Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΦΛΕΒΑΡΗ - ΜΑΡΤΗ 2010 !!!


Recommended Posts

Τι κανετε μανουλες?Ελπιζω να εισαστε ολες καλα..Κουραστηκα χθες και σημερα,εκανα δουλειες και χθες βασικα πηγαμε στα πεθερικα μου που ειναι σε αλλο χωριο,κανα 20λεπτο αποσταση,και σημερα ο Θανος ηταν μεσα στην γκρινια..Τι να πω..

Ελινακι πρωτη φορα ακουω και εγω αυτο το πραγμα για βαφτιση..Εχω ακουσει για γαμο,δηλ.μολις παντρευεται ενα ζευγαρι πανε για μια βδομαδα επισκεψεις για να τους πανε τα δωρα και καλα,που η βδομαδα αυτη ποτε δεν τελειωνει..Χαρα στο κουραγιο σου τωρα,ΥΠΟΜΟΝΗ!!!Καλα ειναι δυνατον να εξαφανιστηκε?Τι πραγματα ειναι αυτα?Ας το πει ξεκαθαρα οτι δεν θελει,τι συμπεριφορα ειναι αυτη?

ΗAROULINI θα τα καταφερεις,μην αγχωνεσαι θα τα τελειωσεις και τα προσκλητηρια,εχεις χρονο ακομα..Πολυ μου αρεσε η ιδεα σου για τα καλαθακια,πραγματικα παραμυθενιο..Σιγουρα θα ειναι περηφανη η Ναγια για την μανουλα της που της τα κανει τοσο ωραια.Αληθεια το ονομα Ναγια απο που βγαινει?Η ετσι ειναι?

ΑΝΤΗΡΟΠΑΚΙ μου τελικα δεν θα ειναι αυτος ο ζηλιαρης νονος?Παλι καλα δεν εχεις θεμα με την νονα..

Εμεις αυριο παμε ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ,στον παιδιατρο και για βολτα φυσικα,πεθυμησα την πολη μου.. :( :

( :( Θα σας πω τα νεα μου οταν επιστρεψω,οκ?φιλακια και καλο βραδυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 970
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια,

Αρχίσαμε πάλι να ξυπνάμε το βράδυ θηλάζει 3 λεπτάκια και ξανακοίμάται αλλα αυτό γίνεται κάθε 3-4 ώρες μάλλον απο ότι είπε και η παιδίατρος θα αρχίσουμε το ξενο γάλα το βράδυ, δεν πειράζει εξ αλλου κλείνουμε 7 μηνών αύριο μια χαρά θήλασε.

Dimi150 μένεις σε επαρία τυχερούλα τι καλά αλλοι ρυθμοί.

Elinak μην σε αγχωνει το θέμα κουμπάρου καλήτερα να φανούν κάποια πράγματα τώρα που είναι νωρίς αλλα συζητήστε το μήπως του συμβαίνει κάτι. Εμάς ο κουμπάρος παρότι έχει ένα παιδί και τώρα είναι στον 8ο σε δίδυμα ήρθε και ήταν τυπικότατος σέ όλα του και οικονομικά δεν είναι και στα καλήτερα του αλλα δεν το συζητούσε καν να μην την βαφτίσει και η γυναίκα του πολύ καλός και ήρεμος άνθρωπος, είμαι τυχερή.

Harroulini καλή επιτυχία με την χορτόσουπα κι εμείς τωρα την τρώμε πιο ευχάριστα πρόσθεσα και ντοματούλα και σέλινο και της άρεσε. Τέλεια ιδέα με τα προσκλητήρια συγχαρητήρια η μικρή Νάγια θα είναι πολύ περήφανη για την μαμά της.

