Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΠΕΙΤΕ ΤΑ ΟΛΑ γΙΑ ΤΗΝ ΠΕΘΕΡΑ!!!!!!!!!!!!


Recommended Posts

an-n εγω να δεις...αν και να σου πω πλεον εχει παψει να με ενοχλει οτι λεει γιατι απλα την γραφω φαντασου εδω και μια βδομαδα ερχετε καθε μερα στις οχτω το βραδυ και με ρωταει αν το μωρο κλοτσαει... :blink::blink::blink: σε λιγο την περιμενω...η γυναικα ειναι του γιατρου αλλα δεν της το λεμε...

rebbeka μου εισαι τοσο ρομαντικη μπραβο σου αλλα δεν εχω σκοπο ουτε πρασινο φιλο να της δωσω αν θελει το παιδι της ας της κανει οτι θελει εγω θα στειλω λουλουδια στην μανουλα μου που ειναι και μακρια...

IreneValadia φοβαμαι οταν επιστρεψεις τι εχεις να πεις :laugh: :laugh: :laugh:

κοριτσια ειλικρινα μεσα απο την καρδια μου ευχομαι να ηταν αλλιως τα πραγματα γιατι εδω δεν εχω κανεναν οι δικοι μου ειναι σε αλλη πολη και δεν μπορω να πηγαινω οποτε εχω αναγκη και θα ηθελα να της εχω εμπιστοσυνη αλλα ειλικρινα δεν θελω να μου λεει ουτε καλημερα τετοιος διπρωσωπος ανθρωπος..και δεν ειπα ουτε το 1/4 απο αυτα που εχει κανει...αφηστε τα :(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 132
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εμενα το μονο που με στεναχωρει ειναι οτι εκαναν στην ακρη το παιδι τους επειδη παντρευτηκε εμενα και οχι αυτη που ηθελαν!!παντρευτηκε κοπελα κατω απο το αυλακι βλεπετε...κολλημα οι ανθρωποι...στον γαμο ουτε καν με χαιρετησαν εκαναν μουτρα μεσα στην εκκλησια ειπαν στους γονεις μου οτι δεν ειμαι ηθικο ατομο και μετα εφυγαν...ευτυχως περασαμε καλα στο τραπεζι εστω...Α!!πριν 4 χρονια ειχαμε ενα τροχαιο το οποιο κοντεψε να μου στοιχισει την ζωη!!!οταν εμαθαν οτι ειμαι στο νοσοκομειο ειπαν στον αντρα μου κακο σκυλι ψοφο δεν εχει...δεν πειραζει ομως...εμεις ειμαστε μια χαρα εχουμε το παιδακι μας και δεν θελουμε κατι αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρεμπεκκα θυμηθικα κατι... στην περσυνη γιορτη της μητερας καταπιεσα τον αγγελο να στειλει λουλουδια στη μαμα του οπως κανω και εγω καθε χρονο...ενα μπουκετο που της διαλλεξαμε...ααααχ ζηλευτο! το αποτελεσμα να την παρει ο ιδιος την αλλη μερα να την ρωτησει αν το ελαβε και η απαντηση της? "α ναι εχθες το φερανε,τι το εστειλες?!"

ενω στην πραγματικοτητα το ειχε κανει μοστρα σε ολες τις φιλες της να δειχτει οτι την αγαπαει ο γιος της και τι σουπερ μαμα ειναι και μπλα μπλα μπλα...με τη σταση της εκανε τον γιο της να γυρησει να μου πει "του χρονου ουτε για αστειο μην την αναφερεις!"

οποτε φετος λεω να της κανω ενα σπεσιαλ δωρο να της πω οτι ειμαι εγκυος για να την κληρονομησει ο γιος της!χαχαχαχα καλο δε θα ηταν?

