Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αφαλοκήλη.


Recommended Posts

Η 2 μηνών μικρή μου, έκανε αφαλοκήλη επειδή έχουμε πρόβλημα στο να κάνει κακάκια.

Απο το σφύξιμο λοιπόν, πετάχτηκε ο αφαλός της έξω αρκετά...

Η παιδίατρος μου είπε πως μέχρι να πάει 1 χρονού θα έχει φτιάξει.

Κάποια φίλη όμως μου είπε πως ίσως χρειαστεί χειρουργείο...

Ξέρει κάποιος να μου πεί αν την αφαλοκήλη απλά την αφήνουμε ή αν υπάρχουν και περιπτώσεις που έγινε χειρουργείο ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως την ομφαλοκήλη την αφήνουν μέχρι τα δύο χρόνια του παιδιού και μετά τη χειροθργούνε αν είναι απαραιτητο.

Επειδή όμως την εκτίμηση την κάνει ο παιδοχειρουργός είναι καλύτερα να επισκεφτεις κάποιο παιδοχειρουργό. Εκείνος θα εκτιμήσει την κατάσταση.

Φιλικά

Μαρίλια

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως την ομφαλοκήλη την αφήνουν μέχρι τα δύο χρόνια του παιδιού και μετά τη χειροθργούνε αν είναι απαραιτητο.

Επειδή όμως την εκτίμηση την κάνει ο παιδοχειρουργός είναι καλύτερα να επισκεφτεις κάποιο παιδοχειρουργό. Εκείνος θα εκτιμήσει την κατάσταση.

Φιλικά

Μαρίλια

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συνήθως την ομφαλοκήλη την αφήνουν μέχρι τα δύο χρόνια του παιδιού και μετά τη χειροθργούνε αν είναι απαραιτητο.

Επειδή όμως την εκτίμηση την κάνει ο παιδοχειρουργός είναι καλύτερα να επισκεφτεις κάποιο παιδοχειρουργό. Εκείνος θα εκτιμήσει την κατάσταση.

Φιλικά

Μαρίλια

:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινα αν δεις στο φορουμ εχει και αλλο θεμα ακριβως το ιδιο και εχει απαντηση ενα νεο μελος που ειναι παιδοχειρουργος.Ριξε μια ματια ισως σου λυση το προβλημα της μικρουλα σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινα αν δεις στο φορουμ εχει και αλλο θεμα ακριβως το ιδιο και εχει απαντηση ενα νεο μελος που ειναι παιδοχειρουργος.Ριξε μια ματια ισως σου λυση το προβλημα της μικρουλα σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκορπινα αν δεις στο φορουμ εχει και αλλο θεμα ακριβως το ιδιο και εχει απαντηση ενα νεο μελος που ειναι παιδοχειρουργος.Ριξε μια ματια ισως σου λυση το προβλημα της μικρουλα σου :) .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...