Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΦΛΕΒΑΡΗ-ΜΑΡΤΗ 2009


Recommended Posts

thalia7 έγραψε:

Aνθη μου πολυ καλη ιδεα!! :laugh: :laugh:

αχ! μεγαλωνουνε τα ζουζουνια μας!

εχθες η μικρη διαβαζε ενα βιβλιο μαγειρικης με εικονες

κ ακουω εκει που πλενω πιατα μακαρονια με κιμα!! :huh: μετα ειδα οτι ξεφυλιζε το βιβλιο! :laugh: :laugh:

ειναι το αγαπημενο της φαγητο :P

βρε κοριτσια σας ετυχε να μη θελουν να μπουν στο καροτσι κ δωστου να τα κουβαλας αγκαλια :(

οποτε βγαινουμε τα ιδια,εχουμε ξεμεσιαστει :(

Θάλεια η κορούλα σου λέει πολλά λογάκια η τσαχπίνα ;) ..Ο Πάνος 2 λέξεις μαζί έχει πει μόνο "μαμά γάλα". Κατά τ' άλλα λέει λεξούλες μόνες τους. Όσο για το καρότσι αν είναι εν κινήσει δεν έχουμε κανένα πρόβλημα. Αν το καρότσι σταματήσει να κινείται τότε θέλει να κατέβει εκτός και αν τον ξεγελάσω κανά εικοσάλεπτο με την πιπίλα :P ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 346
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

thalia7 έγραψε:

γεια σας μανουλες!!

ειπα να δωσω το παρον!

ετσι για να κινειται λιγακι η σελιδα :P

φιλια!!!

Γεια σου Θάλεια :) !!!!! Με κάρο κινείται η σελιδίτσα :P :laugh: ..

Πού θα πάει..Θα την ανεβάσουμε :laugh:

ΦΙΛΑΚΙΑ :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες!!!!

Φιλακια στα θαυματακια σας καταρχήν!!!!

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!!!!

Και εμεις αν μας αρεσει κατι το καταβροχθιζουμε αλλα τα περισσοτερα τα τρωμε αλεσμενα πιο πολυ για δικη μου ευκολια.

Θαλεια και μενα δε πολυ θελει το καροτσι. :angry::angry::angry:

Καναμε το mmr μας μετρησανε κιολας και είμαστε λιγο ρεβυθουλιδες. :S:S

80 πόντοι και 10600 κιλα.Μας εστειλε για εξετασεις.Απο βδομαδα θα τις κανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παναγιωτα κ μεις το καναμε το μμρ πριν 15 μερες περιπου

κ το ειχα βασανο!

δεν ξερω αλλα το φοβομουν :S

καμια φορα τελικα η αγνοια ειναι καλυτερη :P

οσο περισσοτερα ξερεις ,τοσο περισσοτερο ανησυχεις!

μας ειπαν οτι πιθανη παρενεργεια να ειναι ενας πυρετος που θα εκδηλωθει ομως την 8 ημερα!οχι νωριτερα

τελικα ολα οκ δεν ειχαμε τιποτα,ελπιζω κ σεις!

κατσε να μετρηθουμε παναγιωτα κμεις γιατι εχει καιρο να το κανουμε

τωρα που το θυμηθηκα :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

87, 88 cm εκει ειμαστε

κ κιλα γυρω στα 12,500- 13,00!

δεν κολλαω τοσο κ να καθομαι να μετραω συνεχεια

μηπως εμας καθε μηνα μας μετρουσανε :P

σημερα πηγαμε με τον αντρα μου να ψωνισουμε ρουχα της μικρης

κ μας ρωτουσαν οι πωλητριες τι υψος εχει κ κοιταζομασταν :P

πονταρω στον ψηλο μπαμπα εγω η δολια μανα,γι αυτο ειμαι cool! :laugh: :laugh:

αφου τον εχει γδαρει σε οοοολα στο μποι θα κανει εξαιρεση?! :huh:

γιατι αν μοιασει σε μενα θα μεινει στο 1,67cm :(

θα αναπτυχθουνε μην αγχωνεσαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΩΡΕ ΠΟΤΕ ΦΤΑΣΑΤΕ ΤΟΣΕΣ ΣΕΛΙΔΕΣ??? :woohoo: :woohoo:

ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΤΩΝ ΤΕΚΝΩΝ ΣΑΣ ;)

ΚΟΝΤΟΥΣ -ΨΙΛΟΥΣ-ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ-ΧΟΝΤΡΟΥΣ :P

ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΑΛΕΣΜΕΝΑ ΤΑ ΚΟΨΑΜΕ ΠΡΟ ΠΟΛΛΟΥ.

