Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ ΓΚΡΙΝΙΑ


Recommended Posts

ωχ ωχ ωχ τι ειναι αυτα που διαβάζω κ μου χει σηκωθει η τριχα καγκελο σαν τις γατες που ετοιμαζονται για καβγαααααααααα????????? ανχώθηκαααααααα

κλαψ κλαψ κ μπηκα να σε στηριξω κ μου πεσε το ηθικό μιας κ συμπασχω με την Ευη εχω την κορη μου που τον αλλο μηνα γινεται δυο αλλα σκανε κ μυτη πακετο τα διδυμάκια??????

Απλα θα σου ελεγα να προσπαθεις οπως μπορεις να ξεκλεβεις λιγο χρόνο για τον εαυτό σου για να μπορεσεις να τα βγάλεις πέρα. Χώσε οποιον μπορεις εστω κ για μιση ωριτσα κ βρες μια δικαιολογια κ πηγαινε μια βολτουλα μονο για σένα. Στο κάτω κατω οι δουλειες δυστηχως δεν τελειωνουν ποτεεεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 61
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

:) :laugh: ΑΧ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΙΕ ΓΩ ΕΧΩ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΥΠΑΡΞΙΑΚΟ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΜΟΥ ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΜΕΣΑΙΑ ΠΑΡΑΤΡΩΕΙ ΚΟΙΝΩΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑΤΗς ΔΩΣΕΙς ΘΑ ΤΟ ΦΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ ΑΣΤΑ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΟΥΤΕ ΝΑ ΚΑΤΣΩ ΟΥΤΕ ΠΟΙΑ ΝΑ ΚΑΤΟΥΡΗΣΩ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕςΙ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΚΟ Η ΕΒΕΛΙΝΑ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ Ο ΜΠΑΜΠΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΒΡΕΦΙΚΟ Η ΣΟΦΙΑ ΑΣΤΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΑΣΤΑ!!!!!!!!!
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marker έγραψε:

οσο για το θεμα της βοηθειας

η μανα μου δουλευει ολη μερα

με την πεθερα μου μενουμε πανω κατω

και απο σχεσεις - χεσε μεσα

μου σπαει τα νευρα μονο που τη βλεπω

μονο στο ταισμα την φωναζω και αυτο για να μην παιδευω τα παιδια

για να την εμπιστευτω να τα κρατησει ουτε λογος - οχι για να τα βγαλει βολτα

τα ιδια και εγω. :angry::angry::angry::angry::angry:

Δε μου εχει μαγειρεψει ουτε ενα αυγο.

Πληρωνω το τιμημα οτι δεν την κανω παρεα.

Λες και εψαχνα για φιλη οταν παντρευτηκα.

Ο αντρας σου δε μπορει να της πει κατι;;;

για σιδερο τουλαχιστον δεν παιρνεις μια γυναικα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τωρα καταφερα να μπω

Χρυσουλα μου που εισαι που εισαι

Ζετουλα εβαλα τα γελια

ναι οντως καλυτερα οσες περιμενουν 2 μωρα καλυτερα να μην διαβασουν το θεμα δεν ειμαι καλη παρεα

δεν ξερω πως να αντιδρασω

γυναικα στο σπιτι δεν θελει ο αντρας μου

για τον παιδικο λιγο το συζηταμε αλλα κολλαμε στο οικονομικο

ειναι παρα πολλα τα λεφτα

αλλα απο το να αποτρελλαθουμε μαλλον θα τα δωσουμε

οσο για την πεθερα

γινεται χαλη το πατησεις αρκει να εχει λογο σε οτι κανεις

οποτε παρεα δεν την κανω με τιποτα

Αθηνα μενω ναι

οσο για τις δουλειες

πλεον το σιδερο εχει φτασει στον θεο

σημερα ο μεγαλος εκανε εμμετο σε ολο το σπιτι και εχει κανει λουτσα μεχρι και τα ντουλαπια της κουζινας