της τη φυλλαω γιατι ειπε οτι δεν ειμαι καν εμφανισιμη!ενω αν ειχα πτυχιο ιατρικης και φουσκωμενη τσεπη δεν πα να ειχα την εμφανιση του κουασιμοδου...θεα θα ημουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ραμονακι τι καλα που τα λες!χιχιχι :laugh:

εμενα η πρωην πεθερα ηταν απαπαπα συνεχεια αναμεσα κ εκτος αυτου την ακουγε.γιαυτο εγινε πρωην κ ησυχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννακι!! σε οσες μακροχρονιες σχεσεις που ειχα οι τοτε "πεθερες" λιωνανε για μενα! οταν σου λεω λιωνανε λιωνανε!οτι ηθελα να μου το κανουν και να αναφωνιζουν αχ μακαρι να συνεχισετε μαζι και να μια καλη κοπελα μπλα μπλα μπλα! με την προυγουμενη σοβαρη σχεση μου με εναν ανθρωπο οικονομικα σουπερ και αψογης κοινωνικης θεσης η μαμα του ελεγε συνεχεια πως τον αντεχεις κοριτσακι μου και διαφορα τετοια και συνεχεια ηταν διπλα μου σε οτι μα οτι χρειαζομουν και ακομη ειναι σαν μανα μου για να καταλαβεις θα με παρει τηλ να δει τι κανω και δουλεια μου βρηκε και νονα του μωρου μου θα γινει οταν κανω!για να καταλαβεις απο το ενα ακρο στο αλλο ειμαι!

μια μεση λυση δε μπορω να εχω η καιμενη! χαχαχαχα ετοιμαστειτε να με πιασει κανενας εκνευρισμος να την παρω τηλ να της πω θα σας κανω γιαγια βρε!ααααχ οχι τιποτε αλλο εχει λευτα στη τραπεζα....εμ ειναι δυσκολοι καιροι τα θελουμε χαχαχαχαχαχα πλακιτσα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mamaxina λες ε?χαχαχα!!!εμενα ειπε οτι μια καθηγητριουλα...ελεος το ζομπι!!!!εχω σταματησει να ασχολουμαι με σκουληκια!!!ευτυχως μενουν στην Βεροια εμεις στον Πυργο οποτε δεν βλεπομαστε και εχει ηρεμησει το κεφαλι μου..το μεγαλυτερο σπασιμο:τον γιο μου τον εβγαλα Αλεξανδρο ετσι για να τιμησω την περιοχη του αντρα μου....αν και ο αντρας μου ηθελε του πατερα μου αλλα εμεις δεν θελαμε!!!!δεν χρειαζεται να ασχολουμαστε...υπαρχουν πιο σημαντικα πραγματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να κανω μια ερωτιση στο κοινο...?

οι μαμαδες των συζηγων ειναι μερικες ανταγωνιστικες γιατι χανουν το καμαρι τους απο μια αγνωστη...οι μπαμπαδες οι δικοι μας ομως πως κανουν που χανουν το κοριτσακι τους?

εμενα ο πατριος μου τον αγαπαει πολυ τον καλο μου,,,ο πατερας μου δεν τον εχει δει αλλα γενικως νομιζω θα ειναι δυσκολος πεθερος γιατι ειναι κολημενος μαζι μου!καψουρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πωπω ρε κοριτσια τι κακες πεθερες υπαρχουν τι διαβαζω απαπαπαπαπα!!!!!

αντι να ειναι χαρουμενες που κανετε ευτηχισμενους τους γιους τους βγαζουν χολη!!!!

Χ Χ Χ σε ολες τις στριμμενες!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια που τις βρηκατε τοσο καλες πεθερες;;;;;;;στο Λοτο;;;;;

δεν το συζητω εχετε ιδεα απο υπουλα και διπροσωπα ατομα;;;;;και αλλα πολλα...κοντεψαν να μας χωρισουν ακομα και προσφατα συνεχιζουν δεν εχω χρονο να το αναλυσω..θα επανερθω...μονο που τα σκεφτομαι βγενω απο τα ρουχα μου :angry::angry::angry::angry::angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΒΙΚΟΥΛΙΝΙ έγραψε:

Α!!ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΕΛΕΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕΒΒΕΚΑ!!!

