Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Ιουλίου 2010! Νο3


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσούδια!!!!Χαθήκαμε όλες λόγω καύσωνα;

Κατερινούλα μπράβο στη μπουμπού σου!!!!Τελικά δεν πάνε χαμένα τα κιλά που βάζουμε ε; B) Όσο για τη θέση του μωρού,εφόσον ήθελες να κάνεις καισαρική δεν σε πειράζει και πολύ σωστά;τα πήρες που είναι τεμπελίτσα;Μπορεί να βγει προκομένη όταν γεννηθεί και να σου κάνει όλες τις δουλειές :P:P

Χαρά μου δεν έχω facebook με του άντρα μου μπαίνω...λέτε να κάνω;μπορεί να του πω να βάλει και το δικό μου ονοματάκι και θα σας πω!!!

Βαλεντίνα μου κανένα νέο από την Αννα Μαρία..αλήθεια δεν έχει καμμία το κινητό της;Ελπίζω να πήγαν όλα καλά και να είναι με τον μπέμπη αγκαλιά αυτη τη στιγμη!!!!!!

Φιλιά!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αννα Μαρία μας που είσαι??? Άντε έχουμε αγωνία!

thinkpink! απλά η μπέμπα σου ειναι γατόνι! βρήκε τη θέση που της αρέσει απο την αρχη και δε χάνει πολύτιμο χρόνο ξάπλας με γυρίσματα! ;)

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 φτιάξε προφίλ!

land καλο το tip!

Αυριο έχουμε και άλλα γεννητούρια! ...Αλλά δε θυμάμαι ποια...το έχω κάψει το μυαλόοοοοοοοοο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου,εγω δεν βλεπω περιεργα ονειρα ευτυχως αλλα η ψυχολογια μου σχετικα με την εμφανιση μου ειναι ψιλοσκ..τα!

εν τω μεταξυ πειναω συνεχεια,,,,εμενα δεν με πιανει η ζεστη αμα πειναω πειναω :laugh:

Η Αννα Μαρια μας τι να κανει αραγε με τον μπεμπουλη?μας ξεχασε απο την χαρα της!!!ειπε θα βαλει τον αντρουλη της να στειλει μηνυματακι,να μας ενημερωσει.

εγω σημερα ειχα πονακια χαμηλα σαν περιοδου ανα τεταρτο 3 φορες αλλα δεν συνεχιστηκαν κι ετσι τζαμπα χαρηκα... :P νομιζα οτι γενναω και ελεγα μακαρι να γενναω να ξεμπερδεψουμε μια ωρα αρχιτερα να χαρω και λιγο καλοκαιρακι... :lol::lol::lol: :silly: :silly: :silly: ειμαι οτι ναναι ε?χχαχαχαχχαχαχα

Εσεις βλεπω μια χαρα μου ειστε!αυριο νομιζω γεννα το Αλικακι και μεθαυριο το Χριστινακι!!!Με το καλο κοριτσακια μου !!!σας ζηλευωωωωωω ,με την καλη την ενοια ε? :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!!

Τι ζεστη ηταν αυτη αποψε!!! τι ιδρώτας;;;; Α παπαπαπα!!!! πολύ ταλαιπωρία!!!! Αλλαξα 5 μπλούζες και ηπια 3 ποτηρια νερο!!! αχχχ δεν την αντέχω καθόλου την ζεστη!!!!

Βαλεντινα μου είστε τελειες!!! ολόκληρες κοπέλες!!! αντε με το καλο!!!!! και μην ανυσηχεις για την τεμπελια, το κοριτσάκι εχει ζαλιστει απο την ζεστη που να γυρίσει?????

Με το καλό τα κοριτσάκια που γεννανε σημερα και αυρίο!!! ΚΑι ελπίζω η Αννα ΜΑρία μας να ειναι τρισευτυχισμένη με τον μπεμπάκο της!!!

εγώ ελπίζω σημερα να μαθω ποτε γενναμε, και ελπίζω να ειναι συντομα!!!!!!!! χιχιχιχ!!!!!!

φιλια πολλά και καλημερες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοπελούδες :laugh: !!!!

Βλέπω μεγάλη δραστηριότητα από όλες!!!

