Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ-ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2010-Νο11


Recommended Posts

koritsakia mou twra girisa kai den diavasa akoma ta neakia sas :blush:

pigame sto giatro kai meta ikea :woohoo:

se ligo tha pame na proskinisoume ston apostolo paulo einai o poliouxos mas, megali i xari Tou, na mas filaei oles mas koritsia mou

loipon tha sas pw grigora ta neakia mou

o giatros mas vrike 2.648 gr :woohoo: :woohoo: :woohoo:

adinatoulia imaste alla ok ;)

mou eipe na kanw mpania kanonika sti thalassa akoma kai twra kai asxeto alla mallon tha gennisw gaia tha sas grapsw alli stigmi tous logous

oi exetaseis mou oles polu kales kai eutixos de xreiazete na kanw ksana kampili, mou eipe epeisis na kanw doppler :)

poso kostizei koritsia to doppler mas eipe oti de grafete kiolas :(:(:(

tha sas dw pali se ligo

filakia polla :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

αγγελικουλα μια χαρα ειναι το βαρος!!! γιατι μικρουλι???

αφου ακομη θα παρει αρκετο!!!

το ντοπλερ εγω ξερω οτι το γραφουν στο ικα, παντως εγω θα παω εξω και μου εχουν πει 160 ευρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2.648 μου φαίνεται πολύ καλά!!!Άκου αδυνατούλα!!!

Και εγώ έξω θα πάω για doppler αλλά ακόμα δεν έκλεισα ραντεβού για να ρωτήσω τιμή. €160??? :blink::blink::blink: Πω πω... Τουλάχιστον θα είναι τα τελευταία... Καρδιοτοκογράφημα κάνουν οι ίδιοι οι γιατροί μας ή οι υπερηχογραφιστές?

Έκανα την πρώτη μου ενεσούλα :blush: . Όπως σας είχα πει δεν είχα ξανακάνει ποτέ στη ζωή μου στον πωπό και... από το φόβο μου ήμουν τόσο σφικτή που πόνεσα και πέτρωσε το καημένο το αγοράκι μου :unsure: . Πονούσα και μετά για κανένα 10λεπτο και μετά όλα ο.κ. Αύριο θα πάω για το δεύτερο γύρω από το άλλο ημικώλιο... :angry: Όλη την ώρα σκέφτομαι ότι είναι για καλό...

Μαριεττάκι, επιτέλους μαθαίνουμε νέα σου :woohoo: ! Να μπαίνεις πιο συχνά, μας είχες υποσχεθεί ότι η απουσία σου θα ήταν μικρής διάρκειας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα ..

μπηκα για λιγο να σας πω ενα γεια...

δεν ειχα το κουραγιο να σας διαβασω κοριτσακια μου γιατι απο το πρωι τρεχω ..ηρθαν κατι φιλες μου και μαγειρεψα ....ουυυυυυυυφ ειμαι πτωμα ...

αυριο θα μπω να τα πουμε με τις ωρες οπως παντα!!!!!

τα φιλια μου σε ολες σας ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα soupitsa δεν ξερω αν ο γιατρος σου εχει το μηχανημα για την εξεταση..

εγω εκανα στο ελενα!

θυμηθηκα οτι καποια στιγμη ειχα κανει ενεση κορτιζονη πριν χρονια...

ελα μωρε ενταξει ειναι, επειδη σφιγγοσουν θα πονεσες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aggelikh mou to mwraki sou einai 8reftaraki oxi adunato.emena h karamelitsa mou evdomada 31+5 htan 2072gr kai o gunaikologos mou th vrhke 8reftaraki.malista sumfwna me thn hmeromhnia egkumosunhs mou eprepe na einai konta sta 1870gr.opote mhn anusuxeis ka8olou!einai mia xaraaaaa!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατερινα μου ολα ετοιμα ειναι,μονο η βαλιτσα εμεινε.τα εχω συγκεντρωσει ολα απλα μενει να τα βαλω στη βαλιτσα μας!

το μαθημα πηγε τελεια!!!οσες μπορειτε μη χασετε την ευκαιρια να πατε!!!οι αναπνοες ειναι πολυ σημαντικες+πιστευω πως μπορουν να μας βοηθησουν!!!πως να σας εξηγησω πως γινονται???

συμβουλευομαι αυτο:

Βαλιτσα μαιευτηριου για την μανουλα!

