Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

περσι βαζαμε της Φρεζυντερμ το 25αρι γτ το 50 ειχε καποια φιλτρα χημικα μας ειχε πει η παιδιατρος,εχω ακομα ενα σωληναριο που ανοιξα τον Αυγουστο και της φοραω τωρα,αργοτερα ειδωμεν ,θα κανω ερευνα αγορας θα μιλησω και με την παιδιατρο γτ ειμαι σιγουρη οτι η μικρη θελει κατι δυνατο ,Λενα ξερεις τι ασπρη που ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα κοριτσάκια!! :):):)

για το αντηλιακο μια απ τα ίδια με savropinguinos.Μας εγραψε της frezyderm με 25 δεικτη γιατι το 50 έχει χημικά φίλτρα!Βάλαμε και χτες πρώτη φορά γιατι είχε πολύ ήλιο και είμαστε και άσπροι μην καουμε κιολας..Περιμενω πως και πως να παρουμε τα πρωτα αξεσουάρ μπάνιου :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κέθε φορά που βγάζετε έξω τα μωράκια σας τους βάζετε αντιηλιακό στο προσωπάκι;;;Δεν ήξερα ότι δεν κάνει το πενηντάρι..Δε ρωτάω πολλά το γιατρό..Αλλά και αυτός δεν μου το είπε από μόνος του..ΟΥΦ..Ολόκληρη επιστήμη έχει γίνει το μεγάλωμα ενός παιδιού..Παλιότερα ήταν πιο χαλαρές οι μαμάδες μου φαίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμεις κοριτσια 30/03/2009 γεννηθηκαμε στο γενεσις θεσσαλονικη!σας διαβαζω εδω κ δυο χρονια κ σας νιωθω ολες φιλες!εμαθα πολλα απο σας κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου κ ως τωρα που η Αθηνουλα μας ειναι 13 μηνων!να στε ολες καλα κ σεις κ τα μωρακια σας!θα θελα πολυ να σας γνωρισω κ απο κοντα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα, τι κάνετε?

Χθες πήραμε τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις αίματος

Αρνητικά για αλλεργία ;)

Η κρεατινίνη είναι λίγο χαμηλή αλλά μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα

Σίδηρος και φεριτίνη μέσα στα όρια αλλά ο αιματοκρίτης 32,5

Θα δω τί θα μου πεί και η παιδίατρος.

Για αντηλίακό και εμένα μέχρι 25 μου είπε γιατί από εεκί και πάνω περιέχουν πολλά χημικά.

Στον γιό μου χρησιμοποιούσα της weleda και ήμουν πολύ ευχαριστημένη

αλλά φέτος δεν κυκλοφορούν και δεν ξέρω τι θα πάρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Celeste έγραψε:

Κ εμεις κοριτσια 30/03/2009 γεννηθηκαμε στο γενεσις θεσσαλονικη!σας διαβαζω εδω κ δυο χρονια κ σας νιωθω ολες φιλες!εμαθα πολλα απο σας κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου κ ως τωρα που η Αθηνουλα μας ειναι 13 μηνων!να στε ολες καλα κ σεις κ τα μωρακια σας!θα θελα πολυ να σας γνωρισω κ απο κοντα!

Να σου ζησει το κοριτσακι σου!!!!! :):):):)

Εχει την ιδια μερα γενεθλια με το γιο μου.

Γεννηθηκε 30/03/2009 στις 14:45 στο Μητερα στην Αθηνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Celeste έγραψε:

Κ εμεις κοριτσια 30/03/2009 γεννηθηκαμε στο γενεσις θεσσαλονικη!σας διαβαζω εδω κ δυο χρονια κ σας νιωθω ολες φιλες!εμαθα πολλα απο σας κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης μου κ ως τωρα που η Αθηνουλα μας ειναι 13 μηνων!να στε ολες καλα κ σεις κ τα μωρακια σας!θα θελα πολυ να σας γνωρισω κ απο κοντα!

Aκόμα ένα μωρούλι Μαρτιάτικο στην παρεούλα μας :) !!! Να σου ζήσει η κορούλα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω γεννησα στις 8 ακριβως το πρωι!η πιο μαγικη εμπειρια της ζωης μου!

λοιπον,διαβαζω οτι ταλαιπωρηθηκαν πολλα νινακια απο γαστρεντεριτιδα!κι εμεις τα ειδαμε ολα ρε κοριτσια!9 μερες διαρροια! κ να σημειωσω οτι ηταν η 2η που παθαμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα κοριτσια!!

natasoula μην ανησυχειςκαι ο δικος μου ειχε αιματοκριτη 34..Υπαρχουν διαφορετικες τιμες για τα παιδάκια..Ευχομαι να ειναι ολα καλα..

celeste καλοσωρισες στην παρέα μας!!Να σου ζησει το παιδακι σου!Και γω στο Μητερα γεννησα αλλά στις 28-03.

