Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ 2010!!!!! No4


Recommended Posts

Χαρά μου να ζήσετε!!!Να είστε πάντα αγαπημένοι και ευτυχισμένοι!!!

Με το καλό και το μωρουλίνι σας!!!

ΑνναΜαρία μου υπομονή!!!Λίγος καιρός έμεινε και θα κρατήσεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!Την ζαλάδα και την αδυναμία τα ακούω φυσιολογικά για τις εβδομαδες που είσαι....Είναι και η ζέστη που εξαντλεί...

Κορίτσια πόσα κιλά είναι τα μωράκια σας στις εβδομάδες που είστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 201
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βασούλα, αυτό το θέμα τον κιλών με έχει αφήσει άφωνη.Ο μπέμπης μου παίρνει με γρήγορους ρυθμούς πια.Ο δικός μου την Πέμπτη ήταν 2480γρ και κάθε εβδομάδα "τσιμπάει" γύρω στα 250γρ!!!!!! :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!!!

Σήμερα πήγαμε στην γιατρό και τον είδαμε τον μικρούλη... είναι πλέον γύρω στα 2700gr περίπου (λίγο πάνω λίγο κάτω) και έχει πάρει θέση.. έχει κατέβει αρκετά μου είπε και έτσι όπως με "κόβει" ίσως να γεννήσω και νωρίτερα... τίποτα δεν είναι βέβαιο φυσικά... κάναμε και καρδιοτοκογράφημα και όλα πήγαν καλά... ήταν να με δει και από κάτω... αλλά επειδή έχει κατέβει το παιδί μου είπε καλύτερα να με δει την Δευτέρα που θα κάνουμε πάλι καρδιοτοκογράφημα...

Αυτά που λέτε!!!

Φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!

Πάλι ξενύχτησα απόψε μιας και η φαγούρα δεν με αφήνει πλέον να κλείσω μάτι!!!!!!!!!!! Μιλάμε για τρελή φαγούρα στα μπούτια και γενικά στα πόδια μέχρι που τα ματώνω συνέχεια!!!!!!! Να ανησυχώ μήπως είναι κάτι,έχω ακούσει για χολόσταση και είναι σοβαρό,αλλά δεν πιστεύω πως έχω τίποτα τέτοιο!!!!!!!! Σήμερα θα πάμε στην αιματολόγο και θα της το αναφέρω και την Τρίτη θα δούμε τον μπέμπη μας και θα το αναφέρω και στον γιατρό μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Γέννησε η Ρούμπι μας,κορίτσια πλησιάζει και η σειρά μας με το καλό!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!

Τελικά θα κάνω αιματολογικές εξετάσεις για την φαγούρα που έχω,αν και η αιματολόγος μου είπαι πως το επικύνδινο είναι να έχεις φαγούρα παντού,αλλά για να μην ανησυχώ θα κάνω κάποιες εξετάσεις,ακριβές μεν αλλά μόνο έτσι θα ησυχάσω!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μαρία μου μην ανυσηχεις!!! ελπιζω να πανε ολα καλα με τις εξετάσεις σου!!! ποτε θα εχεις τα αποτελέσματα??? να μας πεις τα νεα σου!!! περιμένουμε!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια μου βλέπω τα μωράκια μεγαλώνουν με ταχύτατους ρυθμούς! εγώ πάω αύριο στο γιατρό, ελπίζω να μεγάλωσαν και τα δικά μου ζουζουνάκια. μέχρι την 32η εβδομάδα ήταν μεγαλύτερα από την εβδομάδα τους αλλά μετά άρχισαν να στριμόχνωνται και δεν παίρνουν τόσο γρήγορα βάρος.

σε 10 μέρες περίπου θα κανονίσουμε καισαρική, δεν το πιστεύω ότι λίγες μέρες με χωρίζουν μόνο απ΄τα μωράκια μου!!

