Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωρο με αλλεργια...Τι τρωει η μαμα?


Recommended Posts

Καλημερες!!!

Τι κανουν τα κοριτσια?

Παααντα καλα!!!

Πατσυ μου αληθεια το λες? :silly: Θα φτιαξεις μεμεδοπαγωτο?χαχαχα

Παντως ειναι γλυκουτσικο το γαλατακι μας οποτε...δε θα χρειαστεις κ πολυ ζαχαρη! :P :laugh: (τι λεμε οι πεινασμενες!)

Μαρακι μου να κανεις οπως νιωθεις!Αν θελεις περιμενε,αν θελεις φαε κατι ακομη! ;)

Παντως...Απορω μαζι σου!!!Μα...Πατατα βραστη????

Αφου το ελαιολαδο ειναι οκ βαλτην στο φουρνο οπως σου ειπα(κομμενη σαν τηγανιτη) κ δε θα σταματας ν τρως λεμεεεεε!!! :laugh:

Γιωτα μου χαιρομαι πολυ που ειστε καθαροι και που πηρες το καροτσι που ηθελες!!!

Α!!Για τα σημεια στιξης που ειπες...

Αν καεις απο το γαλα,φυσας κ το γιαουρτι!

φιλια σε ολες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 725
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τωρα καταλαβα ΤΙ κ ΠΟΥ εγραψα 2 λεξεις απαγορευμενες!!!

Γαλα κ γιαουρτι??!! :silly: :silly: :silly:

Σορρυ!!!!χαχαχαχα

Που λεει ο λογος!!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastacia μου στο σπίτι του κρεμασμένου δεν μιλάνε για σχοινί ακούς εκεί γάλα και γιαούρτι; :laugh: :laugh: :laugh: :P

Μπουρεκάκι χαίρομαι πολύ που είστε καθαροί τόσες μέρες!ναι έκλεισα ραντεβού με την γιατρό την άλλη εβδομάδα και περιμένω πως και πως να πάω!Πάτσυ μου δεν έβγαλες φτερά ακόμα;μην ανησυχείς μαζί θα πετάξουμε!!χα,χα,χα! :laugh:

marilou συμφωνώ με το μπουρεκάκι ψάξτο π'ηγαινε σε έναν ειδικό αλλεργιολόγο οι παιδίατροι δυστυχώς δεν γνωρίζουν και πολλά για τις αλλέργίες,εμένα μου έλεγε ότι ο μικρός είχε ουρολοίμωξη και τρέχαμε! :dry::huh: φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

πειναωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!! :P:P:P

περιμενω να φαει ο μικρος...με ξεζουμιζει παλι :laugh: και μετα βουρ για μαμ!!!!!!!!!!

μπεμπινι οντως γιατι τρως μονη βραστη πατατα;;;; :huh:

αναστασια καλα δεν ντρεπεσαι να μιλας για γαλα;;; :ohmy::ohmy::ohmy::ohmy: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

οσο για το γιαουρτι το σιχαινομαι οποτε μιλα οσο θες :lol::lol::lol:

εμεις ειμαστε και σημερα καθαροι......το λεω και δεν το πιστευω :woohoo: :silly:

φιλακια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελικα και μεις στην παρεουλα!!!! η καλλιεργεια κοπρανων καθαρη αρα αλλεργια γι αυτο και τα αιματακια στα κακα!

συμπληρωμα δεν ξαναδωσα και απεχω απο γαλακκομικα απο το προηγουμενο Σαββατο αλλα μεχρι και σημερα ειδα αιματακι...οχι καθημερινα ηταν η 5η φορα αυτη...

ο γιατρος λεει να συνεχισω αλλη μια εβδομαδα και βλεπουμε..

ασχετο παιρνετε κανενα συμπληρωμα διατροφης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αννουλα καλως μας ηρθες και εσυ!!!!!στο καλμπ των πεινασμενων :laugh:

το παιδι για να καθαρισει και να κλεισει η πληγουλα στο εντερο θελει περιπου ενα μηνα....απλα προσεχε τα κρυμμενα γαλακτομικα που κρυβονται σε πολλες τροφες...

γενικως πριν φας κατι να βλεπεις τι περιεχει....

φιλια και ελπιζω να ανηκετε στην ελαφρια κατηγορια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως σας βρηκα κοριτσια!!!!

