Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΑΝΜΑΙΑΚΟΣ νο 6....και η λίστα μας παίρνει χρώμα!!


Recommended Posts

Mανούλες? Εδώ είμαστε και εμείς!!! Μου λείψατε όλες πολύ!!

Να ευχηθώ σε όσες γέννησαν να τους ζήσουν τα μωράκια τους και να τα χαίρονται!! Και σε όσες περιμένουν, υπομονή!!!

Σήμερα βγήκα από την κλινική... έκατσα μια βδομάδα... Να σας τα πω από την αρχή όμως.. Πάρτε καφεδάκι, καθήστε αναπαυτικά και διαβάστε την περιπετειούλα μας!!

Την Τρίτη (01/06) που ήταν η ΠΗΤ μου,είχα προκαθορισμένο ραντεβού με το γιατρό μου για να δούμε τη θέση του μωρού και αν δεν είχε μπει στη λεκάνη είχαμε κλείσει την Τετάρτη για καισαρική.Πάμε στις 11.15 με τον άντρα μου, μου κάνει κολπική εξέταση ο γιατρός και μου λέει προς μεγάλη μου λύπη ότι ο τράχηλος είναι κλειστός.. και μου λέει να ξαπλώσω για τον υπέρηχο.. Ξάπλωσα και ο γιατρός άρχισε να βλέπει το μωρό.. ενώ άλλες φορές τελειώναμε σε 5 λεπτά, αυτή τη φορά έβλεπε, ξανάβλεπε το μωρό και πάταγε κάτι κουμπάκια στο μηχάνημα..Τον είδαμε αναστατωμένο με τον άντρα μου, κοιταχτήκαμε και κρεμόμασταν από τα χείλη του.. Ξαφνικά άρχισε να σπρώχνει την κοιλιά μου σαν να προσπαθούσε να το ξυπνήσει.. κοιτάγαμε στην οθόνη και βλέπαμε ότι η καρδούλα του χτυπούσε.. Ο γιατρός μετά από αρκετά λεπτά μας είπε ότι το μωρό κουράστηκε και δεν είχε καλή αναπνευστική λειτουργία.. Παγώσαμε.. Μείναμε αμίλητοι μέχρι να πάμε στο γραφείο του να κάτσουμε και τότε ο άντρας μου κατάφερε να τον ρωτήσει αν το μωρό είναι καλά..Αυτός απάντησε ότι όλα είναι καλά μέχρι στιγμής, αλλά γιατί να καθυστερούμε την αυριανή καισαρική και δεν την κανονίζουμε για το απόγευμα? (επειδή είχα φάει νωρίς).Μετά από τα κλάματα μου εκεί, του πρότεινα την επισκληρίδιο και μου είπε: 'αφού θέλεις, πήγαινε στο σπίτι, πάρε τα πράγματα σου και πήγαινε στην κλινική, και θα πάρω τηλ. να σε ετοιμάσουν'. Μας επιβεβαίωσε ότι το μωρό ήταν καλά και φύγαμε. Ήρθαμε,πήρα 2-3 συγγενείς τηλ. σας έγραψα και εσάς και φύγαμε.. Ο άντρας μου άκουσε την ώρα που φεύγαμε το γιατρό στο τηλ. να λέει 'Ναι,η αυριανή καισαρική έρχεται τώρα, ετοιμάστε την, είναι επείγον', αλλά δε μου πε τπτ για να μην ανησυχήσω. Πήγαμε στην κλινική και μετά από συζήτηση με τον αναισθησιολόγο είδαμε ότι δεν μπορούσα να κάνω επισκληρίδιο γιατί πιθανόν να είχα δισκοπάθεια και δεν έκανα εξετάσεις.. και έτσι πάμε βουρ για καισαρική!!! Η καισαρική πάει καλά, και όταν με ξυπνήσανε, έκλαιγα μέχρι να με πάρουν στο δωμάτιο και να με ντύσουν.. Άκουγα τη φωνούλα του μωρού και του άντρα μου και δεν μπορούσα να ανοίξω μάτια ή να κουνήσω χέρια και με έπιανε το παράπονο..