ΆνναΜαρία θα μας φάει η αγωνία :laugh: :laugh: :laugh: !!!!

rena79 πραγματικά η ζέστη δεν αντέχεται...εμείς δεν έχουμε κλιματιστικό στο σπίτι και τα έχω δει όλα :blink: !

Αργυρώ μου εγώ είχα ρωτήσει το γιατρό για μπάνιο στη θάλασσα και μου είπε ότι φυσικά και κάνει να κάνουμε αλλά όχι ηλιοθεραπεία και να αλλάζουμε το μαγιό μόλις βγαίνουμε από το νερό :) !!!

Thinkpink και η δικιά μου μπεμπούλα είναι 2,5 κιλά...Χτες πήγαμε στο γιατρό...το κεφάλι της είναι κάτω και απορώ βρε κορίτσια πώς δεν τους κατεβαίνει το αίμα στο κεφάλι :woohoo: :blink: ! Άρα καλά λέει η HaraAbel για το νινάκι σου Thinkpink, μια χαρά βολεύτηκε στο όρθιο :woohoo: :woohoo: !!! Κατά τα άλλα όλα καλά, ο πλακούντας άρχισε να ωριμάζει, οι μετρήσεις του μωρού ήταν τέλειες και μου είπε τώρα που μπαίνω στο μήνα μου πρέπει να αρχίσω να περπατάω... :blink: στην αρχή 3 χλμ/ημέρα και μετά πιο πολλά :blink: !!! Εννοείται όχι τις ώρες του καύσωνα...εσάς σας είπε για περπάτημα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Athina1981 μ'αρέσει που σου λέει "για αρχη 3 χλμ"!!! :laugh: :laugh:

Μας είχαν τόσο καιρό στο ξεκουραση, όχι πολυ περπάτημα και τώρα μας προπονούν για μαραθώνιο!!! Να δώ κι εμενα τι θα μου πει την Παρασκευή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως εγώ κοριτσούδια δεν θέλω να περπατάω τώρα πια....κουράζομαι η φάλαινα!!!!Δεν μου είπε και τίποτα ο γιατρός για περπάτημα οπότε κάνω την πάπια :P:P (έπιασα όλο το ζωικό βασίλειο!!!)

Αθηνά μου μπράβο η μπέμπα σου,θα κάνουμε όλες θρεφταράκια τελικά!!!

Ξέχασα να σας πω,μου είπε επίσης ο γιατρός να μην βιάζομαι να γεννήσω γιατί σπάνια τα μωρά δεν κλείνουν τις 40 εβδομάδες!!!!Φρίκαρα!!!Αλλά το λέει και το βιβλίο μου!!!Μόνο 15% των μωρών γεννιούντε λέει νωρίτερα...δεν θέλου να φύγουν από το φιλόξενο "ξενοδοχείο μήτρα"!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...

Τί κάνετε?? Βλέπω ξεκίνησαν τα γεννητούρια :woohoo: :woohoo:

Να σας ευχηθώ όλες με το καλο να πάρετε τα μωράκια σας αγκαλιά κ με "κανένα πόνο" (χλωμό βέβαια :laugh: :laugh: )

Υπομονή με την ζέστη,φτάνει ο καιρός. Φάγατε τον γάϊδαρο και σας έμεινε η ουρά :S:S:S

Όλα καλά να σας πάνε και περιμένω να μάθω και τις εμπειρίες σας απο τους τοκετούς! :)

Φιλάκια πολλά κουκλίτσες μου!!!! :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια γεια σας

αυριο πάω στο γιατρό ευχομαι να μου πει και ποτε θα γεννησω τελικά μήπως και είναι νωρίτερα απο 9/7, γιατί με αυτή τη ζέστη τα χω παίξει αλλά όπως διαβάζω και εσείς τα ίδια περνάτε. Δεν μπορώ να πάω και για περπάτημα αλλά ελπίζω αυριο να πάω με βοηθάει στο να μην πρήζονται τα πόδια μου.

