Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΝΑΟΥΣΑ Η ΒΕΡΟΙΑ?


Recommended Posts

ΧΙΟΝΙΑ ΕΕΕ????ΕΔΩ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!ΜΟΝΟ ΚΡΥΟΟΟΟΟΟ.ΑΝΤΕ ΒΓΑΛΤΕ ΦΩΤΟ ΝΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ..

ΚΑΝΑΜΕ ΚΑΚΑ ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΩ ΣΗΜΕΡΑ ΑΝ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΗ!!!ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΠΟΛΥ!!!!Α ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ..ΓΙΑ ΤΟΠ ΓΑΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ,ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ Η ΤΗΣ ΒΡΥΣΗΣ??ΕΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΛΑΤΑ ΕΔΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΜΦΙΑΛΩΜΕΝΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ.????Ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 880
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρανια κ εγω ειχα ρωτησει τον γιατρο κ μου πε οτι το εμφιαλομενο δεν κανει να βραστει γιατι εχει κατι ματαλα κ τετοιεσ ιστοριεσ ;) οποτε βρυσησ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έστειλα φώτο!!!

ράνια νερό της βρύσης αλλά πρέπει να βράζει 5 λεπτά για να αποστειρωθεί μετά το αφήνεις να κρυώσει κ με χλυαρό νερό κάνεις το γάλα..όχι με το καυτό κ περιμένεις να κρυώσει...

τα μικρά ξετρελλάθηκαν με το χιονι..η μικρή φώναζε συνεχώς : χιοχι χιοχι!!!

τέλεια μέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χιοχι χιοχι!!!!!χαχαχα..τελεια η μικρουλα!!!χαιρομαι που περασατε τοσο ομορφα.Ευχομαι παντα τετοιες στιγμες!!!

Σημερα της εδωσα πρωτη φορα ξενο και ρε κοριτσια ειναι ανησυχη ολη την ωρα.Δεν κοιμηθηκε καθολου ολη μερα...αντε να δω πως θα παει το βραδυ!!κασι που εισαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γκουντ μορνινγκ!!

Ρανια το ξένο γάλα είναι πιο "βαρύ" κ δύσπεπτο από το δικό σου, οπότε είναι λογικό η μικρή να είχε μια ανησυχία..Προσπάθησε να μην της δίνεις μεγάλα γεύματα..Λιγότερο γάλα περισσότερες φορές μέχρι να συνηθίσει σιγα-σιγά το στομαχάκι της..

Μια κοπέλα που είχε κάνει σπερματέγχυση, δεν θυμάμαι το όνομά της τώρα..χάθηκε...άραγε τι έγινε; μακάρι να πήρε θετικά αποτελέσματα...

αα ξέχασα να σας δώσω, στην έλενα κυρίως συμβουλή αλλά κ σε σένα Ράννια. Βάλτε τα μωρά να κοιμούνται σε υπνόσακκο από τώρα να συνηθίζουν. Επειδή τώρα μπορεί να μην κουνιούνται στον ύπνο τους, αλλά του χρόνου τέτοιο καιρό θα είστε πέρα δώθε όλο το βράδυ να σκεπαστούν, επειδή τα μωρά κουνιούνται πάααρα πολύ στον ύπνο τους.

Και αν δεν έχουν μάθει τον υπνόσακκο, δύσκολα τα βάζεις μέσα μετά.. Στο άλλο φορουμ όλες οι μαμάδες το ίδιο πρόβλημα έχουν τώρα..τα μωρά κρυώνουν κ σηκώνονται συναχομένα, επειδή όοοοολο το βράδυ όσες φορές κ να τα σκεπάσουν ξεσκεπάζονται στον ύπνο τους, κ τον υπνόσακκο δεν τον δέχονται επειδή δεν έχουν συνηθίσει..

Ευτυχώς εμένα μου είχε δώσει συμβουλή ο παιδίατρος από 5 μηνών κ την είχα ακολουθήσει κ η εβελιν κοιμάται σε σάκκο.

