Μετάβαση σε περιεχόμενο

15 ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΕΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΠΟΥ ΒΛΑΠΤΟΥΝ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΜΟ.


Recommended Posts

ZOUZOUNITSA2 έγραψε:

ΕΠΙΣΗΣ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗΝ ΟΛΙΒ ΟΤΙ ΟΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΕΝΑ ΦΑΡΜΑΚΟ ΕΝΤΕΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΕΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ!! ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΛΟ ΣΙΡΟΠΙ ΓΡΑΦΕΙ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΑΡΤΑΚΙ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ!!! ΠΑΝΤΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΓΕΝΙΚΑ, ΚΑΙ ΑΚΟΜΗ ΘΗΛΑΖΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!ΑΣ ΜΗΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΕΣ!! ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ!!!

κ συγνωμη βρε κοριτσια κ που παει ολο αυτο το φαρμακο δηλ? :huh:

σε αλλον οργανισμο? :huh: :silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

papaki70 έγραψε:

Κορτσούδια μου να πω και γω την εμπειρια μου σαν θηλάζουσα και τις μ@λ... στο μαιευτήριο που τους ακούμπησα τα γλυκά μου λεφτουδάκια. Να πω και το όνομα no problem. Στη γενική κλινική θεσσαλονίκης.

Το μωρό μπήκε στη θερμοκοιτίδα για 3 μέρες οπότε μην τον είδατε τον παναή. Σωληνάκι ο μπέμπης και δώστου 30ml ξένο κάθε 3 ώρες. Κάποια στιγμή που έγινε το στήθος μου τούμπανο λέω στον παιδίατρο "Να βγάλω να του το δώσω?" και μου είπε το εξής ΘΕΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟ "Γιατί κοπέλα μου? Θα σωθεί το μωρό σου με μερικές σταγόνες γάλα? Αφού δεν έχεις?" :ohmy::ohmy:

Έλα ντε όμως που είχα πάει οργανωμένη και είχα μαζί μου και θήλαστρο!!!

Την άλλη μέρα μου λέει μια μαία "Εσύ γιατί δε βγάζεις γάλα τόσες μέρες να μας δώσεις και τουμπανιάζει το στήθος σου άδικα?????" :blink::blink:

Μου ρθε να τη φιλήσω στο στόμα και να δώσω μια μπουνιά στον παιδίατρο ο οποίος μέχρι εκείνη την ώρα μου έδινε συμβουλές πως να ανοίξω μια τρυπούλα στη θηλή του μπιμπερό για κατεβαίνει καλύτερα το γάλα!!!!!!! Του λέω "ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ. ΘΑ ΘΗΛΑΣΩ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ" και μου λέει κοροιδευτικά "Αυτό το λένε το 99% που έρχονται εδω μέσα και μόνο το 18% το καταφέρνει". Αχ που να τον βρω τώρα να του το τρίψω στη μούρη ότι θηλάζω ακόμα. Να μην τον αδικήσω ήταν καλός γιατρός αν και άσχετος με τον θηλασμό.

Τελικά το πήρα το μωρό 3 μέρες μετά και εννοείται ότι μου βγήκε ο αδόξαστος μετά από τόσες μέρες να τα καταφέρω να θηλάσω αποκλειστικά ΑΛΛΑ τα κατάφερα με πείσμα και θέληση. Όλα γίνονται αρκεί να το θέλεις και να είσαι ενημερωμένος.

Ουφ!Με φουντωσες!!

Κατι τετοια διαβαζω κ εχω ΗΔΗ πρηξει ολες τις φιλες μου(ακομα κ αυτες που δεν εχουν καν σχεση :blush::P )

για το τι μπορει να αντιμετωπισουν στα μαιευτηρια κ το τι μπορει να ακουσουν απο ασχετους παιδιατρους...

Μπραβο σου ομως γτ ησουν ενημερωμενη κ τα καταφερες!

Δυστυχως δεν τα καταφερνουν ολες!

Η καθε ωρα τις πρωτες μερες θεωρω πως ειναι κρισιμη για την επιτυχια αποκλειστικου θηλασμου! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπελ, υπεροχο το ποιημα!

Τωρα για τα φαρμακα...ενταξει, επειδη υπαρχουν κ συμβατα φαρμακα, δε σημαινει οτι τα παιρνει κανείς"ελαφρα τη καρδία".Νομιζω, δεν ειναι καμια τοσο αμυαλη να κανει τα φαρμακα καραμελες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

ZOUZOUNITSA2 έγραψε:

κ συγνωμη βρε κοριτσια κ που παει ολο αυτο το φαρμακο δηλ? :huh:

σε αλλον οργανισμο? :huh: :silly:[/quote:35onj6tw]

Όχι, στον οργανισμό της μητέρας πάει. Απλά η απορρόφησή τους από το μητρικό γάλα είναι τόσο μικρή που δεν επηρεάζει το μωρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...