Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ


Recommended Posts

Βλεπεις θετικο

τρελενεσαι απο τη χαρα σου

μετα απο διαφορα ευτραπελα

σου λεει ο γιατρος δυο τα μωρα

ξετρελενεσαι

γεννας

ολα τελεια - γκυλες αγαπες κλπ

μια χαρα οι πρωτοι 1-2 μηνες

μετα κολικοι

αντε θα περασει 3 μηνες ειναι

μα τι στο καλο

δεν θα σταματησουν ποτε να κλαινε

τι γκρινια ειναι αυτη βρε κοριτσια

τα νευρα μου κροσια

δεν εντεχω πλεον δευτερολεπτο

κλαινε ολη μερα

και γκρινιαζουν ασταματητα ασταματητα

δεν νομιζω να αντεχουν αλο τα αυτια μου - ημαρτον θεε μου -

ενας αγιος ανθρωπος να τα κανει να το ραψουν δεν υπαρχει

και οχι με αγγαλιες και βλακειες

με νορμαλ πραγματα

οποιος ερχεται υποτιθεμενα για βοηθεια κανει περισσοτερη φασαρια και απο τα μωρα

γιατι για να τα κανει να σωπασουν φωναζει πιο δυνατα απο αυτα και μου κανει τα νευρα περισσοτερο κροσια

τα περνεις αγγαλια - στριφογυριζουν

τα βαζεις στο παρκο δεν καθονται σε ησυχια πεφτουν κλαινε παλι αντε να τα σηκωσεις

μια ο ενας μια ο αλλος

πας να τα βαλεις στο ρηλαξ κλαινε μεχρι να μελανιασουν

και το φαι

λες και τουε δινεις βιτριολη

ερχεται η ωρα τπου φαγητου και με πιανει ταραχη

και παλι κλαινε κλαινε κλαινε

τσιριζουν φτυνουν κοιτανε κατω

και η λυση;;;

μονο με παιχνιδια μου λενε

που κανεις τον καραγκιοζη 2 ωρες για να φανε μια κουταλια

ημαρτον θεε μου δωσε μου δυναμη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

αμην και ποτε

τι να μεγαλωσουν βεβαια δεν μπορουσαν να μενανε 1 μηνων για παντα

τι μαυρα μου λες

μαυρα και αραχλα ειναι απλα

ελπιζω να ηρεμισουν λιγακι

γιατι δεν μας βλεπω οικογενειακως καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε τι να χορταινουν

βλεπουν φαι και μονο που δεν κλαινε απο την ωρα που βλεπουν το πιατο

το φρουτο

λες και εχει μεσα ξυδι λιγο θα πω

το μεσημεριανο

κλαμα κλαμα

το απογευματινο

το φτυνουν

το βραδυ μια ωρα για το γαλα

για να κοιμηθουν

μια ωρα κουνας και αν κοιμηθουν ολη μερα μιση ωρα ειναι ζητημα

οσο για το ταραγμενη ειναι βεβαιο

οχι απλα ταραγμενη

για φρενοκομειο

ειμαι

δεν εντεχει τοσο κλαμα το αυτι ενοας ανθρωπου

ας ελπισουμε αυριο να ειναι μια ηρεμη μερα

πραμγατικα προσευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μηπως εχεις αγχωθει πολυ περισοτερο απο οσο νομιζεις και επειδη νιωθουν τον εκνευρισμο σου γκρινιαζουν και εκεινα?????

