Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυτό με το όνομα μόνο στην Ελλάδα...


Aphroditi

Recommended Posts

Αυτό με το όνομα το πατροπαράδοτο, μόνο στην Ελλάδα το έχουμε. Ελπίζω κάποτε να αλλάξει... Για το όνομα της κόρης μας, κάναμε τρεις μήνες να αποφασίσουμε. Εγώ ήθελα να πάρει το όνομα της μάνας μου, εκείνος της δικιάς του. Του εξηγούσα ότι το δεύτερο αν βγει αγόρι θα πάρει του πατέρα του και είναι πιο δίκαιο να βγει η πρώτη με το όνομα της μάνας μου. Δεν συμφωνούσε, λέγαμε για άσχετο όνομα και τελικά μου έδωσε σαν λύση να βγάλουμε της μάνας του και το δεύτερο ότι βγει από την δική μου μεριά. Ενώ συμφώνησα, τώρα το έχω μετανοιώσει...

Και ξέρετε γιατί? Γιατί αν βγει αγόρι, θα δώσω το όνομα της μάνας μου που το προτιμώ (Αλέξανδρος) από του πατέρα μου (Γιάννης) και θα στεναχωρεθεί ο πατέρας μου. Και δεν θα αρέσει σε κανέναν η απόφαση μου. Αλλά εγώ με τον πατέρα μου δεν είχα ποτέ φοβερή σχέση (οι γονείς μου έχουν χωρίσει αρκετά χρόνια) κ για αυτό δεν θέλω να δώσω το όνομα του. Αλλά δεν πρόκειται να δώσω του πεθερού μου για κανένα λόγο...

Ήθελα τα παιδιά μου να πάρουν όνομα που μας αρέσει εμάς κ όχι επειδή το λέει η παράδοση... Και ο σύζυγος μου είναι πατροπαράδοτος.

Εσείς τι γνώμη έχετε για αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 80
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Kαλά,welcome to the club!!!!

Είναι το μοναδικό θέμα για το οποίο παρά την κατα τα άλλα φοβερή σχέση με τον αντρούλη μου φτάσαμε στα άκρα...Μέχρι κ να φύγω απο το σπίτι σκέφτηκα...Αλλα τελικα αποφάσισα πως δε μπορώ να ζήσω μακριά του..

Έχω την ίδια άποψη ακριβώς με εσένα,κ άντε για το αγόρι να το καταπιώ οτι είναι θέμα παράδοσης,για το κορίτσι ΓΙΑΤΙ?????????Κ αφού συμφωνήσατε το δεύτερο να είναι δικό σου πάλι καλά...Γιατι εγώ ξέρω οτι αν κάνω αγόρι,θα πάρει φυσικά το όνομα του πεθερού μου που δυστυχώς δε ζει πια..Η κόρη μου έχει της πεθεράς μου...Οποτε για να τιμήσω εγώ τους δικούς μου(που είναι κ οι μόνοι που μας βοηθάνε) ή έστω να δώσω ένα όνομα που απλά μου αρέσει πρέπει να κάνω τουλάχιστον 4 παιδιά...ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!

Τα θυμήθηκα κ συγχήστηκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να πεις...Ελλας στο μεγαλειο σου!!!Σημασια εχει να ειναι γερο το παιδι οχι το ονομα.Απλα πολλες φορες η επιμονη απο τη μια πλευρα γινετε εκνευριστικη.Εχω ακουσει τρελες ιστοριες!!Παντως και εγω με τον αντρα μου ετσι ειπαμε το πρωτο δικο του το δευτερο δικο μου...τωρα αν μου δωσει ο Θεος δευτερο παιδακι θα πεσει πολυ γελιο με τα πεθερικα μου.Να σμειωθει οτι εγω θελω ασχετο ονομα και οχι των δικων μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ....ΕΜΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΤΩΝ ΔΙΚΩΝ ΜΟΥ.ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΚΑΙ ΕΤΣΙ-ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΓΟΥΣΤΑ-ΘΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ Η ΠΑΡΑΔΟΣΗ, ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ(ΜΗ ΧΕΣΩ)

ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΩΡΑΚΙ , ΑΝ ΘΕΛΕΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΧΑΡΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ, ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΟΝΟΜΑ.

ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΕΙΠΕ¨"ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΚΑΙ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕ ΘΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ, Η ΚΑΗΜΕΝΗ"

ΕΓΩ ΦΥΣΙΚΑ, ΧΕΣΤΗΚΑ.... :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θέμα καιει ζεματαει κ τσουρουφλάει. Εγώ ειχα ακριβώς το ίδιο προβλημα. Εκανα κοριτσακι κ πριν ακομα γεννησω ο αντρας μου ελεγε ερχεται η Γιωργια απο την πεθερουλα μου βεβαια με την οποια η σχεση ειναι αμοιβαια μισουμε η μια την αλλη. Αφου ειχαμε κλαματα καβγαδες (μονο γι αυτο το ηλιθιο το θέμα του ονοματος) κ απειλες κ συμφορες περυσι το καλοκαιρι βαπτιστηκε η μικρη με το ονομα της πολυαγαπημενης μου πεθερουλας. Το αποτελεσμα ειναι να την φωναζω Ζέτα απο το Ζωρζετα.

Τα κατεβασανε πολυ αλλα τους ειπα να πιουνε ξίδι μιας κ περασε το δικό τους. Κ ειπα κ της ιδιας της πεθερας οτι κ εσενα δεν σ αρεσει το ονομα σου γιατι αν σ αρεσε δεν θα σε φωναζανε τζωρτζια αλλα γιωργια οποτε παρατηστε με ησυχη. Τώρα που περιμενω τα διδυμακια μου που ειναι δυο αγορακια αρχισαμε παλι τα ιδια. Ο αντρας μου επιμενει αντι να βγουν δυο ασχετα ομορφα ονοματα μιας κ οι δικοι μου δεν εχουν κανενα προβλημα να βγαλουμε ντε κ καλα το ονομα του πατερα μου κ του πεθερου μου που εχει πεθανει το οποιο εχει ακουστει ήδη μιας κ εχει βαπτιστεί ετσι ο ξαδερφος της μικρής μου. Δεν ξερω που θα καταληξουμε παλι αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΕ ΤΙ ΒΛΑΚΙΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?? :P

ΒΑΛΤΕ ΟΤΙ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!! :laugh: :laugh:

ΑΚΟΥΛΟΥΘΗΣΤΕ ΕΜΕΝΑ!! ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ....ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΛΙΝΑ!! :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΡΑΡ είσαι πολύ τυχερή που σου βγήκε το πρώτο αγόρι... Γιατί δεν θα έχεις πρόβλημα!

Εγώ δεν έχω θέμα με την πεθερά μου, είναι πολύ καλή, αλλά θα ήθελα την κόρη μου να την έλεγαν Άρτεμις... Τέλος πάντων, γερή να είναι...

Τώρα που προσπαθούμε για το δεύτερο, προσεύχομαι να είναι κορίτσι πάλι για να μην έχω πρόβλημα αλλά κ να βγει το όνομα της μάνας μου που ο σύζυγος δεν τρελαίνεται! Βέβαια γερό να είναι και από εκεί και πέρρα τα ξεχνώ όλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

RUBELA έγραψε:

ΚΑΛΕ ΤΙ ΒΛΑΚΙΟΥΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ?? :P

ΒΑΛΤΕ ΟΤΙ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ!! :laugh: :laugh:

ΑΚΟΥΛΟΥΘΗΣΤΕ ΕΜΕΝΑ!! ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΑΝΕΝΟΣ....ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΘΑ ΤΗΝ ΛΕΝΕ ΜΕΛΙΝΑ!! :woohoo: :woohoo:

ΚΑΛΑ Κ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΣΟΥ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε αφροδιτη να σε ρωτήσω κάτι. Το να δώσεις το όνομα της μαμάς σου και μετά εκείνος του μπαμπά του αυτό πάλι παράδοση δεν είναι? Αν δε θες να κρατήσεις την παράδοση τότε δώσε ένα τελείως άσχετο όνομα που να μην υπάρχει σε καμιά πλευρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω εχω το αλλο θεμα...ο γιςο μου πηρε το ονομα του Πεθερου μου..αν και ο αντρας μου ως πρωτο εγγονι δενπηρε το ονομα του παπου του...

