Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΙΔΕΕΣ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ;;;


vagman

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.

30 Μαϊου, με το καλο, βαφτιζουμε τα διδυμακια μας σε ενα χωριο (Πεντε Βρυσες) πανω απο τον Λαγκαδα Θεσσαλονικης.

η εκκλησια εχει ωραιο αυλογυρο και θα ηθελα καμια ιδεα για στολισμα, εκτος απο μπαλονια με τα ονοματα τους που σκεφτηκα ως τωρα, αλλα ειναι πια πολυ κοινο νομιζω...

τα μωρα μου ειναι αγορι- κοριτσι και για χρωματισμο θα ηθελα κιτρινο και λαχανι.

και να μη δωσουμε και ενα σωρο λεφτα... οι καιροι ειναι δυσκολοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κι από εμένα

με το καλό η βάφτιση.

εγώ εχω κανονίσει βάφτιση στις 23 του Μάη και ....

βρισκόμουν στον ίδιο προβληματισμό με εσένα, αλλά αποφάσισα

να μη κάνω στολισμό. προτιμώ να ξοδέψω τα λεφτά που

θα έδινα για τα μπαλόνια, σε πράγματα για το μωρό.

στο ίντερνετ θα βρεις πολλές ιδέες.

πιστεύω πως η βάφτιση, δε παίρνει και πολλά

για στολισμό εκτός από μπαλόνια.

φιλιά πολλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βαγκμαν τα ίδια χρώματα θα έχουμε!

Μπορείς να κρεμάσεις φαναράκια με κορδελίτσες από τα δέντρα ή σκέτες κορδελίτσες. Είναι και οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο η βαπτιση!μπορεις να βαλεις φαναρακια στα χρωματα που θες.μεγαλα,μικρα και να κρεμασεις κορδελες απο τα φαναρακια,αν εχει δεντρα να βαλεις κορδελες η και φαναρακια μικρα.υπαρχουν και κατι ποδηλατα σιδερενια μεγαλα,τα εχουν στα ανθοπωλεια.μπορεις να βαλεις και τετοια με λουλουδακια η αντι για λουλουδακια να βαλεις τουλι και να παρεις μικρα κουβαδακια που εχει στα τζαμπο και να τα γεμισεις με ζαχαρωτα,ανεμομυλους και στο τελος αυτα να τα δωσεις στα παιδακια!και οπως δηποτε να τους φτιαξεις βιβλιο ευχων!!ειναι πολυ ωραιο!!αν μου ερθει τιποτα αλλο θα σου στηλω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστω βρε κοριτσια!!!

αχ βρε Φροσω με τις ιδεες σου! τελικα θα κανουμε και για γλυκακι τα ντονατς με ασπρο γλασο που προτεινες. 50 λεπτα το κοματι θα μας τα κανουν!

κατσαριδουλα, βιβλιο ευχων ειχα και στο γαμο μου. ωραιο ειναι. αλλα τωρα θα πρεπει να παρω 2 ετσι ωστε οταν με το καλο μεγαλωσουν να τα παρουν στα σπιτια τους μαζι με τα αμπουμ της βαφτησης. απλα σκεφτομαι μηπως βαρεθουν να γραφουν σε 2 βιβλια ολοι...

θα το σκεφτω...

οσο για τα κουβαδακια με τα ζαχαρωτα σκευτομαι αν προλαβω να τα κανω για παιδικες μομπονιερες. σημερα θα παμε τζαμπο να δουμε ιδεες.

ξερετε τι αλλο σκεφτηκα;;;

