Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

Κουκλίτσα έγραψε:

Το αγαπημενο μου θεμα.........

Λοιπον, εγω την πατησα ασχημα!! Γιατι η πεθερουλα μου βλεπετε ειναι ο τυπος της γυναικας που λες ''αχ, τι ηρεμη, δεν ανακατευεται πουθενα''. Αυτο πιστευα και εγω. Και οσα χρονια ημασταν ελευθεροι, ολα ηταν καλα. Δεν ανακατευοταν, δεν ελεγε τιποτα. Βεβαια τοτε ζουσε και ο πεθερος μου, που με λατρευε και τον λατρευα, αλλα δυστυχως πεθανε λιγο αφου παντρευτηκαμε. Αυτος ο αγιος ανθρωπος λοιπον, ισως την συγκρατουσε,δε ξερω...

Η πεθερα μου ειναι αυτοκολλητη με την αλλη της νυφη. Γιατι; Επειδη της κραταει τα παιδια, της μαγειρευει , της σιδερωνει κτλ και την αφηνει με την ψευδαισθηση οτι ανακατευεται σπιτι τους. Κατα τ αλλα ομως η αλλη η νυφη ερχεται να τη δει 1 φορα το μηνα (μενουμε 1 km μακρυα..!!) και δεν ηθελε να μεινει στο διαμερισμα στην ιδια πολυκατοικια μαζι της. Τωρα που εμεινα εγω, καταλαβα γιατι δε την ηθελε!!!Και κλασικα η αλλη δε προλαβαινει να κανει τιποτα ή να την επισκεφτει, γιατι ''εχει παιδια και τρεχει'' (ασχετα οτι ΟΛΑ της τα κανουν οι αλλοι και αυτη καθεται-ακομα και τα παιδια οι γιαγιαδες τα εχουν!!)! Ενω εγω που δεν εχω παιδια, εχω αφθονο ελευθερο χρονο κατα τη γνωμη τους (παρολο που τα παντα τα κανω μονη μου, σε ενα σπιτι 120 τετραγωνικων και δουλευω κιολας!!).

Το μεγαλο πανηγυρι ξεκινησε απο τη στιγμη που ειπαμε οτι θα παντρευτουμε και θα μεινουμε στην ιδια πολυκατοικια.Το πρωτο δειγμα.. πεθερα και συνυφαδα ελεγαν στη μαμα μου οτι οταν παντρευτουμε, θα μπαινει σπιτι μας η πεθερα μονο οταν θα λειπουμε!!! Δηλαδη ποιος της ειπε οτι θα εχει κλειδια;;;;Φυσικα και δε της εδωσα, μετα απο αυτο που ακουσα!!!

Τα υπολοιπα δειγματα.. αρχισε μια μουρμουρα για το που απλωνω, πως πλενω τα μπαλκονια, που εχω τις γλαστρες, με ποιους κανουμε παρεα, ηθελε να χωνεται σε ΟΛΑ!! Η γυναικα που φαινοταν αγγελος!!! Που ολοι γυρω με θεωρουν τυχερη επειδη ειναι τοσο ηρεμη και δεν ανακατευεται...Που να ηξερα τοτε!!

Ολη μερα τρεχει για τον αλλο της γιο, αλλα οταν θελει κατι τον δικο μου αντρα παιρνει να του ζητηση χαρη, γιατι ο αλλος εχει παιδια και τρεχει!!! Βεβαια, οταν εμεις χρειαστουμε κατι, ενα περιεργο πραγμα ολοι εξαφανιζονται...

Το αποκορυφωμα ηρθε οταν εμεινα εγκυος και απεβαλα. Αρχικα μου πεταγε οτι κατι δεν εκανα σωστα (σηκωσα βαρος κτλ) και το επαθα. Η γυναικα που μου ελεγε οτι ημουν μυγιαγγιχτη πριν την αποβολη!!! Βεβαια όποτε επαιρνε καποιος τηλεφωνο, ελεγε για την αποβολη μου και το επαιζε οτι ηταν κουρελι!! Και το καλυτερο απ ολα, εγω ειχα πεσει σε καταθλιψη και αυτη η τοσο στεναχωρημενη γυναικα μου εκανε καβγαδες γιατι δεν εκανα τη γιορτη του αντρα μου και απομακρυνα το σόι!!!! Ενω εγω υπεφερα, λίγες μερες μετα την αποβολη!!! Περιττο να σας πω οτι την σιχαθηκα εντελως. Δε θελω ουτε να τη βλεπω μετα απο αυτο!!!!