Το δευτερο αν ειαν κοριτσι θελω να το βγαλω Ιωαννα Μαρια αν ειναι αγορη αν και λατρευω τον μπαμπα μου δεν θελλω να το βγαλλω Γιαννακη...θα δουμε γερο να ναια...ας μεινω εγγυος με το καλο!!!!

Αλλα μια φορα που το ειπα μπροστ αστην πεθερα και την κουνιαδα μου..οτι δηλαδη δεν θα ειναι Ιουλια το κοριτσι αλλα Ιωαννα Μαρια..ξυνησανε τα μουτρα τους και οι δυο..αλλα οπως ειπε και η ΚΡΑΡ,...χ...α!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με ενοχλεί τόοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοσο πολύ αυτο το θέμα!

Δεν καταλαβα? Να συνεχιστει το όνομα ποιανού? Του ΜΕΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥ?

Σιγα το τζάκι!!!!

Μωρε θα γίνει το έλα να δεις...ήδη θεωρουν δεδομένο οτι θα πάρει το όνομα του πεθερου μου. Στον άντρα μου ξεκαθάρισα πως αν θέλει όνομα απο το σοι του τότε θα πάρει το δικό μου επίθετο. Αλλοιώς κρατάει το επιθετό του και διαλέγω ΕΓΩ όνομα! Αυτο είναι το δίκιο, δεν το έκανε μόνος του το παιδι!!!

Κοριτσια μου αναβουν τα λαμπάκια όμως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπον .....βρασε ρυζια,ναι ...τελος παντων,παροτι ο πεθερος μου εχει ενα 'δυσκολο 'για παιδακι ονομα[βλεπε nickname].tους το εκανα το χατιρι.Το επομενο παντως αν και οποτε ερθει θα ηθελα να ειναι παλι αγορι να το ριξω Λεωνιδα,του συγχωρεμενου πατερουλη μου....Να μου πεις αυτο καλυτερο ειναι??Οχι αλλα ειναι του πατερα ΜΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

papaki70 έγραψε:

ρε αφροδιτη να σε ρωτήσω κάτι. Το να δώσεις το όνομα της μαμάς σου και μετά εκείνος του μπαμπά του αυτό πάλι παράδοση δεν είναι? Αν δε θες να κρατήσεις την παράδοση τότε δώσε ένα τελείως άσχετο όνομα που να μην υπάρχει σε καμιά πλευρά.

Δεν κατάλαβες, και να πουν οι γύρω μας ότι η νύφη τον κάνει ότι θέλει κ έδωσε το όνομα της μάνας της? Γιατί η παράδοση λέει το πρώτο του γαμπρού είτε είναι αγόρι είτε είναι κορίτσι. Και αν είναι κορίτσι κ το δεύτερο αγόρι πρέπει να πάρουν από του γαμπρού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όντως για το όνομα γίνονται μεγάλες σφαγές... αλλά εντάξει, θέλει και λίγο νερό στο κρασί από όλες τις πλευρές... εμένα η μαμά μου είπε στην ίδια της τη μάνα "αποκλείεται το παιδί μου να το βγάλω... Φιλομήλα :blink: :blink:" κι έτσι τη γλίτωσα χιχιχιχχι