ΑνναΜαρία καλά αποτελέσματα από τις εξετάσεις σου. πώς πάει το ζάχαρο? το δικό μου ρυθμίστηκε πολύ εύκολα και πλεον έχω χαλαρώσει πολύ με τη δίαιτα, μέχρι και παγωτάκια τρώω τις τελευταίες μέρες :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas egkuoules!!!pwpw!ekselikseis vlepw.. perase o kairos kai se ligo kairo 8a exoume oles (kapoies nwritera kapoies argotera) ta mwrakia mas agkalitsa!emeis shmera kaname doppler.h mpempa mas einai 2072gr enw 8a eprepe na einai 1870gr.eimaste 202 gr pio varies.otan 8a gennh8ei se 8 peripou evdomades kalws erxontwn twn pragmatwn 8a exei to diplasio varos.h glukoula mou,trwei kala sth koilitsa!!!amniako,plakountas kai arthries einai ws twra polu kala!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!

Σας ευχαριστώ για τις ευχούλες σας κορίτσια,αύριο θα πάω στο Ιασώ να κάνω τις εξετάσεις και μόλις έχω νέα θα σας ενημερώσω!!!!!!!!!!!!

Αλικάκι,οι τιμές του ζαχάρου επιτέλους έχουν πέσει,αλλά μέχρι να γεννήσω πρώτα ο Θεός θα τιρώ αυστηρά την δίαιτα!!!!!!!!!!! Έχω χάσει και 2 κιλά!!!!!!!!!!!!!

Εύχομαι μέσα απ'την καρδιά μου για όλες μας να πάνε όλα καλά και να πάρουμε στην αγκαλιά μας τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!

Η Παναγία να προστατεύει τα μωράκια μας!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία μου όλα καλά να πάνε, να σου φύγει κι αυτή η ανησυχία :kiss:

Κι επειδή άρχισαν ήδη τα καλοκαιρινά γεννητούρια, να πω ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ σε όλες! Αυτοί οι υπέροχοι μήνες να έχουν μια ακόμη πιο υπέροχη κατάληξη και να κρατήσουμε γερά μωράκια στην αγκαλιά μας :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?????????????

ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΤΙ??????????????Η HARAP ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ????????????ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ????????ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ?????????

ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΜΙΑ-ΜΙΑ ΓΕΝΝΑΝΕ...........ΤΥΧΕΡΕΣ...ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα μανούλες!

Χαίρομαι που πλησιαζουμε! θέλω να δω το μωρό μου!

Χαρα ορθα ρωτάς για τη ΧαραΠ...έχει πολύ καιρο να γραψει, δε την εχω και στο φεις και δεν έχω καθολου νέα...

Κατερίνα??? ταττου ειναι αυτο στο κοιλουμπάκι? (το οποίο μεγάλωσε και ειναι γλύκα!!!) Μιλάμε εισαι πολυ cool mama!!!

ποια να ειναι άραγε η επόμενη που θα γεννησει? η σοκολατιτσα ειδα έχει τικεράκι στις 39w+6d!!! έλα να μαθαινουμε νέα! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια γεια σας και απο μενα!! :kiss:

κατερινα μου καλε ποσο μεγαλωσε το κοιλουμπακι σου!! φτου φτου καλε!! ειναι σκετη γλυκα!!

αλικη μου βλεπω σε λιγες μερες γεννας!! :woohoo: με το καλο!!!

κοριτσια και εγω θελω να δω τη μπουμπου μου..λιγες μερουλες εχουν μεινει αλλα το δωματιο δεν το εχουμε καν ξεκινησει.. :unsure: βλεπω να ειμαι στο μαιευτηριο και ο αντρας μου να βαφει :laugh: :laugh:

με το καλο να παρουμε ολες τα μωρακια μας αγκαλιτσα!!

φιλακια πολλααααα! :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!!!!

Σήμερα πήγα Ιασώ για εξετάσεις της χολοστασης που σας έλεγα και συνάντησα την αιματολόγο,να'ναι καλά η γυναίκα περίμενε να βγούν οι εξετάσεις μου και κατασκηνώσαμε και 'μεις εκεί περιμένοντας επειδή ανησύχησε η γιατρός όταν της είπα ότι η φαγούρα έχει χειροτερέψει και πλέον την έχω σε όλο το σώμα!!!!!!!!!!!!!!!! Πήγε ο αντρούλης μου σπίτι για να μου φέρει την ένεση της θρομβοφιλίας και το μηχανάκι μέτρησης για το ζάχαρο γιατί τα κάνω σε συγκεκριμένες ώρες!!!!!!!!!