Το μονο καλο ειναι οτι οταν αρχισε να με θαβει, οτι χωρισα την δεμενη οικογενεια τους (εννοώντας οτι ο αντρας μου δε μπορουσε πλεον να τρεχει για αυτους εφοσον ειχε δικη του οικογενεια πλεον και εφοσον για εμας κανεις δε νοιαζεται!!!), ο αντρας μου την καταλαβε την κρυφοπληγη και ετσι της εκοψε τον αερα. Και τωρα μου δινει και δικιο που δε θελω ουτε να τη δω!!! Αυτο ειναι το μονο καλο. Σταματησαμε να τσακωνομαστε γι αυτους πλεον.

Κατα τ αλλα, απο τη μερα που ανοιξε το στομα της και ειπε ''μια χαρα περνατε εσεις, αλοιμονο απο εμας'', ολα μας πανε στραβα. Η μια αποβολη μετα την αλλη. Αλλα δε της τα λεμε, δε θελω να ξερει τιποτα για τη ζωη μας. Ποσες φορες θελω να της πω ''πλεον μας πανε ολα σκ.....α, εισαι ευχαριστημενη τωρα;''. Η γρουσουζα. Και θελει να λεγεται και μανα!!!

KOUKLITSA MOU MHPWS TH PE8ERA SOU TH LENE KAI GEWRGIA????IDIA AKRIVWS ME TH DIKIA MOU OMWS!IDIES KATASTASEIS ZOUME K THN EXW KAI APO KATW MOU!KAI NA FANTASTEIS O ANTRAS MOU STIS ARXES MOU ELEGE OTAN GNWRISEIS TH MANA MOU 8A KATALAVEIS OTI EINAI AGIA!POU NA KSERA?!O EKSW APO EDW METAMORFWMENOS EINAI!POIA MERA 8A TA PARW GIA TA KALA KAI 8A ARXISW NA THS TA XWNW DE KSERW!!APAPA!!KSOU KSOU KSOU!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

zetoyla έγραψε:

αποφασισα να σας πω δυο τρια πργματακια αν κ τα χω ξαναπει. Εγω εμεινα εγκυος πρωτη φορα κ παλινδρομησε αμεσως η πεθερουλα κ ολο το σοι του αντρα μου μ εβγαλαν αχρηστη κ κουφια. Αμεσως να παω για εξωσωματική. Μεχρι να μεινω εγκυος στην κορη μου ειχα παθει καταθλιψη γιατι με πιεζαν καθημερινά. Μενω εγκυος κ παω να γεννησω με την πεθερα. Η κυρια ειχε να πλυθει δεν ξερω κ εγω ποσο καιρο. Καθοταν αραχτη ολη μερα κ εγω εκανα δουλειες. Ηθελε μονο να πηγαινουμε βολτες. Το βραδυ εκανα διαδρομο μπας κ κατεβει η μικρη κ μετα μπανιο κ πηρε μια μερα την κορη της κ της ειπε πως η μαλακισμενη να παει στο διαολο δηλ εγω γιατι δεν της δινω σημασια κ κανω ολη μερα μπανιο κ δεν σκεφτομαι οτι ξοδευω τοσο νερο. Αυτο δυο μερες πριν γεννησω. Εκτος των αλλων εβραζε το συμπαν κ η κυρια ειχε παρει τον ανεμιστηρα κ δεν μου τον εδινε γιατι δεν ειχα εγω αναγκη.

Περιτο να πω οτι πολλες φορες ειχα βαλει τα κλαμματα απο απελπισια.