αρχισα απο σημερα να κραταω ημερολογιο γιατι απο μνημη ...δεν θυμαμαι τι εφαγα χτες χαχα!

καλα απιστευτο γαλα υπαρχει και στις πιο ακυρες τροφες εχω τρελαθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα και απο μενα!!!Κοριτσια θελω να σας ρωτησω κατι, το μωρακι μου ειναι 2 μηνων και 10 ημερων, βαρος 6.500 κιλα και υψος 62 εκ τον θηλαζω αποκλειστικα στην αρχη ομως για καμια 10αρια μερες εδωσα 2 με 3 φορες την μερα συμπληρωμα. Εχω πανω απο μηνα που εχω παρατηρησει στα κακα του βλεννη, ρωτησα τον παιδιατρο και μου ειπε οτι αν δουμε αιμα ανυσηχουμε, σημερα λοιπον ειδα δυο τριχουλες αιμα μεσα σε βλεννη (ειμαι πολυ σχολαστικη και τα ψαχνω εξονυχιστικα) . ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΡΓΙΑ????ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ???? Να περιμενω να δω αν θα ξαναβγαλει (γαλακτοκομικα τρωω απο την πρωτη μερα ελευθερα και αρκετα σε ποσοτητα γιατι να το βγαλει τοσο αργα????)

Y.G.ο μεγαλος μου γιος ειχε αλλεργια αλλα την πρωτη φορα ειχε πολυ αιμα στα κακα του, δεν τον θηλαζα γιατι ηταν προωρος και ελιποβαρης, (καναμε ενα καρο εξετασεις και καταληξαμε στο οτι ειναι αλλεργια)παιρνα με υποαλλεργικο γαλα το οποιο αλλαζαμε συνεχως και καταληξαμε στο στοιχειακο :(:( δραμα η κατασταση, δεν το ηθελε καθολου και τον ταιζα μονο κοιμισμενο.

Ευχαριστω εκ τον προτερων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοριτσια!!!

Μεγαλωνει η παρεα μας...δυστυχως!!! :P

Απ'τη μια καλο ειναι για να παιρνουμε κουραγιο η μια απο την αλλη!!

Ειναι ομως κριμα τα αλλεργιακια μας!Παλι καλα εχουν μεμεδογαλατακι!

Αννουλα πραγματι πρεπει να προσεχεις πολυ!!!Ακομη κ στα πατατακια υπαρχει γαλα ή τυρι!(συνηθως τα σκετα ειναι οκ!)

Μαρια76 αρχικα να σου ζησει!!!

Να ξερεις πως η αλλεργια δεν υπαρχει συνηθως με τη γεννηση του παιδιου!

Ενεργοποιειται ειτε απο αμεση ειτε απο εμμεση επαφη με την αλλεργιογονο ουσια!

Η δικια μου κορουλα εμφανισε την αλεργια 3 μηνων!Μεχρι τοτε ετρωγα μισο κιλο σοκολατα κ μισο κιλο φετα την μερα!Επινα κ γαλα κλπ!!!

Τωρα....

Δεν εχω ακουσει να υπαρχει αιματακι στα κακα απο διαφορετικο λογο...!Ομως δεν εχω κ τις καταλληλες γνωσεις!

2 προτασεις θα σου κανω!!!

1η-παρακολουθεις τα κακακια κ αν ξαναδεις κατι ακολουθεις την προταση νο 2! :P

2η-ξεκινας αμεσα την αποχη απο τα γαλακτοκομικα κ οτι μπορει να τα περιεχει!Ταυτοχρονα κοβεις κ ξηρους καρπους,πορτοκαλι,φραουλα!

Το κανεις αυτο για 4 βδομαδεςς ωστε να καθαρισει κ ο δικος σου οργανισμος κ του μωρου!