Anthropaki μου ευτυχώς με την νονά δεν έχετε θέμα, τυχερή με την δουλεια που θα πάς Μάιο εγώ ξεκινάω την Δευτέρα και θα πέρνω ρεπο κάθε τετάρτη γιατί το μειωμένο δεν θα με βολέψει εξ αλλου όλο έξω θα είμαι σε ραντεβού με πελάτες ασε που έχω να οδηγήσω και ενα χρόνο να δω και τι αμάξι θα μου δώσει η εταιρία.

Πολλα φιλάκια σε όλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάρες γεια!

Είναι ο σύζυγος με το Νεφελάκι κ αράζω επιτέλους :D:D ! Σημερα ευτυχώς ειχε καλύτερη διαθεση η ζουζου μου κ περάσαμε σούπερ!!! Καναμε κ ενα καλό υπνάκο το μεσημέρι.

dimi150 κ labrinip η νονά είναι παντρεμένη με τον βλάκα οπότε καλή ξεκαλή δεν έχει σημασία. Νονός θα είναι μόνο ο αδερφός του άνδρα μου που αγαπάει πολύ το παιδί κ θα είναι πάντα διπλά του, οπότε τι καλύτερο. Θα είναι κ κοντά στην ηλικία;) .

Λαμπρινή κ εμένα έχει 10 ημέρες που ξυπνάει 2-3 φορές κάθε βράδυ, θηλάζει λίγο κ κοιμάται. :(( Μπορεί να είναι κ από τα δοντάκια :?, μπορεί μπορει μπορεί..θα δείξει . Επίσης μπορεί να ανοίξει τα ματάκια της κ να κλαίει σαν τρομαγμένη κ ηρεμεί μόνο αν την πάρουμε στο κρεβάτι κ την αγκαλιάσουμε κ μας αγκαλιάζει κ αυτή :x κ μια έτσι μια, μια αλλιώς καταλήγουμε να κοιμόμαστε κ οι 3 στον καναπές-κρεβάτι στο δωμάτιο της. Σιγά σιγά θα το δουλέψουμε κ θα κοιμάται μόνη στο δωμάτιο της, γιατί τώρα ξεκινήσαμε. Μέχρι τώρα κοιμόταν στο λίκνο της στο δωμάτιο μας, όμως. τον τελευταίο μήνα έχει κοιμηθεί σε 4 διαφορετικά δωμάτια (μια στο εξοχικό, μετά Θεσσαλονίκη, μετά Αθήνα, μετά πάλι στο εξοχικό κ μετά πάλι εδώ).. Έτσι έχουμε πάει κ εμείς στο δωμάτιο της μέχρι να το συνηθίσει. Όλα θέλουν το χρόνο τους. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί ο παιδίατρος σου είπε να δώσεις ξένο γαλατάκι :-\ . Το μωρό μπορεί να ξυπνάει για διάφορους λόγους :roll: (μπορεί να περνάει φάση ταχεία ανάπτυξης, ή να είδε 1 ονειράκι κ να τρόμαξε κ να θέλεις λίγο βυζάκι να νιώσει ασφάλεια ή να ζεσταίνεται ή από τα δοντάκια κτ.λ. . Ότι νιώθεις εσύ ότι είναι καλύτερο ;) .

Καλό ξεκίνημα στην δουλίτσα σου, αλήθεια ποιος θα κρατήσεις την μπουμπού?

Xαρουλίνη επειδή είσαι χαζομαμα!!! (όλες όσες μπαίνουμε στο μάμμη είμαστε!!!) η βάπτιση θα είναι απλά υπέροχη!!! Βρήκες τι θα βάλεις?

Κορίτσια με τις στερες πως τα πάτε??. Η μικρή μια χαρά δοξα τον θεο :D τσακίζει κ την χορτόσουπα, όπως κ την φρουτόκρεμα. Ανοιγει στοματάκι σαν το ψαράκι. Σήμερα το απογευμα ειχε φασολάκι, πατατούλα, καροτάκι, κολοκύθι μμμιααααμμ (πεντανόστιμη ήταν- παντα δοκιμαζω μια κουταλίτσα να δω τι δίνω στο παιδί :) . Το λαδάκι καλό είναι να το βάζουμε στο τέλος.

