Μετάβαση σε περιεχόμενο

Προετοιμασία θηλών


Recommended Posts

MariaIoanna σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Κάτι μου λέει όμως πως οι δικές μου είναι πολύ μεγάλες. Μήπως είμαι υπερβολική; Πώς θα το κρίνω;

dev094pb___.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το ότι είναι μεγάλες δε νομίζω ότι αποτελεί πρόβλημα ίσα ίσα...

Μην το σκέφτεσαι από τώρα. Να γεννήσεις με το καλό και όλα θα σου πάνε καλά! Ρώτα και την κ. Αγλαϊα να σου πει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όταν γέννησα και όσο ήμουν ακόμα στην αίθουσα τοκετού μου έβαλε το παιδί στο στήθος η μαία. Βέβαια όταν πήγα στον σταθμό εκεί οι νοσοκόμες αβίαστα μου έδωσαν τη θηλή σιλικόνης.

4,5 εβδομάδες αργότερα που αποφάσισα να τις βγάλω ήρθε η μαία σπίτι μου και μου έδειξε. Ερχόταν για 3-4 μέρες για να δει πως πάει το στήθος μου και αν παίρνει βάρος το παιδί, αν το πιάνει σωστά και ότι άλλο χρειαζόταν.

Αφού τα κατάφερα εγώ, όλες μπορείτε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι: Εγώ γνωρίζω ότι δεν είναι ορθό να ''σκαλίζουμε'' τις θηλές γιατί υπάρχει κίνδυνος για πρόωρο τοκετό, δηλαδή να προκαλέσουμε τον τοκετό...

Λόγω συσπάσεων πρόωρων που είχα οι μαίες στο μαιευτήριο με συμβούλεψαν ότι σε καμία περίπτωση να μην αγγίζω θηλές, κοιλιά (χάδια, ούτε πλύσιμο), μέση χαμηλά και πλάι, γιατί μπορεί να προκληθεί τοκετός. Αυτά από τη δική μου εμπειρία...

Το αποτέλεσμα είναι ότι γέμισα ραγάδες στην κοιλιά, ευτυχώς όχι στο στήθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...