και εκει που ελεγα αντε τι ωραια

σημερα σουλευει πρωι η μανα μου

το απογευμα θα τα παρουμε να παω να κανω κατι αλλαγες και να τα ταισουμε εξω

γυριζουμε τι ωραια στο σπιτι κανουμε μπανιο

τρωμε 300γρ ο καθενας

γιατι ειχαν υπερενταση και δεν μπορουσαν να κοιμηθουν

τοτε ερχεται το δραμα

23:45 τελικα μετα οδυρμων και βασανων

δακρυων

λιγμων

ανασταναγμων κοιματε ο μεγαλος

ημαρτον θεε μου

μια ηρεμη ημερουλα δεν θα περασει

ημαρτον

λογικα για παιδικο το κοβω απο σεπτεμβρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai apo septemri!ki egw 10 minwn ton piga!stin arxi eklaige alla to kseperase eukola epeidi itane mikroulis!oso pio megala ta pas toso pio duskoli i wra tou apoxwrismou!se poia perioxi meneis?o antras sou den katalavainei oti ta xeis paiksei xwris voitheia?den mporeis na peis stin pethrra sou na se voithaei stis douleies xwris polla polla?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο αντρας μου το καταλαβαινει

δε λεω προσπαθει να βοηθαει οσοσ μπορει και αυτος ο κακομοιρης

αλλα η λυση που βλεπει ειναι η μανα του να ερχεται σπιτι να βοηθαει

που εγω δεν το μπορω

μου σπανε τα νευρα χειροτερα

οσο για το να βοηθαει χωρις πολλα πολλα

αυτο ειναι δυσκολο

γιατι εαν τον εχεις τον αλλο μεσα στο σπιτι σου

καποια στιγμη

περνει και θαρρος λεει και κατι παραπανω

κανει και αυτο που θελει

που και αυτο δεν το μπορω

βασικα εγω ειμαι το προβλημα απο οτι εχω καταλαβει

αλλα μονο ο παιδικος θα μας λυσει τα χερια

εστω για λιγες ωρες

γιατι μη νομιζεται το ωραριο μου ειναι μπερδεμα

αλλες μερες πρωι αλλες απογευμα αλλες μεσημερι

οποτε παλι αναγκαστηκα θα πρεπει να τα κρατανε

τι να πω ελπιζω να ηρεμησουν

μονο αυτο θελω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tha iremisoun alla prepei na vreis tropo na iremiseis ki esu..giati tous to metadideis..oso ki an den to pisteueis!ase tin pethera sou na se voithaei kai ama einai pes tis ma wraio tropo na min mpleketai!i voitheia den sunepagetai me to koumanto tou spitiou!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσι μου παιρνω το θαρρος να σου γραψω και οτι σου πω το λεω καλοπροαιρετα.

καταρχην εχεις σκεφτει εσυ τι ακριβως θελεις;ποια ειναι η βοηθεια που ζητας;στις δουλειες;στο ταισμα;στο να εχεις καποιο χρονο για τον εαυτο σου;να εχεις καποιο χρονο με τον αντρα σου;αν δεν βρεις εσυ τι ακριβως θελεις τι ψαχνεις;

να σου πω την αληθεια οπως περιγραφεις το ολο σκηνικο φανταζομαι (χωρις παρεξηγηση) μια μανα πανω απο δυο μωρα 7 μηνων που δεν καταλαβαινουν τιποτα να ουρλιαζει ζητωντας τους να κανουν αυτο που εκεινη θελει.κ τι καταφερνεις με το να τους φωναζεις;μπας και περιμενεις να σηκωθουν και να σου πουν και συγνωμη;

δεν εχω ακομα παιδια (περιμενω και εγω δυο μωρακια) αλλα ολο αυτο οτι δεν ηρεμουν δευτερολεπτο,κλαινε συνεχεια,εσυ ουρλιαζεις συνεχεια,τιποτα καλο δεν παει μου φαινεται λιγο βαρυ.κ δεν λεω οτι ειναι στο μυαλο σου.

αλλα ειναι πως τα αντιμετωπιζεις.

βρες εσυ τι θελεις να κανεις για τον εαυτο σου γιατι τα μωρα ξερουν σιγουρα τι θελουν απο σενα.

