Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

Καλό Χειμώνα χαζομανούλες!!!

Πλησιάζει ο Σεπτέμβριος... τέλος τα ψέματα. Ελπίζω να πέρασε το καλοκαίρι όλων των μικρών μας με ελάχιστα προβλήματα και πολλές χαρούμενες εκπλήξεις.

Έχω ένα μεγάλο θέμα με το φαγητό: Ο μικρούλης μου Γράσιμος γίνεται κάθε μέρα και πιο δύσκολος με το φαγητό, και πίνει ελάχιστο γάλα, και αυτό όταν κοιμάται! Δεν ξέρω τι να κάνω. Φαντάζομαι ότι αντιμετωπίζετε και σεις τα ίδια. Τι κάνετε γιαυτό; Έχω καταντήσει μερικές φορές να του χώνω το φαγητό με το ζόρι στο στόμα!

Κατά τα άλλα εμείς εκτός από μια ιωσούλα, όλα καλά. Τρελαινόμαστε για το μπάνιο και τα παιχνίδια με κουβαδάκια στην παραλία. Μας έχουν μάθει όλοι στο εξοχικό που έχουμε στην Σαρωνίδα! Όλα τα παιδάκια θέλουν να παίξουν με τον Γεράσιμο.

Φιλάκια κορίτσια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ανθη εμεις παθαμε ηλιαση,εγω δηλ κ ο αντρας μου!

η μικρη φορουσε παντα το καπελο κ μαλιστα μας επεφτε κ στη θαλασσα ,οποτε το φορουσαμε κ υγρο,ακομη καλυτερα!

εμεις ομως τα φορεσαμε μονο για λιγο κ την πατησαμε πολυ ασχημα!

σερνομασταν !ουτε απο το κρεββατι μπορουσαμε να σηκωθουμε 24 ωρες ξαπλα κ εκτος τοπου κ χρονου!!!

ευτυχως εκδηλωθηκε μολις επιστρεψαμε κ ειμασταν στο σπιτι μας!

σαν την υγεια δεν εχει!!!

να προσεχετε με τον ηλιο ,εχει γινει σουπερ επικινδυνος!! :unsure::unsure:

φιλακια στον Πανουλη!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

Ανθη εμεις παθαμε ηλιαση,εγω δηλ κ ο αντρας μου!

η μικρη φορουσε παντα το καπελο κ μαλιστα μας επεφτε κ στη θαλασσα ,οποτε το φορουσαμε κ υγρο,ακομη καλυτερα!

εμεις ομως τα φορεσαμε μονο για λιγο κ την πατησαμε πολυ ασχημα!

σερνομασταν !ουτε απο το κρεββατι μπορουσαμε να σηκωθουμε 24 ωρες ξαπλα κ εκτος τοπου κ χρονου!!!

ευτυχως εκδηλωθηκε μολις επιστρεψαμε κ ειμασταν στο σπιτι μας!

σαν την υγεια δεν εχει!!!

να προσεχετε με τον ηλιο ,εχει γινει σουπερ επικινδυνος!! :unsure::unsure:

φιλακια στον Πανουλη!! :kiss:

Αχ βρε Θάλεια μου..Κρίμα :( ..Ελπίζω τώρα να είστε πολύ καλύτερα!Άτιμο πράγμα ο ήλιος, πραγματικά.

Να μου φιλήσεις κι εσύ την τσαχπίνα τη Φαίη σου :kiss: !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bombina13 έγραψε:

Καλό Χειμώνα χαζομανούλες!!!

Πλησιάζει ο Σεπτέμβριος... τέλος τα ψέματα. Ελπίζω να πέρασε το καλοκαίρι όλων των μικρών μας με ελάχιστα προβλήματα και πολλές χαρούμενες εκπλήξεις.

Έχω ένα μεγάλο θέμα με το φαγητό: Ο μικρούλης μου Γράσιμος γίνεται κάθε μέρα και πιο δύσκολος με το φαγητό, και πίνει ελάχιστο γάλα, και αυτό όταν κοιμάται! Δεν ξέρω τι να κάνω. Φαντάζομαι ότι αντιμετωπίζετε και σεις τα ίδια. Τι κάνετε γιαυτό; Έχω καταντήσει μερικές φορές να του χώνω το φαγητό με το ζόρι στο στόμα!