Αντηλιακο βάζω και στο προσωπο..ειδικα αυτες τις μερες που ειχε πολύ ηλιο και εβγαινε εξω του έβαζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Celeste έγραψε:

λοιπον,διαβαζω οτι ταλαιπωρηθηκαν πολλα νινακια απο γαστρεντεριτιδα!κι εμεις τα ειδαμε ολα ρε κοριτσια!9 μερες διαρροια! κ να σημειωσω οτι ηταν η 2η που παθαμε!

Ωχ και εσείς;;;;Και εμείς!!!!

Και κόλλησα και εγω και ο αντρας μου. :S:S:S:S

Α πα πα.Μας θέρισε!!!!!!

Κοριτσια τωρα πια περπαταμε κανονικα!!!!!

Να σας ρωτησω και κατι που με προβληματιζει.

Ο μικρος ακομη δεν καθεται να παιξει μονος του.Πάντα θελει καποιον διπλα του.

Οκ, να ασχοληθω με το παιδακι μου δε λεω αλλα καποιες φορες που θελω να κανω δουλειες ειναι πολυ κουραστικο.

Εσας τα δικα σας τα παιδακια παίζουν μόνα τους;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα είναι πολύ νωρίς για να παίξει από τώρα μόνος του.

Από προσωπική εμπειρία από τον γιό μου θα σου πώ ότι άρχισε να παίζει μόνος του γύρω στα 2.

Celeste καλώς ήρθες στην παρέα μας.

Να χαίρεσαι την κορόύλα σου :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο Πάνος τώρα τελευταία έχει αρχίσει να παίζει μόνος του. Το κακό έιναι ότι βαριέται να παίζει πολλή ώρα με το ίδιο παιχνίδι και πρέπει συνεχώς να εφευρίσκω πράγματα. Με τα τάπερ πάντως ξεχνιέται περισσότερη ώρα..Του ανοίγω το συρτάρι αυτός κάθεται και παίζει και έτσι κάνω και καμιά δουλειά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παναγιώτα τώρα είδα το τικεράκι σου. Είσαι ξανά εγκυούλα;;;;; Με το καλό κοπέλα μου!! Σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι και αναλόγως το παιδάκι!και μενα σαν της Ανθης παιζει με κατι και μετα βαριέται!!

παναγιώτα με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana έγραψε:

Ειναι και αναλόγως το παιδάκι!και μενα σαν της Ανθης παιζει με κατι και μετα βαριέται!!

παναγιώτα με το καλοοοοοοοοοοοο!!!!να εχεις μια τελεια εγκυμοσυνη!!!!

Ευχαριστώ Τζουλιανα μου.Και εσυ να χαιρεσαι τον αντρακλά σου και ό,τι επιθυμείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσια,αυτο το σπασιμο με το advance κ εγω το τραβουσα κ σκεφτηκα επισης οτι το φρεσκο γαλα τωρα το καλοκαιρι κινδυνευει απο αλλοιωσεις λογω ζεστης...αφηστε που στα s/m δεν τα βαζουν αμεσως ψυγειο το πρωι!πηρα neslac εβαπορε κ ησυχασα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Celeste έγραψε:

Αχ κοριτσια,αυτο το σπασιμο με το advance κ εγω το τραβουσα κ σκεφτηκα επισης οτι το φρεσκο γαλα τωρα το καλοκαιρι κινδυνευει απο αλλοιωσεις λογω ζεστης...αφηστε που στα s/m δεν τα βαζουν αμεσως ψυγειο το πρωι!πηρα neslac εβαπορε κ ησυχασα!

Και εγώ σκέφτομαι τι να κάνω με το γάλα..Μου είπε μια φίλη ότι η παιδίατρος της είπε ότι το advance είναι μεταλλαγμένο. Λίγο υπερβολικό μου ακούστηκε αλλά γιατρός είναι από την άλλη..Επίσης, δεν μπορώ να το βρω εύκολα αν δε βγω πρωί για ψώνια και φοβάμαι και εγώ τώρα το καλοκαίρι τις αλλοιώσεις..

Πήρα ένα κουτί ΝΟULAC να δοκιμάσει. Το ΝOULAC και το neslac ίδια δεν είναι;; Το ένα της ΝΟΥΝΟΥ και το άλλο της Nestle;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειλικρινα δεν γνωριζω απο αυτα τα γαλατα,εμεις κολλημενοι ακομα με την αλλεργια,οταν το ξεπερασουμε μαλλον θα δοκιμασω κατσικισιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια αλλάζω θέμα συζήτησης πάλι και επανέρχομαι σε παλιότερο θεματάκι..