ΕΙΔΙΚΑ ΤΑ ΦΡΟΥΤΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ.ΤΑ ΚΑΝΩ ΤΟΥ ΘΟΔΩΡΑ ΦΡΟΥΤΟΣΑΛΑΤΑ ΚΑΙ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ :woohoo:

ΜΠΑΝΑΚΙ ΠΑΜΕ , ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ MMR-ΑΝΕΜΟΒΛΟΓΙΑ.

ΜΑΣ ΚΡΑΤΗΣΕ ΠΙΣΩ ΙΑ ΙΩΣΟΥΛΑ :(

ΚΟΠΕΛΙΑ, ΨΙΤ! Η ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ ΛΕΜΕ, ΜΑΖΕΨΑΤΕ ΤΑ ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΑ ΣΑΣ?ΘΑ ΣΑΣ ΔΟΥΜΕ????ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΤΗ ΩΑΦΤΙΣΗ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟ......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπάρχουμε και μεις!!!! Ο μικρούλης μου Γεράσιμος έκλεισε τους 16 μήνες, γεννημένος ψαράκι στις 16 Μάρτιου 2009.

Πίστευα ότι δεν υπάρχει θέμα και έφτιαξα ένα στις εγκυμονούσες η χαζομαμά!

Πιστεύω ότι πρέπει να λέμε τι μας συμβαίνει για να μαθαίνουμε η μία από την άλλη.

Θέμα που θα ήθελα να με βοηθήσετε: Ο μικρός μου έχει γίνει λίγο βίαιος απέναντι σε άλλα παιδάκια και κάνει και χειρονομίες απέναντι τους και σε μας. Πχ. χτες στην παραλία χτύπησε ένα άλλο παιδάκι που παίζαν μαζί, με το φτυαράκι που κρατούσε! Σε μας τραβάει μαλλιά, πολλές φορές μας χτυπά με το χέρι... και άλλα τέτοια που δεν τα καταλαβαίνω μερικές φορές. Αντίθετα είναι πολύ γελαστό παιδάκι, χαρούμενο, και κάνει σε αντίθεση πολλές γλύκες, αγκαλιές και άλλα. Δεν ξέρω αν τις χειρονομίες τις κάνει ως διεκδίκηση ή λόγο ζήλιας. Πάντως τα κάνει τους τελευταίους 2-3 μήνες.

Καλό καλοκαίρι και υπομονή με τους μικρούς μας θησαυρούς!!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bombina13 έγραψε:

Υπάρχουμε και μεις!!!! Ο μικρούλης μου Γεράσιμος έκλεισε τους 16 μήνες, γεννημένος ψαράκι στις 16 Μάρτιου 2009.

Πίστευα ότι δεν υπάρχει θέμα και έφτιαξα ένα στις εγκυμονούσες η χαζομαμά!

Πιστεύω ότι πρέπει να λέμε τι μας συμβαίνει για να μαθαίνουμε η μία από την άλλη.

Θέμα που θα ήθελα να με βοηθήσετε: Ο μικρός μου έχει γίνει λίγο βίαιος απέναντι σε άλλα παιδάκια και κάνει και χειρονομίες απέναντι τους και σε μας. Πχ. χτες στην παραλία χτύπησε ένα άλλο παιδάκι που παίζαν μαζί, με το φτυαράκι που κρατούσε! Σε μας τραβάει μαλλιά, πολλές φορές μας χτυπά με το χέρι... και άλλα τέτοια που δεν τα καταλαβαίνω μερικές φορές. Αντίθετα είναι πολύ γελαστό παιδάκι, χαρούμενο, και κάνει σε αντίθεση πολλές γλύκες, αγκαλιές και άλλα. Δεν ξέρω αν τις χειρονομίες τις κάνει ως διεκδίκηση ή λόγο ζήλιας. Πάντως τα κάνει τους τελευταίους 2-3 μήνες.

Καλό καλοκαίρι και υπομονή με τους μικρούς μας θησαυρούς!!! :kiss:

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΜΑΣ ΠΕΡΝΑΤΕ 1 ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΗΜΕΡΑ :P:):P

ΝΑ ΤΟΝ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΤΟΝ ΓΕΡΑΣΙΜΟΥΛΗ ΣΟΥ !!!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΑΣΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΕΙΣ, ΕΚΤΟΣ ΚΙ ΑΝ ΒΛΕΠΕΙ Η΄ΒΙΩΝΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ :dry:

ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΕΞΗΓΕΙΣ ΟΤΑΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ.

ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ , ΚΑΛΑ ΜΠΑΝΙΑ...

ΥΓ:ΨΙΤ, ΦΙΛΟΛΟΓΟΣ, ΔΕΝ ΜΙΛΑΣ???/ :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thalia7 έγραψε:

βλεπω κ αλλα Μαρτιατικα μωρακια!

τελικα εμεις τα κοριτσακια εδω μειονοτητα... :dry:

:P

Ε ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ???