-νυχτικα με κουμπια μπροστα

-παντοφλες

-ρομπα

-εσωρουχα

-σουτιεν θηλασμου

-επιθεματα στηθους

-πετσετες μπανιου για το σωμα

-πετσετες προσωπου

-σαπουνι σωματος + Octenisan(για την ευαισθητη περιοχη, μιας και θα εχουμε και ραφες, ειτε απο καισαρικη, ειτε απο φυσιολογικη γεννα)

-σαμπουαν μαλλιων

-χτενια-βουρτσα μαλλιων

-πιστολακι μαλλιων

-οδοντοκρεμα+οδοντοβρουτσα

-cleenex

-σερβιετες γεννας

-κρεμα για τις θηλες

-liposan για τα χειλη

-καλλυντικα για να ειμαστε ομορφες μανουλες στις φωτο!

Βαλιτσα μαιευτηριου για το μωρακι!

-εσκιμο

-εσωτερικα με μακρυ μανικι

-πανες

-πετσετες μπανιου

-κουβερτα χοντρη

-γαντακια

-καπελλακι

ολα τα υπολοιπα τα εχει η κλινικη...εκτος αν γεννησεις σε δημοσιο...

ΤΑ ΠΑΝΤΑ....ολα του μωρου τα ρουχαλακια, κουβερτες κτλ πρεπει να πλυθουν με προδερμ!

καλη λευτερια σε ολες μας!!!!!!με το καλο να περασει γρηγορα ο καιρος και αγκαλιασουμε τα μωρακια μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kuo28 έγραψε:

Ρόζη, στρωματάκι εμείς πήραμε αυτό το ψιλοκλασικό από Coco-mat, αν και μας είπε εκεί ο άνθρωπος ότι τους πρώτους μήνες κοιμούνται στη σκληρή πλευρά :dry: Τώρα δεν ξέρω ακριβώς ακριβώς τι παίζει, αλλά τον τελευταίο λόγο έχει ο παιδίατρος (ελπίζω να μην πει κάτι τελείως αντίθετο). Είχε γίνει κι εδώ παλαιότερα μια ερώτηση στον παιδίατρο του forum και είχε προτείνει τέτοιο στρώμα. Σίγουρα θα έχουν κι άλλοι εκτός από Coco.

katerinaki to eida kai ayto to stroma,apla emena i kopela moy eipe oti to mwro stin arxi koimate sti malaki plevra..... :(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

vasiliki76 έγραψε:

κοριτσακια μου, ασχετο, αλλα μπηκα μετεο και ειδα νθα εχει βροχες ολη τη βδομαδα!!

Να πω την αλήθεια χίλιες φορές καλύτερα οι βροχές παρά αυτή η τρελή ζέστη που δεν μπορείς να αναπνεύσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

soupitsa έγραψε:

vasiliki76 έγραψε:

Να πω την αλήθεια χίλιες φορές καλύτερα οι βροχές παρά αυτή η τρελή ζέστη που δεν μπορείς να αναπνεύσεις...[/quote:29goqrma]

μα δεν θα πεσει η θερμοκρασια... τροπικο κλιμα, με αυτη την ηλιθια κουφοβραση :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ στο νησί πάντως κορίτσια απόψε ήμουν με φόρμα κ μακρυμάνικο..

Αγγελικούλα μου,μπράβο για το ζουζούνι σου!!!Καλέ πότε προλαβε κ πήγε 2.6??? Εγω νόμιζα πως στις βδομάδες μας κυμαίνονται στο 1,6!

Η δικιά μου εξακολουθεί να με ταράζει στις κλωτσιές και σήμερα!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου βγηκαν τα ματακιαααα :blink::blink::blink::blink::blink:

ειδα 3 επεισοδια ΚΑΡΜΑ μαζεμενα..τι εξελιξη κι αυτη!!

Αγγελικη μου τι λες?μια χαρα ειναι η μπουμπουκα σου!ειδες τι σου εγραψε η Αν-ν??

Σουπιτσα..τι λεει η εμπειρια σου?κουραγιο ψυχουλα μου..για καλο ειναι!απλα οταν σφιγγεσαι ειναι χειροτερα!Μη σου κανει και γρουμπουλι!

Ροζι τελικα που καταληξατε για στρωματακι?

AN-n πολυ χρησιμα αυτα που εγραψες..Αντε με το καλο..να τα κανουμε πραξη!

εμενα το DOPPLER εκει που παω μου στοιχισε 90 ευρω και εκανα και 40 λεπτα!Σας εχω γραψει ποσο σουπερ ειναι ο Doctor εκει!!

Καρδιοτοκογραφο φανταζομαι κι εγω στο Ελενας θα κανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpidaki83 έγραψε:

Εδώ στο νησί πάντως κορίτσια απόψε ήμουν με φόρμα κ μακρυμάνικο..

