Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΙΕΣ ΓΕΝΝΑΜΕ ΓΕΝΑΡΗ - ΦΛΕΒΑΡΗ 2011


Recommended Posts

ΜΙΑ ΓΛΥΚΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!! (^_^)

ΙΩΑΝΝΑ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΛΑ 2 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ!!!!!!

ΙΡΟΥΛΙΝΙ ΑΔΙΚΑ ΣΕ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΜΕΙΣ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΜΑΣ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΚΑΙ 2 ΗΜΕΡΕΣ.

ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΛΑ ΤΙ ΚΑΝΕΣ?

ΡΑΦΑΗΛΙΑ ΚΑΙ ΜΙΝΙ82 ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΓΕΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΥΓ.ΙΩΑΝΝΑ ΚΑΙ ΜΠΟΥΓΑΤΣΟΥΛΑ ΕΧΕΤΕ FACEBOOK?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΟΛΛΕΕΣΣ!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 123
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!! ΕΙΜΑΙ ΝΕΑ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΛΕΜΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ. ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΕ Π.Η.Τ. 17-1-2011. ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΙΜΑΤΟΛΟΓΙΚΕΣ! ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΕ ΟΛΕΣ!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μarielen εσενα το πρωτο μωρακι ειναι?

Το φυλλο φανταζομαι δεν το ειδατε, ετσι δεν ειναι?

Καλα εχω μια αγωνια αλλο πραγμα!!

Αφου ακομα δεν εχω φτασει στα μισα της εγκυμοσυνης και λεω ποτε 8α γεννησω για να δω το μωρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλα τα κοριτσάκια :kiss::kiss::kiss:

mini μου είναι το δεύτερο μου παιδάκι η κόρη μου είναι 5 ετών. Φύλλο δεν είδαμε στην αυχενική ο γιατρός μου είπε τον άλλο μήνα στο Α test και έχω και εγώ μια αγωνία!!!! Σήμερα πήρα και τα αποτελέσματα της papp a ήταν πολύ καλά αλλά λόγω ηλικίας θα κάνω αμνιοπαρακέντηση. Ελπίζω να πάνε όλα καλά.

iroulini μην ανησυχείς όλα καλά είναι, απλά οι γιατροί είναι επιφυλακτικοί μέχρι να ακούσουν την καρδούλα. Συμφωνώ απόλυτα με την Ιωάννα. Χαλάρωσε και σίγουρα εκεί μέσα είναι το μωράκι σου γερό.

maria_t_k καλωσήρθες στην παρεούλα μας. Με το καλό το μωρουλίνι σου και καλά αποτελέσματα.

Καλό απόγευμα και φιλιά σε όλες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marielen ΕΓΩ ΜΟΛΙΣ ΕΚΑΝΑ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΟ PAPP A Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΑ 35! ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΣΤΑ 37 ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΑΥΤΗ ΕΚΑΝΕ. ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΚΑΙ 40 ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ, ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΝΑΜΕ. ΤΙ ΝΑ ΠΩ? Ο ΚΑΘΕ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρία μου ο δικός μου γιατρός επιμένει να την κάνω μιας και λέει έχει ξεγεννήσει γυναίκες άνω των 35 που ενώ όλα ήταν καλά τελικά υπήρχε πρόβλημα. Θέλει να είναι σίγουρος λέει. Εγώ τώρα είμαι 36 τι να πω κάθε γιατρός έχει διαφορετική άποψη. Πέρασα μεγάλο δίλημμα αλλά αποφασησα να την κάνω τελικά δεν θέλω να το ρισκάρω. Ελπίζω όλα να πάνε καλά και στα αποτελέσματα σου και στην αμνιοπαρακέντηση μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΣΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΕΣ ΣΑΣ..ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟς ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΚΥΟΣ ΓΕΝΝΑΩ ΠΡΟΓΓΡΑΜΑΤΙΣΜΕΝΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗΣ 23/2/2011 ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ....ΕΙΜΑΙ ΜΟΛΙΣ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΗΜΕΡΩΝ...3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΧΑΡΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι απο εδώ κοριτσάκια!

mamys love καλώσόρισες στη παρέα μας και με το καλό το δεύτερο νινάκι σου!!!!