ΒΑΣΙΛΙΣΣΕΣ ΘΑ ΣΑΣ ΕΧΟΥΜΕ :P:P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Κοριτσια τι κανετε;;;

Πώς είστε;;;Τα μικρακια σας;;;

Εμεις ειχαμε παει διακοπες και γυρισαμε αλλα ο μικρος με το που γυρισαμε αρρωστησε.

Ιωση με πυρετό.Τωρα καλα είναι.

Εσεις τι νεα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελα ρε Θαλεια!!!!

Μεσα με κλιματιστικο ειμαστε!!!!!

Στο φαγητο μικρες εξελιξεις εχουμε οσον αφορα τη μεταβαση απο το αλεσμενο στο μη.

Επισης η τρυπα στο κεφαλι μας ακομη δεν εχει κλεισει.Εσας;;;;;

11-08 εχω β Επιπεδου. :S:S:S:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κ μεις με κλιμα ειμαστε ,

μολις το κλεισαμε να ανασανουμε κ λιγο φρεσκο αερα!

τρυπα στο κεφαλι;χμ...

αμα σου πω οτι αυτη την τρυπα δεν την εχω δει ποτε!! :blush::blush:

δε μπορουσα ρε παιδι μου ανατριχιαζα :S:blush:

ουτε ξερω που ακριβως ειναι!

οτι εβλεπε η γιατρος

αλλα νομιζω οτι δεν ασχολειται πλεον καυτη με αυτο :huh:

λογικα θα εκλεισε :unsure:

κατα τα αλλα ειχαμε μια επεφυκιτιδα που μας κοκκινισε τα πρασινα ματακια μας,αλλα με σταγονες αντιμετωπιστηκε,πιστευω αυριο να ειμαστε εντελως καλα

β επιπεδου!! ωραια!!

ευχομαι τα καλυτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Τι κάνετε κορίτσια;; Χάθηκα λόγω διακοπών :P ..Τα μωράκια σας καλά είναι;

Παναγιώτα έφτασες κιόλας στη Β επιπέδου;; Περνάει γρήγορα ο καιρός. Όλα καλά πήγαν;;

Πόπη τελικά τα είπαμε από κοντά εμείς. Να' μαι πάντως και διαδικτυακά μια που με γύρευες :laugh: . Τι κάνει ο κούκλος ο Θοδωράκος σου;;

Ο Πανούλης -αν εξαιρέσουμε ένα συναχάκι που κόλλησε (ελπίζω να μείνουμε εκεί) -είναι μια χαρούλα δόξα τω Θεώ. Μαύρισε και ξεφάντωσε στις διακοπούλες. Τώρα που γυρίσαμε ζητάει συνεχώς άτα. Ευτυχώς θα φύγουμε λίγες μέρες ακόμα. Να δω τι θα τον κάνω το χειμώνα :laugh: ..

Περιμένω τα νέα από τα μωράκια σας τα γλυκά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Ανθη!!

ωραια ειναι να τα βλεπεις να χαιρονται κ να πλατσουριζουν τα μικρουλια!!! :cheer:

κ μεις επιστρεψαμε :(

αφου πρωτα αποχαιρετησαμε τη θαλασσα!

μπαι μπαι θαλασσα!!!

ελεγε η μικρη φευγοντας :cheer:

κ η αμεσως επομενη ερωτηση: που θα παμε μαμα? :P:P

παντως βρε κοριτσια δεν ξερω αλλα ο ηλιος καιει παρα πολυ!

δεν εμπιστευομαι πλεον κανενα αντηλιακο

πηραμε της φρυζοντερμ το 25 με φυσικα φιλτρα κ της εβαζα συνεχεια!

κ παλι φοβομουν γιατι ειναι κ ξανθουλα κ λεω αμαν παναγια μου μην αρπαξει!

μονο το μπλουζακι κανει δουλεια τελικα!

δεν μπορεις να χαρεις τη θαλασσα ρε παιδι μου,τσουρουφλιζεσαι! :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κι απο μενα κορίτσια,τι κανετε?

Εχω ξαναγραψει στο post γιατι ανηκω και γω στην ιδια κατηγορια.Ο Γιωργος μου γενηθηκε τον Φεβρουαριο του 2009.Μπαινω σπάνια να ειμαι ειλικρινης γιατι δεν προλαβαινω να το κανω οσο θα ηθελα.Διαβαζω τα νεα σας και χαιρομαι που ειστε ολεσ καλα.