Ρυζάλευρο- βανίλια δεν της δίνω καθόλου, παρα μόνο το πρωι που τρώει φρουτόκρεμα φτιάχνω 2 μεζουρίτσες κ βάζω στην φρουτόκρεμα. Οπότε εαν εχω μέσα πιο πικρά φρούτα όπως ακτινίδιο ή πορτοκάλι κ ειναι σχετικά πιο γλυκιά κ κρατάει κ την μικρή καλύτερα ;).

Ρε κορίτσια εσας πόσες ωρες κοιμούνται μέσα στην ημέρα? Εμένα κοιμάται γύρω στις 11:00 το πρωι για μισή με 1 ώριτσα κ μετά το μεσημέρι απο 30 λεπτά μέχρι 2 ώριτσες (το πάρα πολύ) κ μετά πάλι το βράδυ γύρω στις 10:00. Δηλαδή περίπου 2 με 3 ώρες το πολύ..

φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερουδια κοριτσια!!!

σημερα πηγαμε ψωνια με την Ναγια, για φρουτα και λαχανικα για αυριο! αντε να δουμε πως θα τα παμε με την λαχανοσουπα.... αληθεια εσεις τι λαχανικα χρησιμοποιειτε και ποια φρουτα?

Dimi(Δημητρα ειναι το ονομα σου?) το ονομα Ναγια το εχουμε εδω περα αλλα εντουτοις ειναι λιγακι σπανιο...βγαινει απο το Παναγιωτα-Παναγια-Ναγια! και θα την βαφτισουμε Ναγια! βασικα ειναι θεμα Ιερεα το να δεχτει να βαφτιστει ετσι, οποτε και πηγαμε σε "μοντερνο" Ιερεα ο οποιος πιστευει στο να βαφτιστει ενα παιδι με οποιοδηποτε ονομα, κι ας μην ειναι χριστιανικο γιατι μπορει αυτο το παιδι μετα να αγιασει και να υπαρξει η ονομαστικη εορτη...

Λαμπρινη προσπαθησε...οσο γινεται να μην μαθεις το μωρακι σου να τρωει ενδιαμεσα το βραδυ γιατι θα μαθει... βεβαια αν πειναει τι θα κανεις...

οπως ειπε και η Τζενη ισως ειναι παλι απο τα δοντια...

οσο για τον αποθηλασμο δικιο εχεις!

καλη επιστροφη στην δουλεια σου...οσο γινεται φυσικα!

σημερα και γενικα κατα φασεις με πιανει να πεθυμαω την Ναγια μου, και καθομαι και βλεπω τις φωτο της στο κινητο μου!

Τζενη μου μ'αρεσε που ειπες "ολα θελουν τον χρονο τους" γιατι απλα,...ετσι ειναι! κι αυτα τα μωρακια μας ανθρωπακια ειναι και πραγματι θελουν τον χρονο τους!!!

οσο για το φορεμα (οπωσδηποτε φορεμα θα ειναι) για τα βαφτισια, ουτε καν κοιταξα, εχω ακομη μπολικο καιρο μπροστα μου (7 Νοεμβριου)... εξαλλου σκοπευω να χασω κανενα κιλακι ακομη...

οοοολες μας χαζομαμαδες ειμαστε!!!!!!!

Τζενη μου σ'ευχαριστω για τις ιδεες για τους συνδυασμου λαχανοσουπας αλλα και για την ιδεα σου φρουτοκρεμα μαζι με ρυζαλευρο!!!

ολες οι ιδεες συνδυασμων ευπροσδεχτες!!!

οσο για τον υπνο της μερας, ελαχιστο κοιμαται, δηλαδη στο συνολο 30 λεπταααααα!!! μονο!!! σπανια 1 ωρα στο συνολο της μερας.... αλλα κοιμαται το βραδυ συνεχομενα,... κι αυτο ειναι σημαντικο!!!