Μετα επεμενε να βγει το ονομα της. Απ οταν βγηκε κ πετυχε τον σκοπο της ευχαριστηθηκε κ νομιζε οτι μπορουσε να με καβαλησει γιατι ακομα κ με μωρο παιδι ηθελε να τρεχω πισω της κ να της κανω χαρες κ να την πηγαινω βολτες να της κανω αγγαρειες κ α. Οταν ειδε οτι δεν γινοταν πλεον αυτα εγινα μαλακισμενη. Ναι ναι. Το παιδι βεβαια δεν το φωναξα ποτε με το ονομα της. Τωρα λοιπον που ξαναειμαι εγκυος σε διδυμα (ναι ηταν που ημουν κουφια οπως με λεγανε κ δεν μπορουσα να κανω παιδι) μου δήλωσε οτι δεν θα τ αγαπαει αυτα τα μωρα μου γιατι ειναι κ αγορια. ( κ ειχα μια σκασιλα) κ οτι ειδε στον υπνο της οτι θα γεννησω πριν της ωρας μου κ δεν θα γεννησω κ καλα κ δεν ξέρει τι

καταληξη θα εχουμε κ εγω κ τα παιδια.

Αυτα τα ολιγα για να μην πω κι αλλα.

Καλα ζετουλα εχω μεινει αφωνη...εχω φρικαρει κυριολεκτικα...μα ειναι δυνατον να υπαρχουν τετοιες γυναικες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια αν ειναι δυνατον! δεν πεζονται οι πεθερες σας!! απαπαπα!!

καλε αυτες σταζουν φαρμακι! :ohmy:

εμενα η δικια μου η καημενη δεν εχει πει τιποτα κακο για μενα. μονο καμια φορα που κανει κατι κουλα σχολια χωρις καν να σκεφτει και στενοχωριεμαι και στην αρχη οταν εμεινα με τον αντρα μου εμπαινε σπιτι με το κλειδι οτι ωρα ηθελε :blink: . αλλα αφου το συζητησαμε το θεμα με το κλειδι και διορθωθηκε ολα οκ. τωρα παιρνει τηλ κανα 15λεπτο πριν ερθει :laugh: :laugh:

και αγκαλιτσες με παιρνει (κατι που ουτε η μανα μου δεν ειχε κανει :dry: ) πραγματα μου παιρνει και στον αντρα μου, και εχει κανει ενα σωρο ετοιμασιες για το μωρο!! μεχρι και σεντονακια του εχει ραψει! :woohoo: εκεινη με εμαθε να μαγειρευω..και σας πληροφωρω οτι λεει με περηφανια στις φιλες τις ποσο καλα μαγειρευω και ποσο γρηγορα εμαθα! (κατι που λιγες πεθερες κανουν νομιζω) και ημουν και 19 οταν εμεινα με τον αντρα μου(τωρα ειμαι 22). στους γιατρους εκεινη τρεχει μαζι μου γιατι ο αντρας μου δουλευει και δεν προλαβαινει..στο σπιτι ερχεται βοηθαει με τις δουλειες...μαλιστα οταν τις λεω οτι καθαριζω μου λεει σιγα σιγα μην παθεις τιποτα! και οτι δεν μπορεις αστα να τα κανω εγω! :)

αλλα και εγω ομως δεν της εχω φερθει ποτε ασχημα και οποτε πεταει τις βλακειουλες τις απλα κουναω το κεφαλι (εχω συνηθησει πλεον :laugh: )

αφηστε που θα γινει τελειως χαζογιαγια! :laugh: οταν ειχαμε παει για υπερηχο την τελευταια φορα η μπεμπα μας ειχε βγει 1020γρ..και μετα απο κανα 2 μερες μου λεει τωρα δεν θα εχει παει 1050? :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά κορίτσια η δική μου πεθερά δεν παίζεται με τις δικές σας.

..εγώ είχα γράψει για την κουκου ρουκου πεθερά!!! :laugh: που από αυτά που διαβάζω η δική μου είναι "καλή πεθερά".

Το μόνο μου παράπονο, πλάκα στην πλάκα είναι ότι βαριέται σε ότι έχει να κάνει με τα παιδιά. Κατα τα άλλα γίνεται θυσία.