Αυτάααααααααααα

πάω να εργαστώ κ τα λεμε αργότερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑ!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΔΗ ΚΟΙΜΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΥΠΝΟΣΑΚΟ!!!! ΕΠΕΙΔΗ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΕ ΔΕΙ ΠΑΛΑΙΟΚΩΣΤΑΣ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΔΡΑΠΕΤΕΥΣΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΓΚΕΛΑ ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΕΞΩ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ :lol::lol::lol: Κ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΤΟΥΛΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΡΑΤΟΥΣΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ((ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ...ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΣΚΕΠΑΖΑ ΕΣΤΩ Κ ΚΟΙΜΙΣΜΕΝΟ ΕΚΑΝΕ ΜΙΑ ΤΑΚΤΑΚ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ Κ ΤΗΝ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΤΩ))

ΜΑΣ ΕΣΩΣΕ Ο ΥΠΝΟΣΑΚΟΣ!!ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΦΕΡΕ Η ΜΑΜΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ!!

ΔΕΝΠΗΡΕ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΠΟΛΛΥ ΧΟΝΤΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΠΑΠΛΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΛΕΕΙ ΜΗΝ ΖΕΣΤΑΘΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Κ ΣΚΑΣΕΙ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ!! ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΜΕΙΟΝ ΣΤΟΥΣ ΥΠΝΟΣΑΚΟΥΣ!

ΕΙΝΑΙ ΒΑΜΒΑΚΕΡΟΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΠΑΧΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ ΚΡΥΟ ΟΠΩΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΤΟΝ ΡΙΧΝΩ Κ ΜΙΑ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ ΑΠΟ ΠΑΝΩ!!!! ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΛΟΤΣΗΣΕΙ :lol::lol::lol:

ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΧΕΙ Κ ΤΟΣΟ ΜΕΓΑΛΟΥΣ??? ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙΑ!!!

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝΑ! ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΜΑΘΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟΣΑΚΟ???

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΔΩΜΑΤΕΙΟ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΕΤΟΙΜΟ!!!! ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΚΟΜΑ ΕΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΑΞΩ ΧΩΡΟ!!! ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΥ!ΕΝΩ ΚΟΙΜΑΤΕ ΟΛΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΑΠΟ ΤΙΣ 9 ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 10 ΤΟ ΠΡΩΙ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ!!!

ΛΕΩ ΝΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΜΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ!

ΕΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΤΑ ΑΛΑΞΑΤΕ ΔΩΜΑΤΕΙΟ??? Κ ΠΩΣ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΑΤΕ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ε ναι...η αλήθεια είναι οτι το καλοκαίρι είχαμε ένα θέμα...

η μικρή είχε μάθει στον υπνόσακκο κ αν δεν της έβαζα δεν κοιμόταν..σηκωνόταν όρθια στην κούνια της κ έκοβε βόλτες... οπότε έραψα σε μοδίστρα ένα σεντονάκι σε σχήμα υπνόσακκου κ της έβαζα αυτό... μετά σε λίγο πιο κρύα έραψα έναν υπνόσακκο πικέ κουβερτούλα κ της έβαζα αυτό, ώσπου το γυρίσαμε σε χειμωνιάτικο πάλι... το μεγιστο μήκος υπνόσακκου που έχω βρεί είναι 1,10 από το κεφάλι κ κάτω.. ε...μετά βλέπουμε..ελπίζω πως δεν θα το χρειάζεται...

στο δωμάτιο της την πήγα 6 μηνών ακριβώς...δεν ξυπνούσε κ η δικιά μου καθόλου από ημερών ακόμα αλλά φοβόμουν να την πάω στο δωμάτιο της..όταν την πήγα 3-4 βράδια δεν κοιμήθηκα καθόλου, όλη την ώρα έκανα βόλτες γιατί νόμιζα ότι κάτι άκουγα :oops::oops: μετά κατάλαβα ότι λέω κ κάνω βλακείες και άφησα το παιδί στην ησυχία του με την ενδοεπικοινωνία..ώσπου περίπου στο χρόνο σταμάτησα να βάζω κ την ενδοεπικοινωνία...

Αυτό πάντως που κατάλαβα είναι ότι αυτό τη βοήθησε σε ηρεμότερο ύπνο...στο να μάθει να κοιμάται μόνη της εάν ξυπνήσει το βράδυ (τώρα μπορεί ο γιος σου να μην ξυπνάει αλλά κατά το έτος όλα ξυπνάνε κ αν δεν μάθουν να αποκοιμιούνται μόνα τους έχουν θέμα οι γονείς...δυστυχώς)επίσης όσο μεγαλώνουν τα βοηθάει να οριοθετούν το χώρο τους κ να ξέρουν ότι είναι δικός τους και πολλα άλλα που να μην τα γράφω γιατι θα σας ζαλίσω...