Παρατηρεις την πορεια των κακα-κιων κ συνεχιζεις αναλογα! :)

Φιλια σε ολες!!!!(τρεχω να χαλαρωσω γτ με εχει στην πιεση η τσαχπινα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω πω μεγάλωσε η παρέα μας καλωσήρθατε όλες!προσοχή στα γαλακτοκομικά,ξηρούς καρπούς,εσπεριδοειδή,αυγό και ψάρι νέα αλλεργιάκια μωράκια.Μπουρεκάκι σήμερα έφαγα και κοτόπουλο και ναι είμαστε και εμείς καθαροί για 4 ημέρες!γιούπι!δεν μπορώ και να φάω για να το γιορτάσω,χα,χα!Πάτσυ μου να είσαι καλά χάρης στη δική σου μέθοδο πλέον μπορώ να ξέρω με σιγουριά τι τον πειράζει!πολύ δύσκολη μέθοδος βέβαια αλλά τι να κάνουμε.Εγώ κορίτσια παίρνω κάτι βιταμίνες και ευτυχώς δεν τον πειράζουν γιατί έχω αδυνατίσει πάρα πολύ και δεν γίνεται αλλιώς.Σήμερα που φύσαγε νόμιζα πως θα με πάρει ο αέρας,χι,χι! :P Anastacia μου έτρωγες και εσύ πολύ φέτα ε;και εγώ το ίδιο,ευελπιστώ να έρθουν ξανά οι καλές αυτές εποχές.Πάτσυ που χάθηκες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Hello girls και απο μένα!

Βρε κορίτσια εχτές ο μικρούλης μου (4 1/2 μηνών) εκάνε κακά και

είδα μια πολλή λεπτή ίνα με αίμα, μιλάμε για απειροελάχιστο.Πήρα τον παιδίατρο κ μου είπε να κόψω για 2 εβδομάδες γαλακτοκομικά (ααχχχχ-βαχχχ), μοσχάρι, αυγό, ξηρούς καρπούς, ψάρι και ντομάτα. Εγώ τα έκοψα από χτες αλλά να σας πω την αλήθεια το θεωρώ υπερβολικό να τα κόψω όλα έχοντας κάνει μόνο 1 φορά κακά με λίγο αίμα.

Την Κυριακή το βράδυ έφαγα γύρω στα 20 φυστίκια Αιγίνης, μπορεί αυτά να τον πείραξαν..Τι να κάνω, να συνεχίσω τη διαιτούλα μου κ γω?

p.s. θηλάζω αποκλειστικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας πεινασμένα κοριτσάκια!

Δεν πολυγράφω γιατί μάλλον είμαι από τις πιο ελαφρυές περιπτώσεις εδώ μέσα και δε θέλω να σας λέω τι τρώω για να μη ζηλεύετε :P

Σας διαβάζω όμως και με μπερδέψατε....Η Πατσουλίνα βασικά, με την επίκουρό της :P

Όταν έχουμε μόνο βλέννη -χωρίς αίμα- δεν ανησυχούμε? Δεν κόβουμε τροφή? Δεν είναι επικίνδυνο για τα μωρούλια μας? Τελικά τσάμπα τα έκοψα τα γαλακτοκομικά? :S

bembini από ότι κατάλαβα και εσείς μόνο βλέννη? Θα περιμένω να δούμε τι θα σου πει κι εσένα ο αλλεργιολόγος :dry:

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα μανουλες!snowgirl και εμενα μονο βλεννη αλλα πριν αρκετο καιρο ειχε βγαλει τρεις φορες λιγο αιμα που ομως αποδειχτηκε οτι ειναι απο ραγαδα πρωκτου που εχει.Εσενα η αλλεργιολογος τι σου εχει πει για τη βλεννη;εμενα παντως αν βγαλει βλεννη ξανα θα την κοψω την τροφη μεχρι να παω στην αλλεργιολογο να δω τι θα μου πει.Κοριτσια ποσο μηνων ξεκινησατε τις κρεμες και τα αλεσμενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!

Ολα καλα? :)

Χιονοκοριτσο να μας ερχεσαι!!Κ εγω ανακαλυψα(ξαφνικα :P ) οτι τελικα ειμαστε απο τις ελαφριες περιπτωσεις(μονο εκζεμα) αλλα...να...Μπαινω εδω,πειραζω τα πατατοκοριτσα κλπ!!! :laugh: :P

Χωρις πλακα!!Πολλα μυαλα (κ παραπονογκρινιουλες) ενωμενα ειναι καλυτερα!

bubite νομιζω πως ολες περασαμε απο την φαση αρνησης(οτι δλδ ο γιατρος ειναι υπερβολικος!)..

