Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

Καλημέρα Κοριτσάρες!!!!

Βλέπω όλες πρωινές σήμερα. Και εγώ ξύπνησα 6.30 από μόνη μου για να πάω δουλίτσα.... Κανονικά 7.00 σηκώνομαι!!!!!

Βερόνικα μου πολύ χάρηκα που μας έγραψες 2 λογάκια. Καλά θα κάνεις να πάς στο μαγαζί, να δεις κόσμο, να μιλήσει και γενικά να ξεφύγεις. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου το συντομότερο ένα σποράκι στην κοιλίτσα σου!!!!

Βασούλα εγώ μόνο με την σκέψη ότι θα είχα δίδυμα θα ξεκουραζόμουν!!!

Θέκλα σου σούπερ τα νέα σου!!! Μία χαρά μου ακούγεται το βάρος....

Καλημέρα και σε όλα τα άλλα κορίτσια....

Λοιπόν εμείς πήγαμε χτες να δούμε τον μπέμπη. Όλα ΤΕΛΕΙΑ. 1850γρ είναι το θρεφταράκι μου. Ο γιατρός μου είπε ότι είναι λίγο μεγαλύτερο αλλά όχι τίποτα ανησυχητικό! Απλώς τρώει καλά.

Τον ρώτησα αν θα κάνω doppler και μου είπε ότι κάνουμε κάθε φορά (όντως πάντα βλέπουμε αυτά τα κόκκινα/μπλε από τον εγκέφαλο και τον ομφάλιο λώρο). Μου είπε ότι είμαι πολύ καλά.

Ανησυχεί πρώτη φορά λίγο για την πίεση μου (8 με 14). Είπε ότι το 8 είναι πολύ καλό. Το 14 τον ανησύχησε λίγο και μου είπε να την μετράω συνέχεια.

Κορίτσια σε φαρμακείο την μετράνε την πίεση?????????

Και τώρα το αστείο.... Μου είπε να ξανακάνω εξέταση ζάχαρο (όχι καμπύλη) γιατί τα αποτελέσματα βγήκαν ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΚΑΛΑ για μένα (εγώ πριν την εγκυμοσύνη είχα ζάχαρο 90 με 100). Τώρα νηστείας είχα 56 (αν θυμάμαι καλά) και μετά από μία ώρα 85 και μετά από 2 ώρες 70κάτι. Απλώς ο καημένος αναρωτιόταν... :blink::blink::blink::blink:

Τον ρώτησα για βλασστοκύτταρα, θηλασμό, Μαία για τα νύχια με τζελ και άλλα. Θα σας πω σε λίγο τι μου είπε.! Ήταν πολύ καλός....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

vaster έγραψε:

ο μαγουλιτσος :woohoo: :woohoo: JPG-20100702.JPG

ΑΧ Μπέλλα μου είναι γλύκας φτου φτου φτου!!! ¨Οντως θα πέσουν τρελλά τσιμπηματάκια στα μαγουλάκια.

Ποιον μοιάζει??? Χεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσακια μου!!ΕΜΕΝΑ μοιαζει!!!χιχιχιχιχι!ο αντρας μου ψιλοχαλαστηκε αχαχαχαχαχα!ειδικα για το πιγουνι,ειναι μεσα σαν το δικο μου!!αλλα οπως και να χει ,εμενα μοιαζει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί θρεφταράκι βρε κορίτσια? είναι μεγάλο??? θεώρησα ότιείναι φυσιολογικό το βάρος του...λέτε να μου βγει κανένα τετράκιλο?

ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ...πως θα το βγάλω :blink::blink:

vaster έγραψε:

κΑΛΗΜΕΡΑ!!!Βερονικα μου ευχομαι συντομα να ακουσουμε ευχαριστα!!Θεκλα μου και σενα θρεφταρακι το μπεμπε!!!!εμας ειναι μινιον!1500γρ.αλλα εχει κατι μαγουλιθρες!!!ο γιατρος λεει''θα πεσει πολυ τσιμπημα απ'οτι βλεπω!''ολα καλα ευτυχως,ο πλακουντας ,η παροχη,ο τραχηλος μου μακρυς και κλειστος.

