Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Nομίζω πως τα σκέφτεσαι πολύ σωστά τα πράγματα, και μπράβο που έχεις στο μυαλό σου μια καλύτερη διαβίωση για το παιδάκι σου, μακριά από τα καυσαέρια της πόλης! Είναι πολύ σημαντικό το παιδί να ζει κοντά στη φύση και να έχει ένα χώρο (π.χ. κήπο) για να παιζει! Με το καλό ότι κι αν αποφασίσετε να κάνετε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξυπνησαμε! Για τις θηλες εγω βαζω λανολινη της medela τις μαλακωνει και επουλωνει. Την βαζω και αφηνω τα μεμε εξω να περνουν αερα.

georgia μου αποφασισε οτι ειναι καλυτερο για την οικογενεια σου! Μ'αυτη ζεις και θα περασεις ολη σου τη ζωη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχ, ευχαριστώ πολύ κορίτσια... Δεν ξέρετε πόσο με βοηθάτε!!! Λόγω διαφόρων συνθηκών δεν έχω και πολύ...κοντινές φίλες και πραγματικά σας νιώθω τόσο κοντά μου!!!Αυτό το φόρουμ ήταν τελικά μεγάαααααλη ανακάλυψη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμπεθερουλα μην αγχωνεσαι εδω ειμαστε παντα στο πλευρο σου. Μακαρι βρε να ειμασταν πιο κοντα να πιναμε και ενα καφε και τα τεκνα μας να "ερωτοτροπουσαν" χαχαχα. Και εγω δεν εχω τις φιλες μου κοντα αφου δουλευουν ολες και εγω οχι. Aρα η μονη ευχαριστη παρεα στη μοναξια μου ειστε εσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Τι εγινε κοιμαστε ολες? Σας ξεθεωσαν τα πουλακια σας χθες? Εμεις με λιγο μεν ζορι κοιμηθηκαμε!

Τωρα κοιμαται στον ωμο μου, μακαρι να την πηρε ο υπνος μηπως και φαω το πρωινο μου!!!

Λοιπον της βρηκαμε το ονομα της! Θα την βαπτισουμε Κυριακη αλλα ο μπαμπας μας την φωναζει Sundae (στα αγγλικα) και οι γονεις μου Σαντυ! Τι λετε κοριτσια? Ωραιο το Σαντυ ή να τη φωναζω Κυριακη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα!!!

Συμπεθερούλα ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια!!! Όντως μακάρι να μέναμε όλες πιο κοντά!!! Θα είμασταν φοβερή παρεούλα!!! Τα μωράκια μας μπορεί να γνωριστούν κάποια στιγμή στο μέλλον... ποτέ δεν ξέρεις!!! χαχαχαχαχαχαχα

Όσο για το όνομα, είναι πάρα πολύ ωραίο και το Κυριακή αλλά και το Σάντυ!!! Μπορείς να τη φωνάζεις όπως σου αρέσει εσένα καλύτερα!!!

Σήμερα ο μπεμπούλης μου γκρινιάζει συνέχεια... Μάλλον έχει πονάκια το γλυκούλι μου....

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια τι κανετε?

εμεις ειμαστε ανησυχοι απο χτες !!!!

Αλεκα τελεια ειναι και τα δυο αν και νομιζο το σαντυ ειναι πιο εξωτικο χιχιχιχιχιιχιχι!!!! :woohoo: :woohoo:

Γεωργια πολυ καλη η σκεψη σας μακρια απο καυσαερια!!!!! :silly:

Και η βοήθεια της μαμας ειναι πάντα πολυτιμη!!!!

Εγω εγκατασταθηκα κανονικα στην δικια μου μεχρι να αναρωσω και να σαραντισω χιχιχιχιχιχχι!!!1 :blush::blush:

Οσο για το να μεναμε όλες πιο κοντα θα ήταν απλά απιστευτα τέλεια θα είχαμε παρέα η μία την αλλη (και εγω δεν έχω πολυ κοντινες φίλες ενώ νόμιζα οτι έχω.......... :blink::blink: ) και τα μπεμπάκια θα επαιζαν ολα μαζι αχαχχαχαχαχααχα :P:P:P

Φιλακια πολλα φατσουλες χαιρομαι πολυ που τα λεμε!!!! :blush::blush::blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η βοηθεια της μαμας οχι μονο πολυτιμη ΣΩΤΗΡΙΑ ειναι!

