Μετάβαση σε περιεχόμενο

''ενδειξεις οτι τελειωνει το γαλα??''


Recommended Posts

φιλεναδιτσες μου θελω απεγνωσμενα τη συμβουλη σας!!

απο χτες το απογευμα κ μεχρι τωρα το στηθος μου ειναι συνεχως υπερβολικα μαλακο κ μου φαινεται οτι δεν γεμιζει γαλα η' εχει λιγο...δεν ξερω :unsure:

τωρα ταισα τον μικρουλη στις 8...στις 9 ξαναξυπνησε κ στις 9:30 παλι...σκεφτομαι οτι δεν χορταινει...οτι τελειωνει το γαλα...

ουφ δεν ξερω :(

εσεις τι πιστευετε??

υπαρχει τροπος να επαναφερω την παραγωγη???

περιμενω με αγωνια τις απαντησεις σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ποσους θηλασμους κανει????

αν πριν απο τα γευματα του του δινεις και στηθος??????

ποσο μηνων ειναι το μωρακι σου?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ ελενη μου σ'ευχαριστω που απαντησες τοσο γρηγορα!!

ο θανασακης μου ειναι 6 μηνων!

κοιτα συγκεκριμενο προγραμμα δεν εχει....πινει γαλατακι σχεδον 7-8 φορες την ημερα κ ξυπναει κ 2-3 φορες τη νυχτα!!

του δινω μονο φρουτακια τα οποια με το ζορι τα τρωει :S

πρωτα τον θηλαζω κ μετα του δινω!

αγχωθηκα παρα πολυ ομως επειδη το στηθος μου ειναι ασυνηθιστα μαλακο κ δεν γεμιζει απο χτες το απογευμα...

κ επισης με αγχωσε το γεγονος οτι ξυπνησε 3 φορες τωρα το βραδυ μεσα σε 1,5 ωρα....τα βραδια συνηθως πινει κατα τις 9 κ ξαναξυπναει 12-1...

σε ζαλισα λιγο...αλλα εχω πολυ αγωνια για το τι συμβαινει!! :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το οτι το στηθος ειναι μαλακο δεν ειναι ενδειξη οτι δεν εχεις γαλα η τελειωνει!

με τοσους θηλασμου εχει γαλα!

εχεις αδιαθετησει?

κι ανα ναι ποτε περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pebii έγραψε:

το οτι το στηθος ειναι μαλακο δεν ειναι ενδειξη οτι δεν εχεις γαλα η τελειωνει!

με τοσους θηλασμου εχει γαλα!

εχεις αδιαθετησει?

κι ανα ναι ποτε περιμενεις?

ναι εχω αδιαθετησει...τωρα περιμενω αυτη την βδομαδα...μαλλον τεταρτη-πεμπτη...δεν ειναι σταθερος ο κυκλος μου...πριν 2 μηνες ηρθε παλι η περιοδος μου μετα τη γεννα...

παιζει καποιο ρολο αυτο?? :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενδεχεται το μωρο να περναει καποιο αλμα αναπτυξης και να ειναι μεσα στην γκρινια!

Ισως να βγαζει δοντακια και το στηθος σου να το παρηγορει.

Ισως περναει και φαση προσκωλησης και παλι να θελει εσενα, συνεχεια!

Να μην ανχωνεσαι που το στηθος ειναι μαλακο!

Παρε το σαν μια "φαση" του μωρου που θα τελειωσει γρηγορα αλλα μην σκεφτεσαι οτι δεν εχεις γαλα, διοτι δεν κανεις τιποτα λαθος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συμβαινει λιγο πριν ερθει η περιοδος αλλα γαλα εχεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ισως εκεινες τις μερες το μωρο αυξησει τους θηλασμους η το διαστημα που θηλαζει!

σε καποιες μαμαδες αλλαζει λιγο η γευση αλλα με το που ερχεται η κυρι επανερχονται ολα στα φυσιολογικα τους!

μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην ανυσηχεις εφοσων τρωει ενα γευμα μονο ακομα και τον θηλαζεις τοσο συχνα δεν προκειτε να κοπει

εξαλλου το στηθος παραγει συνηθως οταν θηλαζει το μωρο

μηπως ειναι ψιλοκρυωμενος κατι????