κ παλι συγνωμη για το θαρρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τζοανακι συμφωνω

εαν μπορουσε να γινει πραγματικα θα το εκανα

ετσι ξεκινησαμε

να ερχεται να σιδερωνει

να κανει κανα σφουγγαρισμοα που και που

αλλα τα υπονοουμενα του στιλ οτι δεν προσεχω τα παιδια οσο πρεπει οτι θελω να τους κανω κακο και τετοια

δεν τα ανεχομαι

οποτε μακρυα και αγαπημενοι

ουτε πολλες αγγαλιες ουτε πολλα γουτσου γουτσου

ουτε πολλα μπλεξιματα

Λιονταρακι μου μακαρι να ηταν ετσι οπως τα λες

μακαρι

θα το επερνα αποοφαση οτι ειμαι τρελλη

θα εφερνα ανθρωπο θα τα πηγαινα παιδικο δεν θα το προσπαθουσα

αλλα κανουν εξω φρανων οποιον κανει τα κρατησει εστω μια ωρα

ο πατερας μου που ειναι ηρεμος ανθρωπος

τους λεει συνεχεια

δεν θα μεγαλωσετε θα τρωτε ξυλο συννεφο ΄

ή πεθερα μου τρεμει απο τα νευρα της στο ταισμα

ο αντρας μου ουρλιαζει κι αυτος οποτε ειναι σπιτι

ειναι διαολοι πραγματικα ειναι διαολοι

και μου το ελεγε ο παιδιατρος απο τον 2ο μηνα

αλλα θα τα καταφερουμε του ελεγα

και το οτι δεν καταλαβαινουν ειναι μονο για συμπαρασταση γιατι καταλαβαινουν και παρα πολλα μαλιστα

μακαρι ολοι να εχουν ησυχα παιδακια

οχι χαζα προς θεου

ησυχα απλα

λιγο να ηρεμει το μυαλο

εστω για μια ωρα

αντε θα μεγαλωσουν και θα ηρεμησουν

πραγματικα ουτε στον εχθρο μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω, ο τρόπος που γράφεις δείχνει πολύ αγανάκτηση. Όλοι έχουμε στο μυαλό μας, πριν γεννήσουμε τις καλές πλευρές αλλά τελικά υπάρχουν πολλές πρακτικές δυσκολίες. Να σου πω υπομονή? Είναι αστεία έκφραση. Το μόνο που έκανα εγώ είναι να σταματήσω να με απασχολεί και να με εκνευρίζει το κλάμα του παιδιού μου. Όποτε κλαίει αδικαιολόγητα είναι σαν να κατεβάζω ρολά. Σαν να μην υπάρχει. Γιατί αν κάθε φορά που κλαίει εκνευρίζομαι τότε τα νεύρα μου θα είναι πάντα τσιτωμένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο προσπαθω να κανω κι εγω

ελπιζω να τα καταφερω πριν μου γινουν τα νευρα τελειως κροσια

παντως κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις

με ψιλοανακουφιζει που υπαρχουν κι αλλα τετοια παιδια που εχουν μεγαλωσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα θα σου πω.σε καταλαβενω απολητα και ας εχουν 18 μηνες διαφορα μεταξη τους. και με το φαγητο τα ιδια με εσενα ιδικα ο μικρος το εφτηνε λες του εδηνες τιποτα αλλο.και με τ γαλα 1 ωρα με το μπουκαλι στο χερι και να σου μουδιαζει,τον υπνο που το βαζεις ο μεγαλος μεχρη τα 2.6 κοντα ουρλιαζαι εναλαξ βραδυ-μεσημερη.ο μικρος ευτηχως δεν ειχε τετια.μεγαλωσανε και τα δυο τωρα και θελουν αλλα πραγματα.μην ανησηχης ομως θα περαση αυτη η μπορα.πιστευης οτι μεχρη και τωρα οταν κοιμουντε το μεσημερη καινω τον σταυρο μου? δραμα ειναι πολλες φορες. θα μεγαλωσουν και θα ηρεμησουμε που θα παει.οπως τα περασανε η μαμαδες μας ετσι και εμεις.υπομονη και παλι υπομονη.να σου ζησουν τα αγγελουδια σου και ας ειναι κρινιαρια,υπαρχουν στηγμες που θελουμε να τα παιξουμε και αλλες που θελουμε ηρεμια.κανε κουραγιο.σε φιλω

