Μετάβαση σε περιεχόμενο

2η φορά..


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες. Πέρισυ τον Δεκέμβρη έγραφα στο forum για την παλίνδρομη που έπαθα στην πρώτη μου εγκυμοσύνη και πόσο ξαφνικό μου είχε φανεί όλο αυτό, και είχα πάρει μεγάλη ανταπόκριση από κόσμο εδώ μέσα και σας ευχαριστώ..

Μετά από απουσία ενός έτους επιστρέφω με δεύτερη εγκυμοσύνη, μέχρι στιγμής έχω μόνο τη χοριακή στα 22000 με τελευταία περίοδο 26/02, στο γιατρό μου έχω ραντεβού στις 22/04, επομένως ακόμα δεν είμαι σίγουρη αν όλα είναι καλά.

Να πω ότι αυτή η εγκυμοσύνη δεν έρχεται και στην καλύτερη χρονική στιγμή, καθώς και επαγγελματικά βρίσκομαι σε μια εργασία που μισώ και έψαχνα να φύγω, και όπως καταλαβαίνετε όλα αυτά επιτείνουν τις ανησυχίες και το άγχος μου.Ακόμα είχα κάποια σχέδια για περαιτέρω σπουδές, τα οποία τώρα αρχίζουν και κλυδωνίζονται..

Φυσικά για να μην παρεξηγηθώ δεν σκοπέυω να κάνω έκτρωση, αν όλα είναι καλά, απλά είμαι αρκετά πιεσμένη ψυχολογικά και σκεφτόμουν μήπως υπάρχουν και άλλες κοπέλες εδώ που δεν τα βλέπουν όλα ροζ σε μια εγκυμοσύνη.

Τέλος, για να μην κουράζω και να κάνω και λίγο χιούμορ, κάνω και μεγάλη προσπάθεια να κόψω και το τσιγάρο..παράλληλα με τις αναγούλες!

Ευχαριστώ που θα με διαβάσετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!Ευχομαι και πιστευω πως ολα θα πανε καλα!Μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο περα απο το μωρακι σου!Ολα τα αλλα βρισκονται!!Φιλια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλο το μωρακι σου!!!

Ουτε εγω εβλεπα τοσο ροζ την εγκυμοσυνη μου για παρα πολλους λογους...

Αλλα τωρα η κορη μου ειναι η μεγαλυτερη χαρα της ζωης μου! Τη λατρευω και δεν την χορταινω!!! Θα δεις τι τεραστια ανταμοιβη θα παρεις απο την εγκυμοσυνη σου οταν αποκτησεις το μωρακι σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλα μου με το καλο!!!!!κι εγω καπως ετσι...με τον καλο μου ημασταν πολυ λιγο καιρο μαζι ουτε μεναμε μαζι, η δουλεια μου απαιτητικοτατη και να θελω να την αλλαξω και ολα τα σχεδια μου ακυρα!!!!!!το τσιγαρο μου μυριζε και το κοψα και τελικα ολα πηγανε καλα!!!!!!ειναι απιστευτο πως αλλαζουν ολα ξαφνικα αλλα δεν συγκρινεται με τιποτα......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγω ειμαι απο αυτες που η 1η της εγκυμοσυνη ηρθε σε εντελως λαθος στιγμη,με εναν εντελως λαθος ανθρωπο κ με χιλια δυο προβληματα(οχι υγειας),που επρεπε να αντιμετωπισω...δεν σου κρυβω πως τοτε μου περασε κ απ'το μυαλο η εκτρωση.Ομως οταν ειδα τα πραγματα πιο ψυχραιμα,ειπα για να ερθει ενα μωρο,ετσι στα καλα καθουμενα,καποιος λογος θα υπαρχει.Εκανα το σταυρο μου κ προχωρησα,αντιμετωπισα χιλααααααδες δυσκολιες,εμεινα μονη μου με ενα μωρο στην αγκαλια,αλλα ποτε....μα ποτε δεν μετανοιωσα που την κρατησα κ εχω τωρα μια γκομεναρα 6 χρονων να καμαρωνω κ να μου λεει καθε βραδυ πριν κοιμηθει"μανουλα μου,εισαι η πιο καλη μανουλα του κοσμου,σ'αγαπαω τοοοοοοσο πολυ που μου'ρχετε να σκασω..."