Θυμηθηκα τωρα που οταν εγω αμφεβαλλα κ ελεγα '"δεν μπορει!θα κοψω τοσα πολλα χωρις τπτ αποδεδειγμενο?"...Μου ειχε πει η Λαλα(αφου την επρηξα!) να κανω οτι μου λεει το ενστικτο μου!!!Ελα που εγω ηθελα να κανω αυτο που μου ελεγε το στομαχι μου! :laugh:

Οπως σου λεει το μπεμπινακι,αν δεν υπαρχει ραγαδα πρωκτου τοτε πιθανον το αιματακι να ειναι δειγμα αλλεργιας...

Μαρακι εγω την ξεκινησα 1 βδ πριν μπει στον 7ο.Ακομα βεβαια δεν τρωει πολυ!!!

Και ειδικα απο τοτε που εβαλα κρεατακι στα λαχανικα απεχει απο τα παντα!Ακομα κ το φρουτακι που εδειχνε να της αρεσει(εν τελει!)

Γιατι ρωτας ομως?

Και οταν λες κρεμες τι εννοεις?Η τσαχπινα εφαγε(ή μαλλον εφτυσε στα μουτρα μου) μονο λιγο ρυζαλευρο τις πρωτες μερες!Τπτ αλλο απο ετοιμη κρεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τζα..να μαι και εγω....εγω δεν πολυμπαινω εδω..για να μην σας κολλασω...χιχιχ περιμενω ανυπομονηα την 22 Ιουνιου..να μας πουν οτι ειμαστε καλα και οτι τρωμε τα παντα!!!

οχι οτι αμφιβαλλουμε..αλλα ποτε δεν ξερεις..

Παντως κοριτσια χτες το βραδυ κοιτουσα τον υπολογιστη τις φωτογραφιες του μικρου, οταν ηταν πολυ μικρο ..αυτα τα σημαδια στο δερμα οι κοκκινη λεκεδες τα οποια μετα εγιναν εκζεμα...τι μου θυμησαν...αχχχ αφιστε το καλυτερα.

Εαν και οταν με αξιοσει ο θεος να κανω δευτερο μωρο..θα απαιοτησω αυστηρα να μην τολμιουν σε κανεν ανοσοκομειο να του δοσουν γαλα σκονη..ακομα και με μισιση θα απειλησω..εγω αλλο μωρο δικο μου να μην δω να υποφερει ετσι..και ειμαστε και απο τις ελαφριες περιπτοσεις.

Κοριστια εχετε την αμεριστη συμπαραστηαση μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσακια!!!!νιωθω πολυ καλυτερα που δεν ειμαι μονη μου σ αυτο!!!!!

εχω μπερδευτει λιγο...

1)βλεννη μονο χωρις αιμα μου εχει πει ο παιδιατρος οτι δεν ειναι προβλημα μονο αν δω αιματακι ανυσηχω.

2)δεν μου χει πει να κοψω αυγα,ξηρους καρπους και ψαρι γιατι???

3 και σημαντικοτερο) πως καταλαβαινουμε οτι ειναι ραγαδα πρωκτου και οχι αλλεργια?

πειτε και σεις ρε κοριτσια γιατι το ενστικτο μου δεν απανταει!!!και ο γιατρος μου ειπε οτι αφου η καλλιεργεια κοπρανων ειναι καθαρη ειμαστε σιγουροι για αλλεργια και τον ρωτησα αν αποκλειεται να ειναι κατι αλλο πχ κρυωματακι γιατι εχουμε και πολλες μυξουλες και ειπε συνεχιζουμε την διαιτα χωρις γαλακτοκομικα για 1 εβδομαδα ακομα...

εννοειτε τα σημειωνω ολα και καλα μας ξεμπερδεματα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννουλα η ραγαδα εχει αλλα συμπτοματα απο την αλλεγια, επισης ειναι αλλο το αιμα, ξερουν οι γιατροι, μονο βλενη ειναι αλλο θεμα.

Τα περισσοτερα μωρα εχουν αλλεγια στην πρωτεινη του γαλακος. Οταν με αυστιρη διαιτα δεν υπαρχει βελτιωση τοτε αρχιζουν να αφαιρουν και αλλα τροφημα και να αναζητουν και αλλες αιτιες.