στη δική μας την περίπτωση ο άντρας μου είναι χαλαρός, μου λέει ότι εφόσον των γονιών του τα ονόματα έχουν ήδη βγει, η απόφαση για το όνομα είναι καθαρά δική μου... εγώ πάλι έχω το άλλο δίλημμα για την κόρη που περιμένω: από τη μία θέλω να δώσω το όνομα της μαμάς μου που έχει πεθάνει εδώ και 10 χρόνια, παρόλο που η ίδια μας έλεγε ότι δεν της αρέσει το όνομά της και άμα κάνουμε κορίτσι να μην το δώσουμε (Ευσταθία). Από την άλλη σκέφτομαι μήπως είναι καλύτερα να δώσω του πατέρα μου (Αλέξανδρος) που είναι κι αυτός τώρα σοβαρά άρρωστος, να του δώσω λίγη χαρά; ο ίδιος βέβαια λέει ότι προτιμάει να πάρει της μαμάς μου το όνομα... κι ο καλός μου λέει επίσης ότι είναι κρίμα να μην βγάλουμε τη μαμά μου... εγώ δεν έχω αποφασίσει... και δεν τα σκέφτομαι όλα αυτά θεωρητικά, αλλά θα πρέπει να δηλώσουμε και το μικρό όνομα του παιδιού σχεδόν αμέσως μετά τη γέννα για να βγάλει διαβατήριο και πρέπει να αποφασίσουμε σύντομα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κακό είναι ότι δεν το έχει μόνο ο άντρας αυτό το κόλλημα, αλλά και τα πεθερικά και οι γονείς! Ευτυχώς κι εγώ αγοράκι θα κάνω, οπότε λόγω παράδοσης θα βγει του πεθερού μου το όνομα. Αλλά ο πατέρας μου έτσι και του πει ο αδεερφός μου ότι δεν θα του βγάλει το όνομα; μπορεί και να τον αποκληρώσει! Δεν πρόκειται να σταματήσει αυτή η χαζή παράδοση! Κι εντάξει να είναι ωραία τα ονόματα, αν είναι όμως χάλια; Ξέρω παιδάκι που το βάφτισαν Μελέτη επειδή έτσι ελεγαν τον παπού ο οποίος δεν ζει καν για να ακούσει το όνομα!!!!! Μα Μελέτη;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mummydi έγραψε:

Kαλά,welcome to the club!!!!

Είναι το μοναδικό θέμα για το οποίο παρά την κατα τα άλλα φοβερή σχέση με τον αντρούλη μου φτάσαμε στα άκρα...Μέχρι κ να φύγω απο το σπίτι σκέφτηκα...Αλλα τελικα αποφάσισα πως δε μπορώ να ζήσω μακριά του..

Έχω την ίδια άποψη ακριβώς με εσένα,κ άντε για το αγόρι να το καταπιώ οτι είναι θέμα παράδοσης,για το κορίτσι ΓΙΑΤΙ?????????Κ αφού συμφωνήσατε το δεύτερο να είναι δικό σου πάλι καλά...Γιατι εγώ ξέρω οτι αν κάνω αγόρι,θα πάρει φυσικά το όνομα του πεθερού μου που δυστυχώς δε ζει πια..Η κόρη μου έχει της πεθεράς μου...Οποτε για να τιμήσω εγώ τους δικούς μου(που είναι κ οι μόνοι που μας βοηθάνε) ή έστω να δώσω ένα όνομα που απλά μου αρέσει πρέπει να κάνω τουλάχιστον 4 παιδιά...ΕΛΕΟΣ δηλαδή!!!

Τα θυμήθηκα κ συγχήστηκα.....

ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!!

ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΔΕΥΤΕΡΟ ΠΑΙΔΙ ΑΓΟΡΙ,ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΘΑ ΠΑΡΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟΥΜΠΑ!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχώς κρατάμε μόνο τις παραδόσεις που μας συμφέρουν...

Εμείς δώσαμε στην μεγάλη άσχετο όνομα και στη μικρή δώσαμε το πρώτο άσχετο και σαν δεύτερο της πεθεράς μου. Ούτε έτσι ικανοποιήθηκε. Τώρα στο τρίτο η πεθερά μου μας είπε ότι αν είναι αγόρι να το πούμε Αριστείδη. Ο πεθερός μου ούτε που ασχολείται με τέτοιες μικρότητες...