Φανταστειτε να ειμαστε για καφε ολες μας με τα καροτσακια και να αρχιζουν να κλαινει ολα μαζι χαχαχα! Βυζια, μπιμπερα, πανες χαμος θα γινοταν στη καφετερια!!!

Θαλιτσα πως παει η αναρρωση? Τωρα μπορεις και τον παιρνεις αγκαλιτσα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έτσι είναι κορίτσια... Η βοήθεια της μανούλας είναι πολύτιμη!!!

Θαλίτσα μου μια χαρά εγκαταστάθηκες στη μανούλα!!!! Τη χρειάζεσαι πιο πολύ από όλες μας νομίζω!

Η δική μου δυστυχώς δεν μπόρεσε να είναι μαζί μου γιατί τρέχει με τον μπαμπά μου και δεν θέλω κι εγώ να την κουράζω... Εντάξει, δεν μπορώ να πω όσο μπορεί με βοηθάει η καημένη (ειδικά πριν γεννήσω το τι βοήθεια είχα από τη μαμά μου δε λέγεται)... Τώρα θα ξεκινήσει ο μπαμπάς μου ακτινοβολίες οπότε την έχει περισσότερη ανάγκη από εμένα...

Όντως συμπεθερούλα θα γινόταν χαμός!!! Μόλις θα σκάγαμε μύτη όλες η μανούλες μαζί, θα εξαφανιζόταν όλοι οι υπόλοιποι!!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σκέψου να αρχίζανε όλα τα μωράκια μας το ρεσιτάλ!!!! χαχαχαχαχαχαχαχα Και εμείς να ξεσηκωνόμαστε και να τραγουδάμε και να τα κανακεύουμε!!! Σκηνές απείρου κάλους!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προσπαθω να της κοψω τα νυχια μαχη δινω! Καταχαρακωσε τη μουρη της παλι μεχρι αιμα ετρεξε! Γαντακια ουτε για αστειο που να τα κρατησει αφου θελει να τραβαει τα μαλλια της το τερας!

συμπεθερα προεχει η υγεια ας γινει καλα ο πατερας σου και μετα θα την εχεις σπιτι ολη μερα!

Αυριο κλεινει η μπουμπου μηνα και σκεφτηκα η πονηρη να την παω στα πεθερικα μου μιας και ο πεθερος μου δεν την εχει δει καθολου αφου δεν περπαταει. Θα τη κανω αυτη τη καλη πραξη μηπως οταν ξεκινησω δουλεια να μου την κρατανε κανα 2ωρο μεχρι να σχολαει και ο αντρας μου και να την παιρνει μετα αυτος. Ωστε και εγω να σχολαω νωριτερα και ο αντρας μου να προλαβαινει να τρωει και να κανει ενα μπανιο και μετα να την φερνει σπιτι. Λετε να τα καταφερω ή θα φαω πορτα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσιαααααα.....ολα καλα?????????????? εμεις παλι αυπνες ειμαστε!!! περααπο τους πονουσ που εχει η μικρη...εχει και η μανα με το στηθος!!!! ποναω πολυ!!!!!!!!!!!! δεν μου πιανει καλα το στηθος και με εχει λυσσαξει...τι να κανω??????????? ειναι κατακοκκινες, πονανε και τσουζουν!!!

γεωργια μου χαθηκες και συ......να μου φιλησεις τον αντρακλαααααααααααα!!!

κοριτσακι9220....πρεπει να εισαι η κοπελα που βγηκαμε την ιδια μερα....μαλλον!!! εγω βγηκα Δευτερα στις 24,05 το μεσημερι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianicolas τηλεφωνο επειγοντως στο γιατρο σου. Προσεχε γιατι μπορει να σου κανει μεγαλυτερη ζημια στο στηθος. Την επαθε η ξαδελφη μου ετσι και με'χει πιασει φοβος. Λανολινη βαζεις? Κομπρεσες παγωμενες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ του κόβω τα νυχάκια όταν γλαρώνει μετά το φαγητό γιατί εάν είναι ξύπνιος δεν υπάρχει περίπτωση να καθίσει. Δοκίμασε κι εσύ όταν κοιμάται!!! Εμείς σχεδόν κάθε μέρα τα κόβουμε!!!