αν μπορουν να σου προσφερουν βοηθεια δικοιν σου ανθρωποι το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να σου μαγειρεψουν καποιο φαγητο και να σου σκουπιζουν σφουγγαρισουν το σπιτι λιγακι ωστε να εισαι πιο χαλαρη

πηγαινε τα μια βολτα οταν θα ερχονται να σε βοηθησουν με το σπιτι ωστε να χαλαρωνετε ολοι σας

και εμενα η δικη μου ειναι ψιλογκρινιαρουλα

κΑΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΕΙ Το αγχος μου

παραδειγμα συνηθως ειμαι αρκετα χαλαρη ομως δυστηχως η μικρη μου τα βραδια τις περισοτερες φορες κοιμαται μετα τις 12 το βραδυ

ο μπαμπας μετα απο τις 10 αρχιζει να γκρινιαζει και με αγχωνε και εμενα με αποτελεσμα ννα νιωθει η μικρη το αγχος μου και να γινεται καιω αυτη πολυ νευρικη

πριν μια βδομαδα το διαπιστωσα

ατο που κανω ειναι οταν ο μπαμπας γκρινιαζει να πηγαινουμε σε αλλα δωματια και ηρεμουμε και οι 3!!!

επισης σε λιγο θα αρχισουν να μπουσουλανε και να θελουν να πανε παντου

αφου συμαζεψεις τους χωρους βγαλεις βαζα τραπεζομαντηλα η οτι αλλο επικυνδινο πιστευεις οτι εχεις στο σπιτι οταν τα αφηνεις με τα παιχνιδακια τους τους δινεις ταπερακια να καταχτυπησουν κουταλες πλαστικες θα χαλαρωνουν αυτα και θα χαλαρωνεις και θα γελας και εσυ με τα καμωματα τους!!!!

ειναι δυσκολα με ενα παιδι ποσο μαλλον με 2 αλλα θα ερθουν και καλυτερες μερες!!

μην απελπιζεσαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην τα πιεζεις για φαγητο δεν εχει αποτελεσμα!!!!!!

και η δικια μου ηταν πολυ λιγοφαγη και τωρα εχει παραγινει το κακο!!!!!

κρεμα δεν την θελει καθολου την ετοιμη οτι και να της κανω φρουτοκρεμα δεν την θεςλει επισης τρωμες πλεον μονο μαλακα φρουτα σε κομματακια (κερασια φραουλες μπανανες κανενα μαλακο αχλαδι νεκταρινι καρπουζι βερικοκα)

αναγκαστικα προτιμο να της δινω φρουτα παρα ετοιμες κρεμες

ετσι και αλλιως δεν τις αρεσει πλεον

χορτοσουπα???αν φαει 10 κουταλιες ειμαι υπερ ευχαριστημενη συνηθως τρωει 6-7 και στοπ

στις 15 κουταλιςες μια φορα το μηνα δυο το πολυ πεταω τη σκουφια μου!!!!

ο παιδιατρος μου ειπε να της κανω πειραματα ποτε χορτοσουπα σκετη ποτε μαζι με μακαρονι ποτε μαζι με μοσχαρι η κοτοπουλο η κουνελι

πλεον για να φαει ειδικα χορτοσουπα την εχω αφησει να πλατσουριζει με τα νερα και εγω να την ταιζω να τα αγγιζει και να κανει χαλια ολη την γυρω περιοχη στο ενα μετροαστα!!!!τραγουδακια επιαναν πιο μικρη τωρα κλεινει το στομα ερμητικα

ανμ την πιεσω κλαει και αρχιζει τα παραπονα!!

δεν εισαι μονη

ΣΥΜΠΑΣΧΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!καλη δυναμη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχει καποιος να τα βγαλει μια βολτα εξω εστω

για μια ωρα την ημερα?

Τα περισσοτερα παιδακια ηρεμουν στο καροτσι και

γενικα τους αρεσει το εξω.

Ο αντρας σου σε βοηθαει καθολου με τα παιδια?

Ταιζει-αλλαζει.. κτλ?

Ειναι πολυ δυσκολα με 2 παιδακια που μεγαλωνουν ταυτοχρονα.

Προσπαθησε να εισαι ηρεμη οσο μπορεις. :)

Τα μικρα σου αντρακια σε θελουν ομορφη.. ;);)

Εδω με ενα και ωρες ωρες χανουμε τη μπαλα..

Να σου πω κι εγω την κλασικη ατακα?