Ο παίδαρος μας γεννήθηκε 3.600kg και 52cm!! Τον ερωτεύτηκα με τη μία!! Ο παιδίατρος τον είδε και μας είπε όλα καλά και ηρεμήσαμε..

Το Σάββατο που ήταν να φύγω, μες το μεσημέρι που όλοι καίγονταν από τη ζέστη. εγώ άρχισα να τρέμω, και κουκουλώθηκα στο κρεβάτι..έβαλα 39 πυρετό..άντε, ξεκινήσαμε ενδοβλέβιες αντιβιώσεις,το γάλα μου το έβγαζα με το θήλαστρο και το πέταγα, και ο πυρετός κράτησε μέχρι την Κυριακή το απόγευμα.. Η αντιβίωση συνεχίστηκε μέχρι σήμερα το πρωί, μου έκαναν και εξετάσεις αίματος και αφού ήμουν καλά μου δώσαν εξιτήριο!! Θα ξεκινήσω να θηλάζω από αύριο το πρωί και τώρα ξεκινάμε μια καινούρια αρχή με τον άντρα μου!! Κοιτάμε το μωρό και χαζεύουμε και οι δύο.. Έχουμε τρελλαθεί! Ο άντρας μου κορίτσια δεν έχει όρεξη να πάει δουλειά, σε σημείο που σκέφτεται να προσλάβει και άλλο υπάλληλο για να μην πηγαίνει καθόλου!!! Το ωραιότερο συναίσθημα αυτό!!

Και να μην ξεχάσω να ευχαριστήσω τον πολύ καλό γιατρό μου, τον αναισθησιολόγο μου με τη βοηθό του, τον παιδίατρο και όλη την ομάδα που ήταν στο χειρουργείο, καθώς και τις μαίες και τις νοσηλεύτριες του Ιδιωτικού Μαιευτηρίου Πατρών για την ΤΕΛΕΙΑ εξυπηρέτηση τους, τις συμβουλές τους και τη φροντίδα που μου παρείχαν πάντα με καλή διάθεση, χιούμορ και χαμόγελο!

Και κυρίως ευχαριστώ τον καλό Θεούλη που βοήθησε να ναι γερό το παιδάκι μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 796
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συγχαρητηρια mariaxar να σου ζησει ο παιδαρος γερος ναναι και καλοτυχος! Θελουμε φωτο επειγοντως !!!

Οτι χρειαστεις και θες να μιλησεις ή οποαδηποτε απορια εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε....

Πως εισαι τωρα? Πονας? Σε τραβανε τα ραμματα? Το αγγελουδι σου κοιμαται τωρα ναι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ alekagala μου, να σαι καλά και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Με την πρώτη ευκαιρία θα βάλω φωτο!! Γενικά πονάω αν και άλλες μου λένε ότι με την καισαρική δε νιώσανε τπτ! Με τραβάνε τα ράμματα και έχω μυικούς πόνους στους προσαγωγούς όταν θέλω να ανεβάσω ή να κατεβάσω τα πόδια μου από το κρεβάτι! Κατα τα άλλα καλά!Περπατάω πολύ άνετα μπορώ να πω! Με το που μπήκα στο σπίτι, έπαθα ένα ψιλοσοκ και έκλαιγα με το παραμικρό! Δεν ξέρω γιατί, μου φαίνονταν όλα περίεργα... Μου μίλαγε ο άντρας μου και έκλαιγα.. Τώρα νιώθω κάπως καλύτερα.. Το μωρό με δυσκόλεψε πολύ σήμερα.. Γκρινιάζει συνέχεια.. Μήπως είναι η αλλαγή περιβάλλοντος και στρώματος? Το παθατε και εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariaxar να σου ζήσει κορίτσι μου...Ευτυχώς τέλος καλό όλα καλά..Να είναι πάντα καλότυχο και ευτυχισμένο. Καλή λοχεία και σε σένα. Με τέτοιο παίδαρο δίπλα σου θα περάσει και ο΄πόνος της καισαρικής και όλα.