Δεν νομιζω πως θες να σου πω κατι αλλο.Τωρα εχω ξαναφτιαξει τη ζωη μου κ θελω σαν τρελη να κανω αλλο ενα μωρο,ομως.....δεν ερχετε....

Για αυτο κοπελα μου,μαζεψε ολες σου τις δυναμεις,εχε πιστη κ ζησε την εγκυμοσυνη σου,ευχαριστησου την.Ολα τα αλλα σιγα-σιγα θα βρουν το δρομο τους.

Οσο για το τσιγαρο,μην πιεζεις τον εαυτο σου,ενταξει το καλυτερο ειναι να μην καπνιζεις καθολου,αλλα τουλαχιστον ελατωσε το κ θα δεις πως οταν δεις κ ακουσεις το μωρακι σου,σιγα-σιγα απο μονη σου,δεν θα θελεις να το βαζεις στο στομα σου.

Αντε με το καλο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ όλες για τον κόπο και τη διάθεση να μου απαντήσετε, με συγκινείτε μιας και ακόμα δεν έχω πει τίποτα σε κανέναν και το forum είναι μια διέξοδος να πω αυτά που σκέφτομαι. Χαίρομαι που υπάρχουν και άλλες γυναίκες που λίγο πολύ αντιλαμβάνονται τι ήθελα να πω, γιατί πιστεύω ότι όλα τα συναισθήματα ενυπάρχουν στην ανθρώπινη φύση, ακόμα και αν τυπικά δεν "αρμόζουν" στις εκάστοτε περιστάσεις, π.χ. να μην είσαι και πολύ χαρούμενη όταν μαθαίνεις ότι είσαι έγκυος. Παρ'όλ'αυτά, δεν θέλω να είμαι αχάριστη, επειδή έχω ζήσει και την απώλεια, θα προσπαθήσω να τα δω λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα-αν με αφήσουν οι ορμόνες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα

συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!

Εύχομαι μα σου πανε όλα τέλεια!

Το ότι είσαι «γεμιστή» είναι από μόνο του τέλειο νέο....

.....απόλαυσε αυτό το μαγικό ταξίδι της κύησης

κ μην στεναχωριέσαι για τιιιποτα άλλο!!!

Με το καλό!

Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακι μου με :):):):):) το καλο!!!Ευχομαι να χεις μια ηρεμη εγκυμοσυνη και μολις ακουσεις καρδουλα τοτε ναι ολα θα τα βλεπεις ροζ!!!!!!

Μια απορια ομως?Με 220000 χοριακη και σχεδον 7 εβδομαδων πως και δεν εχεις παει ακομη στο γιατρο?? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...katerina... σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τη χοριακή λόγω Πάσχα την έκανα αυτή την εβδομάδα, όσο για το γιατρό μου, λόγω φόρτου εργασίας δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 22/04..

Πάντως λόγω και της προηγούμενης κακής εμπειρίας κρατάω μια "πισινή" και απλά περιμένω να περάσει ο καιρός να έρθει η ώρα να κάνω του πρώτου επιπέδου...και μετά βλέπουμε..μέχρι τότε προτιμώ να κρατάω τις προσδοκίες μου σε πολύ χαμηλά επίπεδα όσο γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...katerina... σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές! Τη χοριακή λόγω Πάσχα την έκανα αυτή την εβδομάδα, όσο για το γιατρό μου, λόγω φόρτου εργασίας δυστυχώς θα πρέπει να περιμένω μέχρι τις 22/04..

Πάντως λόγω και της προηγούμενης κακής εμπειρίας κρατάω μια "πισινή" και απλά περιμένω να περάσει ο καιρός να έρθει η ώρα να κάνω του πρώτου επιπέδου...και μετά βλέπουμε..μέχρι τότε προτιμώ να κρατάω τις προσδοκίες μου σε πολύ χαμηλά επίπεδα όσο γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι πράγματι μεγάλο διάστημα για αναμονή...

Ακόμα κ οι τόόόσο πολυασχολοι γιατροί

(όπως ήταν κ ο δικός μου)

τις νέες κύησεις τις έχουν σε προτεραιότητα...

Χρειαζεσαι επιβεβαίωση πως όλα κυλούν καλά,

οδηγίες, φάρμακα ίσως, συμβουλές....

....μήπως να του ξαναεκανες ένα τηλ;

Με το καλό πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...