Υπομονη ...! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker σε καταλαβαινω απολυτα. ετσι ήταν ο γιος μου και αντιμετωπιζα μεγαλο προβλημα. ουτε ετρωγε, ουτε κοιμοταν, γκρινιαζε και εγω απλως δεν αντεχα αλλο. τα πραγματα βελτιωνονται καπως όταν αρχισουν να περπατουν αλλά τοτε θα τα κυνηγας. δεν θα σου χρυσωσω το χαπι, δεν μπορεις να κανεις διαφορετικα. εχεις δυο ζωηρα παιδακια απλα πρεπει να το δεχτεις... τωρα ειναι σε φαση που στεκονται και προσπαθουν να κανουν τα πρωτα τους βηματα γιαυτο στριφογυριζουν στην αγκαλια σου. με το φαγητο μην τα πιεζεις, οταν πεινασουν θα φανε, αυτο ειναι το μυστικο. δεν προκειται να μεινουν νηστικα. στο καροτσι καθονται? τωρα που ο καιρος βελτιωνεται, βαλτα στο καροτσι, φτιαξε ενα καφε και πηγαινε τα βολτα σε ενα παρκο. θα ηρεμησεις και εσυ και αυτα. εχουν αναγκη και εκεινα να αλλαξουν παραστασεις. βαλτα στο καρεκλακι τους και πηγαινε τα μια βολτα με το αυτοκινητο, ετσι μια γυρα, διχως συγκεκριμενο προορισμο, τα περισσοτερα μωρα νανουριζονται μεσα στο αυτοκινητο. αν εχεις μαμα ή πεθερα κοντα ή και τις δυο αφησε τα σε αυτες και βγες μια βολτα μονη σου για λιγο.

πανω κατω αυτα εκανα εγω. εμενα ξυπνουσε 3 φορες καθε βραδυ και δε κοιμοταν αν δεν του εδινα γαλα. μονο γαλα ηθελε να πινει. και εγω επρεπε να παω στη δουλεια, δεν κοιμομουν και ημουν σαν βρυκολακας! ολα περασαν οταν εγινε 3 όταν και του αλλαξα το δωματιο, τον εβαλα σε μονο κρεββατακι και ως δια μαγειας του περασαν ολα. ακομα με παιδευει στο φαγητο, αλλα καλυτερα αδυνατα, παρα χοντρα. Σε κουρασα ομως, απλα να θυμασαι αυτο που λεω και εγω στον εαυτο μου οταν με κουραζει η μικρη... ο καιρος περναει πολυ γρηγορα και τα παιδια μεγαλωνουν με απιστευτους ρυθμους. θα κουραστεις για καμποσο διαστημα αλλα ολα αυτα θα περασουν και εκει που ηθελαν συνεχεια αγκαλια θα τα παρακαλας να σε αγκαλιασουν! Την υγεια τους να εχουν και ολα θα περασουν... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τωρα θα σου πω το κλασσικο...

Υπομονη. :):)

Αστα.Εγω εναν εχω (σαν τους γιου σου) και τα εχω δει όλα.

Μονο αν σε βοηθησει κάποιος θα δεις αλλαγή.Δεν υπαρχει κανεις να μπορει να βοηθησει.Εστω με το νοικοκυρίο;;;;;