τελικά πιστεύω ότι όλα είναι πολύ μελετημένα από το Θεό φτάνεις στο τέλος και λες δεν αντέχω άλλο για να μην φοβάσαι τη γέννα

εγώ κορίτσια και αυριο να μου πει γεννάω κανένα πρόβλημα νιώθω λες και θα γίνει χειμώνας αμα γεννήσω.Ασε που κάθε βράδυ βλέπω το γιατρό μου στον ύπνο μου να μου λέει ευαγγελία γεννάμε. παραισθήσεις η γυναίκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΕΡΙΝΑ79 έγραψε:

Σ'ευχαριστούμε Χρυσουλίτσα μου!!!!!

Άντε και εσύ γρήγορα σου εύχομαι με 1 μπεμπάκι στην κοιλίτσα σου!!!!!!!

Φιλάκια πολλά!!!!

Γιατί καλέ αν είναι 2 θα πειράξει?? Τί τά'χουμε τα γονίδια.... ;):whistle::whistle:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ευχαριστώ κοριτσάκια μου για τις ευχές..

:kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kikitsa mou euxaristw polu!!!perasame uperoxa kai den 8elame na gurisoume pisw parolo pou sernomastan apo th kourash!!!!apo dw kai pera eipa ston antroulh mou na me phgainei pio suxna voltoules..xixixixixi me to amaksi ennoeitai!!

arguroula mou 8a vgei h neraidoula sou suntoma!!!!mhn mou agxwnesai!!!

xrusa mou euxaristoume tooooooso polu gia tis euxoules sou!!!!!!eisai polu glukeia!!!!euxomai kai se sena o,ti ma o,ti epi8umeis!!!!

katerina +athina mou mpravo gia ta ninakia sas!!!!asterakia einai!!!!!!

katerina79 mou k gw kourazomai polu me to perpathma!!!upomonh!erxontai ta mwra mas k 8a hremhsoume oles!!pantws egw provlepw vash pht na sas lew teleutaia ta nea mou!! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κούκλες, τί κάνετε? Πώς πάνε οι ζέστες?

Ρε κορίτσια, τα έχω παίξει. Λίγο ο καύσωνας, λίγο το πόδι μου, λίγο οι συσπάσεις (έχουν ξεκινήσει εδώ και λίγες μέρες), λίγο τα άλλα δύο, όλο κλαίω. Δεν μπορώ άλλο, να γεννήσω να τελειώνω. Να, αυτή τη στιγμή που είπα να χαλαρώσω λίγο, άρχισε τα τεντώματα το ζουζούνι.

Σήμερα το απόγευμα θα πάμε και στον γιατρό. Αντε να δούμε τί θα μας πεί.

Σας αφήνω, πάω να την πέσω λίγο μπας και ξεκουραστώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρύσα μου ευχαριστούμε! Με όσα σποράκια θές ση κοιλίτσα! κανονισατε διακοπούλες? Σε ποια παραλία θα αραξετε τα κορμιά σας?

ΧαραΠ υπομονη...όλες τα ίδια!

Ευαγγελία...αυτο ειναι ένα όνειρο που θα αρχισουμε να βλέπουμε όλες απο δω και μπρός!

....Η Αννα Μαρία που ειναι??? Που εισαι καλέ αντρούλη της να μας πεις νέα?

Η αλίκη???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κούκλες!!!!! Μόλις γύρισα από το ιασω και τα νέα είναι καλά!!!! Ο μπεμπακος μου είναι 2930 ολόκληρο αντρακι και το υγρό μας δεν μειώθηκε είναι στα ίδια επίπεδα!!!!! Το βραδάκι θα πάω και στο γυναικολογο μου να δούμε τι θα μου πει!!!!! Μακάρι να γέννησω σύντομα!!!! Σήμερα αγορασαμε και κλιματιστικο από τα σατουρν και θα μας το εγκαταστήσουν την άλλη Πέμπτη!!!! Δεν αντεχεται άλλο αυτη η ζέστη!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HaraAbel έγραψε:

Χρύσα μου ευχαριστούμε! Με όσα σποράκια θές ση κοιλίτσα! κανονισατε διακοπούλες? Σε ποια παραλία θα αραξετε τα κορμιά σας?

Να'σαι καλά Χαρά μου..

