Μετάβαση σε περιεχόμενο

Το μωρό μας, ήρθε στην αγκαλιά μας!!!


Recommended Posts

Κορίτσια μου ήρθαμε και εμείς με το καλό στο σπιτάκι μας!!! Η Νεφελίτσα, γεννήθηκε την Τετάρτη 10-3-2010 στις 10:15 το πρωί υγιέστατη και ροδαλή ροδαλή, με καισαρική κ ολική αναισθησία. 3.550 γρ και 51 πόντους!!! Τελικά το κεφαλάκι της έβρισκε στο οστό της πυέλου (είχε στραβοκουμπώσει) κ είχε κάνει κ μια μικρή περιτύλιξη στην κοιλίτσα με τον λώρο και ετσι φυσιολόγικα δεν θα εβγαινε με τιποτα κ γιαυτό πιεζόταν. Ο αντρούλης μου κ εγω έχουμε χαζέψει μαζί της, είναι ίδια ο μπαμπάκας της , δηλαδη πανέμορφη!!! Εγω ταλαιπωρήθηκα αρκετά τις πρώτες 3 ημέρες, αλλά την 4η δεν πίστευα την ανάρρωση που είχα και δεν το συζητώ οποιαδήποτε ταλαιπωρία οση κ αν είναι αξίζει οσο τίποτα, την κοιτάω και ξετρελένομαι!!! Δεν σας έγραψε νεα ο αντρούλης μου γιατί απο την Τετάρτη έφυγε μόνο μια ώρα απο κοντά μας για να φέρει ρούχα να αλλάζει κ.τ.λ. Θέλω απλά να πω οτι νιώθω οτι γεννήσαμε μαζί γιατί δεν εφυγε ουσιαστικά στιγμή απο κοντά μου, ήταν πάντα δίπλα στο μωρό μας και ειδικά τις πρώτες 2-3 ημέρες που εγω δεν μπορούσα να κάνω ουτε τα βασικά, πρόσεχε εμένα και το μωρό μας καθε δευτερόλεπτο. Η μητέρα μου είχε δυστυχώς αρρωστήσει και ερχόταν με μάσκα μέχρι την πόρτα του δωματίου μας μην μας κολλήσει τίποτα κ ετσι ΓΙΑ ΟΛΑ ήταν κοντά μου ο Αντώνης μου. Καρδούλα μου το γράφω κ εδω, γιατί θέλω να το γράψω κ να στο πω, με κάθε τρόπο : Σε αγαπώ οσο τίποτα κ σε ευχαριστώ ολη την αγάπη σου και την φροντίδα!!! Να χαιρόμαστε την υπέροχη κορούλα μας!!!!

Λεπτομέρειες για την εμπειρία θα γράψω άλλη φορά γιατί πρέπει να παω να βγάλω γαλατάκι για το κοριτσάκι μας κ δεν προλαβαίνω. Φιλιά σε όλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει η Νεφελίτσα,γερή δυνατή και καλοτύχερη να είναι και πάντα νά'στε ευτυχισμένοι!!!!!!!!!!!!!!

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ :kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας ζήσει και να είναι πάντα γερή και τυχερή!!

Να τη δείτε όπως ακριβώς επιθυμείτε...

Φιλιά πολλά και καλή προσαρμογή.....!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααχοοοουυυ..μωλεεε τι συγκινητικοοο!!! :cheer::cheer:

Να σας ζησει κοπελα μου...σαν τα ψηλα βουνα και να την καμαρωνεις!!να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...