εξω απο την ταβερνα ειναι σαν πλατεια με ενα στογκυλο σαν σκημη θεατρου με 2 σειρες κερκιδες τριγυρω. σιγουρα εκει θα παιζουν τα παιδακια. λεω να παρω και να τους μοιρασω εκει απλα μπαλονια να τα φουσκωσουν και να παιζουν. επισης, να πουμε τον ταβερνιαρη (χιχι) να αφησει ενα τραπεζι σε μια γωνια με χαρτινο τραπεζομαντηλο σκετο και εκει να μοιρασω στα παιδακια κηρομπογες(για να μη λερονωνται)και χαρτια για ζωγραφικη απο τα τζαμπο. φθηνα ειναι. ετσι νομιζω δε θα γκρινιαζουν στους γονεις, οπως βλεπω παντα να συμβαινει σε τετοια γεγονοτα και να μπορεσουν οι ανθρωποι να περασουν πιο ηρεμα την ωρα τους. καλο ή ανεφικτο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο η βαφτιση σας! μια αλλη ιδεα ειναι και τα αεροστατα στα χρωμματα που διάλεξες, φανταζομαι υπαρχουν δεντρα γυρω απο την εκκλησια, να κρεμονται εκει. επισης και τα μπαλονια-λουλουδια ειναι εντυπωσιακά. θα εχεις καποιο θεμα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θεμα δε θα εχω Μαρια, αλλα τελικα μαλλον σε μπαλονια θα καταληξω...

την Τεταρτη θα παμε για τα βαφτιστικα με την κουμπαρα μου. ελπιζω η βιοτεχνια του θειου της να εχει κατι με λαχανι και κιτρινες λεπτομερειες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμείς τα ίδια χρώματα θα έχουμε. Το βαρέθηκα πια αυτό το γαλάζιο :laugh: και στο γάμο μας γαλάζια τα είχα γιατί παντρευτήκαμε πάνω στη θάλασσα.

Λοιπόν θα έχω μια αψίδα με μπαλόνια και τούλι πάνω από την πόρτα της εκκλησίας με πράσινο, λουλούδια και πεταλούδες κίτρινες και πορτοκαλί και σκουλήκια από μπαλόνια (φοβερά;).

Μια μπανιέρα από μπαλόνια με 2 μωρά μέσα με πιπίλες πράσινη και γαλάζια (το μόνο γαλάζιο). Και πάνω θα πέφτουν μπουρμπουλήθρες από μηχάνημα. Γενικά υπάρχουν πολύ ωραίες φιγούρες και κατασκευές με μπαλόνια.

Στην κολυμπήθρα θα βάλω γάζα λαχανί και εκρού που θα κρέμεται και στα χερούλια θα δέσω μπουκέτα με ηλίανθους και βροχή από κορδέλες (κόστος 40ευρώ θα το κάνω μόνη μου). Και ασορτί λαμπάδες μόνοι μας κι αυτές κόστος 10ευρώ.

Μπομπό φαναράκια που θα είναι κρεμασμένες σε συρμάτινα δεντράκια και για τα παιδάκια κουβαδάκια με καραμέλες. Γλυκό πανκέικ με φατσούλα μωρού στολισμένα όλα με γάζες λαχανί και κορδέλες και από τα δέντρα θα κρεμάσουμε από μπαλόνια σκουλήκια, πεταλούδες κι σαλιγκαράκι. Για τα παιδάκια μάλλον παγωτό και μπαλόνια με ήλιον.

Στο τραπέζι θα έχουμε τη νεράιδα ξωτικό που θα μοιράσει τις μπομπό και θα απασχολήσει τα παιδιά αφού κάνει το σόου των ευχών.

Εξωτερικά μπορείς να βάλεις και μαξιλάρες.

Ελπίζω να σου έδωσα ιδέες. Ποοοοοοοοολλά φιλιά στα μωρουλίνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

frosobal, τι ωραίες ιδέες!

Αυτό με την κολυμπήθρα μου άρεσε πολύ, οταν με το καλό τα βαπτίσεις περιμένουμε φωτογραφίες για να το δούμε κιόλας

Εγώ οταν βάπτιζα τις κόρες μου για το στολισμο της κολυμπήθρας έδωσα από 80euro θυμάμαι..

Η μπανιέρα από μπαλόνια, πολύ πρωτότυπο

μη μου πεις οτι κι αυτό θα το κάνεις μόνη σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε Φροσω, και εμεις στο γαμο γαλαζια με μπεζ ειχαμε γιατι τετοι νυφικο ειχα βρει. τετοι συμπτωση σε ολα;;;

παντως η βαφτιση σας θα ειναι σουπερ! τι υπερπαραγωγη! ουτε σόου στην τν.

ευχομαι να πανε ολα καλα και να την ευχαριστηθειτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...