Όσο για τον μπαμπά μου, κάνουμε όλοι υπομονή... Είναι και πολύ δύσκολος άνθρωπος και η κατάσταση είναι ακόμα χειρότερη... Η θεραπεία θα κρατήσει μέχρι τέλη Ιουλίου και μετά βλέπουμε...

Όσο για να σου κρατάνε τη μπουμπούκα γιατί όχι? Εγγονούλα τους είναι, σίγουρα θα θέλουν να την έχουν κοντά τους οπότε ...βουρ στον πατσά!!!

marianikolas όντως πρόσεχε με το στήθος σου... Συμβουλέψου οπωσδήποτε το γιατρό σου!!! Μπορείς να πάρεις και θηλές προστατευτικές μέχρι να μάθει να πιάνει σωστά, για να μην σε πληγώνει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια προσπαθω να γραψω και εγω δεν ξερω ποση ώρα αλλα ο μικρουλης αρχισε να κλαει και επειδη η μαμα μου λειπει του εκανα λιγο χαμομηλακι να πιει!! :woohoo: :woohoo:

ναι αλεκα σιγα σιγα τον περνω αγκαλιτσα και του δινω και τσαγακι γαλα του δινει η μαμακα μου γιατι τρωει αρκετη ωρα και εγω δεν μπορω να κατσω τοση ώρα :blush::blush::blush:

Γεωργια μου περαστικά να εισαι στον μπαμπά σου και πολύ γρήγορη ανάρωση ευχομαι μεσα απο την ψυχή μου!!!!

Να μην ταλαιπωρηθει και να μην ταλαιπωρηθειται και εσείς όσο γίνεται!!

Οσο για την καφετέρια νομιζω οτι θα μας χάζευαν όλοι γιατι τα μωρακια του Πανμαικου ειναι μακράν τα πιο όμορφα τα πιο γλυκα και γενικοτερα τα πιο τέλεια μωρακιααααααα!!!!!!

Χιχιχιχιχιχιιιχ (χαζομαμάαααα :blush::blush::blush: )

Φιλάκια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia29 έγραψε:

Οσο για την καφετέρια νομιζω οτι θα μας χάζευαν όλοι γιατι τα μωρακια του Πανμαικου ειναι μακράν τα πιο όμορφα τα πιο γλυκα και γενικοτερα τα πιο τέλεια μωρακιααααααα!!!!!!

Χιχιχιχιχιχιιιχ (χαζομαμάαααα :blush::blush::blush: )

Φιλάκια!!!!!!

Ευχαριστώ Θάλια μου για τα περαστικά!

Όντως τα μωράκια μας είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαζω και λανολινη και βγαζω και με θηλαστρο αλλα η μικρη βλεπεις αν δεν παρει και βυζι δεν σταματαει να κλαιει!!! εχω φρικαρει!!! μιλησ με την παιδιατρο τωρα και μου ειπε να παρω θηλες σιλικονης για λιγες μερες να ηρεμησουν και βλεπουμε!!! αχχχχχχχχχχχχ...τι να κανω??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianicolas και η δικια μου δεν πιασει βυζι δεν σταματαμε τη σειρηνα. Υπομονη ολα θα φτιαξουν

thalia τι ωραιο συναισθημα οταν τον εχεις αγκαλιτσα... σαν να σταματαει ο χρονος!!!

συμπεθερα ειμαστες ζατζαρες (γκρινιαρες) και στον υπνο μας και δεν θελουμε κανεναν να μας αγγιζει και να μας ενοχλει! Οσο για τα πεθερικα μου ασχολιαστο! Θα σε ενημερωσω αυριο το βραδυ τι εγινε!

Ετοιμαζω φαι για το μπαμπα μας και τρωω και εγω αφου μετα θα κανω νανι! Παω τωρα να τη ζουλιξω για να ξυπνησει για μπανακι. Θα τα βγαλω φωτο μεσα απο το μπανιο και θα την ανεβασω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πω Αλεκα να σου ζήσει είναι μια κούκλα :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Φτου Φτου σκορδα σκορδα το πουλακι μου τι καλή που είναι να την χαίρεσε!!!!!

ειναι ένας άγγελος!!!!!

