Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μανούλες Απριλίου 2010 (Νο 2)


Recommended Posts

ΟΛΓΑ ΜΟΥ! Τί κάνει ο γλυκός ρεβυθούλης μας; Περάσατε καλά μαθαίνω, μπράβο κοριτσάκι!!!

Εμείς δεν πήγαμε πουθενά :( Μεγαλώσαμε όμως, γίναμε αντράκια (ταλαιπωρηθήκαμε πολύ βέβαια με τα νοσοκομεία, αλλά τώρα τ' αφήσαμε όλα πίσω σαν κακό όνειρο)

Είχα βάλει τη φωτό πριν λίγες μέρες στη σελ 60 αλλά χάθηκε δεν ξέρω γιατί. Θα την ξαναβάλω όμως :):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 956
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρααα!!!

Τι κάνουν οι μανούλες???!!Τα ζουζούνια??!!!

Vivianka μου χρόνια σου πολλά και καλά!!(αν και καθυστερημένα.. :blush: )

Pepita η ώρα η καλή για την αδερφούλα σου!Με το καλό και ένα μωράκι!!(..και δύο, και τρία..!)

Ολγάκι μου γύρισα!Ητανε μίνι οι διακοπές μας! :P Μακάρι να καταφέρουμε να φύγουμε και τον Αύγουστο για λίγο.Εσείς βλέπω θα μείνετε αρκετά εε???Μπράβο!Να περάσετε πολύ πολύ καλά!

Μαρβελάκι το πήρα το μήνυμα σου!Απ΄ότι κατάλαβα το μπανάκι το έχεις!!χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

jona μου, οι ευχές είναι πάντα ευχές, ανεξαρτήτως ημερομηνίας. Ευχαριστώ πολύυυ! :kiss:

Το δικό μου το ζουζουνάκι πάλι δίαιτα κάνει, αντί να κάνω εγώ (που τη χρειάζομαι), κάνει αυτός! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ΄μαι πάλιιιι!! :P

Ο αντρούλης μου βλέπει ποδόσφαιρο στο pc και με εκτόπισε!Τώρα έχει ημίχρονο και βρήκα ευκαιρία!χιχι!!

Vivianka δεν τρώει το κουνελάκι??Το δικό μου ζουζουνάκι τελευταία τρώει με μεγάλα διαλείμματα...Σταματάει, χαζεύει γύρω γύρω, μου γελάει, πιπιλάει το δάχτυλο, ρεύεται και ξανά πάλι από την αρχή!!

Ωχ!Τέλος ημιχρόνου!Και να πω οτι είναι παοκτσής...Σκουλίκι είναι!Τι τον έπιασε απόψε??? :huh:

Φιλάκιααα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αχ αχ... Μια από τα ίδια!!! Επιπλέον, εκτός του ότι χαζεύει, κοιτάει το ταβάνι κ.λ.π τον πιάνει και κρίση πολυλογίας και αν δε του απαντάς νευριάζει... περιμένει να του λες κι εσύ ατδδν, οοο, αγκου,εεε, τδμπί, ααα, αμπα και άλλα συναφή! Πνίγεται ενίοτε στην προσπάθεια να τα πει όλα αυτά και σταματάει μόνο όταν σφίγγεται για κακάκια :angry::angry::angry:

Εμένα ο δικός μου είναι Μπάγιερν, αλλά εγώ είμαι σταθερά εθνική Ελλάδας (και θα κάνω και το γιο μου σαν εμένα) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα!!!Vivianka έχετε κι εσείς ωραίο ταβάνι???χιχι!!Κι εμείς!!!

Μιλάμε για εξονυχιστικό έλεγχο ο δικός μου!!Επίσης δείχνει μια ιδιαίτερη προτίμηση σε ένα συγκεκριμένο ριχτάρι του καναπέ..Δεν τολμώ να το βάλω για πλύσημο!Τα ίδια και με την κουρτίνα..Χαχανίζει μόλις κουνιέται από τον αέρα!Εχουμε πάρει τις πιο φανταχτερές κουδουνίστρες-κουκλάκια-μπαρμπαδάκια-μπιχλιμπίδια και το μάτι του μένει στην κουρτίνα!!

Αβυσσος η ψυχή του βρέφους..!!

