Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

Προσοχή!

Αποφεύγετε να χρησιμοποιείτε τη σιτρονέλα απευθείας στο δέρμα σας σε μεγαλύτερες από τις ενδεικνυόμενες ποσότητες ή συχνότερα από ό,τι σας υποδεικνύει ο ειδικός που έχετε συμβουλευτεί, γιατί υπάρχει ενδεχόμενο να σας προκαλέσει τοξική αντίδραση. Επίσης, απαγορεύεται η χρήση της κατά την περίοδο της εγκυμοσύνης και της γαλουχίας.ΟΧΙ ΕΠΑΝΩ ΣΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

anastasia mou ti omorfa nea :):):) prepei na petete apo ti xara sas kai eidika o mellon mpampas :P

katrinaki mou polu enimerwmeni se vriskw eutixos anoigeis ta matia kai se mas ;)

vasoula mou keri kanw apo tote pou ksekinisa apotrixwsi, sta podia plewn de me ponaei katholou ;) mono sto mpikini ponaei olokliro, auto mono mou apagoreuse o giatros kai kanw anagkastika ksirafi :angry:

meta apo tosa xronia re gamoto :dry:

koritsia pou einai i roza?????? :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

βασουλιτα μου 1300 ε ειναι η ταριφα του απο οτι μου ειπε η κολλητη μου που τον ειχε γιατρο ..

κι εμεις δεν ειμαστε στα καλυτερα μας οικονομικα ..τα χρηματα που πρεπει να δωσεις για την κλινικη ειναι πολλα και δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο ...

Αν τελικα γεννησω ιπποκρατειο θα παω στις θεσεις ...μπορει να το κανονισει ο γιατρος μου ..

αποτριχωση στην εγκυμοσυνη κανει να κανεις ??????

καλα σημερα εχω τις περισσοτερες αποριες με διαφορα!

γιατι να μην κανει η αποτριχωση?Μια φιλη μου αισθητικος μεχρι τελευταια στιγμη που πηγε να γεννησει εκανε!!βεβαια επειδη ειμαστε πιο ευαισθητες..και το δερμα επισης..εγω θα το απεφευγα

ενω εδω λεει ετσι..Αποτρίχωση

Εάν δεν είστε από αυτές που κάνετε αποτρίχωση με κερί είτε μόνες είτε στην αισθητικό σας, ίσως είναι καιρός να αρχίσετε. Μπορεί στην αρχή να σας φανεί λίγο επώδυνο αλλά τα αποτελέσματα θα σας δικαιώσουν. Η αποτρίχωση με το κερί έχει τα εξής πλεονεκτήματα εν αντιθέσει των υπολοίπων μεθόδων:

* Έχει λογικό κόστος εφόσον δεν έχετε πολύ ευαίσθητο δέρμα

* Δεν προκαλεί ερεθισμούς και ξηροδερμία όπως π.χ. το ξυράφι και οι αποτριχωτικές κρέμες.

* Μπορεί να εφαρμοστεί σε όλα τα σημεία του σώματος (αποφύγετε την περιοχή της μασχάλης καθότι είναι ιδιαίτερα ευαίσθητη) όπως πόδια, μπικίνι, χέρια, κοιλιά, πρόσωπο.

* Έχει μεγάλη διάρκεια. Το αποτέλεσμα μπορεί να διαρκέσει μέχρι και ένα μήνα οπότε σας απαλλάσσει από το άγχος της συχνής αποτρίχωσης.

Εάν το δέρμα σας είναι ευαίσθητο ζητήστε από την αισθητικό σας να χρησιμοποιήσει κερί αζουλενίου και κατά προτίμηση κρύο κερί (σε ρολέτα) που δεν δημιουργεί εγκαύματα. Με τον καιρό, άλλωστε, θα είναι δύσκολο να σκύψετε ακόμη και να δέσετε τα κορδόνια των παπουτσιών σας, πόσο μάλλον να ξυρίσετε τα πόδια σας. Η αποτρίχωση με Laser είναι απαγορευτική κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης καθότι μπορεί να βλάψει το έμβρυο!

ναι παλι γυρναγα εξω πηγα να πληρωσω την ασφαλιστικη μου που δε προλαβα χτες..περασα κι απο το σουπερ ..και τσακησα και 2 παγωτα στο δρομο!δεν μπορω αλλο μεσα στο σπιτι με πνιγει ολη μερα μοναξια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΥΟ ΚΕΡΙ ΣΤΟ ΜΠΙΚΙΝΙ;;;;;;οχι με τιποτα!και εγκαυμα γιατι να δημιουργησει δεν θα πας σε ασχετη...το κρυο ειναι για μεγαλες επιφανειες και το ζεστο για μασχαλες μπικινι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασούλα αυτό με τις θέσεις τι είναι ακριβώς;;;

Μπορεί ο καθένας να πάει ή θέλει το "μεσον" του;