Όμως το θέμα με τα παιδιά πολύ μου την βιδώνει, εγγόνια της είναι ρε γαμώτο, γιατί βαριέται να συμμετέχει που και που, όταν της ζητάω να τα κρατήσει 2-3 μέρες ώστε να ξεκουραστεί και η μητέρα μου, που τα κρατά εξ' ολοκλήρου όταν δουλεύω????

Τα παιδάκια μου είναι το ένα 3 και το άλλο 2, πάνω στην σκανταλιά τους και όποτε και καλά τα προσέχει, εκείνα αλωνίζουν και η πεθερά μου εντελώς στον κόσμο της κοιτά τηλεόραση. :blink:. Τα αφήνει μόνα τους στο μπαλκόνι (μένουμε στον 6ο όροφο), σκαρφαλώνουν σε σκαμπό και γενικά κάνουν πράγματα που κάνουν τα περισσότερα παιδάκια. Το ξέρω ότι δεν είναι ήσυχα αλλά παιδάκια είναι και θέλουν προσοχή και συμμετοχή από έναν μεγάλο ώστε να παίξει κι αυτός μαζί τους.

Όσο ήταν μωρά μου έρχοταν κάθε βδομάδα, να το κάνω τι τότε? Όποτε γούσταρε κι όλας και μου τα ξύπναγε...

Πως μπορεί και βαριέται τόσο την ζωή της???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον το βρηκα το ειχαμε ξανακανει στο chat πιο παλια θα βγαλουμε την πιο μπουρουχα πεθερα του μηνα θα αναφερουμε τα περιστατικα που συμβαινουν ανα μηνα και θα βγαινειη νικητρια πεθερα ετσι θα παιρνοε και εμεις την εκδικηση μας .Αυτο θα το κανουμε ξερετε πως θα ψηφιζουμε ; δηλαδη εγω σημερα ψηφιζω σαν τη πιο ανεγκεφαλ πεθερα και οπως αλλιως τη πεθερα της τοναχιαν αντε ξεκιναμε χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hθελα και γω να πω ότι η πεθερά μου είναι μια γλύκα, ένας άνθρωπος που λατρεύω και που αν χάσω θα είναι μεγάλη απώλεια για μένα. Την αγαπώ και είναι μάνα μου.

Λόγω σοβαρού προβλήματος υγείας που την εξοντώνει καθημερινά αλλά και λόγω της ημέρας -απλά θα ευχηθώ να είναι γερή και δυνατή για να δώσει στα εγγόνια της την ευκαιρία να γνωρίσουν μια τόσο υπέροχη γιαγιά.

Ευχομαι απλά να την προλάβουμε.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ElenaKos έγραψε:

KIKITSA22 EISAI PRAGMATIKA APO TIS LIGES KAI TUXERES! ME TO KALO TO MWRAKI SOU!!NA EINAI PANTA GERO!! :)

Ελενακο σε ευχαριστω πολυ πολυ!! Δεν ξερω αν εχεις παιδακια, αν εισαι εγκυος ή αν προσπαθεις, αλλα ευχομαι οτι καλυτερο και σε εσενα!! :kiss:

Και κοριτσια μην απελπιζεστε, εσεις τα παιδακια σας και αντρες σας να ειναι καλα και τιποτα αλλο δεν εχει σημασια ειλικρινα. ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:( kala h dikh m pethera k ti den mou kanei eseis mia xara eisaste kala otan emathe k oti eimai egyos afiste koritsia eilikrina den antexete auth h gynaika einai toso kollimeni me tn gio ths dld ton syntrofo moy (den exoume pantrefti)poy den ksero pia ti na kano....menoume k apistefta konta an katso k sas po ti exo perasei apo oli tn oikogeneia vasika den tha m parei mia mera afiste sas leo.....mia xara tn exete volepsei eseis mia xara.... :unsure:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!για αλλο θεμα μπηκα αλλα με παρεσυρε το εξης.. πεθερα???που να δειτε τι πεθερο εχω εγω.κανει για δεκα κακιασμενες πθερες μαζι..και δεν εχω και παιδι και καταλαβενετε τι λεει το στομα του..ΑΦΗΣΤΕ! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν διάβασα όοοοολα τα posts (χείμαρρος! πόσες κακές πεθερές υπάρχουν τελικά;!), αλλά πραγματικά μου κάνει εντύπωση όχι τόσο το πόσες είναι όσο το... πόσο κακές μπορούν να γίνουν κάποιες γυναίκες; Και αναρωτιέμαι: πώς θα ερμήνευε ένας ψυχολόγος τόσο ακραίες συμπεριφορές; Αρνούμαι να πιστέψω ότι όλο αυτό είναι απόρροια της περίπλοκης σχέσης μάνας-γιου! Δηλαδή δε θέλουν να είναι ευτυχισμένοι μακριά τους; Είναι χαρακτηριστικό της ελληνίδας μάνας ή έτυχε; Υπάρχει περίπτωση να γίνουμε κι εμείς έτσι; Δεν μπορεί ρε γαμώτο!