υπάρχουν πολλές πρακτικές δυσκολίες. Να σου πω υπομονή? Είναι αστεία έκφραση. Το μόνο που έκανα εγώ είναι να σταματήσω να με απασχολεί και να με εκνευρίζει το κλάμα του παιδιού μου. Όποτε κλαίει αδικαιολόγητα είναι σαν να κατεβάζω ρολά. Σαν να μην υπάρχει. Γιατί αν κάθε φορά που κλαίει εκνευρίζομαι τότε τα νεύρα μου θα είναι πάντα τσιτωμένα.

συμφωνω μαζι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βουλα μου ευχαριστω για την απαντηση σου πραγματικα

ανακουφίστηκα αληθεια

ερωτηση μιας και τα ιδια σου εκαναν

το μαυροφαι πως στο καλο το εδινες;

ρε τι τον καραγκιοζη κανω

ρε τι παιχνιδια φερνω

ρε τι φωναζω

ο μεγαλος εχει αρχισει και οταν δεν θελει αλλο

κανει εξ επι τουτου εμμετο

πλεον βαρεθηκα ειπα ουτε παιχνιδια ουτε τιποτα

ουτως η αλλιως δεν τρωνε γιατι να χολοσκαω;

αλλα μου σπανε τα νευρα

ενα μηνα ειπα θα ειμαι χαλαρη και δεν πηρανε γραμμαριο

χασανε κιολας

μην τα πιεζεις λενε

πως γινεται

πως γινεται δεν καταλαβαινω

και πως θα μεγαλωσουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ο μεγαλος δεν ηταν και τοσο κακοφαγως ο μικρος και εγω περασα τα ιδια.φωναζα εβρηζα και το αποτελεσμα 0 τον αφηνα να πηναση με ολοι την σημασια της λεξης,τοτε ετρωγε λιγο.ειδηκα κρεμα με τιποτα ουτε γιαουρτακι τοσο καλα.υπαρχουν κατι επιδορπια γιαουτιου σαν γιαουρτακι καπως και ετσι του εδεινα το απογευματινο γευμα το μεσημερη του εβαζα τηλεωραση και ξεχνιωταν καπως οχι καλα.καναμε 40 λεπτα 30 αναλωγα.μεχρι που εγηνε 1 χρονων και ετρωγε πιο πολλα οπτε δεν πολυ ανχωνομουν μετα.βεβαια με της συμβουλες του γιατρου.εβλεπε ο ανθρωπος καθε λιγο και λιγακι το τηλ,και δεν ελεγε ναι ελεγε ελα βουλα..αστα να πανε υπομονη πολυ ομως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καπως ετσι κι εμεις

κι εγω παρακαλαω λλιγο να μεγαλωσουν να συνεννοουμαστε

εγω τα λεω και με λενε υπερβολικη

καλε ελατε να τα ταισετε μια φορα και τα λεμε

και ο υπνος μαρτυριο

τι να πω θα μεγαλωσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ποσα κιλα ειναι τα μωρακια σου ? Βρισκονται πολυ χαμηλα στις καμπυλες ?

Θυμαμαι παντα το βαρος τους ήταν το αγχος σου ....

Το θεμα ειναι , οπως εχεις καταλαβει μονη σου , οτι με το ζορι κανενα μωρο δεν προκειτε να φαει . Αντιθέτως με την πιεση τα ωθεις να αποκτησουν κακη σχεση με το φαγητό και (μακρια απο δω ) πιθανα να αποκτησουν διαταραχες (βουλιμια , ανορεξια ) .

Η μικρη μου σ΄αυτη την ηλικια δεν ετρωγε μπουκια απο στερεες παρα μονο θηλαζε . Φανταζομαι και στα μωρα σου τους ειναι αρκετο το να πινουν μονο γαλα .

Κατα τα αλλα μου φαινετε "φυσιολογική" η συμπεριφορα τους , ειναι εποχή αλλαγων για αυτα και λογκο ειναι να εχουν γκρινιες και ανησυχιες .

