Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΣ ΜΑΖΕΥΤΟΥΜΕ ΕΔΩ......


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ joanaki ΛΕΣ ΤΟ 2016ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ?ΕΙΠΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΤΟΠ.ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΥΧΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 113
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλημέρα melisoula και λοιπές μικρομανούλες!

Ολα καλά, μπήκα στα γρήγορα γιατί σε λίγο είναι η ώρα του ταίσματος!

Να έχετε όλες μια καλή ημέρα!

Φιλικά

Μαρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεπ που ειναι ολες οι νεοτατες μανουλες?τι κανετε?τα παιδακια σας?εμεις σκεφτομαστε να παμε διακοπες αρχες αυγουστου αλλα δεν ξερουμε ακομα που και αν θα παμε μετα παιδια η θα τα πασαρουμε στις γιαγιαδες.Εμαθε και ο αντρας μου τα ευχαριστα για το τριτο μας παιδακι βλεπετε με καρφωσε η μεγαλη μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω κοριτσια ειμαι 23 χρονων και η μπεμπα μου ειναι 2 μηνων,και εγω θελω πολυ 3 παιδακια και να ειναι κοντα ηλικιακα το ενα με τάλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου ευχομαι ολοψυχα να αποκτησεις και αλλα 2 παιδακια.προς το παρον να χαιρεσαι την μπεμπα σου.Αληθεια ονομα σκεφτηκατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοριτσακια που εχω 2 παιδια μεσα μου θα ηθελα αλλο ενα απο μικρη ηθελα 3 γιατι ειμαι και μοναχοπαιδι και ημουν πολυ μονη σαν παιδι!!Φοβαμαι για το αν θα τα καταφερνα (οικονομικα και ψυχικα)αλλα αλλο ενα θα το ηθελα τωρα σε 2-3 χρονια .....αλλα ο αντρας μου δε θελει!Τι να κανω λοιπον ..... :dry: θα γραψω στον BRAD PITT που του αρεσουν τα παιδια και ειναι και κουκλος! :laugh: :laugh: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

girls προχωρα και εμεις μαζι σου την τζολι την αναλαμβανουμε εμεις.Τι ηλικια εχουν τα παιδακια σου?οσο για το οικονομικο και αυτο να το πεις και στον αντρα σου θα εχετε παραπανω οικονομικη ενισχυση απο το κρατος,τουλαχιστον εγω με τα δυο δεν ειδα καμια διαφορα ενω με το τριτο θα εχετε βοηθεια σαν τριτεκνοι.και για ποιο λογο δεν θελει ο αντρας σου?αν επιτρεπεται βεβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΚ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΟΛΛΗΜΑ Η ΤΖΟΛΙ :laugh: ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΛΥΘΗΚΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΒΟΥΡ ΓΙΑ ΧΟΛΥΓΟΥΝΤ!!!! :laugh: ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΤΑ 80% ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΜΕ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΘΑ ΔΥΣΚΟΛΕΥΤΟΥΜΕ!ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ :angry::angry::( ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ 20% ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΚΑΝΑΜΕ ΝΩΡΙΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΜΕ ΝΑ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!?ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΦΑΣΙΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΟ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ (ΝΕΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ)ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΚΟΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 10ΜΙΣΗ ΚΑΙ 6ΜΙΣΗ!ΠΟΤΕ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΤΑΝ Η ΜΕΓΑΛΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 18...? :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ενταξη εχει ενα δικιο και ο αντρα σου αλλα θα εχετε περισσοτερα οφελη και εσεις και τα παιδια σας.Πχ οταν θα ερθει ο καιρος να μπουν σε καποιο πανεπιστημειο θα ειναι στην πολη σας με αμεση μεταγραφη.και δεν θελω να φανω οτι το τριτο παιδι το κανουμε για οικονομικη διευκολυση,σιγουρα οχι αλλα απο τη στιγμη που το θελεις ειναι ενας τροπος να πεισεις τον αντρα σου.Αλλωστε ειδη και εγω ειχα μια διαφορα 13 χρονων απο τις αδερφες μου θελω να πω οτι δεν ηταν οτι το καλυτερο μονο οταν παντρευτηκα και απεκτησα οικογενεια ηρθαμε πιο κοντα.Ακομα και το γεγονος οτι οσο περνανε τα χρονια τοσο πιο δυσκολα θα παιρνεις την αποφαση να το ξαναπερασεις και οσο να ναι δεν μπορεις να εχεις τις ιδιες αντοχες με αυτες που ειχες στα 20 ,30...αλλα βεβαια θα πρεπει να το θελετε και οι δυο,αν και η γυναικα εχει το χαρισμα να πεισει τον αντρα οτι ο τοιχος δεν ειναι ασπρος αλλα μαυρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Akoma k gw pou exw didyma 13 mhnwn k pou mou fenontai ola vouno mazi tous k me to magazi kapou kapou pianw ton eauto mou na skeftetai k trito mwraki.Gia na to peripoiithw k na asxoloume mazi tou apokleistika gt me ta dyo mono auto de synaivene.