Με τη δική μου δε βλεπόμαστε συχνά λόγω και της δουλειάς, αλλά υπάρχει αμοιβαία συμπάθεια και όλα καλά μέχρι στιγμής. Είναι σε άλλο στιλ από εμένα τελείως, όμως είναι πολύ διακριτικός άνθρωπος και δεν είπε/έκανε ποτέ κάτι που να μου κακοφανεί. Περιμένω να δω πώς θα είναι με το παιδί, αλλά δεν πιστεύω ότι μας επιφυλάσσει δυσάρεστες εκπλήξεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας ξανα και απο εμενα...δεν σας προλαβενω ρε κοριτσια...δεν μπορεσα να τα διαβασω ολα...ενα μερος μου το εχει καλυψει στο περιπου η ''ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ'' αν αρχισω να γραφω, θα γραψω βιβλιο...

μιλαμε για φρικη υπαρχει πολυ κακια και καμια φορα αναρωτιεμε γιατι...

ακομα επιρεαζει τον αντρα μου και μου ερχετε αλλος ανθρωπος...ποτε δεν ειχαμε οι δυο μας προβληματα και παντα σκοτωνομαστε για τα σογια του...μεχρι και μωρο εχασα εξαιτιας τους και ελεγαν οτι εφτεγα εγω...

μεχρι και το ποτε θα κανουμε μωρο ειχε ορισει στον αντρα μου αχ και τι να λεω αυτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στα υπολοιπα ..μονο που τα σκεφτομε με ποιανει τρελα... :(:(:(

η κατασταση ειναι απελπιστικη με τις πεθερες :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

E OXI ΝΑ ΧΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΜΩΡΟ!ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΣΕ ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΘΜΟ ΟΠΩΣ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ..Ο ΠΕΘΕΡΟΣ ΜΟΥ ΜΕ ΛΕΕΙ ΣΤΕΙΡΑ ΔΕΞΙΑ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΡΑ..ΤΙ ΝΑ ΠΩ ???ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ..Ο ΓΡΟΥΣΟΥΖΗΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ρε κοριτσια λυπαμαι για οτι τραβατε!!!εγω σημερα επειδη ειμαι μακρια απο την μανουλα μου επισκευτηκα την πεθερα της πηγα το δωρακι της φαγαμε εξω μαζι γελασαμε ολα μια χαρα οπως παντα!!!δεν σταματαει να μιλαει για μενα στους αλλους και δεν εχω κανει και τιποτα το σημαντικο εκεινη παντα με τον καλο λογο!!!!ειμαι ΤΥΧΕΡΗ εγω και αλλες κοπελες που διαβασα καλα λογια για τις πεθερες,τωρα για τις υπολοιπες ειλικρινα λυπαμαι μην ασχοληστε καθολου μαζι τους απο το ενα αυτι να μπαινει και απο το αλλο να βγαινει,γινετε αναισθητες στο θεμα πεθερας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποθετω οτι φταιει δεν μπορω να ξερω τι λενε μεταξυ τους αλλα μου τη δινει γιατι παντα τους υποστηριζει και δεν με καταλαβενει δεν περνει το μερος μου να μου πει εχεις δικιο...τωρα τελευτεα εχει αλλαξει λιγο γιατι με βοηθησε ο Θεος και ηταν μπροστα σε ενα τηλεφωνημα που μου εκανε η πεθερα μου και ακουσε τι μου ελεγε...τι να πεις;;ου μπλεξεις...ευτυχως με αξιοσε ο Θεος και τωρα περιμενω το 2ο νινακι μου για να μην εχουν να λενε..αλλα οτι και να γινει αυτη θα εχουνε να λενε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANNA-ALEXANDROS έγραψε:

mpougatsoula exv pethanei sto geliometon antra mou me auta pou diabazoume.saiko h gunaika e???????