η μικρη μου να φανταστεις τωρα εδω και μια βδομαδα ειναιμ μπουκωμενη και κανει 2 γευματα με το ζορι φρουτοκρεμα και φαριλ λακτε και ολες τις αλλες ωρες θηλαζε συνηθως

συνηθως οταν ειναι καλα και κανει 3 γευματα νιωθω το στηθος να ειναι πιο βαρυ απο οτι τωρα που θηλαζω συνεχειια φαση ειναι θα περασει

επισης εγω παρατηρω να μειωνεται το γεμισμα του στηθους οταν εχω περιοδο αλλα απο την μερα που θα φυγει τοτε κανει 2 μερες παλι μεχρι να ξαναρυθμισει η μικρη την παραγωγη της

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις σας!!μου εφυγε το αγχος!! :)

χτες τη νυχτα τελικα ξυπνησε 3 φορες...επινε γαλα κ ξανακοιμοταν ηρεμος!!! :)

τωρα θα δω πως θα παει κ τις επομενες μερες κ θα σας πω!!!

αλλα το στηθος μου εξακολουθει να ειναι μαλακο....ειναι σαν νερουλιασμενο να το πω :woohoo: :blink: θα δουμε!!ο θεος βοηθος!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια και κυρίως με την Pebii, η ένδειξ "μαλακό στήθος" δεν σημαίνει τίποτα και η μικρή μου κάθε φορά που είχα περίοδο μια γκρίνια την είχε και θήλαζε πιο συχνά, γενικά υπήρχε μια αλλαγή....αλλά το στήθος δεν μ΄πορεί να είναι γεμάτο όπως ήταν στους πρώτους μήνες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσο θηλάζεις θα έχεις γάλα... Εμένα θηλάζει εδώ και τέσσερα βράδυα μόνο βράδυ, το πρωί πίνει φρέσκο. Βλέπεις 4 μέρες είχε πυρετό και την ξανάβαλα στο στήθος για να μην αφυδατωθεί κ γιατί δεν έτρωγε τίποτα... ενώ είχαμε αρχίσει να μαθαίνουμε μόνο ποτηράκι. Δεν πειράζει όμως, θα το σταματήσει μόνη της. Το στήθος μου έχει επανέλθει στο μέγεθος του, μικρό! αλλά έχει γάλα γιατί όταν το πιέζω βγάζει. Μπορεί να μην είναι το ίδιο σε ποσοότητα όπως ήταν στις αρχές, αλλά έχει. Εγώ λέω να τον βάζεις όσο και όποτε θέλει να πίνει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aphroditi έγραψε:

Όσο θηλάζεις θα έχεις γάλα... Εμένα θηλάζει εδώ και τέσσερα βράδυα μόνο βράδυ, το πρωί πίνει φρέσκο. Βλέπεις 4 μέρες είχε πυρετό και την ξανάβαλα στο στήθος για να μην αφυδατωθεί κ γιατί δεν έτρωγε τίποτα... ενώ είχαμε αρχίσει να μαθαίνουμε μόνο ποτηράκι. Δεν πειράζει όμως, θα το σταματήσει μόνη της. Το στήθος μου έχει επανέλθει στο μέγεθος του, μικρό! αλλά έχει γάλα γιατί όταν το πιέζω βγάζει. Μπορεί να μην είναι το ίδιο σε ποσοότητα όπως ήταν στις αρχές, αλλά έχει. Εγώ λέω να τον βάζεις όσο και όποτε θέλει να πίνει...

αφροδιτη μου παντα του δινω οποτε θελησει!

αυτες τις 2 μερες ομως το στηθος μου δεν το εχω ξαναδει ετσι...αλλες φορες αν δεν ειχε πιει γαλα για κανα τριωρο,το στηθος μου ηταν ελαφρως πρησμενο....τωρα ειναι πιο μαλακο απο ποτε κ οταν το πιεζω δεν βγαζει σταγονα...οταν θηλαζει ομως ακουω το γαλα να κατεβαινει στον λαιμο του!

δεν ξερω....! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφοσων ακους το γαλα να καταθβαινει και ο μικρος δειχνει ικανοποιημενος απο τα γευματα μην ανυσηχεις ολα μια χαρα θα πανε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...