Καταλήγω (επιτέλους!!) βγάλε το παιδί απ'το δωμάτιό σού άμεσα...δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να πάθει κάτι!! ξεκόλλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια! Σημερα ηταν να νοσηλευτουμε για 2 μερες στο Ιπποκρατειο νοσοκομειο στη Θεσ/νικη για εξετασεις για την μικρη (γιατι βρισκουμε μια μικρη αιματουρια συνεχεια)..

Τελικα ενω περιμεναμε 1 ωρα περιπου τη σειρα μας, μας ειπαν να φυγουμε γιατι ειχαν πολλα περιστατικα γαστρεντεριτιδας και θα κολλουσαμε και το μωρο κι εγω.... :|:?

Ευτυχως που φυγαμε. Τελικα μαθαμε οτι ειναι απλα αιματολογικες εξετασεις και ετσι θα τις κανουμε σε μικροβιολογο.Θα μας κοστισει αρκετα περισσοτερο αλλα καλυτερα απο το να μεινουμε στο νοσοκομειο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα κακα νεα ειναι οτι πηρα το papp-a.. και τα αποτελεσματα δεν ειναι καλα... :(

Η τρισωμια 21 βγηκε πολυ καλη (1:19334 ) αλλα η τρισωμια 18 βγηκε 1:737 :(:(:( και η τρισωμια 13 1:5313...

Καταλαβαινω οτι ειναι απλα στατιστικα στοιχεια αλλα ειμαι να πεθανω.... :(

Η Ελενα θα καταλαβαινει τι εννοω....

Το θεμα ειναι οτι κι εγω θεωρω οτι η αμνιοπαρακεντηση ειναι επικινδυνη. Οπως και να το κανουμε το ποσοστο αποβολης ειναι μεγαλο....

Δεν μπορω να αποφασισω τι πρεπει να κανω...

:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΣΙ ΜΟΥ ΣΟΡΥ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΜΗΠΩΣ ΤΡΕΛΑΘΗΚΕΣ ΕΣΥ Η Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ?????????? ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΣΥΣΤΗΝΕΤΕ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 1 ΣΤΑ 200!!!! ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ!!!!????

ΕΓΩ ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΕΡΑΣΑ Κ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΡΑΜΑ!!! ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΒΕΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Κ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ Κ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!!!! ΓΑΜΟΤΟΟΟΟΟΟ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΑ ΤΙ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ!!!ΨΥΧΟΠΛΑΚΩΘΗΚΑ ΤΩΡΑ :cry::cry: ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ :cry::cry:

ΤΩΡΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑΝ ΟΛΑ Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΑ ΟΛΑ ΑΛΛΙΩΣ!!!!! ΘΑ ΤΑ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΣΕ ΣΕΝΑ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ!!!!!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΠΑΝΕ ΑΥΡΙΟ ΚΙΟΛΑΣ Κ ΚΑΝΕ ΞΑΝΑ ΤΗΝ ΕΞΕΤΑΣΗ ΣΕ ΑΛΛΟ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ!

ΘΑ ΔΕΙΣ ΟΤΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ Κ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΚΑΘΥΣΙΧΑΣΤΕΙΣ!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΕΙΝΑΙ 2% Κ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΝ ΣΥΝΗΘΙΣΜΕΝΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΕΙΔΙΚΕΥΕΤΕ Σ ΑΥΤΑ! ΕΜΕΝΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΕΡΟΙΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ Κ ΕΓΩ ΝΑ ΣΤΗΝ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΥΝΔΙΝΟ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΩ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΠΟΥ ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΧΙΛΛΙΑΔΕΣ Κ ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΛΑΘΟΣ!!!

ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΟΣ..... ΑΦΟΥ ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ Η ΑΜΝΙΟ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ Κ ΤΟΝ ΕΠΟΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΟΠΩΣ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΩ(ΕΜΕΝΑ ΣΤΗ ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΞΕΤΑΣΗ ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΤΟ ΒΓΑΛΕ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΘΕΛΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΙΤΑΞΩ ΤΟΝ ΦΑΚΕΛΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΚΡΙΒΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΘΕ ΤΙ!!!!!

ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΥΛΗΣ ΘΑ ΣΕ ΒΟΗΘΙΣΕΙ ΟΠΩΣ ΒΟΗΘΙΣΕ Κ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΧΡΗΣΤΑΚΟ!

:cry: ΣΝΙΦ ΠΑΛΙ ΜΕ ΠΙΑΣΑΝ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!

ουφ Πέπη μου τι να σου πω...;

Εξω από το χορό πολλά τραγούδια λέμε όλοι΄φυσικά κ όταν το ζείς τότε είναι δύσκολο..

Θα σου πω απλά μαθηματικά..αφού μαθηματική είναι η εξέταση που έκανες...

με βάση αυτή την εξέταση έχεις 1:737 για την τρισωμία 18 που ήταν κ το λιγότερο ποσοστό σου...

αν κάνεις άμνιο η οποία έχει 2% πιθανότητα αποβολής...σε ισάριθμο ποσοστό είναι 7,4 :737

ή το ανάποδο 2% αποβολή η άμνιο- 0,13% πιθανότητα τρισωμίας... και μαθηματικά ακόμα σε αποτρέπουν από την άμνιο...

Δική σου κ του συζύγου βέβαια η απόφαση...

εγώ είμαι σίγουρη ότι δεν θα την έκανα, αλλά είναι η προσωπική μου γνώμη...(βέβαια όπως είπα είμαι έξω απτο χορό...)

ότι αποφασίσεις φιλενάδα εμείς εδώ θα είμαστε να τα ξαναλέμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλενα σε ευχαριστω πολυ !! Δεν χρειαζεται παντως να κοιταξεις τις ημερομηνιες... Χθες απο την ωρα που γυρισαμε εχω τρελαθει να ψαχνω για το θεμα κι εχω τρελανει τον γυναικολογο μου στα τηλεφωνα. Για το papp-a ειμαι εκτος οριων, δεν μπορω να το επαναλαβω... Και δεν ειμαι σιγουρη αν θα βοηθουσε...

Μαρινα στον γιατρο αυτο ακριβως του απαντησαμε... Οτι αφου εχω 1 στις 737 για τρισωμια 18 ενω εχω 1 στις 100 κινδυνο αποβολης απο αμνιοπαρακεντηση πως ειναι δυνατον να προτεινεται η αμνιοπαρακεντηση??

Μου εχει μπει ομως η ιδεα οτι μπορει κατι να συμβαινει και δεν ξερω πως να αντεξω μεχρι το τελος με αυτη την υποψια?? Με τι ψυχολογια??

Αληθεια Μαρινα θα ειχες το κουραγιο να μην κανεις την αμνιο και να φτασεις ετσι ως το τελος???

Κι εγω αυτο θελω(ή μαλλον εμεις) αλλα θα γινω ρακος μου φαινεται... :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!

ΟΧΙ ΠΕΠΗ ΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΤΕΧΑ!!! ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ 2 ΦΟΡΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ??? Η ΠΡΩΤΗΗ ΤΑΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΧΑΛΙΑ ΜΟΥ ΤΑ ΧΩ ΞΕΧΣΑΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΜΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΙΑΦΟΡΑ!!

Κ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΗΝ ΕΒΔΟΜΔΑ 12+3

ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ 17+3 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ ΤΡΙΣΩΜΙΑ 18!

ΠΑΝΤΩΣ ΤΗΝ ΡΩΤΗΣΕΣ ΓΙΑ ΤΟ 1 ΣΤΑ 200 ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΙΠΑ??? ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΚΑΘΕΤΗ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ Σ ΑΥΤΟ! Κ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΕΙΔΗ ΠΕΡΑΣΕΙ Κ ΑΠΟΒΟΛΗ ΟΠΟΤΕ ΗΤΑΝ ΚΥΝΔΙΝΟΣ ΓΙΑ ΧΡΩΜΟΣΟΜΙΚΗ ΑΝΩΜΑΛΙΑ!