αν περιμενεις να μεγαλώσουν και να ηρεμησουν σώθηκες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΡΑ ΜΟΥ. ΕΧΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑΝ ΓΚΡΙΝΙΑΡΟΥΛΗ ΤΟΝ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΗΡΕΜΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΜΩΡΑΚΙ, ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΕΚΦΡΑΖΕΙ. ΔΕΝ ΚΛΑΙΕΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΛΛΑ ΦΩΝΑΖΕΙ, ΚΛΩΤΣΑΕΙ, ΤΡΕΧΕΙ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ ΣΑΝ ΤΡΕΛΛΗ ΕΠΙΣΗΣ. ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΣΚΑΡΦΑΛΩΝΕΙ ΣΤΑ ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ ΤΗΣ ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΣΑΝ ΤΟΝ SPIDERMAN. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΔΙΝΑΜΕ ΜΑΧΗ, ΜΙΑ ΜΕ ΤΗ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ, ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΡΕΑΤΟΣΟΥΠΑ. ΒΡΙΚΑΜΕ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΦΡΟΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΙΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ. ΓΙΑ ΨΑΡΙ ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ. ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΓΟ ΤΡΕΛΛΕΝΕΤΑΙ! Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΒΡΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΤΗΝ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΒΑΖΩ ΛΙΓΟ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΑΤΑΚΙ ΜΕ ΕΝΑ ΠΛΑΣΤΙΚΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΩΣ ΤΡΩΕΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΝΩ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΤΟΥ ΕΧΩΝΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΥΚΙΑ! ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΥΠΟΜΟΝΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΦΑΝΕ ΜΗΝ ΤΑ ΠΙΕΖΕΙΣ, ΕΜΕΝΑ Ο ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΝΑΣΕΙ ΘΑ ΦΑΕΙ, ΝΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. ΣΤΑ ΜΩΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΤΟ ΑΙΣΘΗΜΑ ΕΠΙΒΙΩΣΗΣ ΟΤΑΝ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΑΝΕ ΘΑ ΦΑΝΕ! ΟΛΑ ΚΑΛΑ ;) ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΝΑ ΞΕΣΚΑΣΕΙΣ, ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ... ΑΥΤΑ. ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι να πω

δεν ξερω

για το θεμα της υπομονης

εχω στερεψει πραγματικα

μια βλακεια να κανουν και μου τσιτωνονται τα νευρα στον αερα

ουρλιαζω σαν τρελλη μεσα στο σπιτι

οσο για το θεμα της βοηθειας

η μανα μου δουλευει ολη μερα

με την πεθερα μου μενουμε πανω κατω

και απο σχεσεις - χεσε μεσα

μου σπαει τα νευρα μονο που τη βλεπω

μονο στο ταισμα την φωναζω και αυτο για να μην παιδευω τα παιδια

για να την εμπιστευτω να τα κρατησει ουτε λογος - οχι για να τα βγαλει βολτα

οσο για να τα βγαλω μονη μου

το προβλημα ειναι αρχικα οι δουλειες στο σπιτι που ειναι βουνο

και μετα καποιο θα πρρεπει να μενει μονο του για να κατεβασω το αλλο στο δρομο και ουτο καθε εξεις

αρκετα δυσκολο

αφηστε που ΔΕΝ εχω υπομονη

οσο για το φαι

καλε τι να πιεσω

κλαινε κλαινε κλαινε

και οταν ας πουμε πεινανε και θελουν να φανε

οταν χορτασουν κανουν επιτιδες εμμετο εαν πας να τους δωσεις μια κουταλια παραπανω

σαν σημερα πχ

ενα κολογευμα με ηρεμια δεν μπορει να περασει ρε γμτ

και στεναχωριαμαι γιατι τους ουρλιαζω τα μαλωνω συνεχεια και κλαινε και αυτα με παραπονο και μετα μου δεινουν φιλια

αχ τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δουλευει 8:30-21:30 το βραδυ

και ερχεται για 1 ωρα το μεσημερι

καλα οτι θα γινουν νευρικα το ξερω

φαινονται απο τωρα

προσπαθω να κρατιεμαι ηρεμη

λεω δεν πειραζει δεν πειραζει

αλλα οταν σε καθε κολογευμα τσιριζουν ουρλιαζουν κλαινε φτυνουν κανουν εμμετο

οση βοηθεια και να εχεις στο σπιτι

δεν μπορεις

απλα δεν μπορεις

σου τσιτονονται τα νευρα

με την δευτερη βλακεια σου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι

ολο λεω ΟΧΙ ΠΑΛΙ

ΟΧΙ ΠΑΛΙ

δεν κοιμουνται κιολας να ηρεμησει λιγο το μυαλο μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι δεν τα πας σ εναν παιδικο?

