Μετάβαση σε περιεχόμενο

Με ενα τεστ στο χερι ΘΕΤΙΚΟ,σημερα παω στον γιατρο


Recommended Posts

Crazy έγραψε:

Μαρινάκι συγχαρητήρια!! Εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτήν τη φορά και με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! :)

Έχω κι εγώ παρόμοιο θέμα με την θρομβοφιλία, έχω ένα σύνδρομο που προκαλεί θρομβώσεις σε περίοδο εγκυμοσύνης. Σε αιματολόγο έχεις πάει; Εγώ πήγα μια μέρα μετά τη θετική χοριακή, μου έκαναν κάποιες εξετάσεις και με βάση τα πρώτα αποτελέσματα η αιματολόγος μου'πε με τι δόση ηπαρίνης θα ξεκινήσω.

σε ευχαριστω κι ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να πανε ολα τελεια και σε εσενα!!

εκανα εξετασεις μετα την παλινδρομη,ειμαι θετικη ετεροζυγοτης,οποτε σημερα μαλλον ο γιατρος θα με κατευθυνει...ξερω οτι πρεπει να κανω ενεσεις ηπαρινης,οποτε ειμαι ετοιμη...εσυ τις ξεκινησες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου! :):kiss:

Ναι, τις ξεκίνησα τη Μ. Δευτέρα. Στην αιματολόγο θα ξαναπάω στις 15/4 για επανέλεγχο, μήπως τυχόν χρειάζεται αλλαγή στη δόση κι αυτό θα γίνεται κάθε 20 μέρες περίπου. Φαντάζομαι πως κι εσύ την ίδια διαδικασία θ'ακολουθήσεις..

Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γιατρό... έχω αρκετή αγωνία.. καταλαβαίνεις.. Προσπαθώ να'μαι όσο γίνεται ήρεμη και ψύχραιμη...

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!!! :) :)

Α κάτι ακόμα!! Τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος, είχα εντελώς συμπτωματικά ραντεβού με ενδοκρινολόγο για προληπτικό έλεγχο του θυροειδούς. Λίγο πριν μπω στο ιατρείο του, έμαθα ότι είμαι έγκυος και φυσικά ήταν το πρώτο πράγμα που του είπα. Μ' έστειλε κατευθείαν για έλεγχο της TSH και μου'πε να ξεκινήσω Τ4 προληπτικά, γιατί είδε στις εξετάσεις που'χα κάνει σε προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι ήταν αυξημένη.

Για να μην στα πολυλογώ, τότε είχα 3 και στην εγκυμοσύνη και ειδικά στην αρχή, πρέπει να'ναι κάτω από 2 !! Είναι πολύ σημαντικό γιατί το έμβρυο στη φάση αυτή δεν έχει θυροειδή και στηρίζεται στον δικό μας! Και ο θυροειδής παίζει βασικό ρόλο για την ανάπτυξή του!

Και τώρα είχα 2,83 ! Ευτυχώς που πήγα δηλαδή!! Εννοείται πως συνεχίζω το Τ4 κανονικά - ο γυναικολόγος μου είπε "ό,τι σου είπε ο ενδοκρινολόγος"!

Αν έχεις τις παλιές σου εξετάσεις κοίταξέ το!!! Και να το τσεκάρεις με νέα εξέταση και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Crazy έγραψε:

Σ'ευχαριστώ πολύ για τις ευχούλες σου! :):kiss:

Ναι, τις ξεκίνησα τη Μ. Δευτέρα. Στην αιματολόγο θα ξαναπάω στις 15/4 για επανέλεγχο, μήπως τυχόν χρειάζεται αλλαγή στη δόση κι αυτό θα γίνεται κάθε 20 μέρες περίπου. Φαντάζομαι πως κι εσύ την ίδια διαδικασία θ'ακολουθήσεις..

Αύριο έχω το πρώτο ραντεβού με το γιατρό... έχω αρκετή αγωνία.. καταλαβαίνεις.. Προσπαθώ να'μαι όσο γίνεται ήρεμη και ψύχραιμη...

Μακάρι να μας πάνε όλα καλά!!!! :) :)

Α κάτι ακόμα!! Τη μέρα που έμαθα ότι είμαι έγκυος, είχα εντελώς συμπτωματικά ραντεβού με ενδοκρινολόγο για προληπτικό έλεγχο του θυροειδούς. Λίγο πριν μπω στο ιατρείο του, έμαθα ότι είμαι έγκυος και φυσικά ήταν το πρώτο πράγμα που του είπα. Μ' έστειλε κατευθείαν για έλεγχο της TSH και μου'πε να ξεκινήσω Τ4 προληπτικά, γιατί είδε στις εξετάσεις που'χα κάνει σε προηγούμενη εγκυμοσύνη ότι ήταν αυξημένη.

Για να μην στα πολυλογώ, τότε είχα 3 και στην εγκυμοσύνη και ειδικά στην αρχή, πρέπει να'ναι κάτω από 2 !! Είναι πολύ σημαντικό γιατί το έμβρυο στη φάση αυτή δεν έχει θυροειδή και στηρίζεται στον δικό μας! Και ο θυροειδής παίζει βασικό ρόλο για την ανάπτυξή του!