Κατά τα άλλα εμείς εκτός από μια ιωσούλα, όλα καλά. Τρελαινόμαστε για το μπάνιο και τα παιχνίδια με κουβαδάκια στην παραλία. Μας έχουν μάθει όλοι στο εξοχικό που έχουμε στην Σαρωνίδα! Όλα τα παιδάκια θέλουν να παίξουν με τον Γεράσιμο.

Φιλάκια κορίτσια :kiss:

Δυστυχώς με το γάλα δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις τίποτα :( ..Κάποια παιδάκια το απορρίπτουν κάποια στιγμή και δεν ξαναπίνουν ποτέ. Το ίδιο έκανε και η ανιψιά μου. Προσπάθησε να δίνεις τυράκι, γιαουρτάκια και άλλα γαλακτοκομικά. Όσο για το φαγητό ο παιδίατρος μας είχε πει να τρώει ΟΣΟ ΘΕΛΕΙ και να μην τον πιέσω ποτέ. Μπορεί να είναι απλά μια φάση. Προσπάθησε να βρεις ποια φαγητάκια του αρέσουν περισσότερο και να φτιάχνεις αυτά. Σημασία έχει να έχουν την υγεία τους. Όλα τα υπόλοιπα βρίσκονται ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας μανουλες του Φεβρουαρίου!Σας ευχαριστω για τις προηγούμενεσ απαντησεις σας στο θεματακι περι ομιλίας των μωρών μας και τωρα σας εχω ενα καινουργιο.Σημερα ηταν η πρωτη μερα του Γιωργου μου στο βρεφικο σταθμό!!!!Δεν ξερω ποιος εχει πιο πολυ ανχος για το σχολειο,εγω ή ο μικρος,γιατι οσον αφορα εμενα ...δεν φανταζεστε...καθομαι σ αναμμενα καρβουνα ολο το πρωι και κοιταω συνεχεια το ρολοι ποτε θα ερθει η ωρα να παω να τον παρω.

Εναν κομπο εχω συνεχεια στο στομαχι μου (κανει καλο στη διαιτα μου βεβαια.Φοβαμαι και ανησυχω.Περναει καλα?Τον προσεχουν?Τον φροντιζουν?Εχουν υπομονη μαζι του?Σημερα δεν αντεξα και αντι για τις μια η ωρα που ηταν προγραμματισμενο να τον παρω πηγα στις 11 (δεν δουλευω-ακομα).Μεχρι να μου ανοιξουν και να μπω στο σχολειο ακουγα τον γιο μου να κλαιει (ημουν σιγουρη οτι ηταν αυτος(τετοια τσιρίδα λιγα παιδακια εχουν).Ειχαν βγει ολα τα παιδακια για παιχνιδι και ο δικος μου δεν ηθελε μετα να μπει μεσα,μ αποτελεσμα απ το κλαμμα να εχει γινει μουσκεμα στον ιδρωτα,να αρνειται μετα να φαει και να μ αγκαλιαζει λες και ειχε χρονια να με δει!Τρελαθηκα!Ηθελα να τον παρω και να φυγουμε αμεσως και να μην ξαναπαμε ποτε εκει "στο κακο σχολειο" (υπερβολικη οπως παντα εγω).

Για να ειμαι ειλικρινης δεν θελω να ξαναπαει σχολειο,κυριως δεν θελω να ειναι μακρια μου (μονο μια μερα εχει μεινει μακρια μου απο οταν γεννηθηκε-οι γονεις μας ζουν σ αλλη πολη-και σε αλλο κρατος πλεον μιας και η τωρινη μεταθεση ειναι στη Λευκωσια).

Αφηστε τ αλλο...η δασκαλα του ειναι πολυ μελαμψη και δεν την θελει ο μικρος γιατι γι αυτον ειναι κατι τελειος ξενο.Επισης του μιλανε με Κυπριακη προφορα και ειμαι σιγουρη πως οπως και γω ,ετσι κι αυτος δεν θα καταλαβαινει τιποτα!

