλά και στο φεις μπουκ!

εμείς σήμερα πήγαμε και φάγαμε εκτός σπιτιού!

Τώρα περιμένω επισκέψεις γι αυτό και θα σας αφήσω!

Κερνάω γλυκό,όποια θέλει ας περάσει!!!

Φιλάκια σε όλες :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα φουσκιτσες!

Να ευχηθω και εγω χρονια πολλα στη Θεκλα, κοριτσακι μου να εισαι πολυχρονη και να χαιρεσαι την οικογενεια σου που σε λιγο καιρο θα μεγαλωσει και θα ομορφυνει!

Εσεις τι κανετε? Η τελευταια μου μερα στη δουλεια σημερα, απο αυριο free as a bird! Eλπιζω να ειστε ολες καλυτερα απο εμενα...Ειπα να μην στεναχωρηθω για τιποτα παλι, αλλα τελικα δεν τα καταφερα... :( Φευγοντας απο τη δουλεια σημερα το πρωι, με περιμενε μια πολυ δυσαρεστη εκπληξη. Ο μικρος μου με 39 πυρετο, τρεχει η μυτουλα του και εχει γενικα αδιαθεσια... :( Ποτε εγιναν ολα αυτα ρε παιδια??? :blink: Χθες το απογευμα ηταν μια χαρα η καρδουλα μου, ολα αυτα μεσα σε λιγες ωρες??? :woohoo:

Τελος παντων, τρεχαμε σημερα στον παιδιατρο...Ωτιτιδα-αμυγδαλιτιδα η διαγνωση και ξεκινησαμε αντιβιωση και αντιπυρετικα!Ουτε να τα βλεπει δεν θελει ο καημενουλης... :angry: Γμτ, δεν μπορω να το βλεπω ετσι το μικρουλι μου... :( Και δεν μπορω να ειμαι εγω στη δουλεια και το μωρακι μου να ψηνεται στον πυρετο! Ενταξει, τον εχει η μαμα μου και ο αντρας μου, ειναι σε καλα χερια, αλλα μανα ειμαι και εγω, καταλαβαινετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia mou irtha kai gw twra taktopoiioume ta pragmatakia mas sto patriko mou :)

kale ti kourasi itan auti :blink::blink::blink:

ta ftisame, kale pou eixa egw tosa pragmata??? :blink::blink::blink:

anyway de prolava na dw kala ta neakia sas thimamai omws oti simera exei gennethlia i thekla mas :woohoo: :woohoo: :woohoo:

thekla xronia polla glikia mou na ta ekatostiseis kai tou xronou na ta giortaseis me to mpempaki sas :):):)

annoula mou perastikoulia sto mikrouli sou :( krima mwre to kakomoiro toso pireto i psixoula mou :(

katerinaki mou polu wraia epilogi karotsiou ;)

elpidaki mou kai sas i kounia sas polu glikia kai goustoziki ;)

ax! de thimamai tpt allo twra :blush::blush::blink::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...