Ελενάκι καλημέρα κοριτσάκι μου! Δυστυχώς δεν έχω facebook.Αλήθεια που μένεις;

Tην καλημέρα μου σε όλες και πολλά :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ!!! Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ...δε φαντάζεστε ο γιατρός με είχε κάνει να απελπιστώ, αλλά εσείς μου δίνετε θάρρος :)

Τώρα είμαι 6,5 εβδομάδων και πίνω φιλικό οξύ(ένα χαπάκι την ημέρα). Δεν έχω κάνει καμία εξέταση ακόμη.. Εσείς πότε κάνατε πρώτη εξέταση, εκτος τη Β χωριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσκια!!τι κανετε??εγω ειμαι 6 εβδομαδων και 2 ημερων!!!εγω λογω αλλεργικου δεν μπορω να πιω το φολικο οξυ!!λετε να εχω προβλημα??η γιατρος μου λεει οχι!!φιλακια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

iroulini και εγω 6 εβδομαδων παρα 2 μερεσ ειμαι και ο γιατροσ μου μου εδωσε φυλικο οξυ και μαγνησιο..την τριτη θα παω για να κανω τησ εξετασεισ που μου εδωσε για να δει αν χρειαζομαι και ασβεστιο...flora12 ουτε εγω νομιζω οτι θα εχεισ προβλημα αν τρεφεσαι σωστα το παιρνεισ και απο εκει το φολικο οξυ και το μωρο παιρνει απο τα δικα σου αποθεματα μην ανχωνεσαι ο γιατροσ σου ξερει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!

ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΑΤΕ BREEZE VASO83 FLORA12 :cheer::cheer::cheer:

ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΟΛΕΣ!!!

FLORA ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ ΑΥΤΟ ΦΟΛΙΚΟ ΟΞΥ ΠΕΡΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΜΑΣ ΕΓΩ ΠΕΡΝΩ ΜΟΝΟ ΜΙΣΟ ΧΑΠΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΩΣ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!! :laugh:

IROYLINI ΜΟΥ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΑΦΟΥ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΠΡΩΤΑ ΚΑΡΔΟΥΛΑ

MAMMYS LOVE ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ!!!

VASO83 ΜΟΥ ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΑΧ ΤΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!

IOANNA MΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΙ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ?

ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!

breeze vaso flora καλωσηρθατε στην παρεα μας και εύχομαι να εχετε μια υγειη ευχαριστη και ανωδυνη εγκυμοσυνη με υγειη μωράκια!

breeze

λοιπον για το τικερακι... πατας πανω σε ενα απο τα δικα μας και σου ανοιγει νεα σελιδα με τα τικερακια διαλεγεις due date και βαζεις την ημερομηνια τησ τπ σου. σου θπολογιζει την πιθανη ημ τοκετου και κατω κατω σου βγαζει δυο κωδικους κανεις copy τον εναν απο τουσ δυοκαι μετα.....

πας στο προφιλ σου πατας επεξεργασια προφιλ μετα επιλεγεις φορουμ και κατω σε αυτην την σελιδα σου λεει υπογραφη εκει λοιπον κανεις paste τον κωδικο και πατας ενημερωση και......ετοιμο το τικερακι σου!!!!

iroulini συμφωνω με την mamys love για το φυλικο οξυ!απλα ρωτα τον γιατρο σου ποιες τροφες εχουν υψηλη περιεκτικοτητα οστε να τις προτιμας!

Ελενακιιιι φιλία :kiss::kiss:

Κοριτσια καλημέρα σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Μεγαλώνουν οι κοιλίτσες σας?? Είχα καιρό να διαβάσω τα νέα σας γιατί είμαστε από διακοπές σε διακοπές. Πετάγομαι μόνο για κανέναν υπέρηχο και ξαναφεύγω! Την Παρασκευή μπαίνω στον Τρίτο και από εκεί και πέρα τραβάμε την κατηφόρα...βρε κορίτσια πολύ δεν είναι το διάστημα μέχρι να ελευθερωθούμε??? Ή εμένα μου φαίνεται μακρύ ? Άντε να περάσει ο καιρός να μάθουμε το φύλο των σποριών μας (για να κανονίσουμε και συμπεθεριά σιγά σιγά )..χεχε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΩΑΝΝΑ μου σε ευχαριστω για την βοηθεια .κοριτσια ευχομαι σε ολες να μεγαλωνουν οι κοιλιτσες μας και να εχουμε γερα μωρα .εχθες ανακαλυψα αυτο το σαιτ και ειμαι πολυ χαρουμενη που σας βρηκα .ανακαλυψα με περιεργο τροπο οτι ημουν εγκυος και τωρα πια ησυχασα λιγο και χαιρομαι που θα μοιραζομαστε τις εμπειριες μας .φιλακια πολλα σε ολες τις μελουσες μανουλες :kiss::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εγραψα κοριτσια πως το ανακαλυψα γιατι το ειχα γραψει στο θεμα (ανακοινωσεις εγκυμουνης) και ειπα να μην σας κουρασω αλλα θελω και να το μοιραστω μαζι σας. τον μαιο θα καναμε εξωσωματικη .μολις αδειαθετησα την δευτερη ημερα ξεκινησα της ορμονες για την εξωσωματικη και την ημερα της ωοληψιας ανακαλυψαμε οτι ημουν ηδη εγκυος απο τον κυκλο του απριλιου χωρις τελικα καμια ιατρικη επεμβαση .καταλαβαινετε τι σοκ παθαμε απο τι μια θελαμε να πεταξουμε απο τη χαρα μας και απο την αλλη ειχαμε τρελο αγχος κατα ποσο ολες αυτες οι ορμονες ειχαν επιδρασει στο εμβρυο.μεχρι να ακουσουμε την καρδουλα του και να κανω και την αυχενικη δεν ξεραμε πως να νιωσουμε .ευτυχως μεχρι τωρα φαινονται ολα καλα και αρχισαμε και εμεις να ηρεμουμε και να απολαμβανουμε την αισθηση οτι μεσα μου μεγαλωνει ενα μωρακι :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω!!!

Αυτο κι αν ηταν δωρο! Παντως εγω αυτο που καταλαβα ειναι πως οταν χαλαρωσεις πραγματικα και δεν το σκεφτεσαι, τοτε σου τυχαινει!!

Εγω επειδη ειχα πολυκυστικες ωοθηκες, καποιοι εξυπνοι ορμονολογοι ειχαν φτασει σε σημειο να λενε σε ενα 15χρονο κοριτσι οτι 'εσυ κοπελα μου δε θα μποσεσεις να κανεις φυσιολογικα παιδια παρα μονο με εξωσωματικη'.

Ενταξει το σοκ ηταν μεγαλο. Η αληθεια ειναι ομως οτι με τον αντρα μου δεν ειχαμε κανει και ιδιαιτερες προσπαθειες. Προσπαθουσαμε για τρεις μηνες, το τεταρτο επειδη πηρα αντιβιωση μας ειπε ο γιατρος να μη το προσπαθησουμε και επειδη μετα καλοκαιριαζε του λεω κ εγω να το αφησουμε για μετα το καλοκαιρι.

Κ να ομως που ειχα καθυστερηση απο εκει που δεν το περιμενεις και τωρα στα 27 μου δηλωνω πανευτυχης και περιμενω με αγωνια το σπορακι μου κοντρα σε ολα με κανανε να στενοχωριεμαι τοσα χρονια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια κ απο μενα μολις ανακαλυψα αυτο το θεμα κ ανηκω κ εγω εδω ΠΗΤ 15/1.Σημερα εκανα κ την αυχενικη μου ολα τελεια φαγαμε κ κατι μουτζιτσες απ το μωρο που το ξυπνουσαμε κ ησυχασαμε.Νομιζα θα δω κ φυλο αλλα αρχες Αυγουστου μου ειπε. Ηδη αυριο μπαινω στον 4ο προχωραει ο καιρος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια η mpougatsoula που άνοιξε το θέμα μου ζήτησε να το κλειδώσω γιατί πλέον όλες γράφουν στο "γκαστρούλες Μαϊου"...Ελπίζω να μην δημιουργώ πρόβλημα.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...