Μετάβαση σε περιεχόμενο

Θα ηθελα την γνωμη σας για ονομα


didima

Recommended Posts

Η μικρη μας ειναι σχεδον 6 μηνων και δεν εχουμε αποφασισει πως θα την ονομασουμε

Μια σκεψη ειναι να την βαφτισουμε Μαρια Σοφια και να την φωνουζουμε Μαρισοφη πως σας φαινεται

Την πεθερα μου την λενε Μαρια και την μητερα μου Σπυριδουλα μια φιλη μου προτεινε να τα βαλουμε και τα 2 και να την φωναζουμε Μαριλια. Το Μαριλια μου αρεσει αλλα μου φαινεται οτι δεν κολαει

Και μια τριτη σκεψη ειναι να την βγαλουμε Μυρτω

Ποιο σας αρεσει ποιο πολυ;;;

Εγω παντως ειμαι μπερδεμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να βγαλεις οποια σε βοηθαει με το μικρο αυτο ειναι δικαιο!!!!,το μαρισοφη δεν μου αρεσει αν της βγαλεις 2 ονοματα καλυτερα να φωναζεις και τα δυο ολοκληρα ειναι λιγο ξεπερασμενο να κοβουν τα ονοματατο μαριλια ειναι ομορφο αλλα ακουγεται το μαρια και το σπιριδουλα καθολου.

αν δεν θελετε να βγαλετε τις γιαγιαδες που καλο ειναι να τις βγαλετε αλλα και τις δυο,προτιμηστε το μυρτω απλο και ομορφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλες επιλογές!! Το καλό είναι πως ,απ' οτι καταλαβαίνω δεν σας πιέζει καμιά γιαγιά και αυτό είναι πολύ καλο!!! :)

Προσωπικά μιλώντας θα πώ οτι τα διπλά ονόματα δεν είναι η αδυναμία μου ,και το Σοφία και το Μαρία είναι από μόνα τους πολύ όμορφα ονόματα.Καμιά φορά επηρρεαζόμαστε από το τι είναι της μόδας ή τι συνηθίζεται αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι θα ακούγεται καλό όταν τα μωράκια μας θα είναι στην εφηβεία ή μεγαλύτερα!

Από όλα αυτά που είπες μου αρέσει πολύ το Μυρτώ και εγώ μαλλον αυτό θα επέλεγα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαρισόφη (το λέω χωρίς ντροπή) δε μ'αρέσει....

Μου θυμίζει το εξής....

Κάτι θείες να φωνάζουν Μαρή Σόόόοοοφ!!!!

Το Μυρτώ είναι πολύ γλυκό όνομα....

Σημασία έχει πάντως η αγάπη και το να μπορείς να συνεννοηθείς με τον άνθρωπό σου πάνω απ'όλα για το θέμα....

Ό,τι και να αποφασίσετε από κοινού θα είναι ωραίο!!!

;););)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχα προσπαθουσα τοση ωρα να σκεφτω και μονο το Μαριδουλα μου ερχοταν!τι χαζο που ειμαι θεε μου!

το Μυρτω ειναι υπεροχο αλλά θα μου εκανε πολύ αρχοντικο αν την βγαζατε Μαρια-Σπυριδουλα! ακουγεται τοσο μπολικο!γεμμιζει το στομα σου!απλα υπεροχο σαν συνδιασμος! ασε που τιμας και τις δυο αλλα και το παιδι μεγλωνοντας θα μπορει να διαλλεξει το αγαπημενο του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mama_xina έγραψε:

χαχαχα προσπαθουσα τοση ωρα να σκεφτω και μονο το Μαριδουλα μου ερχοταν!τι χαζο που ειμαι θεε μου!

Ακόμα γελάω!!!!Πού το σκέφτηκες;;;

Το Μαρισόφη δεν μου αρέσει. Το Μυρτώ μου αρέσει πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα didima... Να χαίρεσαι την κορούλα σου!

Το Μαρισόφη δε μου αρέσει κι εμένα καθόλου.

Προτιμώ το Μαρίλια αν δε σε ενοχλεί που το Σπυριδούλα δεν ακούγεται καθόλου.

Το Μυρτώ μου αρέσει πάρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχμμμ ωραιο το μυρτω..ουτε εμενα μαρεσει το μαρισοφη.