Μια χαρά ο μπέμπης,άσε που είναι και κούκλος καλέ...φτου,φτου!

Γιούλη μου,να προσέχεις με την πίεση,εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης είχα την εντύπωση πως έχω πίεση και αγόρασα ένα πιεσόμετρο.

Τώρα κάθε φορά που νιώθω,πίεση στην μύτη ή πονοκέφαλα ή ότιδήποτε την μετράω.βέβαια είναι μια χαρά 11-12 με 8 συνήθως.

Καλύτερα να αγοράσεις ένα,θα σου μείνει κιόλας,καλό είναι να υπάρχει στο σπίτι! όσο για το μωρουλίνι,εγώ δεν το βρίσκω θρεφταράκι...μια χαρά είναι!!!! ΣΟΥΠΕΡ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

ο μαγουλιτσος :woohoo: :woohoo: JPG-20100702.JPG

Αχχχ Παναγια μου ενα φατσουλι!!!τι ομορφο προφιλ!τι καλη φωτο..σαν να το βλεπω..!!Μπελλα μου..τι να πω..συγκινηθηκα τωρα!Νομιζω οτι σου μοιαζειιιι...χιχιχι!! :woohoo: :woohoo: :woohoo: ειναι τελεια η φατσουλα του!Μπορει να ειναι μινιον..αλλα θα ειναι κουκλιιι..ασε που θα παρει τωρα τα πανω του στα κιλα!κατσε ντεεε!

Γιουλι μουυυ και ο δικος σας πρεπει να ειναι οντως θρεφταρακι ..ψυχουλα μου...σαν τον δικο μου!!δεν εχεις φωτο ε?καλη δουλιτσα και μπες να μας γραψεις τι σου ειπε ο doc

Θεκλα το δικο σου θα μας τυρρανισει μεχρι τελους!!μια χαρα φαινεται παντως και στα κιλακια του!τι να ειναι?τι να ειναι?

εφαγε μαρη του σκασμου χτες εε?

Kατερινακι καλο διαβασμα μωρο μου !Μη σε ξεσηκωνουμε..οι τρελες..για καφε!γραψε τις εξετασεις σου και μετα!εξαλλου και η sουπιτσα δεν ειναι στα καλυτερα της..αυτες τις μερες..πρεπει να ξεκουραστει!

Καλημερα..και στα υπολοιπα κοριτσακια..που τσιπνησαν νωρις σημερα..Labrini..Elpidaki..Vasilikoyla! :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξυπνησα μια το πρωι που εφυγε ο Ηλιας..και στις 0900 με τσιπνησε παλι ο αφεντικος του συνεργειου!θα ερθουν λεει να αφησουν τα υλικα για τη μαντρα..(τσιμεντα ,τσιμεντολιθους κλπ)Και θα προετοιμασουν το δωματιο λεει απεξω ..στεγανοποιηση του τοιχου και ταρατσας!! :woohoo:

WHAAAT???εβγαλα μια τετοια..κραυγη..του λεω ξερετεε δεν εχουμε αδειασει το δωματιο..

"δεν πειραζει..εσεις δε θα κανετε τιποτα..."

μα...δεν εχετε δει το δωματιο της μικρης ποσα πραγματα εχει..και οι ντουλαπες ειναι ..."τινγκα.."!! :S

"καλα καλα ..εδειαστε μονο τις ντουλαπες...!!!

Ουφφ τωρα τι κανουμε??που θα τα βαλω ολα αυτα?Να τα βαλω χυμα στο σαλονι? :S:S θελω 3 ωρες να το αδειασω!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

http://www.mamadesonline.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=134&Itemid=89

εγω κοιταω εδω!!!ειμαι στον μεσο ορο!!Θεκλα εχει και πινακα κινεζικο για να δεις τι θα ειναι!!

:unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

δηλ ο δικος μου τι ειναι ?καλα λεω εγω οτι ειναι..giant!

axxx ..δηλ ο δικος μου ειναι το μοσχαρακι της παρεας?????

1600 γραμ στις 28 και5 μερες??????? :huh::huh::huh::huh:

εεε ποτεεεε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπελλα τι κουκλος ειναι αυτος!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

μια χαρα ολα! δεν ειναι μικρος , ολα τα μωρα ιδια θα ειναι???