Αχ τι να κανω?Εχω πολυ ανχος !Ο αντρας μου επιμενει πως και να μην βρω εγω δουλεια ειναι καλο να πηγαινει για να κοινωνικοποιηθει,να μαθει να μιλαει,να μοιραζεται κτλ κτλ...

Πειτε μου την γνωμη σας....ΠΩΩΩ σας κουρασα με το κατεβατο!sorry!

Φιλουθκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα,

bombina13 λόγω ζέστης λίγο πολύ όλα τα παιδάκια έχουν μειώσει τις ποσότητες που τρώνε. Εαν δεν πίνει αρκετή πόσότητα γάλα προσπάθησε να του δίνει από τα υπόλοιπα γαλακτοκομικά (γιαουρτάκια, τυριά). Επίσης μεγάλη περιεκτικότητα σε ασβέστιο έχει και το ταχίνι.

GIORGIA καταρχήν πρέπει να το πάρεις εσύ απόφαση για να μπορέσεις να βοηθήσεις και το παιδί να προσαρμοστεί στον παιδικό. Όταν τον πηγαίνεις το πρωϊ να τον χαιρετάς και να του λές ότι η μανούλα σε αγαπάει πολύ αλλά έχει δουλειά και θα έρθει να σε πάρει το μεσημέρι. Αν κλαίει δεν κάθεσαι να τον παρηγορήσεις αλλά φεύγεις. Να δείχνεις δυνατή και χαρούμενη γιατί αν σε βλέπει ότι στεναχωριέσαι κάνεις τα πράγματα χειρότερα. Αυτές ήταν οι οδηγίες από τον παιδικό όταν είχα ξεκινήσει εγώ τον γιό μου. Οι πρώτες μέρες είναι πάντα δύσκολες αλλά σιγά σιγά στρώνουν τα πράγματα. Καλή αρχή :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια γεια σας και απο μενα!!!!

Τι κανουν τα ζουζουνια σας.Ελπιζω να ειναι ολα καλα.

Για το θεμα της ομιλιας και εμεις λιγα λεμε.

Τα εντελως μπεμπε και ηχους ζωων.

Σιγουρα δεν ειναι 18 λεξεις!!!! :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy:

Γιωργια θα συμφωνησω με την Νατασουλα.Αν εσυ δε θες να παει πώς θα θελει το παιδί;;;;

Ειναι δυσκολα στην αρχή!!! :( Αλλα μετα θα του αρεσει!!!Καλη συνεχεια.Περιμενουμε νεα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθή έγραψε:

Γεια σου Θάλεια! Ποιος έπαθε ηλίαση; Εσείς ή η μικρή;; Κρίμα ρε γαμώτο..Εύχομαι περαστικούλια σας. Εμείς πήγαμε και σε μη επιτρεπτές ώρες για μπάνιο μια που ο Πάνος ξυπνάει αργά το πρωί αλλά ευτυχώς τη γλιτώσαμε την ηλίαση..

Όσο για την ομιλία, όντως θα μιλήσουν όλα τα παιδάκια αργά ή γρήγορα. Είναι πάντως αποθέωση όταν λένε μια καινούρια λεξούλα!!! Εμείς στις λεξούλες είμαστε ακόμα. Για ολόκληρη πρόταση ούτε λόγος..Ας έχουν υγεία τα παιδάκια μας και όλα τ' άλλα θα έρθουν!

''ΑΡΓΑ ΤΟ ΠΡΩΙ.....''ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ???? :woohoo: :woohoo: :woohoo:

ΤΟ 12 ΚΑΙ 1 ΛΕΓΕΤΑΙ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΑΓΑΠΗΤΗ ΜΟΥ :P :silly: :silly:

ΦΙΛΙΑ ΣΤΙΣ ΜΠΟΥΤΑΡΕΣ ΣΑΣ ;)

ΤΙ ΣΚΑΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ?

ΘΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ...ΜΕΤΑ ΘΑ ΤΟΥΣ ΛΕΜΕ ''ΣΚΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΜΕ ΤΗ ΣΙΩΠΗ ΤΩΝ ΑΜΝΩΝ...''