ΓΙΑ ΑΜΝΙΟΠΑΡ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΧΑ ΣΚΑΝΕΡ ΝΑ ΣΟΥ ΕΣΤΕΛΝΑ ΤΟ ΧΑΡΤΙ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝ!

ΕΙΝΑΙ 2% ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΕΙΣ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ Η ΒΕΛΟΝΑ ΠΟΥ ΒΑΖΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΚΟΥΜΠΙΣΕΙ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ! ΕΠΙΣΗΣ ΟΜΩΣ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΟΥΝ ΧΡΟΜΟΣ ΑΝΝΩΜΑΛΙΕΣ ΑΠΟΒΑΛΟΝΤΑ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΚΑΤΑ ΜΕΓΑΛΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΩΣ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΥΗΣΗΣ ΟΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΣΥΝΔΙΑΖΕΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΒΟΛΕΣ ΤΗΣ ΑΜΝΙΟ!

ΤΟ ΝΑ ΑΚΟΥΜΠΗΣΕΙ Η ΒΕΛΟΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΠΙΘΑΝΟ ΝΑ ΣΥΜΒΕΙ!

Η ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΑΝ ΕΞΕΡΑΙΣΕΙΣ ΤΟΝ ΦΟΒΟ Κ ΤΟ ΑΓΧΟΣ Κ ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΕΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΥ ΑΠΛΗ Κ ΚΡΑΤΑΕΙ 5-10 ΛΕΠΤΑ!!! ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΒΓΕΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΛΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΙΚΟ Κ ΣΙΓΟΥΡΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ Κ ΤΟΝ ΚΑΡΥΟΤΙΠΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟΜΕΝΟ!

ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ Κ ΕΓΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ! Κ ΤΡΕΛΕΝΟΜΟΥΝΑ! Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!!

ΜΙΑ ΓΝΩΣΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕ ΛΟΓΟ ΧΡΗΜΜΑΤΩΝ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΤΟ ΑΠΕΒΑΛΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΕ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΜΝΙΟ! ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ Η ΦΥΣΗ ΠΡΟΝΟΕΙ! ΤΟ ΙΔΙΟ Κ Η ΚΟΠΕΛΑ(ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΚΑΘΗΓΙΤΗΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑ) ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕ ΔΥΔΙΜΗ ΚΥΗΣΗ!ΑΚΥΡΩΣΕ ΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΓΙΑΤΙ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΓΙΑ ΑΠΟΞΕΣΗ!

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ Σ ΛΕΩ ΤΕΤΟΙΑ Κ ΝΑ ΣΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΩ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΤΟΤΕ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ΚΑΙ ΚΟΙΤΟΝΤΑΣ ΠΑΛΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΟΥ....ΓΙΤΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΕΙΧΑ 1 ΣΤΑ482 ΣΤΗΝ ΤΡΙΣΟΜΙΑ 18 Κ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΓΙΑ ΑΜΝΙΟ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πώ Πέπη μου....

το σίγουρο είναι ότι δεν θα πήγαινα για αυχενική....

τώρα για να είμαι απολύτως ειλικρινής, υποθέτω ότι αν είχα κάνει κ είχα τα δεδομένα σου, δεν θα το άντεχα να μην κάνω την άμνιο ή λήψη τροφοβλάστη...τι να σου πω...;

με ψυχρή λογική κ όπως το βλέπω τώρα δεν θα πήγαινα...όταν όμως το ζεις και είναι τόσο μεγάλο όλο αυτό..σίγουρα οι αποφάσεις δεν παίρνονται μόνο με βάση τη λογική αλλά το συναίσθημα υπερισχύει...συνήθως...

Δυστυχώς...δεν υπάρχει σαφής απάντηση σ'αυτό που ρωτάς...

Πάντως η Ελενα που τα εχει ζήσει τόσο έντονα...έχει νομίζω τις κατάλληλες συμβουλές για εσένα...

πόσο κάνει η άμνιο Ελενα; λες να παίζει ρόλο κ αυτό..κ στέλνουν τόσους γονείς άδικα..;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι μαρινακι μου ! ΠΑΙΖΕΙ!!! 750 ΕΥΡΩ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ :shock::shock::shock: ΜΙΣΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΤΟ ΥΓΡΟ Κ ΜΙΣΑ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΑΝΑΛΥΣΗ Κ ΒΓΑΖΕΙ ΤΟΝ ΚΑΡΥΟΤΥΠΟ!!!