εγω που την πηγα απο 5,5 μηνων εχω βρει την ησυχια μου! ερχονται εκπαιδευμενα, ταισμενα, κουρασμενα και μεχρι να πεις αγκου πεφτουν για υπνο και παλι απ την αρχη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εχω σκεφτει πολλες φορες

και ειμαι στο στακ πραγματικα

εαν θα τα παω θα τα παω τον Σεπτεμβρη

θα εχουν χρονησει κιολας

αλλα ξερεις κι εκει τι τους κανουν;

εγω που ταπιεζω αρκετα στο φαι

και βαρος με το ζορι περνουν

εκει που δεν θα προσπαθουν τι θα γινει

μισα θα τα παρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κοπελιά όλα αυτά τα προκαλεί ο εκνευρισμός σου!!!

Όλες οι μανούλες τα έχουμε δει κάπως, αλλά έτσι είναι τα παιδιά...δύσκολη περίπτωση. Και πόσο μάλλον στην περίπτωσή σου που έχεις δίδυμα. Χαλάρωσε και θα ηρεμίσουν κι αυτά.

Αφού δεν έχεις και τόση βοήθεια από το συγγενικό σου περιβάλλον, σκέψου το ενδεχόμενο να τα στείλεις παιδικό σταθμό από Σεπτέμβρη, για λίγες ώρες ώστε να χαλαρώνεις κι εσύ και να έχεις χρόνο και για τις υπόλοιπες δουλειές σου.

Αχ γλυκιά μου τώρα αρχίζουν τα δύσκολα, όσο μεγαλώνουν τα παιδιά, μεγαλώνουν και τα προβλήματα. Η κάθε ηλικία έχει τα δικά της και τις δικές της δυσκολίες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ marker...

Κοριτσακι παιδευεσαι πολυ και μαλιστα ολομοναχη και ειναι λογικο να εχεις χασει υπομονη και αντοχη.

Μπορει οντως να ειναι δυσκολα τα παιδακια σου , αλλα αν σιγα σιγα αλλαζες καποια πραγματακια?

Πχ μην ασχολεισαι με το φαγητο,μονα τους θα αλλαξουν και αν οχι τελειως , ε κατι θα φανε.Μη σκας,σκανε και αυτα ετσι.

Και χαλαρωσε ,σε καταλαβαινουν και μαλλον τους το μεταφερεις.

Πηγαιντε βολτουλες,προσπαθησε.

Κατεβαζεις τον εναν,ο αλλος στο καρεκλακι φαγητου ή στο πάρκο,ας κλαψουριζει.Ανεβαινεις τον περνεςι...

Αρχισε να το δοκιμαζεις,θα βρεις το κολπο.

Ασε λιγο τις δουλειες,τα πανω πανω,που θα παει θα περασει ο καιρος και θα στρωσουν.Το θεωρω απιθανο να μην βελλτιωθει η κατασταση!!!

Ψυχραιμια,δυναμη και κουραγιο....Με ολη μου την καρδια!!!

Στα λεει μια μανουλα με ενα αγορακι που περιμενει και διδυμα!!!!

Καλα τα λεω,οταν ερθω στη θεση σου θα σε παρω τηλεφωνο να με στειρηξεις....το ξερω οτι ειναι δυσκολο,θα σε χρειαστω και εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφοσων μενεις πανω κατω με την πεθερα μπορεις να της ζητησεις βοηθεια στο φαγητο και να συνενοηθεις με τοξν αντρα σου να μαγειρευει μονο η πεθερα σου για ολους και να της ψωνιζεται και εσεις καποια πραγματα και βοηθεια στο σιδερωμα των ρουχων και στο πλυντηριο