Ναί κλείσαμε τελικά,Μήλο θα πάμε..Αν όλα πάνε καλά γύρω στις 10-11/08 θα έρθουμε λίγες μέρες Αθήνα και μετά 14/08 πετάμε για Μήλο..Ανυπομονώ..Θέλω επειγόντως διακοπές που λέει και το τραγούδι! :laugh:

Φιλιά :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα μουυυυυυυυ!!!τι κανεις?σαποθυμησα!!!εμεις εδω πειζουμε στη ζεστη και διακοπες οπως καταλαβες δεν εχει φετος... ;)

εσυ σου ευχομαι να γυρισεις με φορτιο στην κοιλιτσα σου 2 μπεμπακια απο τη Μηλο!!!δωστου να καταλαβει ε??? ;););) :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αθηνουλα μου ,κι εγω λεω να παω θαλασσιτσα γιατι λιωνωωωωωω εδω σπιτι ολη μερα!!!εχω πειξει!!! :silly: Οσο για το ιατρουλη σου που σου ειπε για 3 χιλιομετρα και να το αυξησεις :blink: πες του οτι αμα κανουμε τοσα χιλιομετρα μας βλεπω πρωταθλητριες εγκυμονουσες!!!χαχχαχαχααχαχαχα

Κοριτσακια μου τι λεγατε προχθες οτι βλεπετε τους αντρουληδες να σας απαταν στον υπνο σας φυσικα,ε....το ειδα κι εγω και ξυπνησα με κατι νευρα απιστευτα!!!μιλαμε οτι τον ειδα να με απατα μπροστα στα ματια μου και το ευχαριστιοταν το γαιδουρι :P:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Οσο για να βλεπω το ιατρο μου να μου λεει γενναμε ...μπα...δεν το ειδα ακομη...μαλλον γιατι αργω... :silly:

Καποια κοπελιτσα ειπε πως τη βοηθα το περπατημα στο να μην πριζονται τα ποδια της :blink: εμενα γινεται το αντιθετο :( οσο περπαταω τοσο χειροτερα!!!ειμαι αναποδος χρονος!!! :lol:

φιλακια κοριτσακια μου και ελπιζω σημερα να εχουμε νεα απο την Αννα Μαρια και το Αλικακι!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εαν γεννησεις φυσιολογικα θελει περπατημα εαν πας με καισαρικη τι να το κανεις αυτο γινεται για να ανοιξουν απο κατω τα συστηματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,κοριτσάκια!!!ΧΘες είδαμε την μπουμπού μας.Είναι 2.550 γραμ. Θα μας δει ο γιατρός πάλι σε 2 εβδομάδες και θα μας πει την ημέρα της γέννας!!Πλησιάζει η ώρα και έχω αγχωθεί λιγάκι έως πολύ... :silly:

Το πρόβλημα είναι ότι αν με πιάσουν πόνοι νωρίτερα από την καθορισμένη ημερομηνία θα γεννήσω τελείως φυσιολογικά χωρίς επισκληρίδιο λόγω αντιπηκτικών.Ελπίζω να μη βγει στις 37 εβδομάδες η μπέμπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.........ΛΙΓΟ ΕΛΕΙΨΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ..................ΜΕ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΕΡΔΙΣΑΜΕ................!!!!!!!!!!!

ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟ 1ο ΜΟΥ ΜΠΑΝΑΚΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ!!!!!!!!!!!!ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΑ.ΚΑΘΑΡΗ Κ ΔΡΟΣΕΡΗ.....ΟΥΦ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΛΙΓΗ ΔΡΟΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.....!!!!!!!Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΚΑΤΙ ΧΑΡΕΣΣΣΣ!!!!!!! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερες!!! Μολις γύρισα από τον γιατρουλη μου και ευτυχώς όλα είναι καλά με το αμνιακο υγρό, στα ίΔια επίπεδα και ο γιατρός ήταν ευχαριστημένος!!!! Έχω άλλον ένα υπερη χο την άλλη εβδομάδα μάλλον τον τελευταίο και θα γέννησω αρχές ιουλίου!!!! Κατα τις 2 η 3 Ιουλίου με βλέπω!!!! Μου έδωσε το πράσινο φως για Μπανακι το Σάββατο και είμαι πολύ χαρούμενη!!!! Άντε και κοντευουμε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου καλησπερα σε ολες! Ειδα γεννητουρια, προπονησεις για μαραθωνιο και οτι ολες μα ολες ζεσταινομαστε!!!