Mhpws eimai mazoxa re koritsia?xaxaxa

Meta lew...ase mwre to kanw to trito sta 35 otan tha einai ta didyma 13wn :o

Alles fores otan akouw gia mikra mwra kati pathainw k lew ta dyo einai mia xara.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω μια απο τα ιδια μου αρεσει αυτη η μωρουδιλα....η περιοδος του θηλασμου που σε εχει αναγκη και δεν μπορει χωρις εσενα...δεν λεω και εγω καμια φορα κουραζομαι τοσο πολυ που θελω να εξαφανιστω αλλα με ενα τους χαμογελο η μια αγκαλια τα ξεχναω ολα..καιεμεις λεγαμε να κανουμε το τριτο γυρω στα 35 μου που θα εχουν μεγαλωσει οι αλλες και θα μας ελειπε ενα μικρουλι για να θυμηθουμε ολα αυτα τα συναισθηματα αλλα μας προεκυψε νωριτερα ισψς και καλυτερα γιατι ισως με τα χρονια το παιρνεις πιο δυσκολα αποφαση...ειμαστε οντως μαζοχες elena33f αλλα αυτο ειναι στη φυση μας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Alexandra kai na fantasteis pote den hmoun "ths oikogeneias" den ithela na kanw mikrh paidia.Efoson omws vrika ton anthrwpo mou nwris epomeno einai na oloklhrwthei h eutyxia mas me ena mwro...sth periptwsh mas 2 mwra!

Egw me to pou gennhsa phra profylakseis gt sygoura tha erxotan k to trito sto pi k fi!

Ase pou o kalos mou de to xei se poly,thelei ki alla paidia.

:/ Egw pantws se auto to thema nomizw pws ekleisa sa gynaika.

Tou lew kammia fora mesa sth plaka..an thes ki allo mwro kanto me allh gt mazi mou den paizei!xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Egw pali den apozhtw auth th periodo tou thilasmou gt to perasa me dyo mwra pou eprepe na thilasw k mou vgike o patos me to sympatheio.Den to euxaristithika katholou k ase pou gia mhnes den koimomoun!Polles fores mou zalizomoun kathws ekana volta mesa sto spiti to ena mwro gia na koimithei k mou erxotan na pesw katw.Koutoulaga stous toixous tou diadromou!Mazi k to kefali tou mwrou.Einai epikyndino.Allh mia fora evala th mikrh sto stithos enw hmoun ksaplwmenh k me phre o ypnos,meta ksypnhsa k h mpempa htan plakwmenh me to sthithos :o K den eipie oute gala.Prospathise ligo meta kourastike k th phre o ypnos k auth.

Gi auto isws skeftomai kapoies fore ena trito mwro na tou dwsw th prosoxh mou opws thelw,na eimai k gw poio ksekourasth k na tou ta dwsw ola.Na euxarisththw ton thilasmo k ola ta kala.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν εχεις καμια βοηθεια ειναι δυσκολο εγω ευτυχως εχω τη μανουλα μου που με βοηθαει απιστευτα.Να κανω μια ερωτηση και συγνωμη κιολας αλλα εχεις δυδιμα σωστα καταλαβα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εγω εχω ενα μωρο αλλα θελω και αλλα δυο...αλλα λεω σε δυο χρονια να κανω το αλλο πρωτα ο θεος..δηλαδη στα 22 μου...και στα 25 το τριτο...θελω το ενα μετα το αλλο γιατι εχω ακουσει πως οταν περνανε τα χρονια δυσκολα παιρνεις ξανα την αποφαση...θελω να μεγαλωσουν μαζι για να μπορουν να παιζουν και μαζι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dadi nai eisai kwlogria......xaxaxaxa mas douleueis mwro mou?:P

Nai alexandra didyma exw.Sthn arxh den eixa voitheia.Twra exw th pethera mou pou ta prosexei.Tha fygei telos tou mhnos gt prepei na doulepsei k tha erthei o petheros mou.Etsi to pame...enallaks kathe fora.

Egw eimai sto magazi k de mporw na katsw spiti.