ΚΑΘΕ ΠΡΑΜΑ ΣΤΟΝ ΚΑΙΡΟ ΤΟΥ ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας κορίτσια. Ξεκίνησα δουλίτσα αυτή την εβδομάδα και μου ήρθε βαρύ :? ......Αφήστε που συνήθισα όλο το καλοκαίρι να είμαι από το πρωί μέχρι το βράδυ με τον Πανούλη και τώρα μου κακοφαίνεται..Αχχχχχ, τα Χριστούγεννα αργούν πολύ ε :) ;;;;;;

Πάλι στάσιμο έμεινε βρε κορίτσια το θεματάκι μας. Πέιτε τα νέα σας βρε Φλεβαρομαρτομανούλες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Αχ ανθη κ εγω περιμενω πως και πως να ξεκινησω δουλεια και ακομα περιμενω.... ελπιζω να μαθω συντομα που θα ειμαι.

ο αναστασης ειναι καλα, αρχιζει κ λεει λιγες λεξουλες και γινεται ολο κ πιο ζωηρος.. το καλο ειναι οτι ακουει κ οταν βγαινουμε εξω πχ δεν επομακρυνεται πολυ και δεν τρεχω ολη την ωρα πλεον!

κοιμαται στο κρεβατακι του, μονος του!!!!!!!!! ειναι μεγαλη επιτυχια αυτο για μας που κοιμομασταν τοσο καιρο στο μεγαλο το κρεβατι!!!!

αλλα δεν τρωει πολυ καλα, θελει μονο ντοματες αγγουρια και πεπονια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια!!!!

Αχ ανθη κ εγω περιμενω πως και πως να ξεκινησω δουλεια και ακομα περιμενω.... ελπιζω να μαθω συντομα που θα ειμαι.

ο αναστασης ειναι καλα, αρχιζει κ λεει λιγες λεξουλες και γινεται ολο κ πιο ζωηρος.. το καλο ειναι οτι ακουει κ οταν βγαινουμε εξω πχ δεν επομακρυνεται πολυ και δεν τρεχω ολη την ωρα πλεον!

κοιμαται στο κρεβατακι του, μονος του!!!!!!!!! ειναι μεγαλη επιτυχια αυτο για μας που κοιμομασταν τοσο καιρο στο μεγαλο το κρεβατι!!!!

αλλα δεν τρωει πολυ καλα, θελει μονο ντοματες αγγουρια και πεπονια!

Λένα δεν ξέρεις πόσο σε ζηλεύω που δεν απομακρύνεται όταν βγαίνετε έξω..Ο Πανούλης πάλι με το που τον κατεβάζω από το καρότσι παίρνει δρόμο και εγώ..τρεχάτε ποδαράκια μου..

Μπράβο που κοιμάται πλέον μόνο του το ζουζούνι σου :) . Μεγάλωσε το αντράκι ;) . Όσο για το φαγητό..είναι της υγιεινής διατροφής βλέπω :D . Μην ανησυχείς. Όλα θα στρώσουν ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
Κοριτσια τι γινεται???

σαν πολυ δεν το παραμελουμε το θεματακι μας???

Λενα δικιο έχεις!!!Αντε ρε κοριτσια .Χαθηκαμε.

Εγω βασικα για τη διατροφη θελω να ρωτησω ως συνηθως.

Τρωνε συγκεκριμενες ωρες ή ολη τη μερα τσιμπολογανε;;;

Ο δικος μου αν δεν του δωσω εγω να φαει ειναι ικανος να μεινει νηστικος όλη μερα.

Επισης ειναι 85 ποντους και γλυρω στα 12 κιλα.Για πειτε και εσεις.Τι γινετε με το φαγητο τους;;;Τρωνε μονα τους;;;Τρωνε ικανοποιητικες ποσοτητες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λενα δικιο έχεις!!!Αντε ρε κοριτσια .Χαθηκαμε.

Εγω βασικα για τη διατροφη θελω να ρωτησω ως συνηθως.

