Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ


Recommended Posts

μαρκερ διαβαζω οτι μενεις πανω κατω με την πεθερα σου. γνωμη μου ειναι να δεχτεις την βοηθεια της πεθερας σου και αστην να λεει , τουλαχιστον για λιγους μηνες . απο το να εισαι μονη σου με τα παιδια και να τους φωναζεις ολη μερα , καλυτερα αυτο . και εγω μενω πανω κατω με την πεθερα μου και στην αρχη τα ειχα αυτα ( κριτικη κ.α) αλλα εκανα υπομονη και της περασε .

γιατι δεν την εμπιστευεσαι? ανεθεσε το φαγητο σεκεινη και να της τα αφηνεις καμμια ωριτσα και για να βγαινεις για περπατημα . χρειαζεσαι διαλλειμμα !ολες οι μαμαδες χρειαζονται καθημερινα μιση , μια ωρα διαλλειμμα για να παιρνουν δυναμεις. οσο για τον υπνο γιατι κλαινε ? πρεπει να υπαρχει μια διαδικασια για τον υπνο . δεν παμε απο το παιχνιδι κατευθειαν για υπνο , πρεπει να υπαρχει το μεταβατικο σταδιο , σβηνουμε τα πολλα φωτα , βαζουμε πιζαμες , πινουμε το γαλα μας , λεμε ενα παραμυθι , δινουμε το αρκουδακι τους για παρεα και φιλακια !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μερες τωρα σε διαβαζω και προσπαθω να ερθω εστω και λιγο

στη θεση σου.. :)

Γιατι να γκρινιαζουν ολη μερα? :blush:

Κατι θα τα ενοχλει.. :ohmy:

Φωναζεις εσυ.. κλαινε αυτα.. τα δινεις να φανε.. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ

συνεχιζεις να εισαι εκνευρισμενη..

Μπορει να θελουν καθαρο αερα, βολτες με το καροτσι αλλα

εσυ αδυνατεις να το κανεις.

Πρεπει να εισαι σπιτι να μαγειρεψεις, να πλυνεις, να σιδερωσεις κτλ.

Ο αντρας σου λειπει ολη μερα..

Το βραδυ πας να ξαπλωσεις και θες ΜΟΝΟ να κοιμηθεις για να

ξεκουραστεις και να παρεις δυναμεις για την επομενη μερα.. :blink:

Δεν ξερω αλλα στη θεση σου θα ειχα μια γυναικα στο σπιτι για 2-3

ωρες την ημερα να βαζει μια σκουπα, να πηγαινει μια βολτα τα μωρα

εστω για 1 ωρα κι εγω θα αραζα χωρις να ακουω τιποτα και κανεναν.

Χρειαζεσαι ξεκουραση..

Πρεπει να εισαι δυνατη γιατι απο δω και μπρος τα μωρα

θα εχουν κι αλλα.

Θα αρχισουν να μπουσουλανε-περπατανε.. να πεφτουν να χτυπανε.

Δεν γινεται να εισαι μονη σου.

Καλο κουραγιο :kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μερες τωρα σε διαβαζω και προσπαθω να ερθω εστω και λιγο

στη θεση σου..

Γιατι να γκρινιαζουν ολη μερα?

Κατι θα τα ενοχλει..

Φωναζεις εσυ.. κλαινε αυτα.. τα δινεις να φανε.. ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ

συνεχιζεις να εισαι εκνευρισμενη..

Μπορει να θελουν καθαρο αερα, βολτες με το καροτσι αλλα

εσυ αδυνατεις να το κανεις.

Πρεπει να εισαι σπιτι να μαγειρεψεις, να πλυνεις, να σιδερωσεις κτλ.

Ο αντρας σου λειπει ολη μερα..

Το βραδυ πας να ξαπλωσεις και θες ΜΟΝΟ να κοιμηθεις για να

ξεκουραστεις και να παρεις δυναμεις για την επομενη μερα..

Δεν ξερω αλλα στη θεση σου θα ειχα μια γυναικα στο σπιτι για 2-3

ωρες την ημερα να βαζει μια σκουπα, να πηγαινει μια βολτα τα μωρα

εστω για 1 ωρα κι εγω θα αραζα χωρις να ακουω τιποτα και κανεναν.

Χρειαζεσαι ξεκουραση..

Πρεπει να εισαι δυνατη γιατι απο δω και μπρος τα μωρα

θα εχουν κι αλλα.

Θα αρχισουν να μπουσουλανε-περπατανε.. να πεφτουν να χτυπανε.

Δεν γινεται να εισαι μονη σου.