απλα ειχα την απορια αν ειναι τελικα μυθος οι κακες πεθερες!!!και οπως βλεπω οι περισσοτερες εχουν προβληματα,τελικα ναι λοττο ειναι μια καλη πεθερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενα εχω να πω.... οσες ειναι καμμενες να το θυμουνται οταν θα ρθει η ωρα να γινουν αυτες πεθερες - και ειδικα ειμεις οι αγορομανες!!!!

γιατι και η δικια μου κλαιγεται οτι ηταν καμμενη απο την πεθερα της, αλλα δε βλεπω να κανει κατι για να μην ακολουθει τα βηματα της!! @#$%@%%$#%@#^

ευτυχως που την εχω μακρια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μια μέρα που το συζητούσαμε αυτό το θέμα με την πεθερά μου, μου είπε ότι είναι βλακεία να το κάνει αυτό μια πεθερά. Ο λόγος είναι απλός. Αν δεν τα πάει καλά με τη νύφη της, εκείνη δε θα θέλει να πατάει σπίτι της οπότε δε θα βλέπει ούτε το γιο της ούτε τα εγγόνια της συχνά. Γιατί κακά τα ψέμματα η γυναίκα είναι αυτή που θα πει "πάμε στο σπίτι της μαμάς σου" ή θα πει "βαριέμαι σήμερα" (και αύριο και εις τον αιώνα των αιώνων). :laugh: :unsure: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω τι να σας πω, δεν ξερω...

Καλα συμπεριφερεται, διακριτικη ειναι, μακρυα ειναι... Ομως δεν μπορω να ξεχασω πως ειχε αντιδρασει οταν πηγε ο αντρας μου να της πει ολο χαρα οτι ειμαι εγκυος...Αναμεσα σε ολα τα αλλα γυρναει και μου λεει "καλα εσυ δεν προσεχες??????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!"

Οσο συμπαθητικη και καλη και να ναι, εκεινη η αντιδραση αδυνατει να σβηστει απο το μυαλο μου.. δεν ξερω, δεν με πειθει για την καλοσυνη της μετα απο αυτο. Μπορει να ειμαι και καχυποπτη, δεν ξερω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mariakrhth, einai spasimo na sou kanei tetoio elegxo kai genika na mhn uparxei ektimhsh!pragmatika to mono pou aksiei na kanei kaneis einia adiaforia.

mamaxhna nomizw pws h dikh sou pe8era den exei eispraksei polu agaph sth zwh ths..gia na mhn pw ka8olou.to na mhn sumpa8ei esena na to dikaiologhsw mono gia to 8ea8hnai(an kai pali to 8ewrw aparadekto) efoson den ths exeis kanei tpt pou na th prosvallei, na th meiwsei ws mana tou antra sou.na sumperiferetai kata sxedon ton idio tropo kai sto idio ths to paidi..suggnwmh alla auto einai tragiko(opws leei kai h tzoulia).xixi!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η μητερα του αντρα μου δε ζει ..εφυγε στα 39..της..κριμα..εχω ακουσει τα καλυτερα λογια για εκεινη..και ολοι κλαινε ακομα..οταν μιλουν για αυτην!Ο πεθερος μου ξαναπαντρευτηκε..και οπως εχω γραψει και παλιοτερα,οι σχεσεις μας ειναι απο μακρυα..ΚΥριολεκτικα ομως!εχει παντρευτει το κακο το λυκο οπως την αποκαλουν την λεγαμενη..την οποια δεν μπορω με τιποτα να δεχτω σα πεθερα μου!αν ηταν να την χαρακτηρισω..θα ελεγα...μπλα μπλα μπλαα μπλααα..αυτο κανει μονο..μιλαει ασταματητα...για να γκρινιαξει...ποσο κουραζεται..και για να καυχηθει για το τι φτιαξανε παλι στο σπιτι τους!!εχει ενα ανταγωνισμο απεναντι μου..μαλλον επειδη ..ειμαι δημιουργικο ατομο..Τρομαρα της..καθε φορα ..οοοταν παμε σπιτι τους..βλεπω τη τουαλετα τους στην ιδια κατασταση..ενα νιπτηρα μεσα στα αλατα(αφου σε λιγο θα κανει και γλυπτο επανω του)!!και η λεκανη (full of..shit...),sorry kiolas!Ααα αν ρωτατε τι της βρηκε..?κακασχημη,κοντη,σαν λυκος,τριχωτη..και απαπαπα το στομα πολυβολο παειι :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: μαλλον επειδη ειναι νηπιαγωγος του εκανε κλικ!Εκανε και παιδι μαζι της!Ο πεθερουλης μου..?μεσα στο βρακι της!για αυτον τι να πω..Συνταξιουχος δασκαλος..δεν μιλαει δε λαλαει..μας αγαπαει αλλα..η αποσταση αποσταση..δεν παταει ποδι ποτε.ουτε πορτοφολι δεν κραταει..