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

κ γω γελαω με τετοια τι να κανω η γυναικα :P:P:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ...ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΑΣ ΤΑ ΠΩ ΟΛΑ...ΘΑ ΓΕΛΟΥΣΑΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΜΗΝΑ...ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΧΑΚΕΡ Κ ΜΠΑΙΝΕΙ Σ ΟΛΑ ΤΑ SITE...K EINAI IKANH NA ΒΛΕΠΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΡΑΨΩ...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αυτο το θεμα θυμαμαι το ειχαμε αναλυσει και παλαιοτερα!

καταρχην ζηλευω οσες εχετε πεθερες μαλαμα!να εισαστε παντα αγαπημενες.

οσο για την δικη μου περιπτωση....θεωρω οτι υπαρχει χασμα γενεων(70ετων)

και σκεπτικο αναγκαστικης ανταποδωσης και προσφορας απο τα παιδια της,

ειδικα απο τον γιο(αντρας μου).Δεν ειναι οτι τα πραγματα ειναι τραγικα μονο

που τρελαινομαι οταν το παιζει θυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΑ ΟΡΙΑ ΜΑΣ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΑ.ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΚΥΡΙΟΤΕΡΟ ΟΤΑΝ ΓΕΝΝΗΣΑ ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΚΑΝ ΝΑ ΔΟΥΝ ΤΟ ΕΓΓΟΝΑΚΙ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΙ Η ΚΥΡΙΑ ΗΤΑΝ ΘΥΜΩΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟ ΤΗΣ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΜΗΝΕΣ ΠΗΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΗΣ ΕΡΙΞΑ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΜΟΥ ΚΟΙΝΩΣ Ε ΕΙΠΑ ΘΑ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΤΩΡΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΒΑΦΤΙΣΑΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΛΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΕΘΕΡΟ ΘΥΜΩΣΕ ΚΙ ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΤΗΣ ΒΑΦΤΙΣΗΣ.ΤΟ ΤΙ ΒΡΙΣΙΜΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΟΠΟΥ ΣΤΑΘΕΙ ΚΑΙ ΟΠΟΥ ΒΡΕΘΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΩ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΚΟΡΙΤΙΑ ΚΟΨΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΘΕ ΕΠΑΦΗ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΜΕ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΧΕΙ ΗΣΥΧΑΣΕΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ.ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΧΑΝΩ ΕΓΩ ΑΥΤΗ ΧΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙ ΤΟ ΕΓΓΟΝΙ ΤΗΣ.

ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΜΕ ΣΕΒΕΤΑΙ ΠΑΥΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΕΒΟΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πω πωωωω..Όσο τα διαβάζω τόσο κωλόπαιδο νιώθω. Όταν είχα αφήσει τη Θεσσαλονίκη και πρωτοήρθα στο Κιλκίς όλα μου φταίγανε και την πλήρωνε η πεθερά μου. Το τι κατέβαζα δεν λέγεται. Η καημένη μόνο άκουγε και δεν έριχνε λάδι στη φωτιά. Μια λέξη περίμενα για να αρπαχτώ και δεν μου έκανε τη χάρη. :ohmy::ohmy: Τώρα μου πέρασε ευτυχώς.

Όταν γέννησα ερχόταν κάθε μέρα στη Θεσσαλονίκη στην κλινική, έπαιρνε τα ρούχα μου τα λερωμένα, τα έπλενε και μου τα ξανάφερνε και η μάνα μου δεν προλάβαινε να κάνει τίποτα.