Πριν απο λιγες μερες επισκεφτηκαμε την νεα μας παιδιατρο (νεα μεταθεση του αντρα μου).Σε γενικες γραμμες καλη μου φανηκε αν και θα περιμενα να αγκαλιασει περισσοτερο τον μικρο και να μην κολωσει που αυτος γρηνιαζε.Τες πα...αλλου ειναι το θεμα.Με προβληματισε που μας ειπε πως μιας και ειναι 18 μηνων το παιδι θα επρεπαι να λεει 18 λεξεις τουλαχιστον.Ο δικος μου λεει 2-3 κι αυτες με τα χιλια ζορια.Τα καταλαβαινει ολα και τ ακουει ολα,ειμαι σιγουρη,απλα ειναι τεμπελης.Δεν προσπαθει,αφαιρειται και θελει συνεχεια να παιζει.Η μανα μου λεει πως και γω αργησα να μιλησω (και τωρα δεν σταματαω) και ο αντρας μου το ιδιο.Τι να κανω?Με το ζορι να μιλησει γινεται????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Θάλεια! Καλά η κορούλα σου είναι πολύ μπροστά!!!! Με εντυπωσιάζει με όλα αυτά που λέει η ζουζούνα!!! Ροδάνι πάει η γλωσσούλα της!! Όσο για τον ήλιο..πολύ δυνατός πραγματικά. Αντιηλιακό, καπελάκι, σκιούλα μετά τη θάλασσα και ο Θεός βοηθός..Πάντως τις καταχαίρονται τις διακοπούλες. Για εμάς πάντως είναι κάπως δύσκολες ε;; Τέρμα οι ηλιοθεραπείες και τα καφεδάκια στην ξαπλώστρα..Χαλάλι τους όμως.

GIORGIA νομίζω ότι η καινούρια σας παιδίατρος είναι κάπως υπερβολική. Αυτοί οι παιδίατροι καμιά φορά μας αγχώνουν άδικα. Υπάρχουν παιδάκια που μιλούν σχεδόν κανονικά από 1 έτους και άλλα πολύ αργότερα. Υπάρχει νόμος που λέει ότι 18 μηνών πρέπει να λένε ντε και καλά 18 λέξεις;; Έλεος δηλαδή..Ο ανιψιός μου μέχρι τα 2 δεν έλεγε σχεδόν τίποτα. Στα 2 τα είπε όλα μαζεμένα. Δεν έβαζε γλώσσα μέσα του. Είναι πολύ μικρό το αγοράκι σου για να ανησυχήσεις για την ομιλία. Πολύ πολύ μικρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα μανούλες,

ελπίζω να είστε όλες και όλα τα μωράκια καλά

Επιστρέψαμε κι εμείς από τις διακοπές και ψηνόμαστε στην ζέστη

Γεωργία η παιδίατρός σου είναι υπερβολική

Πρώτη φορά το ακούω αυτό

Η κόρη μου είναι 17 μηνών και λέει μόνο μαμά κιαυτό σπάνια

και εννοείται ότι δεν αγχώνομαι.

Κάθε παιδί είναι διαφορετικό

Δεν γίνεται όλα τα παιδιά να μιλήσουν στην ίδια ηλικία

Και ο γιός μου 18 μηνών άρχισε να λέει τις πρώτες λέξεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανθη για πια ηλιοθεραπεια λες;;!!!! :unsure:

ουτε που το σκεφτομαι!!! :woohoo:

επιστρεψαμε κ μαλλον παθαμε ηλιαση!!

ειμαστε ολη μερα με πυρετο,ενεσεις primperan για τη ναυτια κ καταπτωση,δε φορουσαμε καπελο μεσα στη θαλασσα,αντιθετα με τη μικρη!

κ να σκεφτεις οτι καναμε μπανιο της επιτρεπτες ωρες,αλλα ο ηλιος εκαιγε ακομη κ στις 9 το πρωι!!!! :blink:

για το θεμα της ομιλιας που λετε

εμενα η μικρη μιλαει κανονικα πλεον κ καθαρα

σημερα ελεγε γιαγια εισαι καταπληκτικη!!!

κ φωναζε τον μπαμπα της daddy!!!daddy!!! αγκαλιτσα!!!

τελικα ειναι στο παιδι ,απλα θα τα πουνε μαζεμενα!

ολα καποτε μιλησαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Θάλεια! Ποιος έπαθε ηλίαση; Εσείς ή η μικρή;; Κρίμα ρε γαμώτο..Εύχομαι περαστικούλια σας. Εμείς πήγαμε και σε μη επιτρεπτές ώρες για μπάνιο μια που ο Πάνος ξυπνάει αργά το πρωί αλλά ευτυχώς τη γλιτώσαμε την ηλίαση..

Όσο για την ομιλία, όντως θα μιλήσουν όλα τα παιδάκια αργά ή γρήγορα. Είναι πάντως αποθέωση όταν λένε μια καινούρια λεξούλα!!! Εμείς στις λεξούλες είμαστε ακόμα. Για ολόκληρη πρόταση ούτε λόγος..Ας έχουν υγεία τα παιδάκια μας και όλα τ' άλλα θα έρθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...