Επισης πιστευω πως εσυ αθελα σου τους μεταφέρεις την ενταση σου με αποτελεσμα να γινετε φαυλος κυκλος και να μην ηρεμουν . Γιαυτο χαλάρωσε , σκεψου τι εχει για σενα αξια στη ζωή και επαναπροσδιορισε τη σχεση σου με τα μωρα σου . Ειναι κριμα για 5 κουταλιες φαγητο να χανεις τοσα πολλά και πιστεψε με , ρωτα και 100 γιατρους το ιδιο θα σου πουν , τα μωρα ξερουν ποτε πεινανε και ποτε πρεπει να φανε !

Και ολα αυτα ξερεις γιατι στα γραφω ? Γιατι χτες ειχαμε με τη μικρη μια πολυ "δυσκολη" μερα (εχεις ακουσει για τα τρομερα διχρονα?) και σκεφτομουν τωρα , μακαρι το "προβλημα" να ηταν οτι δεν τρωει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαρκερ μου και εμενα τα δυο πρωτα μου ειναι σαν διδυμα με ενα χρονο διαφορα , παρα δυο μερες , σημερα 8 και 7 χρονων . μου βγηκε το λαδι μεχρι να περπατησει το 2ο , που αργησε. απο γκρινια αλλο τιποτα . και για να κοιμηθουν ειχαν μαθει κουνημα . και στο φαγητο ? δεν μπορουσα να τα πιεσω , καναν εμετο αμεσως . και επειδη δεν μου αρεσει να κανω τον καραγκιοζη , ολη μερα επιναν γαλα . νομιζω εχουν πολλα κοινα οι ιστοριες μας . οποτε δινε τους τωρα γαλα .. και σε λιγους μηνες να καθονται μαζι σας στο τραπεζι με λιγες μπουκιτσες φαγητου στο πιατο τους , να πηγαινετε και σε καμμια ταβερνα οικογενειακως ,να καθονται μαζισας στο τραπεζι στις οικογενειακες γιορτες , για να καταλαβουν οτι το φαγητο δεν ειναι αγγαρεια αλλα ευκαιρια για κοινωνικοποιηση. σε λιγους μηνες πιστευω θα εχουν στρωσει .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ουτε το γαλα πεινουν

δεν με νοιαζει τοσο εαν θα βαλουν βαρος η εαν ειναι σωστα στις καμουλες

πλεον δεν τα κοιταω

καλε ουρλιαζουν ολη μερα'δεν κοιμουνται

δεν θελουν τιποτα

μονο βολτα αν τα εχεις και πανω κατω οχι καπου να κατσεις ησυχαζουν λιγο

δεν θελουν να τρωνε τιποτα απολυτως

και αυτο που με τσαντιζει ειναι τα ουρλιαχτα και οι φωνες

ε δε μπορει μπορει να θελει 5 κουταλακια του γλυκου

να φαει και αν το αφησω

και μετα ωρια τι

θα πεινασει σε 30 ωρα και τι θα κανουμε αυτη τη δουλεια φαε παιδι μου οποτε θες και οσο θες;

και οταν παω στη δουλεια τι θα κανω θα τους λεω καθε μιση ωρα ταιζω τα παιδια φευγω

δε γινονται βρε κοριτσια αυτα

η ωρα του φαγητου ειναι ωρα του φαγητου

πως να το κανουμε τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οσο για την αλλεργια το εχω σκεφτει το ειχα συζητησει με τον παιδιατρο

αλλαξαμε γαλατα κλπ

αφαιρεσαμε στην αρχη τροφες

ρε μπας και δεν τους αρεσει το ενα

αντε το αλλο

τιποτα σας λεω

τι στο καλα

εχουν αλλεργια και στα φρουτα και στα λαχανικα και στο κρεας και στο γιαουρτι και στο γαλα και στην κρεμμα

δεν γινονται αυτα

μια μυση εαν μου βρει μια σας να τρωμε με ηρεμια και να κοιμομαστε χωρις κλαματα να την παραδεχτω πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...