Να ξερεις επισης οτι για να βγουν ασφαλη συμπερασματα για το αγελαδινο γαλα πρεπει να υπαρχει αυστιρη αποχη για 4 ευδομαδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννούλα όπως ακριβώς στα είπε η cesilia η οποία τυχερή σε λίγο θα αφήσει την παρεούλα μας!άντε και σε εμάς κορίτσια,να έρθει και η δική μας η σειρά κάποτε.Σήμερα έβγαλε βλέννη δυστυχώς,κοτόπουλο μάλον γιόκ!Αναστασία μου τόσο αργά ξεκινήσατε τα αλεσμένα ε;και εμένα η παιδίατρος τότε μου είπε ότι θα τα ξεκινήσουμε και ψάρι και αυγό θα φάει μετά το χρόνο και βλέπουμε :( ούτε μήλο δεν έφαγε η μπεμπούλα σου απο φρουτάκια την πείραξε και αυτο;πατατοκόριτσο Πάτσυ που είσαι να μου κάνεις συμπαράσταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια!!!!!!!!!!! :)

λοιπον επειδη μετα απο αυτα που ειπε η γιατρος στην πατσυ εχει πεσει λιγο συγχηση ηρθε η ωρα να ξεκαθαρισουμε ορισμενα πραγματα...

αλλεργια υπαρχει οταν το παιδι παρουσιαζει...αιμα η βλεννη στα κοπρανα,αναγωγες,εκζεμα,κολικους,θορυβωδεις κενωσεις και αερια...

απλα στη πατσυ ειπε ετσι η γιατρος γιατι το μωρακι της ειχε περασει πολλες κρισεις αλλεργιας και ειναι λογικο ακομα και μετα απο ενα μηνα να δει λιγο αιματακι η βλεννη στα κακα του...ετσι η μονη ενδειξη γι αυτους ειναι το πολυ αιμα...

ελπιζω να εγινα κατανοητη...

μπεμπινι μου το σωστο ειναι σε παιδια με αλλεργια να καθυστερησουμε να εισαγουμε στερεες τροφες...εγω προσωπικα αν παμε καλα με το βαρος θα εισαγω περιπου στον 8 μηνα και φυσικα εννοειται οτι κυρια τροφη του θα ειναι το γαλα της μαμας μας..χαχαχα :lol::lol::lol: .....οσο για τις κρεμες εμποριου εγω δεν θα το δωσω... B)

bubite προφανως το μπεμπε σου εχει αλλεργια στα φυστικια οποτε μην ξαναφας...για μενα συνεχισε να τρως κανονικα και βλεπεις... B)

αννουλα θα το ξαναπω....μην ακους παιδιατρους στο θεμα αλλεργιας....δεν γνωριζουν σχεδον τιποτα...εδω πας σε ειδικους και πολυ απο αυτοι ειναι παντελως ασχετοι... :angry:

σες αντε με το καλο :) ....μακαρι ολες καποια στιγμη να φτασουμε στην δικια σου θεση...φιλακια :kiss:

αναστασια μου φιλακια στην τσαχπινουλα σου που εχει και αδυναμια στα μεμε της μαμας της :P

μαγδα μην περνουν τα μυαλα σου αερα :laugh: :laugh: :laugh: η μικρη εχει αλλεργια...μην ξεχνας οτι ο ταλιμπαν μου ειχε αλλεργια και το μονο που εκανε ηταν καουρες οποτε...συνεχισε ;)

φιλακια σε ολες :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι Γιωτακι!!!Βαλε μας σε ταξη!!! :laugh: :P

Σωστα τα λες!

Και βεβαια καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη!!! ;)

Γτ ομως να αργησεις να εισαγεις τροφες?

Αν το μωρο ειναι ετοιμο να φαει,θα φαει!Αν δεν ειναι....θα στο φτυνει στη μουρη! :laugh:

Ασχετο!Τον ταλιμπανακο πως τον λενε?

Μαρακι μου δεν ειναι αργα!Στον 7ο εισαγουμε στερεες σε θηλαζοντα μωρακια! :)

Τρωει μηλο(γτ το ειπες αυτο?μαλλον καπου σε μπερδεψα!)-αχλαδι-μπανανα!