Ανησυχώ και στεναχωριέμαι :( γιατί το πουλάκι του Πάνου είναι ΕΝΤΕΛΩΣ κλειστό..Δεν μπορώ να το κατεβάσω καθόλου..Αυτός ο παιδίατρος μου έλεγε συνέχεια μην το πειράζεις και μην το πειράζεις. Μέχρι και τελαυταία φορά που πήγαμε όταν χρόνισε τα ίδια μου είπε..Δηλάδή τώρα τι περιμένουμε;; Να κατέβει μόνο του ως δια μαγείας ή απλά περιμένει να μεγαλώσει λίγο για την επεμβασούλα;; Γιατί άλλοι λένε στις μαμάδες να το πειράζουν και άλλοι λένε όχι;; Τελικά τι είναι σωστό ρε γαμώτο;; Δε θέλω να ταλαιπωρηθεί το αγοράκι μου :( ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρα κορίτσια!!!!

Ελπιζω να ειστε καλα και τα παιδακια σας τέλεια!!!!

Ανθη για αυτο που ρωτάς ,εμεις του το καναμε 11 μηνών σε παιδοχειρουργο που μας εστειλε η παιδιατρος.

Εκεινη την ωρα δε πονεσε αλλα μετα για 3-4 μερες ειχε γκρινια.

Γενικα ειναι της αποψης οτι οσο πιο νωρις να μη καταλαβαινει και πολλα το μωρο τοσο καλυτερα.

Ο δικος σας παιδ. σε ποια ηλικια το προτείνει;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερες!!!!

εγω του δινω το αντβανς χωρις τη λακτοζη, του αρεσει πολυ περισσοτερο απο το κανονικο, αν και ειναι αρκετα γλυκο και ο Αναστασακος δεν ειναι πολυ του γλυκου.

αυτο με το πουλακι εμας ο πρωτος παιδιατρος μας ειπε να μην το πειραζουμε, στην κλινικη το ιδιο, η πρωηγουμενη να το κατεβαζω και αυτη που παμε τωρα δεν την εχω ρωτησει ακομα. Η αληθεια ειναι οτι καμια φορα μετα το μπανιο οταν ειναι στις καλες του και ξαπλωνει του το "παιζω" λιγο, ισα ισα να φυγει αυτο το ασπρο που μαζευεται.

χτες πηγαμε στο νοσοκομειο για επανεξεταση και να παραλαβομε κατι εξετασεις. ο μικρος εχει εξωτερικη ωτιτιδα.. αντε παλι αντιβιωση.. εν τω μεταξυ δεν εχει ουτε πυρετο ουτε γκρινια ουτε τιποτα. γραμμη δε θα παιρναμε αν δεν πηγαιναμε χτες στο νοσοκομειο. μια χαρα τρωει και κοιμαται το πουλακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Panayiota έγραψε:

Kαλημέρα κορίτσια!!!!

Ελπιζω να ειστε καλα και τα παιδακια σας τέλεια!!!!

Ανθη για αυτο που ρωτάς ,εμεις του το καναμε 11 μηνών σε παιδοχειρουργο που μας εστειλε η παιδιατρος.

Εκεινη την ωρα δε πονεσε αλλα μετα για 3-4 μερες ειχε γκρινια.

Γενικα ειναι της αποψης οτι οσο πιο νωρις να μη καταλαβαινει και πολλα το μωρο τοσο καλυτερα.

Ο δικος σας παιδ. σε ποια ηλικια το προτείνει;;;

Παναγιώτα μου ο παιδίατρός δεν μας έχει πει τίποτα ακόμα για φίμωση η επέμβαση..Απλώς το κοιτάει και λέει να μην το πειράξουμε ακόμα..Τι περιμένει;; Υπάρχει περίπτωση να ανοίξει από μόνο του;;; Είναι τελείως κλειστό..

Στο Νικόλα έκαναν ολική νάρκωση ή τοπική;;;;;;;;;Τη φοβάμαι τη νάρκωση γαμώτο..

Όσο για το γάλα το άλλαξα. Δε δίνω πια advance αλλά neslac που και το βρίσκω όποτε θέλω και του αρέσει πολύ. Άκουσα τη Celeste γιατί δεν είχα προσέξει πως το noulac είναι ολλανδικό. Έτσι πήρα το neslac που είναι ελληνικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

Στο Νικόλα έκαναν ολική νάρκωση ή τοπική;;;;;;;;;Τη φοβάμαι τη νάρκωση γαμώτο..

Οχι καλε.Μην ανησυχεις.Μια κρεμούλα του ειχα βαλει εγω απο το σπιτι.

Καμια σχέση με ναρκωση.ειναι πολυ απλη διαδικασια.

Γινεται μεσα σε μισο λεπτο απλως εχει μια ενοχληση το μωρο για 3-4 ημερες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...