Την πιο γλυκειά καληνύχτα σας εύχομαι κοριτσάκι μου!!Πάω να πάρω έναν υπνάκο μέχρι να με αναζητήσει ο πρίγκιπάς μου!

Φιλάκια πολλά! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α ναι! Το ταβάνι το μελετάμε καλά!Σπιθαμή προς σπιθαμή. Και τις κουρτίνες που φυσάει ο ανεμιστήρας! Τα παιχνιδάκια στο ρηλαξ τα έχουμε γραμμένα... Κουρτίνες, ταβάνι και άμα μας ξεβρακώνει η μαμά είναι η καλύτερή μας!Όντως άβυσσος η ψυχούλα τους !!! :laugh:

Καληνύχτα και όνειρα γλυκά καλή μου! Σε σένα και το μπισκοτάκι :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες και τα μωρακια!!!

Τελικα ολα τα μπεμπακια λιγο πολυ τις ιδιες συνηθειες εχουν...και ο δικος μου μια πα τα ιδια...Μεγας κουτσομπολης!!! Εγω με το βυζι στο χερι και αυτος να κοιταζει γυρω γυρω!! :woohoo: :woohoo: Δεν τολμω να εχω ανοικτη τηλεοραση οταν τον ταιζω στο καθιστικο..κολλαει το ματι του και ουτε που θελει φαι!!!

vivianka μου χρονια πολλα και απο μενα..

Pepita με το καλο να παντρευτει η αδερφουλα σου και συντομα με ενα μωρακι στην κοιλιτσα της...

Ολγακι ευχομαι καλο υπολοιπο διακοπων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες και μωράκια! :):):):)

Εμένα το παπάκι κοιμήθηκε από τις 11.30 μέχρι και τις 8 που ξύπνησε γιατί χέστηκε!!!Τέλεια!Πάρτυ κάνω κάθε φορά!Άρχισε και στρώνει,κάνει στάνταρ κάθε μέρα μπορεί και 2!! :woohoo: :woohoo: Πολύ χαίρομαι!Πάντως από σκατό δεν έχω πήξει!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Έφαγε 120 ml με το ζόρι και στο ρέψιμο μου έκανε ρουκέτα.Είχε πολύ καιρό να το κάνει αυτό... :(:(:(:(

Α,καταγραντζουνίστηκε πάλι!Κάθε πότε κόβετε εσείς τα νύχια?Εγώ μέρα παρά μέρα συνήθως,αλλά μεγαλώνουν πολύ γρήγορα.Τον βλέπω και τον λυπάμαι. :(:(

Vivianka,εσύ έχεις facebook?? :dry::dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από δώ!! Χιχι!!!

Και το δικό μου νινί το ταβάνι κοιτάει. Όπου πάμε κοιτάει τα φωτιστικά. Ιδιαίτερη αδυναμία έχει στον ανεμιστήρα οροφής της πεθεράς μου. Ειδικά όταν τον έχει σε λειτουργία ξεκαρδίζεται!!! Το παίρνει για γιγάντια κουδουνίστρα μάλλον!!! Χαχα!!

Εγώ πάλι Μαρβέλ μου, από την αρχή έχω πήξει στο σκατό!!!! Από χθες ειδικά, μάλλον ψιλοκρύωσε γιατί κάθε φορά που πήγαινε να αεριστεί έκανε και λίγα κακάκια. Αλλάξαμε μισό πακέτο πάνες χθες!! Ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα. Αν και πάλι σκατά ξεκινήσαμε!!! Χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα και από μένα...πώς κοιμηθήκατε???εμενα ξύπνησε στις 5 κ τωρα κοιμάται... :( ...

πεπίτα η .ωρα η καλή και σύντομα να έχουμε ευχάριστα νέα..

και μενα ο αδελφός μου παντρευτικε πριν 4 μήνες κ εμείνε η νύφη μου αμέσως εγκυος..είναι 4 μ και είναι αγοράκι...

ιζάκι υπομονή...

μάρβελ και της δικιάς μου μεγαλώνουν πολύ γρήγορα τα νύχια αλλά δεν έχω

πρόβλημα ....προσέχει το προσωπό της :P ...και εσυ καισαρικη βλέπω...