ηρθε μια στο λογο που δωσαμε..μια στο γαμο μου..οπου εφυγαν πρωτοι απο το γλεντι..και μετα..αα οταν γεννηθηκε η κορη μου..μετα απο ενα2μηνο..και επειτα απο 2 χρονια στη βαπτηση!απο το 1997 μεχρι το 2002 ολες αυτες οι επαφες!ε μετα απο το 2006 και επειτα που φτιαξαμε εξοχικο κοντα τους τον βλεπουμε καθε καλοκαιρι!Αυτα!θελετε κιαλλα???? :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Ρεβεκκα...κανε της το δωρακι..κι απο μενα.. ;););)

καλε ταινια εγραψα....χαχαχααχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η πεθερά μου σε γενικές γραμμές είναι ένας ήσυχος άνθρωπος. Με βοηθάει με το παιδί, το κρατάει όποτε της πω, δεν γκρινιάζει και τώρα στην εγκυμοσύνη μου μαγειρεύει και γενικά φαίνεται να με καταλαβαίνει στα προβλήματα που έχω και επίσης ποτέ δεν σχολιάζει κάποιες κακές δικές μου αντιδράσεις. Δεν έχω παράπονα γενικά, αλλά αυτό που με ενοχλεί επάνω στους γονείς του άντρα μου είναι η τσιγκουνιά τους, πολλοί σφιχτοί άνθρωποι και με τελείως διαφορετική αντίληψη για τα παιδιά. Θεωρούν ότι τα παιδιά μεγαλώνοντας πρέπει να τους ανταποδώσουν όλα όσα έκαναν γι΄αυτά. Φανταστείτε ότι μια μέρα που δεν ένιωθε καλά πήρε τον άντρα μου τηλέφωνο και ενώ ήξερε ότι είμασταν στη θάλασσα, μια ώρα δρόμο μακρια του είπε να την πάει στο νοσοκομείο. Με εκνεύρισε πάρα πολύ αυτό, αυτή η διαφορετική νοοτροπία ώρες - ώρες με κάνει να θέλω να τους πετάξω απ' το παράθυρο.

Όσο για να το αν θα της έκανα ποτέ δώρο στη γιορτή της μαμάς, μην τρελαθούμε κιόλας, δεν είναι μαμά μου, ούτε την νιώθω έτσι, όσο και αν με λεει κόρη της και ούτε μπορεί να εξισωθεί με την μαμά μου, αυτή την ιδιότητα μόνο ένας άνθρωπος την έχει στην ζωή μας, είναι αναντικατάστατη η μαμά, όποια κουσούρια και να χει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεεεε ας πω κι εγώ τα δικά μου..... :blink:

Εμένα η πεθερά μου είναι εντελώς κουκου ρουκου!!!! :S

Τι να πω, χρειάζονται ώρες για να σας την περιγράψω και να καταλάβετε περί τήνως πρόκειτε....ή εγω τελικά είμαι παράξενη ή αυτή ανήκει σε άλλον κόσμο, δεν εξηγείται αλλιώς. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ενας τροπος να μιλησω χωρις να μεκουτσομπολεψουν...μπραβο στην κοπελαπου ανηξε το θεματακι!!!