Τρωνε συγκεκριμενες ωρες ή ολη τη μερα τσιμπολογανε;;;

Ο δικος μου αν δεν του δωσω εγω να φαει ειναι ικανος να μεινει νηστικος όλη μερα.

Επισης ειναι 85 ποντους και γλυρω στα 12 κιλα.Για πειτε και εσεις.Τι γινετε με το φαγητο τους;;;Τρωνε μονα τους;;;Τρωνε ικανοποιητικες ποσοτητες;;;

Γεια σου Παναγιώτα! Ο Πανούλης έχει ίδιες διαστάσεις με το Νικόλα σου. Μόνο που είναι 12,5 κιλά. Επειδή λοιπόν γενικώς ακούω ότι τα περισσότερα παιδάκια στην ηλικία του είναι πιο αδύνατα, προσπαθώ να μην τον μπουκώνω :? ..Του δίνω φαγητό συγκεκριμένες ώρες και τίποτα άλλο. Συγκεκριμένα, το γάλα και ένα μπισκοτάκι ή αυγό το πρωί, το μεσημεριανό το μεσημέρι, φρούτα το απόγευμα (δυστυχώς μου κάνει τον δύσκολο πια με τα φρούτα), τοστάκι ή γιαουρτάκι ή ρυζόγαλο το βραδάκι και τέλος το βραδινό γάλα. Τρώει ικανοποιητικές ποσότητες μπορώ να πω (με εξαίρεση τα φρούτα) και δεν τον πολυαφήνω ακόμα να τρώει μόνος του γιατί τα μπλαστρώνει :lol: ..Αν δεν του δώσω εγώ φαγητό δε θα ζητήσει. Βέβαια δεν τον έχω αφήσει ποτέ νηστικό αρκετή ώρα για να δω τι θα κάνει..Επίσης ξέχασα να πω ότι τρελαίνεται για χυμούς και εκτός από φυσικό χυμό πορτοκάλι δίνει ρέστα και για amita motion. Νομίζω ότι τα είπα όλα :D .

Άντε βρε κοριτσάκια, σε αδράνεια έπεσε το θεματάκι μας. Εμπρός μαρς :lol: !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα, όντως το ξεχάσαμε το θεματάκι μας :(

Εμείς έχουμε σχεδόν 2 μήνες να πάμε παιδίατρο οπότε δεν ξέρω ακριβώς πόσο είναι

Τελευταία φορά ήταν 9600 και 81εκ, όπως την βλέπω δεν νομίζω να έβαλε και τίποτα το ιδιαίτερο

Το φαγητό είναι μια πονεμένη ιστορία και για εμάς. Το μόνο που τρώει με όρεξη είναι φρούτα και τραχανά

Τις τελευταίες 2 εβδομάδες άρχισα και τις αλέθω το μεσημεριανό φαγητό (όταν έχει κρέας) για να φάει μεγαλύτερη ποσότητα, ξέρω ότι είναι πισωγύρισμα αλλά αλλιώς δεν έτρωγε πάνω από 5 μπουκιές.

Ίσως την ενοχλούν και τα δόντια δεν ξέρω, έσκασε ο 1ος κυνόδοντας και ετοιμάζονται και οι επόμενοι.

Παναγιώτα εγώ δεν τηρώ πρόγραμα γιατί τρώει πολύ μικρές ποσότητες οπότε μπορεί να της δίνω και κάθε 1 ώρα να φάει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα Ανθη γελασα με το μπλαστρωνει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μια χαρα ο Πανος που τρωει.Κατα τα αλλα πως τα πάτε;;;;

Νατασουλα μου τα ξερω για την Ελενα!!!Πονεμενη ιστορια οντως.Ρε συ καθε μια ωρα ε;;;Την εχεις και παιζει και την ταϊζεις;;;;

ΚΑι εγω το μοσχαρι το τριβω αλλα τα αλλα φαγητα δεν τα τριβω.Εχω στοιχηματισει μεχρι τα Χριστουγεννα να τρωει κανονικα και μεγαλες ποσοτητες!!!Και μετα ξύπνησααααααααααα!!!! :):):)

Επισης μονος του δεν παιζει να φαει.Τα πεταει παντου!!! :evil::evil::evil::evil:

Ε το καλοκαιρι που θα μαθουμε και να κανουμε τα τσισα μας στο γιογιο θα μαθουμε να τρωμε και μονοι μας.Λεω εγω τωρα....