Φαντάζομαι οτι θα έχει και το ανάλογο κόστος, αλλά δεν θα έχει μεγάλη διαφορά απο ένα απλό δωμάτιο...Το έχεις ψάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην πριν το ξεχασω να σας παραθεσω το συγκεκριμενο αρθρο....πολυ σημαντικο δειτε το!!!

http://troktiko.blogspot.com/2010/06/video-video.html

μπελλα μου ευχαριστω πολυ!!!θα ερθει μια κοπελα απο εδω ελλαδα και θα της παραγγειλω να μου φερει.για τον υγραντηρα απο φαρμακειο θα το παρει??απο εδω δεν παιρνω γιατι δεν ξερω καν πως να το ζητησω και βαριεμαι να περιγραφω..χιχιχιχι!ευχαριστω πολυυυυ!!!!3 χρονια εγω κλεινω τον νοεμβρη.εμεις μενουμε στο hudiksvall..ειναι μια πολη μετα το Gävle.σκεφτομαστε ομως να μετακομισουμε σε λιγο καιρο να παμε πιο νοτια..

κατρινα μου καλα εκανες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη σιτρονελα και τη λεβαντα τη βαζουμε στη ειδικη συσκευη aromatherapy !!οχι στο δερμα εννοειται!! :woohoo: :woohoo:

Λεβαντα για χαλαρωτικο μασζ οταν κανεις βαζεις 10 σταγονες στα 100 μλ λαδιου που χρησιμοποιεις!! ;)

εγω παιδια ξουραφι βαζω τωρα ..στα ποδια και μασχαλες και αν ερθει εκεινη η ωρα θα κανω και το επιμαχο σημειο!! :S αυτοι με ξυρισαν τοτε..και στη κοιλια και απο τοτε εχω τριχοφυια και κατω απο τον αφαλο!τις βγαζω με κερι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kale anastasia mperdepsa ti rozi m'esena :blush::blush::blush:

eixe kanei i kopela ena quiz sto face kai gw sxoliasa apo katw kai tis egr :blush: afa gia ti karamelitsa tis ktl kai mou leiei me mperdepses egw exw gio :blush::blush::blush:

rezili egina pali, imoun sigouri egw oti egrafa se sena :blush::blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasteraki πηγα να κανω λιγο το μπικινι με κρυο κερι,τωρα που εκανα μπανιο και πεθανα στο πονο ..φυσικα το σταματησα!!!!

στα ποδια δεν εχω καθολου τριχες ευτυχως ..

Βασουλα αυτο με τις "θεσεις " θα σου εξηγησω τι ειναι ..

Ειναι δικλινα δωματια με δικο τους μπανιο ψυγειο και tv ..σε πολυ καλυτερη κατασταση με τα υπολοιπα δωματια ..απλα θελει να εχεις το αναλογο μεσον ..δεν εχει τεραστια διαφορα απο οτι θυμαμαι απο τα κλασικα δωματια του νοσοκομειου ..και φυσικα εχεις την ησυχια σου ..

δεν το εψαξα προσωπικα οτι μου ειπε η φιλη μου που γεννησε το δευτερο παιδι της εκει και εμεινε πολυ ευχαριστημενη ..οταν ειχα παει να την δω δεν μου φανηκε ειναι η αληθεια τραγικο ...

μπορεις να πας στο ιπποκρατειο και να ζητησεις να δεις τις θεσεις για να εχεις μια πληρη εικονα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

vasteraki πηγα να κανω λιγο το μπικινι με κρυο κερι,τωρα που εκανα μπανιο και πεθανα στο πονο ..φυσικα το σταματησα!!!!

στα ποδια δεν εχω καθολου τριχες ευτυχως ..

Βασουλα αυτο με τις "θεσεις " θα σου εξηγησω τι ειναι ..

Ειναι δικλινα δωματια με δικο τους μπανιο ψυγειο και tv ..σε πολυ καλυτερη κατασταση με τα υπολοιπα δωματια ..απλα θελει να εχεις το αναλογο μεσον ..δεν εχει τεραστια διαφορα απο οτι θυμαμαι απο τα κλασικα δωματια του νοσοκομειου ..και φυσικα εχεις την ησυχια σου ..

δεν το εψαξα προσωπικα οτι μου ειπε η φιλη μου που γεννησε το δευτερο παιδι της εκει και εμεινε πολυ ευχαριστημενη ..οταν ειχα παει να την δω δεν μου φανηκε ειναι η αληθεια τραγικο ...

μπορεις να πας στο ιπποκρατειο και να ζητησεις να δεις τις θεσεις για να εχεις μια πληρη εικονα ..

:blink: εδω εγω που κανω 16 χρονια το μπικινι με κερι δεν αντεχω το κρυο!!που εσυ εαν τα ξυριζες χρονια και πηγες να τα κανεις με κρυο :S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελλα μου,τωρα που σε θελω..για τις πρησμενες γαμπες και πατουσες τι συστηνεις?εκτος απο το να τα εχω ψηλα!Σε λαδακια κρεμουλες..οπως και για ευρυαγγειες ..υπαρχει λυση?η μονο λειζερ?

:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vaster έγραψε:

WENDY έγραψε:

:blink: εδω εγω που κανω 16 χρονια το μπικινι με κερι δεν αντεχω το κρυο!!που εσυ εαν τα ξυριζες χρονια και πηγες να τα κανεις με κρυο :S:S[/quote:3odlts8l]

kale nai kai gw tosa xronia keri ekei kai kathe fora dakrizoun ta matia mou :S:blink:

egw kanw kai ekei zesto keri

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινακι μου δυστυχως ο φλεβιτης φευγει μονο με τις ενεσουλες που κανουν,ξερεις στην καθε μια χωριστα,τωρα για τα πρησμενα μας ποδια δροσερο ποδολουτρο με λιγες σταγονιτσες αιθεριο λεμονακι,ειναι φτηνο αιθεριο ευτυχως!και η λεβαντα κανει!

Σε μια λεκάνη με 3-5 κιλά νερό, ρίχνουμε 6-8 σταγόνες αιθέρια έλαια.

Συνίσταται θερμό ποδόλουτρο το χειμώνα για κρύα πόδια και δροσερό ποδόλουτρο για πρησμένα και κουρασμένα πόδια.

Τα ποδόλουτρα έχουν ανακλαστικές επιδράσεις στο σώμα μέσω των ανακλαστικών ζωνών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

WENDY έγραψε:

ουυυυυυφ θα παω για μπανακι ( στην μπανιερα φυσικα)

γιατι κονευω να λιωσω ...κι αυτο το μπανιο ..τι δυσκολο που εχει γινει βρε κοριτσια ..για να μην γραψω για το ξυρισμα .....

Γεια σου Βασούλα μου.

Και εγώ αρχίζω δυσκολεύομαι. Ποδαράκια ακόμα ξυρίζω σχετικά καλά.

Για την περιοχή του μπικίνι ας μην το συζητάμε!! Τυφλό σύστημα......

Σχετικά με το Ιπποκράτειο ή την γενική τι να σου πω. Εξαρτάται αν θέλεις κλινική ή νοσοκομείο. Πόσα λεφτά θέλεις να διαθέσεις. Πήγαινε δες και τα 2 μέρη και μετά αποφάσισε. Εμένα σαν την Άννα είναι μονόδρομος διαβαλκανικό.

:D:dry::dry::dry::dry::dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφηστε τα ειδα ΟΛΑ σας λεω !!!!!!!

κοριτσακια μου σας αφηνω για λιγο θα παω να φαω στην μανουλα μου ψαρακια ...

λιγο αργα για μεσημεριανο αλλα θελω να τρωω μαζι με τον αντρουλη μου ..

σας φιλω ..

θα τα πουμε αργοτερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγγελικη αστερι εισαι!!!!!!το εχω παθει και γω αυτο!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D γι'αυτο και οταν δεν ειμαι σιγουρη πλεον μιλαω ουδετερα.χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!ειμαστε χαρουμενοι πολυ ναι!!!!

οσο για την αποτριχωση νομιζω πως επιτρεπεται αλλα μεχρι ενα σημειο.εγω βεβαια δεν εχω τολμησει να κανω αλλα μετα την εγκυμοσυνη το σκεφτομαι..ειμαι φυγοπονη ρε!!!φοβουμαιιιι!!!!

κατρινακι ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!!!

μπελλα μου τι ειναι η σιτρονελα?σορρυ που επανερχομαι..στον υγραντηρα βαζουμε μια σταγονα μονο?θα υπαρχει αραγε στο φαρμακειο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

an-n έγραψε:

αγγελικη αστερι εισαι!!!!!!το εχω παθει και γω αυτο!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D γι'αυτο και οταν δεν ειμαι σιγουρη πλεον μιλαω ουδετερα.χαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!!!ειμαστε χαρουμενοι πολυ ναι!!!!

οσο για την αποτριχωση νομιζω πως επιτρεπεται αλλα μεχρι ενα σημειο.εγω βεβαια δεν εχω τολμησει να κανω αλλα μετα την εγκυμοσυνη το σκεφτομαι..ειμαι φυγοπονη ρε!!!φοβουμαιιιι!!!!

κατρινακι ευχαριστουμε για τις πληροφοριες!!!!

μπελλα μου τι ειναι η σιτρονελα?σορρυ που επανερχομαι..στον υγραντηρα βαζουμε μια σταγονα μονο?θα υπαρχει αραγε στο φαρμακειο???

http://www.breathe.gr/gallery/index.php ... wgal&cat=3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιτρονελα ειναι φυσικο εντομοαπωθητικο,ναι στο φαρμακειο θα βρειτε αιθερια,πιστευω για την ποσοτητα ολο και καπου θα γραφει στον υγραντηρα,γιατι εξαρτατε απο την χωρητικοτητα του υγραντηρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...