Εμεις χθες ειχαμε μια οχι και τοσο καλη μερα γιατι ο Νικολας μου κολλησε μια παλιοιωση και ηταν ολη μερα με εμετους, διαροια και το κερασακι στην τουρτα ηταν ο πυρετος! Ολο το απογευμα ηταν σαν μαραμενο το παιδακι μου απο την εξαντληση! Σημερα ομως ειναι καλα και ελπιζω να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ!

Χθες ζοριστηκα γιατι μεχρι να ρθει η μαμα μου το απογευμα να τον αναλαβει τον ειχα ολη μερα αγκαλια και τον ετρεχα απο το κρεβατι στο νιπτηρα του μπανιου και το αναποδο! Αργα το βραδυ ειχα παρα πολλες και δυνατες συσπασεις με αποτελεμα το πρωι να δω και λιγο αιματακι!!!

Σημερα ομως ειναι μια καινουργια μερα και δοξα το Θεο ολα ειναι καλα! Ο Νικολας δειχνει πολυ καλυτερα και γω πηγα στην γιατρο μου και τα βρηκε ολα παρα πολυ καλα! Η μπεμπα μου εφτασε αισιως τα 2,5 κιλα και γω τον τελευταιο μηνα εχω παρει μολις ενα κιλο ενω η μικρη εχει παρει τα 700 γραμμαρια! Αυτα τα νεα μου! Σας φιλω ολες!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσακια μου φτανει ο καιρος για ολες μας!!!να δουμε μετα ποια θα μπαινει στο μαμμυ στα μωρακια Ιουλιου :P

Κι εγω το Σαββατο ,πρωτα ο Θεος θα παμε θαλασσιτσα και θα κανουμε πλατσα πλουτσα και μετα θα παμε για καλαμαρακια!!!γιουπι!!! :woohoo:

Ποσο μου ελειψε η θαλασσιτσα και η βολτα με τον αντρουλη μου.Πως και πως το περιμενουμε.ολο δουλεια ο Θοδωρης μου και εξω τιποτα ,μαραζωσαμε πια... :S

Ελπιζω μονο μην με πιασουν τιποτα πονοι και τρεχουμε... :laugh: :laugh: :laugh: αν και ειναι νωρις και συσπασεις γιοκ και πονακια ελαχιστα οποτε μαλλον θα με τυρρανησει η μπεμπουλα μου και θα με παει μεχρι τελους ΠΗΤ...ουφφφφφ θα με σκασει αυτο το νινακι!ευτυχως χτυπιεται ολη μερα στην κοιλοιτσα μου και χαιρομαι και περνα η ωρα κοιταζοντας την κοιλια μου.. :P Στο ιατρο μου θα παμε 22 του μηνα δηλαδη την Τριτη και μετα θα πηγαινουμε καθε βδομαδα στη κλινικη για καρδιοτοκογραφο!

Ρενακι καλο μπανακι να εχουμε το Σαββατο!!! :)

Γεωργιτσα μου το μπεμπουλινι σου μεγαλωσε παρα πολυ!!! :woohoo:

Μουριτσα ?πως τα περασες θαλασσιτσα?αλλαξες αμεσως μαγιω?κολυμπησες η μονο στα ρηχα?αχ πες μου γιατι θα παω κι εγω και τα σκεφτομαι ολα,να παρω πετσετες αρκετες και νερο για να πλυθω και βρακακι για να αλλαξω αμεσως μετα το μπανακι...

Friday κι εσενα μεγαλωσε το νινι σου!!!με το καλο να γεννησεις οποτε το επιθυμεις και ειναι καλυτερα για σενα!αλλα γιατι αν γεννηθει μετα την 37η θα κανεις επισκληρηδιο ενω πριν δεν θια κανεις?αυτο δεν το καταλαβα...

φιλακια σε ολεςςςςς τις υπεροχες κοιλουμπιτσες!!! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...