λοιπον σας αφηνω........

τα λεμε μετα!

Υ.Γ. Ελινακι καλη...επιτυχια... τι να πω.... με το θεμα του νονου.... και καθε εμποδιο για καλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia, me to nono den exoume akoma kataferei na sinanti8oume na kseka8arisoume tin katastasi itan na bgei simera me ton antra mou alla pali oute foni oute akroasi.

gia na eimai sosti einai poli kalos an8ropos kai anoixtoxeris alla menei me tous dikous tou k ti giagia tou k ton xonoun oloi oikogeneiakos. 8a doume an er8ei stin ekklisia ir8e!! genika eimai poli xalari parakalane ki alloi na baptisoun ton mpoumpouko. 1-2 ekkremotites exo akoma avrio kai kleisame. oi episkepseis stamatisan tin tetarti.

haroullini exoume faei mexri stigmis patata kai karoto me ladi kai lemoni. i giatros mou eipe na bazo 1 -1 ta ilika opote an ton peiraksei kati na xeroume ti einai. 8a sinexiso me koloki8i , selino kai blepoume.

frouta se 10 meres, de me afinei na tou dino gia na faei ta laxanika.

an8ropaki ki emena koimatai poli ligo misaora , ante kamia ora to poli sinolo 2 ores .

to moro 8a ton kratisei i mama mou 8a erxetai spiti gia ena xronno, meta 8a tis ton pigaino ego gia allon1 xrono kai meta blepoume mporei kai paidiko.

lamprini ki emena einai kapoies meres pou ksipnaei giro stis 5 alla prospa8o me pipila na ton xegelaso.

dimi efxaristo gia ti simparastasi

filia se oles

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia eyxaristoume gia ta kala sas logia! i nea mas eikona einai to prosklitirio mas kai eiste bebaia oles kalesmenes!!!!!!!euxomai na sas aresei...den prolabainw na mpaino paidia dioti trexo me ti baftisi molis me to kalo perasei ki auto tha ta leme pio sixna!tora haroullini mias kai diabazo tin teleytaia selida panta apantw se oti epiasa periliptika! :D stis froutokremes egw bazo ligo ap ola me kiria tin mpanana milo k axladi kai anti gia rizaleyro bazo mpiskota papadopoulou olikis alesews!oso gia ti xortosoupa bazo fasolaki mpamia melitzana,kolokithaki ligo ap ola ki ekei alla to mistiko mou einai glikopatata!i despoinoula trelenetai kai i soupitsa exei pio kali geusi!kokimaste ki eseis koritsia!emeis bazoume kai zomo kotopoulou tora kai se 10 meres tha fame k kotopoulaki!filia se oles ebala to prosklitirio se foto profil giati den ixsera na balo edo an xserei kamia ton tropo as me xsestrabosei!filakia kalo brady kai kalo sabbatokiriako ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas koritsakia moy argisa na mpw edwsa arketo xrono gia mena ma para poly ekana pragmata gia mena kai ananeothika arketa diavazw kai apo deyteraksekinw mathnmata odhghseis :) fovomoyna na to kano olo ayto to vhma alla den paei allo me to paidi prepei ,den diavasa ta nea sas pystevw na eistai oles kala to idio kai kai mwrakia sas , O GIANNOS MOY einai 9600 kai 74 ek :lol: trome kanonika thn froytokrema kai ta 200gr portokali,milo,axladi,mpanana,berikoko,peponikai ayrio vazoyme karpoyzi to meshmeriano trome kai kreas kai kotopoulosynodevomeno me ta laxanika kolokithi,karoto,selino,fasolaki,ntomata,patata tha prosthesoyme kai fylloapo patzari kai maroylAKI ekei mporei na ftanoyme kai ta 250gr to meshmeriano kai to apogeymatino thn krema banilia thn trome oloi kAItheloyme kai allo :D to mono poy den thelei einai to nero toy fenetai ageysto kai den toy aresei kai to ftynei ,logika exoyn ksekinhsei kI H VAPTIShs loipon na eyxhtho se osa koritsia exoyn vaptisei ta zoyzoynia toys na exoyn mia kalh xristianhkh zwh sthn popi na zhsei,filakia pystevw na mpenw pio syxna moy leipete arketa :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