ΔΕΝ τρωει (ενω συνηθως στην ηλικια της τα εισαγουν) μοσχαρακι,σεληνο,πορτοκαλι,μανταρινι,ακτινιδιο!Γενικως οτιδηποτε αλλεργιογονο...!

Αννουλα αυγο-ψαρι τρωω κανονικοτατα!Ξηρ.καρπους να πω την αληθεια δεν εχω δοκιμασει... :huh:

Γτ να στα κοψει ΟΛΑ?

Χρυσα πιστευεις πως η φορμουλα ενεργοποιησε την αλλεργια σας?

Γτ οχι η διατροφη σου?

Η δικια μου δεν εχει πιει ουτε σταγονα ξενο!... :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

BΡΕ ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.......ΚΑΙ ΤΑ ΝΕΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΛΟΙΠΟΝ.ΟΝΤΩΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΜΑΣΤΕ.ΦΥΣΙΚΑ Η ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ.ΕΜΑΣ ΕΠΕΙΔΗ ΣΕ ΟΛΑ ΜΑΣ ΒΓΑΖΕΙ ΑΙΜΑ.ΕΙΠΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΡΟΦΕΣ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ.ΟΥΤΕ ΜΕ ΒΛΕΝΝΗ,ΟΥΤΕ ΜΕ ΛΙΓΑΚΙ ΑΙΜΑ ΟΠΩΣ ΟΙ ΤΡΙΧΟΥΛΕΣ.ΕΙΠΕ ΜΕ ΑΡΚΕΤΟ ΑΙΜΑ.ΔΗΛ ΜΙΣΟ ΚΟΥΤΑΛΑΚΙ ΤΟΥ ΓΛΥΚΟΥ.ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ.ΛΟΙΠΟΝ.ΕΜΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΧΤΕΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΚΑΘΑΡΟΙ.ΧΤΕΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ ΨΩΜΙ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΕ ΠΡΟΖΥΜΙ ΤΖΙΑΠΑΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ 2 ΚΕΝΩΣΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΙΜΑ.ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΩ ΓΙΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΧΩΡΙΑΤΙΚΟ ΨΩΜΙΑΚΙ.ΦΥΣΙΚΑ ΠΑΤΑΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΤΑ.ΑΝΥΠΟΜΩΝΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΟΤΟ.ΑΠΛΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΑΛΙ 2 ΜΕΡΕΣ.ΜΑΡΑΚΙ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΕΒΓΑΖΕ ΒΛΕΝΝΗ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΤΑ.ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ.ΑΦΟΥ ΕΙΧΕ ΒΓΑΛΕΙ ΚΑΙ ΣΠΟΡΑΚΙΑ.ΕΓΩ ΠΛΕΟΝ ΕΧΩ ΠΑΨΕΙ ΝΑ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΜΑΙ.ΕΙΔΙΚΑ ΑΦΟΥ ΜΑΣ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ Η ΖΩΗ ΤΟΥ ΜΕ ΤΟ ΑΙΜΑΤΑΚΙ.ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΛΛΙΩΣ ΤΩΡΑ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΟΛΠΟ.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΟΥΜΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΑΤΡΟΦΗ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΑΙΜΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΦΑΓΗΤΑ.ΟΠΟΤΕ ΔΕΝΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΦΡΙΚΗ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΠΥ ΑΝΤΙΚΡΥΖΩ ΑΙΜΑΤΑΚΙ.ΓΙΩΤΑΚΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΠΑΓΩΤΟ.ΝΑΙ ΑΝΑΣΑΤΑΣΙΑ.ΘΑ ΤΟ ΦΑΩ.ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΠΙΩΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΟΣΟ ΘΡΕΠΤΙΚΟ ΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑ.ΘΑ ΝΑΙ ΚΑΙ ΘΡΕΠΤΙΚΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ?ΟΧΙ ΑΠ ΤΗΝ ΒΡΩΜΟΑΓΕΛΑΔΑ.ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΤΡΩΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΖΩΟΟΟΟΟ.(ΕΓΩ!!!!!!)ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ.ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΤΑΙ.ΠΕΡΝΑΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΤΕ ΘΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΜΑΡΤΥΡΙΟ.ΑΠΟ ΧΤΕΣ ΕΧΟΥΜ,Ε ΚΑΙ ΝΙΝΙΔΑ ΕΜΕΙΣ.ΧΑΧΑ.ΟΛΑ ΘΑ ΤΑ ΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΩΡΟ ΠΙΑ???ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΠΑΩ ΤΩΡΑ ΝΑ ΦΑΩ ΤΟ ΘΕΣΠΕΣΙΟ ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΤΑΤΕΣ ΜΟΥ.ΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟΚΟ.ΧΑΧΑΧΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια ειμαι σχεδον σηγουρη...κατα 99.9% γιατι σαν ανθρωπος δεν μου αρεσει το γαλα και τα παραγωγα του..δεν ετρωγα ουτε γιαουρτι ουτε ρυζογαλα ουτε κρεμες, κανενα παγωτακι το καλικαιρι και παλη προτιμουσα τις γρανητες..αν και ομολογω ωντας εγγυος ειχα μια απιστευτη λυσσα για γαλα...μερικες μερες επινα ακομα και 1 λητρο..και για κοκα κολα...χιχιχι