επισης οταν κανεις δουλιες του σπιτιου τα βαζεις σε ενα παρκο με παιχνιδακια και παιζουν μονα τους αρκει να εχεις οπτικη επαφη μαζι τους παντα

τωρα αν δεν θελεις καμοια βοηθεια απο την πεθερα δυσκολα θα τα βγαλεις περα

ουτε με δυο παιδια μεσα στο σπιτιο μπορεις να εχεις το σπιτι μονη πεντακαθαρο να αστραφτει καποιες δουλιες δυστηχως θα μεινουν πισω για ενα Α χρονικο διαστημα διαφορετικα θα τα φτυσεις και θα τα κανεις νευρωσπαστα :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που μενεις? αν εισαι ΒΠ

να σου συστησω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ τον δικο μας παιδικο!!!! τα προσεχουν πιο καλα απο μενα

αν ειδες το ποστ μου "γεννηθηκε τσατισμενος" θα καταλαβεις οτι σε νιωθω απολυτα!

ενα σ/κ "κατερευσα" στον αντρα μου και αυτος ταρακουνηθηκε και αρχισε να καταλαβαινει τι περναω... τωρα ειναι καπως καλυτερα αλλα και παλι ο μικρος αρνειται κατηγορηματικα να χαρει τη ζωη

δεν εχω να σου κανω καμια προταση. βαλτα στο καροτσι και παντα βολτες ατελειωτες να κουραζονται μπας και κοιμηθουν λιγακι!

εμενα ο δικος μου ΟΥΤΕ αυτο του αρεσει!!! :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελπιζω evipapa μου να ειναι ηρεμα τα δικα σου και να σε βοηθαει και το μεγαλο σου λιγακι

μακαρι κοριτσια να ηρεμησουν λιγακι μακαρι

οσο για τις δουλειες

να δω οταν γυρισω στη δουλεια πως θα γινονται

αλλα και αυτο με τον βρεφονηπιακο θες και 700 το λγιοτερο για σου κρατησουν και τα 2

δηλαδη θα δουλευω τσαμπα

τι να πω ειμαι σε απογνωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε μας στεναχωρεις.Για τον παιδικο συμφωνω και ας φευγει ο μισθος σου ολος.

Μπροστα στην ψυχικη σας ηρεμια δεν θα το συζητουσα.Θα είναι μια χαρα τα μικρουλια σου και θα ηρεμησουν.Η επαφη μετα αλλα παιδακια θα τα οφελησει.

Αλλα και εσυ θα πηγαινεις δουλεια , θα αλλαζεις παραστασεις και θα ξεσκας.

Το απογευμα ολα θα τα βλεπεις με αλλο ματι!!!

Ναι εχω στηριχυει στη βοηθεια του γιου μου.Θα φερνει τις πανες και τις κρεμες γαι τον ποπο!!!!

Να σου πω την αληθεια , δεχομαι οποιαδηποτε βοηθεια και απο οπουδηποτε.Πλακα πλακα,εγω τα ριχνω και οπου πιασει.Ειναι πολυ καλη η ιδεα της Ελενης οσον αφορα την πεθερα σου.Συζητησε το με τον αντρα,ο οποιος ελπιζω να κατανοει αυτα που περνας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι να σου πω και από εδω τη γνωμη μου..

αφου το βλεπεις δυσκολο το ζητημα με τον παιδικο, βρες μια κοπέλα να σε βοηθαει στο σπίτι..ετσι θα εχεις και το ελεγχο ουσιαστικα της καταστασης..για σενα από το ιεκ ειναι ευκολη υπόθεση να βρεις καποια ή από καποιον γνωστο σου..υπαρχουν κοπελες σωστες με γνωσεις που σιγορα εχουν αναγκη τη δουλεια..

ψυχραιμια και λογικη χρειαζεται και αλληλοκατανοηση με τον αντρα σου..

ειμαι σιγουρη οτι στο τελος θα βρειτε την καλυτερη δυνατη λύση για τα αγορακια σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...