εγω πρωσοπηκα δεν ειχα δυναμης να παρω γυναικα.αλλα μενω με την πεθερα,δεν την αφηνα να ταιση τα παιδια,το εχω ξανα πει οτι εχουν 18 μηνες διαφορα.και ουτε για βολτες εχεις ορεξη,αν γκρινιαζουν συνεχεια και εισαι στην τσιτα πως να εχεις ορεξη για βολτα μονο και μονο για να μην κλαινε.καταρχην ειμαι κατα της βολτας μονο και μονο γιανα σταματησουν το κλαμα,θα μαθουν ετσι και μετα θα το θελουν οκη την ωρα,δεν μπορεις να βρησκεσε ολη την ωρα ορθια και πηγενε ελα και ξανα απο την αρχη.εμενα πρωσωπηκα με βοηθεισε αυτο που θα σου πω.ο μικρος μου ηταν μεσα στην γκρινια απο την ωρα που τον εφερα απο την κλινηκη,σαν τωρα θυμαμαι την απελπισια μου και το οτι ολο το σπιτι στης 4 το πρωι ηταν ξυπνιο.μου ειρθε να το πεταξω απο το παραθυρο.εκλεγα αρκετες φωρες γιατι δεν μπωρουσα να τον κανω να σταματηση.τελως παντων.ακου,ο πρωτος καιρος μεχρι 5 μηνων ηταν χαλια,του πηρα πιπιλα και του την εδηνα με το ζορι,οχι και να κανει εμετο.αλλα για να σου δωσο να καταλαβεις,π.χ. το βραδυ την ωρα που τον εποιανε η γκρινια του την εβαζα,μπορει να ενανε και μιση ωρα να την κρατηση,καπωτε τα καταφερναμε.μετα απο κανα 2ωρο ξανα παλι τα ιδια,με το φαγυτο τα ιδια τον αφυνα και 4-5 ωρες νυστικο και δεν τον ταιζα στο 3ωρο,αν δεν ετρωγε ουτε στο 4ωρο του εδηνα λιγο γαλα,ετρωγε 7-8 κουταλιες και 100 γρ γαλα και ηταν οκ.μετα εκανε την μερα νυχτα.καποτε εκατσε,στο καρωτσακι και του εβαζα τηλεωραση,ειχε και μια κουβερτα αδυναμια και κανενα παιχνιδακι στα χερια,μετα του επεφτε το ξανα εδυνα να μην πρωλαβη να κλαψη γιατι μετα δεν σταματουσε με τιποτα ομως.μετα που ητανε κοντα στο χρονο και ειχε πιο πολυ πικιλια στα τρωφημα δεν ειχαμε τοσο πρωβλημα.αλλα την γκρινια γκρινια δεν σταματησε μεχρι και 10-11 μηνων τωρα ειναι καλητερα.αυτα ειχα να σου πω εγω συγνωμη αν σε κουρασα.αν με χριαστης πες το μου.και παλι συγωνμη για το μεγαλο κειμενο. :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησειςσας πραγματικα

ειναι γκρινιαρικα ομως πολυ

και βολτες τα βγαζουμε καθε απογευμα

και παιχνιδια τους κανουμε

και αντε τις δουλειες αν τις αφησω

ολα τα εχω δοκιμασει

ειναι γκρινιαρικα

το εχω παρει αποφαση πλεον

ευχαριστω για την συμπαρασταση

αντε αυτην την εποχη θα λεω οτι ειναι τα δοντια μπας και παρηγορουμε

αα

και αταιστα τα εχω αφησει

πχ χθες ο μικρος το πρωι δεν επεινε το γαλα

ειπα οκ δεν πειραζει

απο τις 10 το βραδυ μεχρι τις 10:15 το πρωι νυστικο και μολλις ειδε την φρουτοκρεμμα εκανε λες και του εδεινες δηλητηριο

και για γαλα;;;;;;

ουτε συζητηση

μα τι θελει να τρωει;

δεν εχω βρει και καμια τροφη που να τους αρεσει

και να λεω αντε δεν πειραζει ας φας αυτο

τι να πω

λεω να το δω αισιοδοξα

και παλι ευχαριστω

παντως εαν εχετε καμια ιδεα για ηρεμια

πολυ ευχαριστως να την ακουσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάρκερ τώρα μου ήρθε.

Γιατί δεν παίρνεις στράτες να τα βάζεις μέσα.

Μπορεί να τους αρέσει.

Ξέρω ότι δεν ενδείνκυνται για αγοράκια αλλά ξέρω κι εγώ.