Αλλα στο μαιυτηριο σηγουρα του εδοσαν γαλα σκονη.

Δεν εχω φωτο στο φεισ που ειναι πολυ μωρο..αυτες κοιτουσα χτες, που ειναι ημερων και εδχει παρα πολλους λεκεδες στο προσωπο, το μεγεθος της σοβαρης αλλεργιας αρχησε να φαινετε αρχες Οκτωβριου,αμα δεις και στη βαφτηση χαλια ειναι...και ηδη καναμε ενα μηνα θεραπεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ρωτησω και κατι χαζο?

την τραπεζα γαλακτος που εχω μαζεψει δεν κανει να την φαει η μπεμπουλα?για παγωτο μεμε μπορω να την χρησιμοποιησω ?

ειναι καπου 20 μεριδες απο 100μλ!

θα τρελαθω αν παει χαμενο τοσο μεμεδογαλα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:huh: κοριτσακια μου καλησπερα σας!!!!

ευχομαι γρηγορα σεσιλια να βγητε απο το

κλαμπκαι να ειστε περδικια!!

Νομιζω οτι η χειροτερη ολων μας ειναι

της Τσελινκας και της Μπεμπινι

(σορυ δεν εχω μαθει ακομη τα ονοματα σας)

πραγματικα κοριτσια,απο εσας και περα

ακομη και γω που δα βλεννη με αιμα και μαλιστα σε πολλη

ποσοτητα... :( ...,με θεωρω τυχερη!!

μονο στα γαλακτοκομικα και στο μοσχαρι!

εσεις κοπελες μου...τι να πω!

Υπομονη και θετικη σκεψη...και πολυ πολυ

κουραγιο!

Εγω κοριτσαι της εβαλα μανταρινακι

εχει τωρα 3 μερες και δεν ειδα τιποτα!

Βεβαια δε τρελλενεται για φρουτα!

Αλλα σκονες και ετοιμα..οχι!

Και γω δεν πιστευω πως φταει

που ηπιε ξενο γαλα

στο μαιευτηριο...και το δικο μου

ηπιε στο μαιευτηριο, αλλα ο γιατρος ειπε οτι αυτο

θα εμφανιζοταν ουτως ή αλλος,

και γω ομως στο 2ο θα μεινω σε 1κλινο

για εντλως αποκλειστικο θηλαασμο

και για να το χωαπο την πρωτη στιγμη διπλα μου!!

Εμεις μονο εκζεματακι (κυριως στο 1 μαγουλο)

και πολυ εντονο στο αυτι...αλλα οχι αιμα πια!

δεν μπορω να φανταστω τι την πειραζει για το προσωπακι της!

Και επισης τι ναι αυτο που εκοψε μεν το αιμα αλλα εμφανιζει

τη κοκκινιλα!!

Η οποια να σημειωσω μονη της φευγει μονη της γυρναει!

Μου πε ο αλλεργιολογος πως αυτη δεν ειναι σα το εκζεμα

των πρωτων ημερων,αλλα ειναι ξηροδερμια λογω ατμοσφαιρας

και πως απο τον Μαιο-Ιουνη θα εξαφανιστει!

Αυτα σας κουρσα..σας αφηνω και σας φιλω γλυκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...