καλε τι ειναι αυτο που ποσταρες????

θεκλα τελειο το βαρος κι εσενα!!! μια χαρα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιουλη κι εμενα η πιεση στον γιατρο ειναι παντα 14-14,5 !!!!

στο σπιτι και στο φαρμακειο που τη μετραω καθημερινα εχω περιπου 7 μικρη και γυρω στο 12 μεγαλη :P

ειπα του γιατου οτι αν δεν εχει χαλασει το πιεσομετρο του, τοτε φταιει ο ιδιος και οταν τον βλεπω μου ανεβαινει η πιεση :P:P:P:P:P

και οσο για την καμπυλη, ετσι την πατησα κι εγω....

βγηκε πολυ καλη κατω απο τα ορια τα κατωτερα και την ξαναεκανα και παλι τα ιδια :P

η μικροβιολογος μου ειπε ομως οτι παιζει ρολο που το βραδυ δεν τρωω και πινω μγαλα με δημητριακα και γι αυτο ξεκιναω με τοσο χαμηλο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατρινα μου καλημερα!!!

σιγα σιγα μην αγχωνεσαι!!! αν δεν εισαι ετοιμη πες τους να μην αρχισουν σημερα!!!

δεν υπαρχει λογος να τρεχεις!!!

αληθεια εχεις σκεφτει οτι παιζει πολυ να ειμαστε μαζι στο ελενα για τα μωρακια μας?!?!?!?!?!?!?!?!?!!? :silly: :silly: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

καλε παμε για το 12?!?!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα τι αλλο θα βγαλουν αυτα τα παιδια?ολα επηρεαζονται απο τις διαφημησεις!

Βασιλικουλα μου πολυ πθιθανο να ειμαστε παρεα ..ετσι οπως παμε κι εμεις..Εσενα ποτε περιπου σου ειπε?και θα σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

μου ειπε να κρατηθω μεχρι τις 15/8!!

απο εκει και μεταειναι καλα μου λεει με επιθυμητη ημερομηνια γυρω στις 20-25/8

λοιπον 22-30 λεω εγω!22 εχει γεννεθλια η κορη μου!

συγνωμη βρε Βασιλικη μου!στις 15 Αυγουστου θα εχεις μπει στο μηνα σου?

18 Σεπτεμβρη εχεις ΠΗΤ!γιατι σουλεει τοσο νωρις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

γιουλη κι εμενα η πιεση στον γιατρο ειναι παντα 14-14,5 !!!!

στο σπιτι και στο φαρμακειο που τη μετραω καθημερινα εχω περιπου 7 μικρη και γυρω στο 12 μεγαλη :P

ειπα του γιατου οτι αν δεν εχει χαλασει το πιεσομετρο του, τοτε φταιει ο ιδιος και οταν τον βλεπω μου ανεβαινει η πιεση :P:P:P:P:P

και οσο για την καμπυλη, ετσι την πατησα κι εγω....

βγηκε πολυ καλη κατω απο τα ορια τα κατωτερα και την ξαναεκανα και παλι τα ιδια :P

η μικροβιολογος μου ειπε ομως οτι παιζει ρολο που το βραδυ δεν τρωω και πινω μγαλα με δημητριακα και γι αυτο ξεκιναω με τοσο χαμηλο ;)

Βασούλα μου εγώ εχτές είχα πολύ αγψωτική μέρα. Είδα και τον μπέμπξ και συγκινήθηκα (έριξα 2-3 δάκρια) και αμέσος μετά μου πήρε την πίεση. Μήπως έπαιξε ρόλο και αυτό.

Σχετικά με το ζάχαρο τι να πω.... λες τα μπεμπάκια μας να μας το ρουφάνε όλο???

Μακάρι και μετά την εγκυμοσύνη να κρατήσω αυτά τα νούμερο (χλωνό το κόβω) :huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

http://www.mamadesonline.gr/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=134&Itemid=89

εγω κοιταω εδω!!!ειμαι στον μεσο ορο!!Θεκλα εχει και πινακα κινεζικο για να δεις τι θα ειναι!!

κορίτσι μου βγάζει, για δείτε κι εσείς...αληθεύει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...