εγω υπεφερα πολλα κ σοβαρα...

οταν με γνωρισε ζουσαμε στην αθηνα με τον αντρα μου.κ εμεινε μαζι μας.εγω φταιω.ο αντρας μου δεν ηθελε.δεν ελεγε τπτ καλο μονο αν χρειαζοταν εκανε παρατηρησεις.ηθελα να ειναι ολα τελεια για να μην εχει να λεεισε σημειο που ο ελεγχος αυτος κ το υφος της με εκαναν μανιακη.μεχρι εκει εκανα υπομονη γιατι την ειχα καταλαβει.μια μερα εμαθα οτι ημουν εγκυος.εγινε αρνακ ιη δικια σου.δυστυχως ομως απεβαλα.ηταν οι γονεις μου αθηνα κ οταν εφυγαν αρχισε να μου ριχνει ευθυνες οτι εγω φταιω που εχασα το παιδι.για παρα πολυ καιρο αυτο ηταν το τροπαριο της.μολις παντρευηκαμε αποφασισαμε να φυγουμεαπο αθηνα.τα χασε τοτε.εκλαιγε κ ελεγε οτι χανει την κορη της.απτο τηλ ολα ηταν τελεια.μεχρι που ξαναμεινα εγκυος.ειχα δυσκοληεγκυμοσυνη κ μεπαιρνε καθε μερα τηλνα μου λεει οτι ειμαι υπερβολικη,αλλες ειναι στα νσκμειακλπ.το αποτελεσμα?2 μηνες ημουν στο νσκμειο με πρωορες συσπασεις κ εκεινη δεν μου μιλουσε ατην αρχη απ τυψεις...αφου γεννησα ομικρος μου ειχε κολικους.επαιρνε τα βραδια να ρωταει αν τον θυλαζω κ γενικα να κανει ελεγχο.αν δεν απαντουσα γινοταν τς π...ςοποτε δεν μπορουσα να το αποφυγω.μια μερα μου ειπεοτι εγω αρρωστησα το μωρο ,ειμαι αχρηστηκ αλλαπολλα.ε τη εκανα σκουπιδι...της το κλεισα στη μαπα κ δεν μιλησαμε 8 μηνες.κ τωρα δε γουσταρω μετπτ κ ολο λεει στον αντρα μου να την παιρνω για να μιλαει κ στο μωρο.τι να κανω?απογοητευση κ πικρα αυτη η γυναικα.......μη σας τυχει.

οπεθερος μου παλι ειναι σκεεεεεεεεεεεετη γλυκα!ειναι χωρισμενοι βλεπετε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mirlitsa έγραψε:

Εεεεεε ας πω κι εγώ τα δικά μου..... :blink:

Εμένα η πεθερά μου είναι εντελώς κουκου ρουκου!!!! :S

Τι να πω, χρειάζονται ώρες για να σας την περιγράψω και να καταλάβετε περί τήνως πρόκειτε....ή εγω τελικά είμαι παράξενη ή αυτή ανήκει σε άλλον κόσμο, δεν εξηγείται αλλιώς. :(

Χαχαχαχαχα...Καλε να τις μαζέψουμε όλες κ να τις στείλουμε...

εκεί που ανήκουν!!!!! :laugh: :laugh:

Κορίτσια δε ξέρω τι λέτε εσείς,εγώ νομίζω

οτι περίπτωση ανίατη σαν τη δικιά μου δεν υπάρχει..

Δεν υπάρχει λόγος ν αρχίσω να γράφω γιατι...

δε θα τελειώνω......... :angry::angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α!Να σημειωθεί παρακαλώ οτι ο αντρούλης μου όταν

τον γνώρισα ήταν ήδη παντρεμένος-χωρισμένος..

Μαντέψτε ποιανής..έργο ήταν αυτό!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...