aaa έλιωσα στην χαλάρωση :D !!! Πήγαν την βολτούλα τους (η Νεφελίτσα κ ο μπαμπάκας της) κ μετά ήρθαν κ με βρήκαν στην μαμά μου (μένουμε απέναντι) την θήλασα κ μετά ο μπαμπάκας της ανέλαβε κ την πήγε σπιτάκι μας κ την έβαλε για νάνι! Πριν από λίγο μαζεύτηκα :P, κοιμάται σαν άγγελος O:-) . Σήμερα χαλάρωσα.. ούτε σαν τρελή έτρεχα να μαζέψω, κοιμηθήκαμε κ το μεσημέρι, ανέλαβε κ ο μπαμπάκας της κ ξεκουράστηκα:):):) !

elinakki, ελπίζω να πάνε όλα οκ με τον νονό!

Άσχετο αλλά εμένα ξεκίνησε πρώτα φρουτόκρεμα κ μετά λαχανόσουπα κ μια χαρά την τρώει :) .

Τυχερή είσαι που θα την κρατήσει η μανούλα σου. Έχεις το κεφάλι σου ήσυχο!

Ιωάννα με το καλό η βαπτιση!!! θα δοκιμάσω το κόλπο με την γλυκοπατάτα στην χορτοσουπίτσα!

Τζενάκι συνονόματη, παιδαρος έγινε ο Γιάννος σου, ολόκληρο παλικάρι!!!

Χαρουλίνη μου, το κόλπο με το ρυζάλευρο δοκίμασε το θα με θυμηθείς (αλλά ρυζάλευρο- βανίλια οχι σκέτο), το σκέτο μπορείς να το βάζεις (ελάχιστο) στην χορτόσουπα.

Απο φρουτάκια, την δίνω: μπανάνα, πεπόνι, αβοκάντο (είναι πάρααααα πολυυυ καλό φρούτο, με απίστευτες βιταμίνες), ροδάκινα, νεκταρίνια, μήλο, πορτοκάλι (οχι τόσο συχνά γιατί περιμένω να βγουν τα δικά μας), βανίλιες, ακτινίδια κ ελάχιστο αχλάδι (δεν της πολύ αρέσει). Στην αρχή ξεκινάς κ δοκιμάζεις 1- 1 φρούτο για να δεις εαν την πειράζει κάτι κ σιγά σιγά για να συνηθίσει το στομαχάκι της. Μετά τα αναμειγνύεις. Αλλά αυτά θα στα είπε κ ο παιδίατρος. Εγώ βάζω 5-6 διαφορετικά φρούτα κάθε φορά (λίγο από το καθένα) με 1 μεζουρίτσα ρυζάλευρο βανίλια κ η μικρή ξετρελαίνετε.

Γενικά τα φρουτάκια εποχής είναι σαφέστατα ότι καλύτερο.

Αχχχ τώρα που κοιμάται μου λείπει η σκατούλα :P .

Αύριο θα παιξουμε με τις σαπουνόφουσκες! Τρελένεται να τις βλέπει κ προσπαθεί να τις πιάσει :P , κορίτσια δοκιμάστε το, είναι 1 παιχνίδι που χαίροντε πολυ σε αυτή την φάση (μόνο θέλει λίγη προσοχή μην σκάσει καμία κοντά στο ματάκι).

Αλήθεια περπατούρα πηρατε? Εμείς πηραμε μια της chicco, θα την βάλω λίγο αργότερα αλλά μέχρι 30 λεπτά την ημέρα το πολύ. Επίσης πήρα κ 1 καθισματάκι για το μπάνιο, είναι πολύ βολικό (ειχαν κ τα ανηψια μου κ βόλευε πολύ). Και διάφορα αλλά τσιτσιμπρίκια.