φιλακια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξυπνησε καταχεσμενη, αλλαξε, πηρε μια τζουρα βυζι και νανι μην χαλασει τον υπνο της, αλλα τωρα ξυπνησα εγω εφτιαξα ενα καφεδακι και ειπα να δω τι κανετε. Ετσι και αλλιως μη χασω και το εργο μου "η ζωη της αλλης". Να δω τη ωρα θα γυρισει ο κανακαρης μου απτη δουλεια μηπως βγω και εγω λιγο εξω, εστω και μεχρι το φαρμακειο μια χαρα μου ειναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ τι μπουμπού είναι αυτή?!?!?!?!?!?! Για ζούπηγμα είναι!!!

Καλέ συμπεθερούλα είναι και πολύ ψηλή!!!! Αλήθεια μπορεί και κάθεται μόνη της???

Εμένα μπούφος είναι ακόμα και ..."χύνεται" όπου τον βάζω!!! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχα ειδες μπουμπου νυφη που σου'χω? Ειναι ψηλη και χοντρουλα και καθεται μες στο μπανακι σαν το βουδα (ετσι την κοροιδευω) αλλα οχι στο κωλο της! Το κακο ειναι οτι ξεκινησε τις τουμπες τη βαζω στο πλαι γυρναει τα ανασκελα, την ξαναβαζω στο πλαι γυρναει μπρουμυτα και φυσικα ξεσκεπαζεται μονη της! Θα σου πω τη δευτερα υψος και βαρος αφου θαρθει ο γιατρος να την δει. Παντως 10 μερων που την μετρησαμε ηταν 3750 και 53 ποντους! Εεε μην λες το γαμπρο μου μπουφο, ΠΑΣΑ θα τον λες γιαυτο χυνεται οπου βρει!!! Ασε το μωρο οποτε θελει να καθησει χαδιαρης ειναι γιαυτο μωρε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kορίτσια γεια σας και από μένα!!

Τί κάνετε? Σήμερα δε μπήκα όλη μέρα, επειδή τρέχαμε να κανονίσουμε τα χαρτιά του ΤΕΒΕ και κάτι άλλα για μία επιχορήγηση του ΟΑΕΔ.. Ευτυχώς τελειώσαμε, απλά θα πρέπει να ξαναπάμε μία ακόμα φορά στο ΤΕΒΕ να πάρουμε μία ακόμα επιταγή για τις έξτρα μέρες που έκατσα στην κλινική.

alekagala μου, είναι μοντελάκι!!!! Φτου φτου!!!Τί χαμόγελο είναι αυτό?!! :woohoo:

marianikolas αφού θηλάζεις, πρέπει να δεις πρώτα το καλό το δικό σου για να μπορείς να συνεχίσεις και με το παιδάκι σου.Όπως είπε και κάποια άλλη κοπέλα, θα κάνεις μεγάλο κακό στις θηλές σου αν συνεχίσεις..Και μένα άρχισε και δεν άνοιγε καλά το στόμα και σούφρωνε τα χείλη και έπαιρνε την άκρη αλλά τώρα παίρνω τη θηλή και το γύρω στρογγυλό και τα πιέζω ελαφρά ανάμεσα στο δείχτη και το μέσο δάχτυλο και όταν ανοίξει το στόμα του τη βάζω μέσα και αυτό είναι!! Έλυσα το πρόβλημα μου! Αφού πάρεις τη γιατρό σου τηλ. και δεις τί θα σου πει, δοκίμασε και αυτό!!

Κορίτσια κανένα νέο από τη marina. έχουμε?

Να σας ρωτήσω και κάτι πάλι!! Εγώ όπως σας ξανάπα, δεν έχω αρκετό γάλα και του δίνω και συμπλήρωμα..Προσπαθώ με την πρώτη ευκαιρία να τον θηλάζω γιατί όπως μου είπαν οι μαίες, ο θηλασμός είναι ζήτηση και παραγωγή..και έτσι ΕΛΠΙΖΩ να μου κατέβει σε κάποια φάση αρκετό γάλα ώστε να χορταίνει κ να κόψουμε το συμπλήρωμα.. τώρα, μερικές φορές, αφού φάει από το στήθος μου,κλασσικά αποκοιμιέται και δεν ξυπνάει με τπτ για το συμπλήρωμα.Τον βάζω και κοιμάται και μπορεί να ξυπνήσει στις2, μπορεί και στις 3 ώρες..Η ανησυχία μου είναι μήπως δε χορταίνει και αποκοιμιέται νηστικό και κουρασμένο? λέτε τώρα να βγάζω περισσότερο γάλα? άμα πείναγε δε θα ξύπναγε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...