Παρόλα αυτά κέρδισε πολλά. Κάθε Σάββατο και Κυριακή πηγαίνουμε και τρώμε σε κείνη. Τελευταία την κόψαμε την Κυριακή και αυτό γιατί δε θέλει ο άντρας μου όχι ότι το είπα εγώ. Πρωτομαγιά είμασταν με παρέα και το απόγευμα μας πήρε τηλ για να πάμε να δει το μωρό. Τσακίστηκα και πήγα. Αυτά τα κέρδισε με το σπαθί της. Αν ήταν καμιά στρίντζω θα έπαιρνε τα άκυρα της.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

Γεια σου ireneValadia

Κι εγώ εχω ενα θεμα με την καθαριοτητα και δεν ειναι οτι ειμαι υστερικη οχι, προσπαθουσα να εχω το σπιτι μου οσο γινεται καθαρο και βοηθουσα και τη πεθερα μου πριν μεινω εγκυος γιατι δεν ηθελα να πηγαινω για καφε και να ειναι βρωμικα, κι επειδη εχει ενα θεμα με την υγεια της την λυπομουνα. Επισης πρεπει να πω οτι εγω εμενα απο πανω (και δεν ειναι πολυκατοικια) ενα μονο θα πω δημιουργησαν σπιτια για τα παιδια τους για να τους εχουν απο κοντα...πριν καν παρουσιαστουν στο στρατο!!!

Φιλοτιμη εγω βοηθουσα συνεχεια ενω η αλλη νυφη τεμπελιαζε και παχαινε, αυτο εφερε μεγαλη ρηξη αναμεσα σε μας... τις νυφες γιατι οταν λες καλο λογο για την μια μονο η αλλη πληγωνεται οπως και να εχει, εγω προσπαθουσα να την υποστηριξω αλλα αυτη ποτε δεν δεχτηκε την υποστηριξη μου με αποτελεσμα οταν εμεινα εγκυος και δεν μπορουσα πλεον να κανω ολη τη φασινα αρχιζε να δειχνει σιγα σιγα την κακια της η αλλη νυφη, η πεθερα απλα δεν ελεγε τιποτα παρα μονο πως πρεπει να ειμαστε αγαπημενες λες και η αγαπη ερχεται κατα παραγγελια. Τωρα πια που εχω ενα αγορακι 3 ετων τους εχω κανει ολους περα φυσικα δεν ηταν ευκολο εκλαψα πολλες φορες εξαιτιας τους αφου ο αντρας μου δεν επαιρνε ποτε το μερος μου αν κι ελεγε οτι με καταλαβαινει....! Και το σοι του απο την πολλη αγαπη που μου ειχε το γυρισε σε κακκία (τωρα ποσο με αγαπουσαν δεν θα το σχολιασω..)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