Akomh k th prwth mera pou ta ferame sto spiti (ataista) hmoun monh.O antras mou eprepe na paei sth douleia tou.K gw apeirh den iksera ti na kanw.Enas panikos sou lew.Ourliazan auta...na evlepes pws ta arpaza na ta valw sto stithos!apta formakia.Panikos....Ouf k meta skeftomai gia trito.....mwre de paw kala!xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσορισες κοριτσι μου και με το καλο να ερει και το μωρακι σου.

Suzanita οντως και εγω το εχω ακουσει και βιωσει απο ξαδερφες αδερφες οτι οσο περναει ο καιρος τοσο πιο δυσκολα το παιρνεις αποφαση ,γι αυτο και μεις στα 25 μας θα ειμαστε τριτεκνες.........

Elena33f πω πω δυδιμα ε...δυσκολο πραγμα δεν ξερω αν θα τα καταφερνα...ειλικρινα..συγχαρητηρια!!!! ααα και πολυ καλο το συστημα με τα πεθερικα,αν τα πατε και καλα με τα πεθερικα τοτε ειναι το καλυτερο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gia sas kopeles ego eimai 24 kai perimenoume tin zouzounitsa mas ton oktovri... mou arese to thema sas epidi eimai kapos agxomeni me to thema tou morou den exo voithia kai me agxoni auto...vlepo apo kapies files m pou ixan voithia kai anarotieme ( kai psixoplakonome omologo) pos tha ta katafero ego? diabazontas sas mou dinete tharos na blepo oti kai ales kopeles den eixan voithia kai ta kataferan :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

miria μου καλως ηρθες και με το καλο το μωρακι σου...και εγω οκτωβρη γεννησα...εγω αν και η μαμα μου ηθελε να με βοηθαει εγω δεν ηθελα καθολου και ετσι απο την πρωτη στιγμη τα κανω ολα μονη...δεν ειναι τοσο δυσκολο...θα δεις θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ αχ πολυ υπερηφανη νοιωθω που με δεχτηκατε αν και κολογρια!!! χααχαχαχα

