Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΜΑΔΕΣ ΜΕ ΚΑΡΟΤΣΙ Quinny Speedi!!!


Guest

Recommended Posts

'Εχω αρχίσει σιγά σιγά να κάνω μια μικρή ερευνα αγοράς για καρότσι για το νινί που περιμένουμε το καλοκαίρι. Μου αρέσει πολύ το speedi της quinny, το τριτροχο που είναι 3 σε ένα. Έχουμε ένα όπελ κόρσα. Θα ήθελα τις εντυπώσεις των μαμάδων που το έχουν και το χρησιμοποιούν, με τα θετικά και τα αρνητικά του σημεία φυσικα. Πολύ βασικό για μένα είναι να χωράει στο τουτού μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το καλό το μωρό σου!

Εμείς έχουμε το quinny speedi 3. Δεν ξέρω αν κυκλοφορεί καμία νεώτερη έκδοση :huh: Εχουμε το καρότσι και το καθισματακι αυτοκινητου maxi cosi, οχι το πορτ μπεμπε. Λογικά αν γεννήσεις καλοκαίρι το πορτ μπεμπέ είναι περιττό. Αλλά αυτό το κρίνεις εσύ. Άλλες κοπέλες το έχουν βολευτεί. ;) Μεχρι στιγμης που το μωρο ειναι μικρό ακόμα προσαρμόζουμε το maxi cosi στο καρότσι και πάμε παντού.

Θετικά:

Πανάλφρο να το κυκλοφορείς (αν χρειαστεί να το σηκώσεις εντελώς όμωσ όχι και τόσο ελαφρύ).

Οι ρόδες του είναι σαν τρακτέρ :P και δεν καταλαβαίνει από ανισόπεδα, λακούβες και τέτοια. Ο,τι πρέπρει για τα χάλια πεζοδρόμιά μας δηλαδή.

Από τη στιγμή που το μάθεις γίνονται όλες οι κινήσεις πολύ έυκολα (πχ βάλε βγλάλε το μαξι κοζι και τα λοιπά)

Πολύ καλά φρένα. Το ποδόφρενο το ακινητοποιεί τελειως ακόμα και σε κατηφόρα.

Είναι ντιζαϊνιά και αρέσει στον άντρα μου :P

Αρνητικά:

Όταν κλείνει δε γίνεται μπαστούνι και πιάνει αρκετό χώρο στο πορτ μαπγκάζ. Βέβαια οι ρόδες βγαίνουν πανεύκολα, αλλά είναι ένα θέμα όσο να ναι.

Το καλάθι από κάτω είναι λίγο μικρό και επειδή και το χερούλι είναι ενιαίο, δεν μπορείς να κουβαλήσεις πολλές τσάντες (αν πας λαϊκή π.χ.)

Είναι αρκετά φαρδύ και δεν χωράει σε μερικά μαγαζιά, ασανσέρ και τα λοιπά.

Εμάς το φέρανε απ'εξω σε πολύ καλή τιμή (γύρω στα 250 ευρώ το καρότσι και 130 ευρώ το μάξι κόζι). Εδώ το είχαμε βρει καμιά 600-700άρα-δεν ξέρω αν αξίζει τόσα λεφτά :dry:

Καλές αγορές :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...