παω να δω λίγη Τ.v Ελπίζω να μην ξυπνήσει το βράδυ το μανιταράκι, να ξεκουραστεί κ να δεις ομορφα ονειράκια στο νάνι της

φιλάκια μανούλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια! λοιπον ετσι στα γρηγορα θα σας απαντησω!

Ελινακι οπως ειπες κι εσυ με το θεμα του νονου,.... αν ειναι να ερθει ας ερθει! αμα πια! τι κατασταση κι αυτη.... και ουτε τα κοτσια εχει να σας το πει!μου την δινουν τετοιοι ανθρωποι!

σας ευχαριστω οοολες σας για τις εισηγησεις συνδυασμων φρουτων και λαχανικων!

Τζενη μουκαταρχην τελεια η καινουρια φωτο στο προφιλ!

τελικα μου πε ο παιδιατρος να μην την πιεσω για το ρυζαλευρο.... μιας και δοκιμασαμε οοοολες τις μαρκες ρυζαλευρο-βανιλια που υπαρχουν στην αγορα και η Ναγια κλαει, φτυνει και σφιγγει τα ουλη της και επισης χτυπιεται.... γιατι απλα δεν της αρεσει....

οποτε αντι ρυζαλευρο θα παιρνει αλλη κρεμα που ειναι 6 ειδη δημητριακων, αν και ακουγεται απαισια εντουτοις ειναι πολυ ωραια... και φυσικα την δοκιμασα!

αργοτερα θα φαμε λαχανοσουπα... την εχω φτιαξει.... πατατα, καρροτο και κολοκυθακι... με ελαιολαδο.... για να δουμε!!!!!!!

Ιωαννα τελειο το προσκλητηριο σου αν και ... ειναι εξ'αποστασεως!!!

Τζενακι καλα εκανες και ανανεωθηκες.... σου χρειαζοτανε πραγματικα! τωρα εισαι φρεσκια με γεμισμενες τις μπαταριες σου! παιδαρος ο γιοκας σου!!!

τωρα που αρχισα δουλεια κοιμαμαι νωριτερα για να εχω δυναμεις.... αναγκαστικα! αλλα φυσικα το μαμμυ και η φαρμα ειναι παντοτε στο προγραμμα.... με το που κοιμαται η Ναγια!

τελικα με το προσκλητηριο..... θα το φτιαξω ναι μεν εγω, αλλα παραγγειλα ενα καλαθακι σε σχημα κορωνας που εχει μεσα ενσωματωμενο πουγκι οπου θα μπει μεσα το προσκλητηριο τυλιγμενο, στο οποιο θα κολλησω αυτοκολλητο απο κορωνα το οποιο αυτοκολλητο ειναι απο υφασμα!!!

ενθουσιαστηκα!!!

ολα της βαφτισης ειναι ετοιμα και ποοοοσο χαιρομαι για αυτο........ φυσικα και εμεινε το φορεμα μου.... που θα περιμενω ακομη λιγο για αυτο!!!

σας αφηνω να μαγειρεψω γιατι πειναωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενα τσακ στα γρήγορα καθώς είμαι με το Νεφελακι αγκαλίτσα.