ότι καλύτερο κορούα μου!!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ποναγα τις πρωτες μερες και πηγαινα σα γαμα μεχρι που ισιωσα! Τα ποδια πονανε επειδη ξεπριζονται και επειδη στην καισαρικη τις πρωτες μερες σηκωνομαστε βαζοντας το βαρος μας στα ποδια και οχι στη κοιλια. Μην ανυσηχεις ολα αυτα ειναι περαστικα! Ο μικρουλης τωρα που ηρθε σπιτι θα ξεκινησει αλλο "τροπαριο" τη μια μερα θαναι ησυχος την αλλη θηριο. Προσπαθησε επειδη θηλαζεις να κοιμασαι οταν κοιμαται (το ιδιο κανω και εγω). Καθε μερα θα σου κανει και κατι καινουργιο μη τρομαζεις!

Να σε ερωτησω επειδη εβγαζες το γαλα με θηλαστρο, ποιο θηλαστρο χρησιμοποιουσες? Σου ερεθιζε πολυ τις θηλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ποναγα τις πρωτες μερες και πηγαινα σα γαμα μεχρι που ισιωσα! Τα ποδια πονανε επειδη ξεπριζονται και επειδη στην καισαρικη τις πρωτες μερες σηκωνομαστε βαζοντας το βαρος μας στα ποδια και οχι στη κοιλια. Μην ανυσηχεις ολα αυτα ειναι περαστικα! Ο μικρουλης τωρα που ηρθε σπιτι θα ξεκινησει αλλο "τροπαριο" τη μια μερα θαναι ησυχος την αλλη θηριο. Προσπαθησε επειδη θηλαζεις να κοιμασαι οταν κοιμαται (το ιδιο κανω και εγω). Καθε μερα θα σου κανει και κατι καινουργιο μη τρομαζεις!

Να σε ερωτησω επειδη εβγαζες το γαλα με θηλαστρο, ποιο θηλαστρο χρησιμοποιουσες? Σου ερεθιζε πολυ τις θηλες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ Θάλεια μου και Μαράκι μου!! Να 'στε καλά! Ό,τι επιθυμείτε και εσείς για τα παιδάκια σας! Πω πω! Γκρίνια σήμερα!! Λες και έφερα άλλο παιδί στο σπίτι!!!

Alekagala μου, χρησιμοποιούσα ένα θήλαστρο της κλινικής.Της medela ήταν, ένα κίτρινο.. δε θυμάμαι ονομασία ακριβώς.. νομίζω ήταν κάτι από sy.... Δε με πόναγε καθόλου! Έχω και μεγάλες θηλές και φοβόμουν μην με τραυματίσει, αλλά όλα καλά!Και για αυτό της Avent άκουσα καλά λόγια, και οι μαίες μου είπαν αν θέλω να πάρω να προτιμήσω το ηλεκτρικό.Εξάλλου όταν το είχα ψάξει παλιά, 20 ευρώ πιο ακριβό ήταν από το χειροκίνητο. Αλλά εγώ δεν έχω και πολύ γάλα και του δίνω συμπλήρωμα.Και τώρα λόγω της αντιβίωσης αύριο θα ξεκινήσω να το θηλάζω, και θα πεταχτώ σε λίγο στην κλινική να το βγάλω εκεί.Μου το πρότειναν τα κορίτσια εκεί, αφού δεν έχω σκοπό να πάρω θήλαστρο τώρα..άσε, τώρα που θα πάω να κοιτάξω τη μαρκα και να σου πω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alekagala μου πήγα και γύρισα. Είναι της medela και γράφει πάνω symphony.Ρώτησα την μαία και μου πε ότι το συγκεκριμένο είναι επαγγελματικό αλλά υπάρχουν και άλλα οικιακής χρήσης. Και για τα χειροκίνητα μου πε ότι δεν κάνουν σπουδαία δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariaxar έγραψε:

Γενικά πονάω αν και άλλες μου λένε ότι με την καισαρική δε νιώσανε τπτ! Με τραβάνε τα ράμματα και έχω μυικούς πόνους στους προσαγωγούς όταν θέλω να ανεβάσω ή να κατεβάσω τα πόδια μου από το κρεβάτι! Το μωρό με δυσκόλεψε πολύ σήμερα.. Γκρινιάζει συνέχεια.. Μήπως είναι η αλλαγή περιβάλλοντος και στρώματος? Το παθατε και εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mariaxar να σας ζήσει! Να είναι γερός και ευτυχισμένος! Να έχεις καλή λοχεία και να ξεκουράζεσαι! Ελπίζω να προσαρμοστεί γρήγορα ο μικρός...Εμένα πάντως είχε δυσκοιλιότητα και γκρίνιαζε και τελικά τον πειράζει το δικό μου γάλα γιατί είμαι και εγώ δυσκοίλια :blink: ! Τώρα του δίνω δικό μου μαζί με Frisolak Comfort και έτσι και κακά κάνουμε και δεν γκρινιάζουμε!

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

mariaxar να σου ζήσει ο παίδαρος!!!!! Να είναι πάνω από όλα γερός, ευτυχισμένος και καλότυχος!!! Να τον καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!! Περιμένουμε και φωτό!!! Πάντως και ο δικός μου ειδικά στην αρχή σήκωνε όλη την πολυκατοικία!!! Σιγά σιγά αρχίζει και ηρεμεί!!! Νομίζω ότι μας φαίνεται κι εμάς ότι γκρινιάζουν πολύ στην αρχή γιατί δεν έχουμε συνηθίσει στους ρυθμούς τους και αυτά στους δικούς μας... Μέρα με τη μέρα τα πράγματα θα είναι καλύτερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα και απο μας. Σημερα κοιμηθηκαμε πολυ ησυχα αλλα εγω οχι εριξα ενα καυγα με τον αντρα μου αλλο πραγμα και ξεθυμανα...Δυστυχως τα περιθωρια στενευουν για μενα και πρεπει τον ιουλιο να επιστρεψω δουλεια. Ηλπιζα μηπως την γλιτωσω να αγορασω τα ενσημα αλλα ειναι πολλα τα λεφτα, αρα πρεπει να επιστρεψω εστω για 2 μηνες γιαυτο ψαχνω τοσο αγωνιωδως για θηλαστρο. Κατεληξα στο medela αλλα οχι το swing το αλλο που ειναι ηλεκτρικο γιατι ειναι πιο οικονομικο. Μολις καταφερω να βαλω τη μπουμπου για υπνο θα πεταχτω στο φαρμακειο να το παραγγειλω και αν προλαβω θα παω να δω και αλλου μαρσιπους.

mdion μου και εμενα η μπουμπου γκρινιαζει οταν θελει να κανει κακα της λες να με βοηθησει αυτο το γαλα που ειπες? Ο παιδιατρος στο εδωσε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια χαμος!!!!

ακουστε βραδινο προγραμμα:

ταισμα μπεμπη 12 νυχτα κραταει μεχρι 1 με το ρεψιμο

ταιζω την μπουμπου στη 1 τη νυχτα

ειναι ανησυχη κραταει μεχρι 3 παρα τεταρτο

ξυπναει ο μπεμπης να φαει στις 3

τελειωνουμε στις 4:30 γιατι κανει και κολικους

5 ξυπναει η μπεμπα να φαει

6:30 ο μπεμπης κατουρηθηκε

7 ο μπεμπης εφαγε

8:00 τρωει η μπεμπα

και συνεχιζωωωωωωωωωω

χαλαμε ενα κουτι γαλα σε 36 ωρες!

αλλαζω 20 πανες την μερα!θα παιξω λοτο με τοσο σκατο!