εγω περιμενω την ελενιτσα μου τον οκτωβρη,πρωτα ο Θεος.. ως τωρα η εγκυμοσυνη δεν ειχε προβληματα,μονο λιγο αιματακι και αυτο ελαχιστο και περασε αμεσως(στις αρχες). και τωρα γκρρρρρρ τα νευρα μου γιατι ανεβηκε λιγο το ζαχαρο,και ενω παραμενει στις φυσιολογικες τιμες(ανωτερες βεβαια) ,ο γιατρος εκανε διαγνωση ζαχαρωδους διαβητη της κυησης και μου εδωσε αυτην την απαισια διαιτα που δεν σε αφηνει να τρως τιποτα(γκρρρρ) και ενα μηχανακι που κανω τσιμπι τσιμπι καθε μερα 2 φορες για να βλεπουμε την τιμη του ζαχαρου(η οποια ως τωρα ειναι αψογη!!!) ! αααα και να μην ξεχασω οτι ΟΛΟΙ με εχουν κατατρομαξει και μου λενε οτι αν ανεβει το ζαχαρο,θα παθω εκλμψια και θα πεθανει το μωρο και οτι μπορει να πεθανω ακι εγω και κατι τετοια κουλα!!!! ετσι λοιπον και εγω τα πηρα στο κρανιο ωραια ωραια,και τους ειπα να σταματησουν την καταστροφολογια,γιατι μονο καλο δεν μου κανει!!!! καλα δεν τους ειπα?????? με εκαναν να βλεπω στον υπνο μου οτι χανω το μωρο... ετσι και ξανατολμησει καποιος να μου πει τετοιο πραγμα,θα μας γραψουν οι εφηεμριδες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Τώρα που λέτε για το φαγητό, έχω παρατηρήσει επίσης ότι ενώ όταν πεινάω λυσσαω λες κι έχω να φάω μέρες μετά δυσκολεύομαι να τελειώσω τη μερίδα μου. Μη σας πω ότι λαχανιαζω κιόλας καθώς μασάω 😅 μια τρέλα γενικά! Και συμφωνώ με @Naty_ αν ήταν στο χέρι θα θελα να βλέπω το σποράκι μου όσο πιο συχνά γίνεται. Προς το παρόν κοιτάζω στον υπέρηχο τον λεκιθικο που ειναι ένα κουκούτσακι και ονειρεύομαι πως θα μεγαλώνει ✨ ανυπομονώ να το ξαναδώ 💕
    • 17/3 ήταν η προτελευταία περίοδος (τελικά όπως φαίνεται ήταν η τελευταία). 22η μέρα του κύκλου έκανα ωορρηξία (επιβεβαιωμένο με τεστ) και 1 εβδομάδα μετά είχα αίμα. Το αίμα κράτησε ουσιαστικά 3 μέρες με την πρώτη να μην έχω καθόλου ροή. Οι άλλες δύο όμως είχαν κανονική ροή περιόδου οπότε υπέθεσα ότι είχα απλά μικρή ωχρινικη φάση λόγω θηλασμού. Ξεκίνησα κανονικά τα τεστ ωορρηξίας όπου έφτασα 27η μέρα του "κύκλου" και δεν έβρισκα θετικο. Ανωορρεκτικος  κύκλος σκέφτηκα, αλλά ας συνεχίσω τα τεστ μήπως και την πετύχω.. Και χτες που ήρθε η παραγγελία με τα νέα τεστ της hometest είδα αυτήν την απίστευτα έντονη γραμμη. Επιπλέον να συμπληρώσω ότι σε αυτόν τον υποτιθέμενο κύκλο δεν είχα καμία επαφή, περίμενα να βρω θετικό για να ξεκινήσουμε, μιας και με την μικρούλα και το κυλιόμενο ωράριο του άντρα μου οι επαφές είναι πολύ περιορισμένες.. Από συμπτώματα είχα ναυτιες την τελευταία εβδομάδα και έκανα και εμετό, αλλά το απέδωσα στο ότι από εκεί που έτρωγα σαλάτες και φιλέτο κοτόπουλο λόγω διατροφής, πήγαμε διακοπές και τρώγαμε συνέχεια junk (το ίδιο σκέφτηκα και για τα πονακια στην κοιλιά). Πολύ έντονη υπνηλία που μου φαινόταν φυσιολογικό με ένα μωρό που βγάζει δόντια. Και είχα και πόνο στις θηλές όταν θηλαζα αλλά δεν έδωσα σημασία.  Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Τα one step της ωορρηξίας δεν είχαν σίγουρα δεύτερη γραμμή, θα το πρόσεχαν αν ήταν μόνο η γραμμή του θετικού 100%. Και μάλιστα μου έκανε εντύπωση και έλεγα καλά σε κάθε κύκλο έστω κ αχνη, υπήρχε μια γραμμή, σε αυτόν τον κύκλο δεν υπάρχει καθόλου ορμόνη στο σώμα;; Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να ήταν ελαττωματική παρτίδα...    Μου έχουν τελειώσει οι αντιδράσεις κορίτσια μου. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι συμβαίνει, θα καλέσω αύριο τον γιατρό μου να μου πει τι να κάνω. Λογικά θα πάω για υπέρηχο, δεν ξέρω αν έχει νόημα η χοριακη στην εβδομάδα που είμαι (από εκείνη την τελευταία ωορρηξία δεν είχα ξανά επαφή, άρα αποκλείεται να είμαι λιγότερο). Ο άντρας μου να σας πω ότι είναι σε μεγαλύτερο σοκ. Μου λέει "ΑΝ είσαι έγκυος.....". Λέω ναι αν είμαι... 😂😂 Αν δεν είχα αλλάξει τεστ ωορρηξίας άραγε ποτέ θα το μάθαινα;; 😂😂 Ο,τι καλύτερο εύχομαι σε όλες σας, εγκυμονούσας και όσες προσπαθούν λ. Βλέπετε, από εκεί που δεν το περιμένουμε έρχεται τελικά 🥳🥳
    • Χρόνια πολλααααα σε όλες τις μανούλες❤️❤️❤️ αλλά και στις μανούλες που έχασαν τα μωράκια τους πριν ακόμη να έρθουν στη ζωή🙏👼🙏 χρόνια πολλα σε όλες μας κοριτσια μουυυυ και εύχομαι του χρονου να γιορτάζουμε με τα μωρά στην αγκαλια μας🥳🥳🥳🌈🥰🥰🥰
    • Κορίτσια μου, μαχητριες της εξωσωματικής χρόνια σας πολλά! Γιορτή της  μητέρας σήμερα και εσείς γιορτάζετε πιο πολύ από όλες όσες έχουμε περάσει απέναντι! Θα γεμίσει η αγκαλιά σας... Αργά ή γρήγορα θα γεμίσει... Το ξέρω και το πιστεύω! ❤️
    • @Elli13 κορίτσι μου σοοοκ!!! Ποσο πολύ χαίρομαι!! Με το καλό το δεύτερο μπεμπακι!! Περιμένουμε με αγωνία τα νέα σου!! Εύχομαι μια υπέροχη εγκυμοσύνη που φέτος θα την περάσεις με την καλύτερη παρέα!! Φέτος τα Χριστούγεννα θα τα περάσετε όλοι μαζί ❤️❤️❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...