Χαρουλίνη φυσικά κ δεν υπάρχη κανένας λόγος να πιέσεις το παιδι να φαει κάτι που δεν του αρέσει κ ειδικά το ρυζέλευρο (το γαλατάκι, τα φρούτα κ λαχανικά είναι οτι χρειάζεται σε αυτή την φάση). Και εμείς ρυζάλευρο φάγαμε για 1 μόνο εβδομάδα κ σχετικά μικρές ποσότητες. Της φτιάχνω μόνο 1-2 μεζουρίτσες για μέσα στην φρουτόκρεμα κ αυτό για τους λόγους που σου είχα πει κ είμαστε σούπερ. Καλέ βάλε φωτο απο το προσκλητήριο, ακουγεται πολύ γλυκό, αλλά δεν μπορώ ακριβώς να το φανταστώ. Σου είπα οτι εχω πάρει τα υλικά για τις μπομπονίερες (εδω κ 2-3 μήνες) κ εχω βρεί θέμα κ στολισμό για την βάπτιση η οπόια είναι τον...Μαιο.... του 2011 :lol::lol::roll: ...όπως κατάλαβες δεν κρατιέμαι..μακάρι να μπορούσα να την κάνω νωρίτερα. Αχ τι ωραία !!!και πάλι με το καλό!!!

Σε ευχαριστούμε, για τα καλά σου λόγια για την φωτο στο προφίλ. Είναι μόλις την είχαμε βγάλει απο την θάλασσα κ άραζε στο ριλαξ στην παραλία!

φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζενη μου το προσκλητηριο...... βασικα το καλαθακι ειναι απο εταιρεια στην ελλαδα.... η οποια εταιρεια συνεργαζεται μονο με εταιρειες,... και το προσκλητηριο θα το τυπωσω εγω...

καντε ζουμ στην φωτο! μεσα στο πουγκι θα βαλω το προσκλητηριο τυλιγμενο,.... οπου θα κολλησω επανω ενα αυτοκολλητο-κορωνα απο υφασμα!

http://www.paper-pack.net/paperpack/gr/ ... =575&pcat=

Τζενη μου εσυ ποιο θεμα θα κανεις? νεράιδες νομιζω ειπες παλια? τι σκεφτεσαι γενικως να κανεις?

σιγα-σιγα θα αρχισω να ψαχνω για φορεμα...

σημερα φαγαμε αρκετη απο την χορτοσουπα,... οχι ολη αλλα αρκετα καλα για πρωτη φορα!

της εκανα πατατουλα, καρροτο και κολοκυθακι!

το απογευματακι φαγαμε 1 ολοφρεσκο αχλαδι και ενθουσιαστηκε!!!

επισης φαγαμε κρεμα απο 6 ειδη δημητριακων και επισης της αρεσε!!!

πολλες αλλαγες σημερα!!!

αυριο ειναι τα γενεθλια της Ναγιας μου!!!

μισο χρονο ζωης!!! ποσο γρηγορα και...μαγικα περναει ο καιρος!!!!!!!!!!!!!

φιλια σε ολα τα μωρουλινια μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΟΥ?ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΚΑΛΑ...ΕΜΕΙΣ ΕΧΘΕΣ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.Ο ΘΑΝΟΣ ΕΙΝΑΙ 7950,ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΟΛΥ ΠΗΡΕ ΒΑΡΟΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ,ΜΟΝΟ 300 ΓΡ.ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ..ΕΙΝΑΙ 68 ΥΨΟΣ ΚΑΙ 45 ΚΕΦΑΛΙ..ΓΙ'ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΗΚΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΤΣΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΙΤΣΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΕΞΩ ΚΑΠΩΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΟΥΜΕ,ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ..ΒΕΒΑΙΑ ΜΑΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΟΡΙΑΚΟ ΑΛΛΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΩΡΑ ΠΑΡΑ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΧΟΝΤΡΥΝΕΙ ΚΙ ΟΛΑΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΝΑ΄ΝΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΖΟΡΙ..ΕΜΕΙΝΑ ΛΙΓΟ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑ ΚΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΙΤΣΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΠΕΙ ΑΥΤΟ...ΤΙ ΝΑ ΠΩ,ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΧΑΖΗ?????????ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΜΕΡΑ? :cry::cry::cry: ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΙΛΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ..ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΤΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ??ΑΓΧΩΘΗΚΑ ΠΟΛΥ......