παρολα αυτα ειναι μια ευτυχια αυτο που συμβαινει!

χθες ο μπεμπης με κοιταξε και μου χαμογελασε αλλα δεν ηταν σαν σπασμωδικη κινηση που κανουν τα μωρα, ηταν σαν να ηξερε που το κανει!

το ιδιο και η μπεμπα σημερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia kalimera

ti kanete?

thema me ta kakakia exoume kai emeis kanei kathe 2 me t3 meres milisa me to paidiatro allaksame gala apo frizolac se novalac tipota to moro :blink::blink: apo novalac se almiron kata tis diskiliotitas :blink::blink:

kai mas eipe na tou dinoume kai tsai xamomili gia malaka kaka kai tipota o mpempis!!! :unsure::unsure::unsure:

tou dinoume kai tsai maratho tis milupa gia na min exei kolikous mexri stigmis den exei tha doume argotera pos tha einai

kamia gnomi gia ta kakakia apo tous giatrous tha thelame kai emeis!!!!

filakia polla

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές σας!! Να στε όλες καλά, να χαίρεστε την οικογένεια σας!

Μετά από τον πρώτο ύπνο ηρέμησε.. Τώρα θέλω να πιστεύω ότι δε θα ξαναέχουμε τα ίδια και ότι ήταν η αλλαγή περιβάλλοντος!! Εδώ εγώ επηρεάστηκα.. Σήμερα και εγώ νιώθω πολύ καλύτερα. Με είδε ο άντρας μου χθες που ήμουν έτοιμη να καταρρεύσω και ανέλαβε αυτός το μωρό το βράδυ,τάισμα και άλλαγμα και ξεκουράστηκα.Δεν κοιμήθηκα, δίπλα ήμουν αλλά πιστεύω μου κανε πολύ καλό.. Σήμερα ξαναπετάχτηκα στο μαιευτήριο το πρωί για να βγάλω το γάλα, και τελείωσα!! Από τώρα μπορώ να το ξαναθηλάσω το αντράκι μου!!!

Ρε κορίτσια, τι αίσθημα και αυτό! Βγήκα για 20-30 λεπτά, και τον άφησα στο σπίτι με τη μαμά μου, να κοιμάται και δεν έβλεπα την ώρα να γυρίσω!Ήρθα και τον είχε αλλάξει η μαμά μου και μου κακοφάνηκε που δεν ήμουν εγώ εδώ.. :( Έχω πάθει εξάρτηση!!