Οι υπολοιπες που ειστε καλε;;Αντε πειτε για τα παιδακια σας και εσεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα Ανθη γελασα με το μπλαστρωνει!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Μια χαρα ο Πανος που τρωει.Κατα τα αλλα πως τα πάτε;;;;

Κατά τα άλλα Παναγιώτα μου ένα θεματάκι έχω. Δεν με ακούει. ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ όμως. Τι φωνάζω, τι του μιλάω ήρεμα, τι του δίνω και καμία στον πωπό...τίποτα αυτός. Είχα βρει ένα σύστημα αλλά πάει και αυτό. Όταν έκανε κάποια σκανδαλιά σφύριζα "κλέφτικα" και αυτός σούζα :lol: ..Με είδε όμως μία φορά ότι το κάνω εγώ και τώρα πια δε δίνει σημασία όσο και να σφυρίζω :lol: ..Γενικώς είναι πολύ ησυχούλης αρκεί να είμαστε στον ίδιο χώρο και ακόμα πιο ήσυχος αν ασχολούμαι ΜΟΝΟ μαζί του. Όταν του φωνάζω πάντως ρε κορίτσια νιώθω τύψεις μετά..Ίσως γι' αυτό να μη με παίρνει στα σοβαρά..Τέλος πάντων..

Κορίτσια πείτε και εσείς τα νέα σας καλέεεεεεεεεεε!!!! Πού χαθήκατε;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

μεγαλωνουμε βλεπω...κ τροφαντευουμε!τα παιδακια μας εννοω :)

κ μεις παρομοια διατροφη ακολουθουμε,πρωι βραδυ γαλατακι,μετα το μεσηριανο,μετα τοστακι,ή γιαουρτακι,η μπουρεκακι,που το ζηταει!

ενδιαμεσα καμια ακομη ληξα :lol:

κ το βραδυ παλι οπως ειπα γαλατακι,αλλα η ατιμουλα για να μην κοιμηθει...μου λεει:

_Μαμα πεινασες? η Φαη ?,μου λεει :shock:

α! να σε ρωτησω εγω? ,της λεω?

-ναι!,μου απαντα :P

-Φαη πεινασες?ρωταω :o:o

-ναι!!γιουπι!φωναζει! :lol::-o:-o

-κασερακι μαμα,κασερακι...καιιιιι ψωμακι! :shock::roll:

ολα αυτα βρε κοριτσια στις 11 το βραδυ!!

κ στο φιναλε...μετα απο το μενου φωναζει

-Μπαμπαααα! νερο φερε στη Φαιη,νερο!!! :lol::lol:

κ μετα κοιμαται η σουρπουιτσα..!

φιλακια στα ζουζουνια σας μανουλες!! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!

μεγαλωνουμε βλεπω...κ τροφαντευουμε!τα παιδακια μας εννοω :)

κ μεις παρομοια διατροφη ακολουθουμε,πρωι βραδυ γαλατακι,μετα το μεσηριανο,μετα τοστακι,ή γιαουρτακι,η μπουρεκακι,που το ζηταει!

ενδιαμεσα καμια ακομη ληξα :lol:

κ το βραδυ παλι οπως ειπα γαλατακι,αλλα η ατιμουλα για να μην κοιμηθει...μου λεει:

_Μαμα πεινασες? η Φαη ?,μου λεει :shock:

α! να σε ρωτησω εγω? ,της λεω?

-ναι!,μου απαντα :P

-Φαη πεινασες?ρωταω :o:o

-ναι!!γιουπι!φωναζει! :lol::-o:-o

-κασερακι μαμα,κασερακι...καιιιιι ψωμακι! :shock::roll:

ολα αυτα βρε κοριτσια στις 11 το βραδυ!!

κ στο φιναλε...μετα απο το μενου φωναζει

-Μπαμπαααα! νερο φερε στη Φαιη,νερο!!! :lol::lol:

κ μετα κοιμαται η σουρπουιτσα..!