Αγγελικούλα μου,μπράβο για το ζουζούνι σου!!!Καλέ πότε προλαβε κ πήγε 2.6??? Εγω νόμιζα πως στις βδομάδες μας κυμαίνονται στο 1,6!

Η δικιά μου εξακολουθεί να με ταράζει στις κλωτσιές και σήμερα!! :woohoo: :woohoo:

μου θυμιζει Σεπτεμβριο..ετσι οπως το λες..

μηπως θελει να σου πει κατι η μικρουλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατρινα έγραψε:

elpidaki83 έγραψε:

μου θυμιζει Σεπτεμβριο..ετσι οπως το λες..

μηπως θελει να σου πει κατι η μικρουλα?[/quote:3qo2albf]

μη μου λες τώρα τέτοια...κι εγώ αυτό σκεφτόμουν κ τρόμαξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήθελα και πολύ....μόλις πήρα τον γιατρό μου,τον ξύπνησα :blush: ,αλλά χ(&^$&*α πάνω μου τώρα που μου πες κι εσύ αυτό που σκεφτόμουν....μου είπε πως δεν είναι τπτ ανησυχητικό,έτσι κάνουν κάποιες μέρες,βρίσκονται σε υπερδιέγερση....αν κ η κοιλιά είναι μαλακή,όλα καλά....ουφφφφ.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάρες ήρθαμε κι εμείς απο την γιατρό μας!!!

Το αγοράκι μας είναι πάρα πολύ ζωηρό!!!

Ο καρδιοτοκογράφος πήρε φωτιά!

Είχαμε πολλούς παλμούς γιατί κουνιόταν συνεχώς το πουλάκι μου...

Εμείς είμαστε γύρω στα 2100!!!

Είναι πολύ καλά μου είπε η γιατρός για την εβδομάδα που είμαστε...(Αγγελικούλα μου πολύ μεγάλη θα βγει η μπεμπούλα σας!!!Ουαουουουου)

Απο κιλάκια είμαι στα +9 και η γιατρός μου είναι πολύ ευχαριστημένη...μου είπε οτι και με ένα τόσο ζωηρό μωράκι θα τα χάσω στο άψε σβήσε και αυτά αλλά και όλα τα παραπανίσια που είχα!!!

Το μόνο που πρέπει να κάνω,μου είπε η γιατρός, είναι να κοιμάμαι στην αριστερή πλευρά για να αλλάξει πλευρό το μωρό μου, γιατί το μικρούλι μου έχει κουρνιάσει στην δεξιά πλευρά και λιγάκι μπορεί να με δυσκολέψει στον τοκετό καθώς απο αριστερά βγαίνουν πιο εύκολα...

Ειδα οτι συζητήσατε το θέμα στρώμα...Αχ κι εμένα με καίει και πρέπει να το ψάξω καλά!

Κατρινάκι τι τελειο το δωμάτιο της Ελενας!!!ΦΟΒΕΡΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KALIMERA KALIMERA KALIMERA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!AX SIMERA 8A PAME NA DOYME TO MPEMPAKO MAS :woohoo: :silly: :blink: :laugh: :blink: :woohoo: mou exei leipsi poli!!!! :blink: kai to vradaki 8a paw na rotisw gia to stroma,gt :angry::angry::angry: exw mperdevti!!!!!!!kalimera na"xete koritsia!!!!!!!! :) filakiaaaaaaaaaaaaa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΟΥΔΑΚΙ ΣΟΥ!! ΕΓΩ ΣΤΗΣ 16 ΚΑΙ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ!!ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ ΚΑΜΠΥΛΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΣΝΙΦ!

ΣΗΜΕΡΑ ΠΡΩΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΓΙΟΥΠΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalhmera koritsia!!!to sabbato tha pao na do ton bebako mou kai na do ti tha mou pei gia to doppler... :laugh: thn pempth stamatao ...ftanei ..olo mourmoura eimai..kai oles pos ginete aytes pou den exoun paidia olo symboules einai...aytes pou gennhsane prosfata den anakateyontai...eleos...kai ti mou eipe h pethera xtes????

o mikros ths o gios einai 12 xronon...kai ths elega ante pote tha me pei mama tha lioso...kai h apanthsh ths..kai go perimena alla milhse sta 5 tou ki etsi mh perimeneis !!!epeidh eixe problhma to paidaki ths etsi tha ginei kai to diko mou???eleos!!!eleos!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...