πονούσες πολύ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!! Σημερα ειμαι πολυ καλυτερα ψυχολογικα. Χτες δεν ειχαμε καθολου αιμα. Εφαγα κολοκυθακια...μπλιαχ και συνεχιζω με αυτα αλλες 3 μερες καλου κακου. Εγω περιμενω πως και πως να χεσει...χαχαχα. Καθε φορα τρεχω με αγωνια να την αλλαξω, για να δω που βρισκομαστε. Σημερα πρωτη φορα που με το πρωινο της γευμα που δεν τα εκανε.

Βιβη....κουκλακι ο γιοκας σου..σε ποιον μοιαζει??

jonaki γυρισατε εε? σε ειδα και στο μσν αλλα ησουν πορτοκαλι και γι αυτο δεν σου μιλησα.

Και η μικρη μου εχει κολλημα με το ταβανι. Της αρεσει πολυ το ασπρο χρωμα. Μια μερα που πηγαμε για καφε της χαρισαν ενα ασπρο μπαλονι και επαιζε μαζι του ωρες και γελουσε. Το μπαλονι ζαρωσε και χαλασε και εστειλα την αδερφη μου να της αγορασει μπαλονια. Εφερε διαφορα χρωματα και ενα ασπρο. Αντι να κοιταζει το κοκκινο που ειναι και εντονο, αυτη ειχε καρφωθει παλι στο ασπρο. Και το αλλο? Η αδερφη μου φοραει μαυρα γιατι πριν λιγες μερες πεθανε ο θειος μου και το μωρο δεν την θελει καθολου. Ηρθε λοιπον στο σπιτι μαζι με ενα ασπρο μπλουζακι και οταν το φορεσε, το παιδι της εκανε τρελες χαρες. Δηλαδη απο τωρα εχουν προτιμησεις τα σκατα?? χαχαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα μαρια!! Και εμεις χτες κοιμηθηκαμε καλα....τις προηγουμενες μερες πονουσε πολυ το καημενο και δεν κλεισαμε ματι. Τωρα και η δικια μου κοιμαται. Ξυπνησε στις 7 , εφαγε, επαιξε με την θεια της που μας εφερε νωρις νωρις κολοκυθακια βιολογικα και ξανακοιμηθηκε. Φτου φτου...καλα παμε σημερα!!

Εγω περιμενω πως και πως να παρει την αδεια ο αντρας μου , να παμε να ξελαμπικαρουμε. Θα παμε στην πεθερα μου και απο εκει στο Ολγακι, αφου θα μαστε εκει κοντα. Θα γνωρισουμε απο κοντα τον ρεβυθουλη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιζάκι. Πολύ χαίρομαι που είστε καλά σήμερα. Το μαύρο ξέρω πάντως ότι τα τρομάζει τα μωρά. Τώρα για το άσπρο, μάλλον είναι προτίμηση της δικιάς σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Ιζάκι και Μαράκι! :):)

Μαρία μου,είχα λίγο δύσκολη καισαρική,το μωρό είχε σφηνώσει,άργησε λίγο να βγει με αποτέλεσμα να με καβαλήσουν γιατροί και νοσοκόμες,να με ανακατέψουν πολύ πολύ και να μου βάλουν παραπάνω νάρκωση.Μπήκα 2 και ξύπνησα 4(δεν θυμάμαι τίποτα).Αρχίζω και θυμάμαι κατά τις 5 που μου φέρανε το μωρό.Πρήστηκα πάρα πολύ,έκανα ενέσεις για 1 μήνα.Είχα πάθει και διάστρεμμα στο πόδι... :(:(:(:(:(:( Ήταν μέσα ο φίλος της αδερφής μου που είναι γιατρός(τα είδε όλα).Ευτυχώς βέβαια γιατί τους έδειξαν το μωρό και μετά ο γιατρός δεν έβγαινε,ούτε τους έλεγαν τι κάνω.Φοβήθηκαν απ'έξω.Από την δεύετρη μέρα ήμουν λίγο καλύτερα.Αλλα΄ταλαιπωρήθηκα πολύ.