φιλακια στα ζουζουνια σας μανουλες!! :x

Γεια σου Θάλεια!!! Κοτζάμ κοπέλα έγινε και η Φαίη σου. Και λέει και πολλά πολλά λογάκια!!!! Τσαπερδόνες οι γυναίκες από μικρές :lol: !!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

Γεια σας Φλεβαρομαρτομανούλες του 2009!!!! Η savropinguinos μου έδωσε την ιδέα να επαναφέρω το θεματάκι αυτό που το ξεχάσαμε εντελώς :( ....Τι κάνετε;;; Τα μωράκια σας;; Ο Πανούλης πάντως είναι μια χαρούλα, δόξα τω Θεώ! Λέει πια πάαααρα πολλά λογάκια και συνεννοείται μια χαρούλα! Στο φαγητό εξακολουθεί να είναι εύκολος, θέλει συνέχεια βόλτα και παιχνίδι και όταν είμαστε οι δυο μας μου κάνει τρελές αγάπες. Μπροστά στους άλλους όμως...ΤΙΠΟΤΑ. Σκληρό αντράκι μου βγήκε :lol: ..Επίσης λέει και τραγουδάκια (είναι μια γλύκα όταν τραγουδάει) και αγάπημένο άσμα είναι ο ύμνος του Ολυμπιακού διότι ο μπαμπάς το φρόντισε αυτό από τότε που τον είχα στην κοιλιά μου :lol: ! Την επεμβασούλα δεν την κάναμε τελικά γιατί πήγα σε έναν παιδοχειρουργό του ΠΑΙΔΩΝ ΠΕΝΤΕΛΗΣ που μου συνέστησαν και μου είπε ότι μέχρι να κόψει την πάνα δεν μπορώ να κάνω τίποτα. Όταν την κόψει θα μου δώσει είπε μια κρέμα με την οποία στο 90% των περιπτέσεων ανοίγει το πουλάκι...Προσεύχομαι να ανήκει ο Πανούλης σε αυτό το 90%. Βέβαια κάθε μέρε κλείνει όλο και πιο πολύ και αγχώνομαι..Στο τέλος δε θα μπορεί να ουρήσει και το να κόψει την πάνα μου φαίνεται τόσο δύσκολο και μακρινό...Το γιογιό πάντως το έχουμε στο μπάνιο :lol: ..

Επίσης από διαστάσεις, είναι 90 πόντους και 14 κιλά..Αλήθεια, υπάρχει άλλο μωράκι με τα κιλά αυτά και τέτοιο ύψος;;; Και ρε κορίτσια προσέχω ΠΟΛΥ τη διατροφή του. Πάρα πολύ. Τα βρίσκετε πολλά τα κιλά;;

Ουφ, σας ζάλισα..Είχαμε, όμως, να τα πούμε τόσο πολύ καιρό...Γι' αυτό και η λογοδιάρροια :lol: ..

Περιμένω νέα και από τα υπόλοιπα μωράκια (παιδάκια πια :P ) του Φεβρουαρίου-Μαρτίου 2009!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα Ανθή!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και η δικιά μου παιδάκι πλέον,πολύ πεισματάρα,πόντια για! αχ θα επανέλθω γτ με τραβάει ,θελει να δει την Μπαρμπι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης από διαστάσεις, είναι 90 πόντους και 14 κιλά..

Κόρίτσια χτες τον μετρήσαμε ξανά!!! 92 πόντοι :D !!!! Πολύ χάρηκα γιατί είχα ένα άγχος..Από το 50 στην καμπύλη πήγαμε στο 75 :D !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα Ανθη καλα είμαστε ! 14 κιλα διαβαζω! :o:o

κ μεις 14,200! :lol::lol:

υψος δεν καταφερα να μετρησω ,αλλα ψηλωνουμε συνεχεια ,τα παντελονια ολο κ κονταινουν(ειναι ενας πρακτικος τροπος μετρησης κ αυτος! :lol::lol: )

τα φιλια μου σε ολες

κ ιδιαιτερα στον Πανουλη :)

και στην Κωνσταντινα :):x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...