Τελικά δεν έχω χολόσταση αλλά της είναι κάπως ανησυχιτικό που έχω τόση φαγούρα και μίλησε με τον γυναικολόγο μου και μου είπαι αντι για Τρίτη πήγαινε να σε δει Δευτέρα,αύριο να του δώσεις και τις εξετάσεις,μπορεί να σε προγραμματίσει να γεννήσεις και μέχρι της 10 του μηνός!!!!!!!!!!!!! :blink::blink: Μου λέει σου έχει πει ότι θα σου κάνει ενέσεις για τα πνευμόνια του μωρού; όχι της λέω!!!!!!!!!!!!

Δηλαδή ήθελε να πει ότι μπορεί αν κρίνει ο γιατρός ότι πρέπει να κάνουμε τώρα κοντά τον τοκετό,να κάνω και ενέσεις για προωρότητα του μωρού!!!!!!!!!! Τώρα κορίτσια δεν ξέρω ούτε πότε γεννάω ούτε τίποτα περιμένω να μάθω νεότερα απο τον γυναικολόγο μου να τα βάλουμε κάτω όλα και μετα να ενημερώσω και την αιματολόγο μου,γιατί προφανός μπορέινα θέλει να μου αλλάξει το πρόγραμμα των ενέσεων πάλι για την θρομφοφιλία την μέρα του τοκετού και μετά!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αυτά τα νέα μου για την ώρα,έχω βαρύνει πάρα πολύ,έχει κατεβει η κοιλιά ΄κι άλλο,ο μπέμπης κουνιέται και πονάω και επίσης με πονάει ο αφαλός μου,καμιά φορά λες και θα σκιστέι!!!!!!!!!!!!!!!!!

Την Harap την σκεύτομαι και 'γω τι νά γινε αυτό το κορίτσι; ελπίζω να είναι όλα καλά!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κι από μένα! Διαβάζω ότι όλες σας είστε καλά και αυτό είναι πολύ ευχάριστο. Μια - μια θα αρχίσει να γεννάει βλέπω. Κοιμηθείτε και περάστε καλά τώρα που μπορείτε γιατί μετά θα παέι το ξενύχτι σύννεφο, θα γίνει η νύχτα-μέρα.

Εγώ έχω τρομερές ξινίλες, κάψιμο και νιώθω ότι επιστρέφω στο πρώτο τρίμηνο. Αυτά, να είστε καλά και επειδή δεν μπαίνω συχνά πια, ελπίζω την επόμενη φορά να έχουμε κάποιο ευχάριστο νέο απ' αυτές που πλησιάζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειας κορίτσια! Μπήκα για λίγο να σας πω τα νέα μου. Αύριο μπαίνω για πρόκληση τοκετού, καθώς δεν έχω καθόλου πόνους και συσπάσεις. Δεν μπορούμε να περιμένουμε περισσότερο, γιατί τα πόδια μου είναι αρκετά πρησμένα και η πίεσή μου έχει διακυμάνσεις.

Να είστε καλά και σεις και οι κοιλίτσες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sokolatitsa με το καλό! Όλα να πάνε τέλεια! Πω πω φαντάζομαι αγωνία τρελή ε :cheer:

ΑΡΤΕΜΗ εσύ πότε περιμένεις περίπου;

Άννα Μαρία περιμένουμε νέα αύριο ε! Ακόμη και να έρθει όπου να 'ναι το μπεμπάκι, οκ δεν το λες και πρόωρο. Μια χαρά θα είναι όλα :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΑ ΜΑΡΙΑ ΑΧ ΒΡΕ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!!ΟΛΑ ΕΣΥ ΤΑ ΤΡΑΒΑΣ..ΔΥΣΚΟΛΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΣΟΥ.......

ΟΜΩΣ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ....ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΘΕΙΣ ..

ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ..ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ Θ Ε Τ Ι Κ Α......ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ...

ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙΣ ΓΙΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!!!!!! :):):):)B)

ΚΥΟΗ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΒΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :laugh:

4 ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΟΥΝΙΟΥ ΓΕΝΝΗΣΑΝΕ.......ΑΝΤΕ.....ΚΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ..!!!!!!!!!!!!!!

ΕΧΩ ΠΗΤ 30 ΙΟΥΝΙΟΥ ...ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙΛΙΓΟ ΝΩΡΙΤΕΡΑ????????

ΑΣ ΠΟΥΜΕ 20 21 22 (ΕΣΤΩ) ΙΟΥΝΙΟΥ????????????

ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Πήγαμε στο γιατρό σήμερα το μεσημέρι,τα μιλήσαμε όλα με τον γιατρό,μας είπαι ότι σε 10 μέρες,γεννάμε πρώτα ο Θεός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Θα κάνω επαναληπτική εξέταση για ουρικό οξύ γιατί είναι ανεβασμένο,μου σύστησε να με δει και δερματολόγος και επειδή έχω αυτή την ακατάστατη φαγούρα καλό είναι να συντομέψουμε τον τοκετό!!!!!!!!!!!!!!!!! Εξέτασε το μωράκι μας και όλα καλά το βάρος του είναι 2500γρ.(βέβαια πάντα υπάρχουν και αποκλήσεις στο βάρος),αφού το είδε να είναι καλά το μωράκι μας,θα το τρενάρει να πάρει μια εβδομάδα 10 μέρες ακόμα και μετά γεννάμε!!!!!!!!!!! Μάλλον την άλλη Δευτέρα που έχουμε ραντεβού θα μας πει αν χρειάζεται να κάνουμε τις ενεσούλες για τα πνευμονάκια του,θα δείξει!!!!!!!!!!!!!!!!! Η Παναγία να προστατεύει το μωράκι μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Τουλάχιστον να πάρει μια εβδομάδα απο τον ένατο μήνα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Θα είναι πρόωρο δηλαδή το μωράκι μας ή επειδή ότι θα έχω μπει στο μήνα μου θα θεωρείται φυσιολογικό;

Παναγία μου να πάνε όλα καλά με τον μπέμπη μας και με όλα τα μωράκια του κόσμου φυσικά!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑνναΜαρία μετά την 3η εβδομάδα δεν θεωρείται πρόωρο και αφού είναι ήδη 2.500κιλά μην σε ανησυχεί τίποτα!Τις ενεσούλες κορτιζόνης για τα πνευμονάκια πιθανόν να στις κάνουν για καλο και για κακό.Εκανα και εγώ από τον 8ο μήνα 2 ενέσεις προληπτικά.Ολα θα πάνε καλά ,μην ανησυχείς. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άννα Μαρία! Φοβερά νέα :woohoo: Με το καλό κοριτσάρα και καμία ανησυχία! Αφού ο γιατρός δίνει το ΟΚ και το βάρος του μπέμπη είναι ήδη σούπερ, μη φοβάσαι τίποτα :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα όμορφες καλοκαιρινές μανούλες 2010!!!!!!!!!!!!!!!

Προσπαθώ να το συνηθητοποιήσω,η χαρά μου απερίγραπτη αλλά είμαι συγκρατημένη γιατί όσο νά'ναι φοβάμαι λιγάκι,να πάνε όλα καλά με τον μπεμπούλη μας!!!!!!!!!!!!! Kuo μου και Madrid σας ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σας λόγια!!!!!!!!!!!!! Madrid μου,για ποια 3η εβδομάδα ενοείς,είμαι και λίγο γκαγκα και δεν στροφάρω,χιχιχιχιχιχ :laugh: :laugh:

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χε.χε!!!! :woohoo: :P:P

ΑνναΜαρία μου.....36η εβδομάδα εννοούσα!!!! :laugh: Οτι βλακεία μου κατέβει γράφω.Αλλά σκέφτομαι,άλλα λέω!!!!!Η εγκυμοσύνη με έχει στείλει!!!!

Αντε σε λίγο τελειώνουμε και ...μπορεί το IQ να επανέλθει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...