Ιζάκι μου,μπράβο!!!!!!!! ;););););););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμάν...και γω έκανα καισάρικη και δεν θέλω να ξανακάνωωω..... :( ...που δεν πόνεσα καθόλου...μόνο λίγο όταν πήγα να σηκωθώ...αφου στο μπλου σταρ ανέβηκα τις σκάλες όλες μόνη μου χωρίς να βάλουν της κυλιόμενες σκάλες...εσύ πώς θα ξανακάνεις????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

maria31 έγραψε:

αμάν...και γω έκανα καισάρικη και δεν θέλω να ξανακάνωωω..... :( ...που δεν πόνεσα καθόλου...μόνο λίγο όταν πήγα να σηκωθώ...αφου στο μπλου σταρ ανέβηκα τις σκάλες όλες μόνη μου χωρίς να βάλουν της κυλιόμενες σκάλες...εσύ πώς θα ξανακάνεις????

Σοβαρά???Μόνη σου???Μπράβο!! :):) Εγώ ήθελα βοήθεια μέχρι και για να κάνω μπάνιο...άστα....ελπίζω την άλλη φορά,να μην είναι έτσι!Ήταν τυχαίο μου είπε ο γιατρός,είχα απλά μια δύσκολη καισαρική,δεν σημαίνει ότι θα είναι έτσι και στην άλλη.Αφού ήπια νερό την Δευτέρα στις 11 το βράδυ και ξαναήπια την Πέμπτη.Τόσα χάλια ήταν όλα μέσα μου και δεν έκανε να πιω υγρά. :S:S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαράς το κουράγιο σου....εγώ ούτε απ έξω δεν περνάω.. :P

μετά από 3 φυσιολόγικες γέννες ...ψηφίζω την φυσιολόγικη ...αλλά τι να κάνουμε ...υπάρχουν και η επιπλοκές....καλά να γεννιούνται τα μωράκια μας και μεις θα τα υποστούμε...

ελπίζω να ξεχάσεις τι πέρασες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαράκι,έχω το παπάκι τώρα!!!!!!!! :):):):) Τα ξέχασα!!!!!! :S:S:S:S:S:S Αλλά δεν θέλω να τα ξαναπεράσω!Πήγα να δω τη φίλη μου που γέννησε στο νοσοκομείο,πριν λίγες μέρες,είμασταν στο ίδιο δωμάτιο και πραγματικά μου ήρθε να κάνω εμετό... :unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure::unsure:

Μαρία μου,έχεις facebook??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κι από μένα!!!Γυρίσαμε από τις πρώτες μας διακοπές.Πήγαμε Μήλο και περάσαμε τέλεια , ξεκουράστηκα και χαλάρωσα αφάνταστα...με΄τά πήγαμε για λίγο στο εξοχικό στα πεθερικά μου γιατί αρραβωνιάστηκε η κουνιάδα μου...

Από προχθές όμώς έχω 2 προβλήματα...ο μπέμπης έχει κατέβει σε απεργιά θηλασμού , αρνείται να θηλάσει από προχθές και σκούζει όταν του βάζω το στήθος μου στο στόμα...ευτυχώς πίνει από μπιμπερό αλλά εγώ αισθάνομαι πάρα πολύ άσχημα...Επίσης έχω τάση προς έμετο κ έκανα ένα τεστ το οποίο βγήκε αρνητικό αλλά εγώ εξακολουθώ να μην είμαι καλά...με πονάει κι η μήτρα μου...

Αυτα...Εσείς τι κάνετε;

Μarvel πως μπορώ να κάνω αυτό που μου ζήτησες;Στείλε μου π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγατε διακοπές???? :):):) Μπράβο!!!!!!!!Κάνατε μπανάκια??

Μην αγχώνεσαι για τον μπέμπη...αν δεν θέλει,δώστου με το μπιμπερό. :) Μην στεναχωριέσαι βρε κούκλα μου.Είχες υποψίες ότι μπορεί να είσαι έγκυος? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

!Σου έστειλα πμ!Πάω να σιδερώσω,έβαλα και πλυντήριο! :huh::huh::huh::huh::huh::huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο μηνών είναι τώρα??????Βάλε τικεράκι!χιχιχι!!!

Ψηλός ε??Εμένα 3 μηνών και 1 εβδομάδας ήταν 6300 και 63 πόντους!Και 40,7 το κεφαλάκι!Εσάς? :):):):)

Τέλειος ο στρουμπούκος!!!!!!!!!! ;);););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...