new_mammy τί πρόγραμμα είναι αυτό? Αλλά χαλάλι τους ε? Εδώ ο δικός μου χαμογελάει σπασμωδικά όπως είπες και τα ξεχνάω όλα και πόνους και κούραση..όχι να καταλάβω ότι μου χαμογελάει εσκεμμένα..θα κατουρηθώ από τη χαρά μου!!! :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα φυγανε οι γονεις μου και θηλαζω τη μπουμπου. Μου σπασαν τα νευρα αφου σαν να με υποτιμουσαν οτι οι καινουργιες μαναδες δεν ξερουν. Ακουστε τι εγινε : Ηδη σας εχω πει οτι την κανω μπανιο 12:30 και μετα μαμ και νανι. Οι γονεις ηρθαν στις 10:30 και καθοντουσαν και παιζανε με το μωρο με αποτελεσμα να κοιμηθει η μπουμπου στις 12. Εεε ειπα να την αφησω μεχρι τις 1 και να την ξυπνησω για μπανιο. Πηγε 1:00 και λεω στη μανα μου ξυπνα την και ξεκιναμε να την χαιδευουμε για να ξυπνησει. Η μπουμπου με τα χαδια τεντωνοταν αλλα δεν ανοιγε τα ματια. Αρχισαν και φωναζαν οι γονεις μου "ασε το παιδι να κοιμηθει, μην το πειραζεις και τετοια". Τους δινω να καταλαβουν οτι αν την αφησω να κοιμαται θα ξανακοιμηθει (αν την κανω μετα μπανιο) στις 7 και εγω θα ειμαι αυπνη αφου θα περιμενω τον αντρα μου και θα πρεπει να μαγειρεψω, ενω αν την κανω στις μια μπανιο στις δυο θα κοιμαται και θα κοιμαται μεχρι 5ή 6 το απογευμα που σημαινει οτι θα ξεκουραστω και θα προλαβω να φτιαξω και φαι. Ενταξει και αυτοι μεγαλωσαν παιδια αλλα και εμεις δεν ειμαστε ανικανες ή δεν ενδιαφερομαστε. Ισα ισα σαν καινουργιες μανουλες ρωταμε κι μαθαινουμε πιο πολλα αφου εχουμε ολα τα καλουδια τωρα και τους γιατρους στο πλευρο μας. Εχω αδικο πειτε μου???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ άσε συμπεθερούλα.... Εμείς έχουμε ένα σκυλάκι τσιουάουα το οποίο υπεραγαπάμε.... Όταν φέραμε το μωρό στο σπίτι, το σκυλάκι μας ήθελε τόσο πολύ να το μυρίσει (και να το γλείψει)... Εμείς επειδή φοβόμασταν δεν το αφήναμε να πλησιάσει με αποτέλεσμα αυτό να γαβγίζει συνέχεια.... Λίγο η κατάθλιψή μου, λίγο το ότι μαθαίναμε ακόμα με το μωρό, λίγο η Ζιζέλ που γάβγιζε, πάθαινα νευρικό κλονισμό... Έτσι αποφασίσαμε να το κρατήσουν λιγάκι οι γονείς μου μέχρι να συνέλθω εγώ και να συνηθίσουμε και λίγο με το μωρό... Χθες πήγα στους γονείς μου και μόλις είπα ότι την Παρασκευή θα πάρω την Ζιζέλ στο σπίτι έγινε ένας καυγάς με τον πατέρα μου... άλλο πράγμα... Βλέπετε θέλει να μην έχω το σκυλάκι μας μέχρι να μεγαλώσει το μωρό... Να φανταστείτε ότι ήθελα να μετακομίσουμε σε ένα από τα σπίτια μας που είναι στο ίδιο οικόπεδο με των γονιών μου (τώρα μένω μακριά τους και είναι λίγο ζόρι γιατί και η μαμά μου ταλαιπωρείται κι εγώ είμαι συνέχεια μόνη μου....) και χθες το ξανασκέφτηκα... Να φανταστείτε ότι αποφασίσαμε σήμερα με τον άντρα μου να νοικιάσουμε σπίτι στην περιοχή που μένουν οι γονείς μου (ενώ θα μπορούσαμε να μένουμε σε δικό μας) για να γλιτώσουμε από την γκρίνια του πατέρα μου καθώς είναι πολύ γκρινιάρης, θέλει να του δίνουν όλοι λογαριασμό για όλα και είναι πολύ μα ΠΟΛΥ νευρικός... Ε δεν θα φτάσω να μαλώνω με τον άντρα μου για να είναι ευχαριστημένος ο πατέρας μου... όχι ποτέ... Εσείς τι λέτε βρε κορίτσια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????? ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ....εχουν αρχισει οι κολικοι μας ομως και γκρινιαζουμε λιγο.....ασε που εχουμε ερεθισει τις θηλεσ τις μαμας μας και πονανε και τσουζουν!!! τι να κανει η μαμα μου?? εχετε καμια ιδεα??????????

Κοριτσακι 9220 ....σε ψαχνω κατι μερες...παιζει να εχουμε συναντηθει στο νοσοκομειο την ωρα που βγαζαμε γαλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

georgia11a, an menete kai dipla, isos to provlima ginei megalitero! exeis akousei afto pou lene oi palaioteroi " apo makria kai agapimenoi?" Kati parapano tha kseroun... Einai krima na dimiourgountai entaseis sto zevgari, logo allon anthropon.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianikolas έγραψε:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ....ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ??????? ΚΑΛΗ ΛΟΧΕΙΑ ΣΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΥΧΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΑΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!

ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΧΑΡΑ 20 ΗΜΕΡΩΝ ΠΛΕΟΝ ΣΗΜΕΡΑ....εχουν αρχισει οι κολικοι μας ομως και γκρινιαζουμε λιγο.....ασε που εχουμε ερεθισει τις θηλεσ τις μαμας μας και πονανε και τσουζουν!!! τι να κανει η μαμα μου?? εχετε καμια ιδεα??????????

Κοριτσακι 9220 ....σε ψαχνω κατι μερες...παιζει να εχουμε συναντηθει στο νοσοκομειο την ωρα που βγαζαμε γαλα!!!!

marianicolas poli pithano! kati mou thimise to moraki sou pou to eida sti photo!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsaki9220 έγραψε:

georgia11a, an menete kai dipla, isos to provlima ginei megalitero! exeis akousei afto pou lene oi palaioteroi " apo makria kai agapimenoi?" Kati parapano tha kseroun... Einai krima na dimiourgountai entaseis sto zevgari, logo allon anthropon.

Έτσι σκεφτήκαμε κι εμείς και βρήκαμε σπίτι μακριά από τους γονείς μας (περίπου 30-40 λεπτά με το αυτοκίνητο)παρόλο που θα μπορούσαμε να μείνουμε σε δικό μου σπίτι - δίπλα στους δικούς μου... Τώρα όμως με το μωρό χρειάζομαι τη μανούλα μου πιο πολύ από ποτέ (η οποία είναι και απόλυτα διακριτικός άνθρωπος σε αντίθεση με τον μπαμπά μου που τώρα και με την ασθένειά του έχει γίνει ακόμα χειρότερος...) Σκέφτομαι λοιπόν να μετακομίσουμε στο ίδιο μέρος αλλά να βρούμε ένα άλλο σπίτι... Ένας ακόμα λόγος είναι ότι εδώ που μένουμε είναι μεν κοντά σε όλα το σπίτι, αλλά χρειάζεται οπωσδήποτε αυτοκίνητο... Δεν μπορείς να πας με τα πόδια πουθενά, πόσο μάλλον και με το μωρό....

Οι γονείς μου μένουν έξω από τη Θεσσαλονίκη όπου τα πράγματα είναι ακόμα πιο χαλαρά... Το μωράκι μου θα έχει μέρος για να παίξει αργότερα μεγαλώνοντας και θα μεγαλώσει σε ένα καθαρό περιβάλλον χωρίς καυσαέρια κτλ... Εγώ επειδή θα σταματήσω από τη δουλειά θα έχω παρέα όποτε το θέλω τη μανούλα μου, τη γιαγιά μου, τον αδερφό μου, τα ξαδέρφια μου... αλλά και να χρειαστεί να δουλέψω (ανάλογα τα οικονομικά μας) θα μπορεί η μαμά μου να μου κρατάει το μωρό χωρίς να χρειάζεται να κάνει τεράστιες διαδρομές κάθε μέρα (40 λεπτά είναι πολύ)...

Δεν ξέρω κορίτσια... Το σκέφτομαι πολύ... Βέβαια πάντα για να βρούμε ένα σπίτι και κοντά για όλους τους παραπάνω λόγους αλλά όχι δίπλα δίπλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianikolas μου!!! Τι κάνεις κουκλίτσα? Η μπαλαρινούλα σου τι κάνει? Να τις δώσεις πολλά πολλά φιλάκια!!!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα... Όσο προσπαθούσα να θηλάσω τον μπεμπούλη μου μου είχε κάνει τις θηλές μου χάλια!!!! Δυστυχώς δεν είχα γάλα όμως και σταμάτησα οπότε επανήλθαν στα ...φυσιολογικά τους... Ρώτησε τη γυναικολόγο σου να σου δόσει μια αλοιφούλα να βάζεις στις θηλές σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...