ANYWAY ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΚΑΙ ΘΕΜΑ,ΗΑROULINI ΜΟΥ ΝΑΙ ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΙΝΑΙ Τ'ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΩΡΑΙΟ ΚΑΙ ΣΠΑΝΙΟ Τ'ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΟΡΟΥΛΑΣ ΣΟΥ,ΝΑ'ΝΑΙ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΥΧΕΡΗ Η ΝΑΓΙΑ ΜΑΣ!!!

ΑΝΤΗROPAKI ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ ΠΟΛΥ,ΑΠΟ ΛΕΧΟΥΔΑΚΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΜΑΛΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΟΥΝΟ?ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ?

ΤΖΕΝΑΚΙ ΑΦΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΒΡΗΚΕΣ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ,ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ!!ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΝΑΝΕΩΜΑΣΤΕ ΓΙΑΤΙ ΒΟΗΘΑΕΙ ΠΟΛΥ ΣΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΑΣ!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΠΛΕΟΝ ΚΑΝΩ,ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΠΕΣΕΙ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ..ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΟΜΩΣ ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΑΡΧΙΣΑ ΚΑΙ ΔΙΑΙΤΑ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ 10 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΑΛΛΑ 10 ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΕΙ ΠΟΛΥ Η ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ ΜΟΥ,Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΒΑΦΟΜΑΙ,ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΡΟΛΟ..

ANYWAY AYTA EINAI TA NEA MOY KORITSIA,ΘΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ..ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλημέρα!

dimi150, δεν το εχω ακούσει καθόλου αυτό με την γλωσσίτσα. Και φυσικά μην νιώθεις ενοχές, που να φανταστείς εσύ να τσεκάρεις κάτι τέτοιο. Στην θέση σου θα έπαιρνα άλλη μια γνώμη κ εαν ήταν η ιδια, φυσικά θα συμφωνούσα να γίνει προκειμένου να μην δημιουργηθούν μετέπειτα δυσκολίες. Από ότι κατάλαβα από αυτά που γράφεις σε αυτή την φάση είναι σχετικά απλό. Λογικό να αγχώθηκες, αλλα φαντάζομαι ότι δεν είναι κάτι. Ολα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mia grigori kalispera se oles tis manoules.

tin kiriaki baptisame ton andrea eixe 35 ba8mous katakalokairo ola teleia.

ir8e kai o nonos mia xara ola!

simera mazepsa ligo tin ntoulapa tou mikrou eplina kai taktopoiisa ki exo ena spiti tigka stis sakoules me ta dorakia . Avrio na balo mia taxi!

gai me to kalo i baptisi

dimitra pare mia defteri gnomi , to exo ksanakousei afto , den einai kati pou mporoume sa mamades na to doume efkola alla kapoioi giatroi proteinoun to kopsimo poli efkola, pigaine ki allou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsia trexo panikobliti!afiste pou o kairos tha einai broxeros ap oti eida sti internet!ouf!euxomai na pane ola kalaki as ginoume papakia!tha sas po ta neotera kai tha sas steilo foto meta to sabbatokiriako!filia se oles kai sta kouklakia sas!haroulinipolu kali i idea sou me ta kalathakia-koronitses teleia einai!anthropaki i kori sou einai montelaki ftou ftou!feugo kores na ftiaxso epidermida gia ti baftisi!filoures!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ιωάννα μου ευχαριστώ!Με το καλό να κάνει την μεγάλη βουτιτσα η μικρούλα σου! Ολα θα είναι πόλύ όμορφα όπως κ να είναι ο καιρός μην ανησυχεις ;) , θα είσαι <<χεσμένη>> απο την χαρά σου :D !!! Με το καλό, περιμένουμε νεα!!! Εχουμε ανοιξη το Νο 2, γράψε εκει. φιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανδριανή θα πας στην ενότητα γονείς με παιδιά στην ιδια ηλικία , στην αρχική σελίδα του forum , και εκεί θα βρεισ το Νο2. ΦΙΛΑΚΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...