Όπως και να τα ονομάσετε τα παιδιά σας πάντα θα υπαρχει κάποιος να κάνει το κακό σχόλιο. Οπότε το καλύτερο είναι το ζευγάρι να συμφωνεί και να παραμένει ενωμένο. Στην τελική ένα όνομα είναι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Telika edo stin Alonniso ine poli sosti se sxesi me auta pou diavazo!!!!To proto ean ine koritsi pai sti nufi k ean ine agori ston gabro!!!!to vrisko dikeo!!!!!giati i gineka den exi gonis ? oli prepi na timithoun ean prokite giauto....emis ilikrina den ixame provlima me onomata ixame to eleuthero k apo tis dio pleures ...meta apo poli psaksimo telika kaname to patroparadoto exoume tin Maria (tis mamas mou)k mia boubou pou tha tin poume Aggeliki(tis petheras mou)Nomizo to sosto ine na akoustoun k i dio pleures allios valte oti sas aresi tha griniaksoun ligo alla tha tous perasi!!!!!! min xalieste esis ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχουμε καταλήξει σε άσχετο όνομα. Δεν τέθηκε καν ζήτημα να δώσουμε στην μπέμπα το όνομα μιας από τις γιαγιάδες και κανείς δεν είπε (ή άφησε να εννοηθεί) οτιδήποτε. Τώρα καταλαβαίνω ότι είμαστε τυχεροί :huh: Συγγνώμη, αλλά το επιχείρημα "παιδί μας είναι, όπως θέλουμε θα το λένε" διατυπωμένο κάπως διπλωματικά... δεν πιάνει; :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το θεματάκι ξεκινάει απο τους γονείς πάντα οι οποιοι περνούν αυτές τις αναχρονιστικές απόψεις στα παιδιά τους και φτάνουν ζευγάρια μεχρι και να χωρίσουν. ζουν και αναπνέουν μερικοί για να βλέπουν τους γονεις τους ευτυχισμένους και ικανοποιημένους. Μακάρι να ενιωθαν το ιδιο και για τις γυναίκες τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

papaki70 έγραψε:

Δεν κατάλαβες, και να πουν οι γύρω μας ότι η νύφη τον κάνει ότι θέλει κ έδωσε το όνομα της μάνας της? Γιατί η παράδοση λέει το πρώτο του γαμπρού είτε είναι αγόρι είτε είναι κορίτσι. Και αν είναι κορίτσι κ το δεύτερο αγόρι πρέπει να πάρουν από του γαμπρού...

:laugh: :laugh: :laugh: τα δικά σου δικά σου και τα δικά μου δικά σου. :laugh: :laugh:

Εμείς κορίτσια αν κάνουμε κόρη θα πάρει τα δικά μας ονόματα από το ΜΑΡΙΑ-ΗΛΙΑΣ και θα βγει Μαρίλια....Το είπα και με κοιτάξανε σαν χάνοι οι γιαγιάδες. Δεν κατάλαβα δλδ, άλλος παιδεύεται να το γεννήσει και αλλουνού όνομα να πάρει???????? Ας πάρει τα δικά μας. Οπότε τσούρα το που λένε και οι πόντιοι (βούλωστο κοινώς)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλο θεμα που δεν χωραει σε μικρα μυαλα!!!

Δε μπορω να τιμησω τα πεθερικα μου δινοντας το ονομα τους στο παιδι μου

(που δεν εχω ;) )οταν εκεινοι δεν με τιμανε κ δεν σεβονται τις προσπαθειες μας για την αποκτηση ενος μωρου...

Βεβαια ειναι "συμφωνημενο" απο προταση του αντρα μου,οτι αν κανουμε (καποια στιγμη)παιδακι κ ειναι κοριτσι θα βγει το ονομα της μαμας μου κ αν ειναι αγορι του μπαμπα του που σαν ονομα μου αρεσει αλλα.......... :angry: .Η πεθερα μου παντως ξεκαθαρισε οτι δεν θελει να ακουσει το δικο της γιατι δεν της αρεσει :blink: αλλα κρατω καποιες επιφυλαξεις μεχρι να ερθει εκεινη η ωρα!!!Οι γονεις παλι δεν εχουν τετοια θεματα.

Νομιζω οτι αυτο αφορα μονο το ζευγαρι κ οποιαδηποτε αναμειξη τριτων πρεπει να κοβεται μαχαιρι.Στο κατω κατω ΔΙΚΟ ΜΑΣ ειναι!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...