Δοκίμασε κι αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι εμενα η μικρή μου μωρο ηταν απο τα πιο καλόβολα μωρά κ εκανα τον σταυρό μου. Απ όταν περπατησε εγινε κ η μεταλλαξη απο γλυκήτατο μωράκι στον Ντενις τον τρομερό κ ετσι αυτα που γραφεις δεν μου φαινονται παραξενα. Εχω φτασει κ εχω ξεπερασει τα ορια μου απιστευτες φορές. Αλλα τώρα που πλησιαζει ο καιρος που θα ρθουν κ τα αλλα δυο ειπα να κάνω υπομονή κ για μενα κ γι αυτην κ για τα μικρά. Κ εμεις με το φαγητό τι να πώ απο μωρό ειχαμε το θεματάκι μας μεχρι που μια φορα κοντεψα να της φορεσω ενα γιαουρτι καπέλο. Ουτε φρουτα ουτε τιποτα. Την παλεψα με υπομονή κ ετσι τώρα τρωει λιγο απ ολα τα φρουτα ποιος? αυτη που δεν ηθελε να τα βλέπει. Αυτο με τον εμετό το κάναμε κ εμεις επισης οταν την πιεζα κ ετσι απο ενα σημειο κ περα λεω οκ αφου παιρνεις βάρος δεν θα σκάσω. Φρόντιζα να πινει παντα αρκετό γάλα κ προσπαθουσα να της δίνω να φαει χωρίς πιεση κ καβγάδες. Μακάρι να ηρεμίσουν τα μωράκια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν Μάράκι(μαρκερ)

Στο ειπε και στις μανουλες.Κατι συμβαινει και εχουνε συνδιασει το φαγητο με κατι κακο.Κατι τα ενοχλει την ωρα που τρωνε.Δεν χορταινουν και γκρινιαζουν.

Νο 1 συμτωμα παλινδρομησης.Κόβουνε γαλα και φαι.Δεν ειναι οι γουλιες.Γιατι κανουνε εμετο.Κατι φταει στο λεω.Καντε υπερυχο στο στομαχακι ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ!

Φυσικα στο ξαναπα μακαρι να μην ειναι!

Αλλαξε κουταλακια!Κανε αυτο που ειπε μια φιλη πιο πανω.Δωσε τους ενα κουταλακι στο χερι να παιξουνε και χωσε κουταλιτσες στο ενδιαμεσο.

Μηπως τα πιεσε κανενας χωρις να το δεις και βλεπουνε φαι και βγαζουνε σπυρακια?

Γάλα πίνουνε?Δωσε γαλα αν δεν θελουνε κουταλι.Απο το να μεινουνε νηστικα.

Φιλακια κοριτσακι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καταρχην καλημερα

θα σας το ξαναπω

τα εχω κανει ολα

ουτε στρατα ουτε χερια ουτε κατω

ουτε φαι

ουτε τα γαλα τους αρεσει

σε προγραμμα τι να τα ταισω

αταιστα να τα αφησω

τιποτα

και βαρος δεν περνουν οταν μενω χαλαρη

πχ σημερα δεν τα ξυπνησα τα αφησα μονα τους ξυπνησαν 8 παρα και οτε να το δουν το γαλα

παει το 1 γευμα

αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκι. Κ μενα η κόρη μου που ειναι μεγαλυτερη οπως σου ξαναειπα μεχρι να πιει το γάλα της θελουμε μια ωρα αλλα το πίνει γιατι βεβαια ξεχνιεται με αλλα πραγματα. Γενιά ειδα οτι με την πιεση δεν γινεται τιποτα. Μάλλον τα ενοχλουν τα δοντάκια κ εμενα ηταν γκρινιαρουλα με τα δοντάκια κ ισως επειδη ειναι κ δυο μαζί παρασυρει το ενα το άλλο. Δεν ξέρω τι να σε συμβουλεψω μιας κ δεν εχουν ερθει τα αλλα δυο μου ακομα αλλα φανταζεσαι εμας με δυο χρονια διαφορά κ πρωτη την καλομαθημένη κόρη τι εχει να γίνει εδω μέσα???? μετα θα περιμένω εγώ απο εσας συμβουλές.

Ρώτησες παιδιατρο? βλεπω κ εδω μια γνωστη μου που εχει ενα μωράκι 3 μηνών που απο τοτε που γεννηθηκε ειναι μεσα στην γκρινια κ φτανει η μαμα του σε πολυ χειροτερα σημεια απ αυτα που λες μιας κ δεν κοιμαται ολη μέρα καθολου παρα γκρινιαζει κ εχει απελπιστει κ μαλλον θα παει σε παιδιατρο να ψαχτει.

Το θεμα με το βαρος που λες ειναι μεγάλο ανχος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ζετουλα μου μακαρι να ειναι τα δοντια αυτο λεω κι εγω

τι να πει και ο παιδιατρος οτι ειναι ζωηρα

μπορει να παρω και δευτερη γνωμη

αλλα δεν νομιζω οτι θα πει τιποτα διαφορετικο

μακαρι να ειναι ολα τα παιδακια καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...