Και τώρα είχα 2,83 ! Ευτυχώς που πήγα δηλαδή!! Εννοείται πως συνεχίζω το Τ4 κανονικά - ο γυναικολόγος μου είπε "ό,τι σου είπε ο ενδοκρινολόγος"!

Αν έχεις τις παλιές σου εξετάσεις κοίταξέ το!!! Και να το τσεκάρεις με νέα εξέταση και αυτό.

σε ευχαριστω παρα πολυ!! σημερα θα παρω ετσι κι αλλιως τις εξετασεις απο τον γυναικολογο μου,τις ειχα αφησει εκει μεχρι την επομενη εγκυμοσυνη!! οποτε θα του το τονισω αυτο με τον θυρεοειδη!

Ολα καλα θα μας πανε!!κι αυριο ευχομαι να χαρεις την πρωτη επισκεψη στον γιατρο σου!η αγωνια δε μετριαζεται με τιποτα...ειναι εκει παντα! φιλια πολλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητηρια κοπελα μου!!!Να χεις ηρεμη και καλη εγκυμοσυνη!!!!Να κρατησεις το μωρακι σου γερο και δυνατο στην αγκαλιτσα σου!!!!

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

7μμ εχω ραντεβου,ευτυχως σημερα εχω αδεια κι εκατσε καλα!!

θα μπω να σας πω!!

να δω πώς πάνε αυριο στο γραφειο!!γκρρ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλη επιτυχια ...

αυτην την φορα ολα θα πανε καλα και θα εχεις

το μωρακι σου να εισαι σιγουρη..ο θεος να σου δωσει

μια ομορφη και ηρεμη εγκυμοσυνη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι ποστ είναι αυτό!!!!!!!!!!!

Συγχαρητήρια κοριτσάρα μου!!!!!!

Αχ τι χαρά είναι αυτή!!!!!!!!!

Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου

να πάνε όλα καλά και σε 9 μήνες

να έχεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα σου ευχηθω επισημα κ απο εδω.

κ θα σου δωσω να καταλαβεις ποσο χαρηκα οταν μου εστειλες μνμ.

ναιιιιιιιιιιιιιιιι.... :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

συγχαρητηρια σε σενα κ στον μανο!!!!

ααααααααααααααααααααααααα..... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

εχω τρελαθει!!!!

ολα θα πανε φανταστικα κ θα περασει ο καιρος κ θα κρατησεις

το μωρακι σου αγκαλιτσα!!!

ευχομαι μεσα απο την καρδια μου ο θεος να σου δωσει απλωχερα

ηρεμια,γαληνη κ μια τελειομηνη εγκυμοσηνη.

μ'αρεσει γιατι σιγα σιγα περνει μια μια τον δρομο της.

σταματαω γιατι θα σε πρηξω παλι.

φιλακια κ θα τα λεμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ο γιατρος ειδε σακο,ολα καλα δειχνουν και σε 2 εβδομαδες παλι θα ξαναπαω....κλασικα με ξεπαστρεψε σε ηπαρινες,προγεστερονες και κατι βιταμινες...

ειμαι αγχωμενη και λιγο φοβισμενη....ελπιζω ολα να πανε καλα!!!

φιλάκια σε ολες και σας ευχαριστω!!

Marilou 85 και THEODOSIADOU...Η ΣΕΙΡΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΗ ΣΑΣ...

μιας κι ειμαι μεγαλυτερη,σας ανοιξα εγω αυτην την φορα τον δρομο!!!

σας αγαπαω πολυ και ελπιζω οτι το ξερετε!!

εδω μεσα γιναμε φιλες και τα παιδια μας θα γινουν κολληταρια!!

βαλ'τε το καλα στο νου σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε να ακουσετε κ καρδουλα στην επομενη επισκεψη.

τι να σου πω τωρα????

πως κλαιω απο την χαρα μου????

ζωγραφισες παλι...η εγκυμοσυνη σου παει πολυυυυ!!!!!

κ εγω σ'αγαπαω πολυυυυ...

μη μας τσεχασεις τωρα!!!ναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙ ΑΤΕΛΕΙΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ!

ΚΡΑΤΑ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Χάρηκα πάρα πολύ με τα νέα σου!! Να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου κ να ακούς το γιατρό σου!! Άντε να ακούσετε κ καρδούλα!! Με το καλό να πάρεις αγκαλιά το μωράκι σου!! Να μας ενημερώνεις για τα νεότερα!! Φιλάκια πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια με το καλό και να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη. Ειμαι και εγω μια εγκυμονουσα λιγων εβδομάδων και σου εύχομαι τα καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nan έγραψε:

Συγχαρητήρια με το καλό και να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη. Ειμαι και εγω μια εγκυμονουσα λιγων εβδομάδων και σου εύχομαι τα καλύτερα

συγχαρητηρια και σε εσενα!! με το καλο το μωρακι στην αγκαλια σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...