επιλεξτε ενα σκετο κ μετα ταλλο δν χαθηκε κ ο κοσμος..Το μαριλια μαρεσειιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima έγραψε:

Η μικρη μας ειναι σχεδον 6 μηνων και δεν εχουμε αποφασισει πως θα την ονομασουμε

Μια σκεψη ειναι να την βαφτισουμε Μαρια Σοφια και να την φωνουζουμε Μαρισοφη πως σας φαινεται

Την πεθερα μου την λενε Μαρια και την μητερα μου Σπυριδουλα μια φιλη μου προτεινε να τα βαλουμε και τα 2 και να την φωναζουμε Μαριλια. Το Μαριλια μου αρεσει αλλα μου φαινεται οτι δεν κολαει

Και μια τριτη σκεψη ειναι να την βγαλουμε Μυρτω

Ποιο σας αρεσει ποιο πολυ;;;

Εγω παντως ειμαι μπερδεμενη

ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΤΕ ΜΑΜΑΔΕΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!

ΤΟ ΜΥΡΤΩ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ! ΕΓΩ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΒΓΑΛΩ ΜΕΛΙΝΑ ΕΤΣΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima καλημερα,η δικια μου γνωμη ειναι να ονομασετε οπως σας αρεσει περισοτερο εσας τη μικρουλα σας.

Τα δυο ονοματα που σκευτικατε ειναι πολυ ωραια και το μαριλια μου αρεσει αλλα κατα την γνωμη μου οπως και να βγαλετε τη μικρη σας καλητερα να την φωναζετε οπως την βαφτισετε.δηλαδη αν της βαλετε δυο ονοματα να φωναζετε και με τα δυο ειναι το καλυτερο πιστευω και απο θρισκευτικης αποψης και ακουστικο,και αν ενα να την φωναζετε με αυτο το βαφτιστικο της και οχι με χαηδευτικο.Ευχομαι καλη επιλογη, ;);););););) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μυρτω μου αρεσει πιο πολυ απ' ολα! :)

Οστοσο αν θελεις ριξε μια ματια στο παρακατω link, μηπως σου αρεσει καποιο περισοτερο...

http://www.paidika.gr/index.php?option= ... 46cb58ea5d

:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαρισόφη δεν μου αρέσει καθόλου, το Μαρίλια πολύ καλύτερο!Αλλά θα ψηφίσω Μυρτώ. Κάτι όμως μου λέει ότι θα βγάλεις το όνομα μια εκ των γυναικών (μαμάς ή πεθεράς)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το Μαρισοφη οχι, ακουγετε σαν "Μαρη Σοφιιιι..!" (Φαντασου μια γυναικα με ρολει,μακρυ νυχτικο και παντοφλες να φωναζει τη γειτονισα απο το μπαλκονι).

Το Μαριλια ωραια, αλλα καμμια σχεση με το Σπυριδουλα, ουτε καν υποψια..

Το Μυρτω ειναι πολυ ωραιο, δροσερο και ανοιξιατικο!! Πολυ μου αρεσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤΚΑΤ έγραψε:

Lovie την ιδια σκεψη καναμε! Τωρα ειδα τη δικη σου απαντηση :laugh:

Μummydi μαρή ΚΑΤΚΑΤ!!!Χαχαχα.. :laugh: :laugh: Φιλάκια κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ το Μαρισοφη το αποκλεισαμε. Μαριλια θα μου το βαπτισει ο παππας ή θα μου πει δεν υπαρχει τετοιο ονομα τα εχω ακουσει και αυτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

didima

και εμενα το μαριλια μ'αρεσει πολυ......και το εχω ακουσει κιολας!!!

μ'αρεσει ομως και το μυρτω και το .....μαρσια που ακουσα αν σ'αρεσουν τα πρωτοτυπα δεν ειναι κακο!!!!

παντως για συνδυασμο μαρια σπυριδουλα νομιζω οτι βγαινει το μαρουλα αλλα ουτε αυτο μ'αρεσει πολυ!!!!

καιμετα παιζει να βγαλεις κατι ασχετο απο τα δυο αυτα ονοματα που σας αρεσει και θελετε να ακουτε!!!σας ευχομαι τα καλυτερα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...