angelmummy δυστυχως πολλες φορες με τις συννυφαδες μας δεν εχουμε και τις καλυτερες σχεσεις... εσυ κοιτα να εισαι τυπικη με την συννυφαδα σου για τα αδερφια , να μην χαλασουν τα αδερφια ... οσο για την πεθερα σου δεν καταλαβα αν εχετε τωρα καλες σχεσεις , αλλα φροντισε να εχετε μια και μενετε τοσο κοντα .... τωρα για το υπολοιπο σοι ... απο την εμπειρια μου οταν ημουν νιοπαντρη καναν σαν να ειμαι δικη τους νυφη , τωρα μακρια και αγαπημενοι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω Πολυκυστηκες έχω  εκανα 1,5 χρόνο να τα καταφέρω να μεινω εγκυος  στα 33 μου έμεινα εγκυος επαρχία μενω και εγω το θέμα γιατρους και εμένα με δυσκολεύει πολύ να μπορεσω να βρω ακόμα και για τον υπέρηχο που πάω κάνω 3 ώρες πάνε έλα για μια απλη εξέταση σε ένα δρόμο χάλια όλο στροφές  σε καταλαβαίνω και εγω έτσι ήμουν οι φίλες μου είχα παιδάκια και μόνο εγω δεν είχα (από αυτές που θέλαμε παιδί ) ενώ πάνω κάτω είχαμε ξεκινήσει μαζί προσπάθειες εκείνες έμειναν έγκυες γέννησαν και εγω ακόμα πάλευα χωρίς κανένα αποτέλεσμα αλλά καποια στιγμή ήρθε και η δικιά μου η σειρά όπως να ξέρεις πως θα έρθει και η δικιά σου απλά πρέπει να βρεις και την σωστή καθοδήγηση 
    • @Diwniνα χαιρεσαι το αστερακι σου!!!! Ναι αυτο το προβλημα.μου οτι εκω με βλεπει απελπισμενη δεν με ακουει νοιωθω. Εκανα τη χαζομαρα να παω κ σε αλλη μια γιατρο εδω στην επαρχια κ εκεινη με εκανε να νοιωσω τοσο ασχημα π πρωτα μ ζητησε τα λεφτα της επισκεψης κ μετα με υφος μου ειπε δε μπορεις να μεινεις εγκυος θες εξωσωματικη κ μ προτεινε κεντρο δικο της κ γω οταν ειπα θα βρω κ αλλους γιατρους μο ο π δε με εδιωξε. Μ ειπε σκεψου να παω σε ψυχιατρο γτ μ εχει γινει εμμονη. Πηρε τοσα λεφτα απο επιεσκεψεις κ καθε φορα μας ελεγε αντε το  αλλο μηνα π θα ρθεις θα μεινεις εγκυος. Καταλαβαινετε οσες κοπελες ζειτε αθηνα το τι γινεται εδω στην επςρχια???? Της τρελης....
    • Μακάρι κορίτσι μου να έχει φωλιάσει το μικρό σας! Εγώ καλά πάω για την ώρα. Έχω όλα τα φυσιολογικά επακόλουθα των 6 μηνών! Εγώ έβαλα 3 μέσα σε 10 μέρες αλλά μάλλον δε μετράει αφού μεγαλώνει και η μπουμπού! Αυτός ο μαγικός ήχος που μας κάνει να τα ξεχνάμε όλα είναι ανεκτίμητης αξίας! Με το καλό κορίτσι μου να την ακούσετε την καρδούλα του σπόρου σας! Ουουουουου... Τέλεια πάει!!! Μπράβο κορίτσι μου. Πότε θα πάτε για υπέρηχο;
    • @arntalia να μην απελπίζεσαι. Σε καταλαβαίνω απόλυτα. Μ πηρε 26 μηνες βα μεινω εγκυος στο 1ο μ παιδακι. Με εξετασεις, γιατρούς, μια σπερματεγχυση π δ πέτυχε, επιτροπη για εξωσωματικη και ηρθε φυσιολογικα ενα μηνα πριν την εξωσωματικη. Βρες τον κατάλληλο γιατρο που θα σε κατευθυνει κατάλληλα. Όταν τον βρεις θα νιώσεις με καθε εξεταση και με καθε προσπαθεια π θα σ προτείνει οτι βρίσκεσαι ενα βημα πιο κοντα στο στοχο σου. Ευτυχώς η επιστήμη εχει προχωρήσει τοσο που σχεδον καμια γυναικα δ μενει χωρίς παιδακι.
    • Βρεθηκα στη θεση σου πριν 4 χρονια καλη μου Ελενη κι ακομα χειροτερη θα ελεγα! Αποκολληση σακου (δραματικου μεγεθους,) με πληρη ακινησια για 2 μηνες φαντασου,το αιμα να μην σταματαει τις πρωτες μερες,το οποιο εγινε μελλοντικα καφε αλλα επισης το εβλεπα καθε φορα και δεν μπορουσα να το διαχειριστω ψυχολογικα! Κι ομως ολα πηγαν καλα! Οποτε αν τα καταφερα εγω που με ειχαν "ξεγραμμενη",να εισαι σιγουρη οτι θα τα καταφερεις κι εσυ! Μην σκυβεις ουτε να πιασεις χαρτοπετσετα! Μονιμη ξεκουραση και καθολου πιεση! Δεν εχεις μεγαλη αποκολληση αλλα προληπτικα το λεω,οσο δεν ταλαιπωρεισαι καλο θα σου κανει! Τα ουτροτζεσταν βοηθανε αρκετα! Επισης οπως μου ελεγε ο γυναικολογος μου,το καφε οσο κι αν τρομαζει σε ποσοτητα,ειναι παλιο αιμα οποτε δεν ανησυχει!🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...