Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΤΡΩΜΑ ΚΟΥΝΙΑΣ


Recommended Posts

Κορίτσια την βοήθεια σας!!

Ψάχνω αυτές τις μέρες να πάρω στρωματάκι για την κούνια του μπέμπη μου.

Εψαξα σε διάφορα φόρουμ και άρθρα να βρω την άκρη και μπερδεύτηκα περισσότερο.

Διάβασα οτι είναι καλά αυτά με κοκοφοινικα που είναι φυσικό υλικό και σκληρά ,όμως πολλοί έλεγαν ότι πολλά μυρίζουν και όταν βραχούν λίγο αναπτύσσουν ακάρεα.

Διάβασα οτι το λάτεξ είναι πολύ καλό για τους πρώτους μήνες επειδή δεν είναι τόσο σκληρό και αλλού έλεγε οτι το μωρό θέλει λάτεξ μετά το 6μηνο γιατί βοηθα στην σπονδηλοδεσία.

Είσα επίσης οτι πολύ ακριβά είναι και κάποια στρώματα με ελατήρια ντυμένα και ανεξάρτητα....είναι καλύτερα από τα υπόλοιπα???

Εχω καταμπερδευτεί!!!

Εσεις έχετε καταλήξει?? Κοκοφοίνικας, λάτεξ, κοκοφοίνικας+λάτεξ ή ελατήρια?????? :blink::S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πάρει κοκοφοίνικα+λάτεξ, αυτό μου είπαν ότι είναι το καλύτερο.

Δεν έχουν κανένα πρόβλημα με το στρώμα και τα δύο μου παιδάκια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

madrid05 έγραψε:

Το λατεξ είναι για τους πρώτους μήνες ή το αντιθετο???

και τα δύο, κοκοφοίνικα, λάτεξ πρέπει να είναι το στρώμα του μωρού μέχρι να πάει στο κρεβατάκι του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να πώ... όταν είναι νεογέννητο το έχεις από την πλευρά του κοκοφοίνικα και μετά το γυρίζεις ανάποδα στο λάτεξ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήγαινε στην COCOMAT και ζήτα στρώμα για μωράκι.Δοκιμασμένο και το κρεβάτι του μωρού και στο δικό μας.Με κλειστά μάτια.Παραγγελία θα δώσεις ,γύρω στα 160(πάνω κάτω).15 μέρες παράδση.Αντιαλλεργικά,ανατομικά,δεν ιδρώνουν.Το έψαξα πολύ το θέμα του στρώματος.Δίνεις κάτι απαραπάνω αλλά παίρνεις απίστευτη ποιότητα.Κάνε μια επίσκεψη...Με το καλό να έρθει το μωράκι σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ' ευχαριστώ ΖΕΝΙΑ μου.

Μου είπε και μια φίλη μου για το cocomat (εκείνη το πήρε από τα mothercare που φέρνουν και αυτά τα παιδικά της cocomat).

Με έχει πιάσει όμως κάτι με κατι που διάβασα σε άλλα φόρουμ οτι καμιά φορά βγάζει κάτι μυρωδιές ο κοκοφοίνικας και τέτοια και έλεγα μήπως το λατεξ είναι καλύτερο??

Εχω μπερδευτεί και μου μένει λίγος χρόνος!!!

Τικ-τακ-τικ-τακ-τικ-τακ-τικ..... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...