ΕΓΩ ΝΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΘΕΜΑ ΧΡΗΜΜΑΤΩΝ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΕΣ ΦΟΡΕΣ! ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΟ ΔΙΑΚΥΝΔΙΝΕΥΕΙΣ???? ΟΛΟ ΤΟ ΔΩΡΟ ΤΩΝ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΕΚΕΙ ΕΦΥΓΕ!

ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΟΜΩΣ ΤΟΥΣ ΕΔΙΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΩ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέραααααααααα!!!

χιοχιιιιιι!!! χιοχιιιιιιι!!! χιοχιιιιιιιιιιι!!! που λέει κ το εβελίνι!!!

έχει ρίξει πολύυυυυυυυυυυυυυ!! κ είναι σούπερ!!

ξέρετε το πρόγραμμά μου εεεεεεεε;;;;;;;;

τζακάκι, κ καφεδάκι κ παιχνίδι στο χιόνι με το εβελινάκιιιιιιιιιιιι!!!!!!!!!!!!!!!!

Πέπη χαιρετάωωωωωωωωω μας βλέπεις??????????? :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και όπως ξύπνησα σήμερα σκέφτηκα τα παρακάτω...:

Πεπάκι!!!(χαχαχαχα σαν παπάκι ακούγετεται..τελος πάντων)

προσπάθησε να χαλαρώσεις κ να μην πάρεις κατάκαρδα τα αποτελέσματα....

Κάνε την αμνιο...χαλαρά... (έτσι κ αλλιώς δεν θα αντέξεις κ με το δίκιο σου να μην την κάνεις) απόλαυσε τις γιορτούλες με την Κασσάνδρα σου ..επίσης χαλαρά...κ πάρε τα αποτελέσματα χαλαρα....

όοοοολα καλά θα είναι..είμαστε σίγουρες...αλλά κ 1 στα 737 να μην είναι...έχεις το Κασσανδράκι να σε κοιτάει με τις ματάρες της αυτές κ να είναι το σουπερ γιατρικό!!! Δόξα το Θεό..μικρή είσαι, υγιής είσαι...θα πάμε για άλλα!!!

μην είσαι στεναχωρημένη φιλενάδα..επειδή κακό κάνεις κ στο μέσα κ στο έξω νινί σου..!!

το ξέρω ότι είναι δύσκολο...αλλά όοοοσο κ αν στεναχωρηθείς το ίδιο θα γίνει...έτσι δεν είναι;

οπότε κάνε ένα κλικ!! κ δες τα αλλιώς!!!

άντε μην πάρω το ιδιωτικό μου τζετ, σας έρθω εκεί πάνω, σας φέρω κ το εβελίνι κ σας αλλάξω τα μυαλιά με το έτσι θέλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες!!

Χθες καθως εκλαιγα ερχοταν η μικρη μου και με αγκαλιαζε, με φιλουσε και εκανε διαφορες μουτσουνες για να γελασω. Καποια στιγμη ηρθε και μου σκουπιζε τα ματια αλλα στη συνεχεια αρχισε να με χτυπαει στα ματια ....!!!Και δεν μας χτυπαει γενικα!! Καταλαβα εκεινη τη στιγμη οτι ειναι η αντιδραση της στην κακη ψυχολογια μου... Και ετσι σηκωθηκα πανω, την αγκαλιασα και 'την ειδα' αλλιως την κατασταση..

Εχω ενα μωρο που με χρειαζεται και δεν θελω να με βλεπει ετσι...Εχετε κανει ποτε τα μωρα σας να στενοχωρηθουν ? Δεν νομιζω...

Αυτο που αποφασισα να κανω ειναι να ξεχασω προς το παρον, να παω να κανω τον μεγαλο υπερηχο (που φανταζομαι οτι αν υπαρχει κατι, θα φανει) και αργοτερα ισως να κανω και την αμνιο. Διαβασα καπου οτι οσο αργοτερα την κανεις την αμνιο τοσο μειωνεται ο κινδυνος αποβολης...

Αυτα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...