Μετάβαση σε περιεχόμενο

ποτε θα φυγουν τα κιλα...?


sophiak

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!!Ποσο καιρο σας πηρε να χασετε τα κιλα της εγκυμοσυνης?Εχω γεννησει 21 μερες αλλα αποφευγω να ανεβω στη ζυγαρια!!!Εκανα ενα τεστ με το αγαπημενο μου τζινακι....ανεβηκε...αλλα πουυυυυυ να κουμπωσει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ε καλά κοριτσάκι μου,μη βιάζεσαι!!!

Αυτό εξαρτάται κ απο το πόσα κιλάκια έβαλες!

Εγώ ειχα βάλει 8,έχασα τα 6 στη γέννα,τα άλλα 2 σε 10 μέρες κ άλλα 3 επιπλέον τον επόμενο μήνα!!Σαν ανορεξικό κατάντησα..

Αλλα αφού ανέβηκε το τζιν,πολύ ενθαρρυντικό!!Να σου ζήσει το νινί σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας τα να πανε!!Ζυγιστηκα σημερα!!Εχασα 7 και μενουν αλλα 6!!Τι να πω θα δειξει...παντως αν δεν ανοιξει ο καιρος να κανουμε τις βολτουλες μας δε με βλεπω να τα χανω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

...εξαρτάται από το πόσα κιλά πήρες κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης!!!

...εγώ έχω γεννήσει 19 μήνες και ακόμα έχω 5 κιλά που θέλω να χάσω...!

...Να σου ζήσει το μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

13 πηρα!!Χθες ζυγιστηκα πρωτη φορα απο τη μερα που γεννησα και εχω χασει τα 7!Το θεμα ειναι τωρα που ειμαστε συνεχεια σπιτι ολο κ τσιμπαω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ego pantos exo gennisiei 3 mines kai de lene na figoun ta 6 kila(pira 13).exo apogoiteutei.bebaia eimai sinexeia spiti.xreiazetai aerobiki askisi kai koiliakoi logika,alla poios ta kanei????ego pantos oxi.. :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πονεμένη ιστορία τα κιλά... πρέπει να χάσω 15! Κι εδω και 2 μηνες που γέννησα όχι μόνο δεν εχασα αλλα πηρα και 2! Όλη μερα μεσα στο σπιτι τρωω... Μια αποφαση ειναι, αλλα ποιος την παιρνει;;; Πάντως ΣΤην 1η εγκυμοσυνη αρχισα να χανω κιλα και να μαζευω με το που σταματησα τον θηλασμο. Για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σου πω,,,εγω ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου 55 κιλα (επαιρνα αντισυλληπτικα, γι αυτο ειχα φτασει τοσα). Πριν γεννησω ημουνα 64. Αφου γεννησα 58.Γεννησα Απριλιο. Μεχρι τον Αυγουστο ημουνα 56. Τοτε σταματησα να θηλαζω. Μεχρι τον Νοεμβριο ειχα φτασει 49! Και παραμενω στα ιδια επιπεδα. Και δεν εκανα καθολου γυμναστικη ουτε καμμια διαιτα. Φυσικα δεν ετρωγα και το καταπετασμα, μια νορμαλ σωστη διατροφη εκανα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα βρε κοπελια μας κοροιδευεις......?????21 μερες εβαλες τοTZINAKI σου και επειδη δεν κουμπωνε στεναχωριεσαι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!μωρο εκανες..ποτε να μαζευτουν ολα..!!!!!

οπως λεει και η σωσω αλλες παλυεουν μηνες

εγω παντως απο την πρωτη εγκυμοσυνη εβαλα 14 κιλα και σχεδον μετα τους 5-6 μηνες ειμουνα οπως και πριν ....τωρα εβαλα 11 μεχρι στιγμης...αντε να δουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

περασαν 12 μηνες και αυτα εχουν κατσικωθει επανω μου,και ετσι οπως τρωω θα παραμεινουν για πολυ καιρο ακομα!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αα καλά είσαι. Εμένα σκάλωνε στα μπούτια όχι να ανέβει. Πέρασαν πάνω από 10 μήνες για να φύγουν τα περισσότερα και το πρίξιμο κυρίως (άργησε όμως να μου ρθει περίοδος στους 9 μήνες γιατί θήλαζα). Με πολύ φαγητό και θηλασμό έφυγαν τα περισσότερα. Τώρα θέλω άλλα 3 αλλά απότι κατάλαβα πρέπει να το ράψω γιατί δεν έχουν σκοπό από μόνα τους να μου κάνουν τη χάρη. Αν θηλάζεις αποκλειστικά μην σε νοιάζουν τα κιλά. Προέχει το μωρό τώρα. Θα δεις που θα φεύγουν χωρίς να το παίρνεις χαμπάρι και τρώγοντας και τον άπακο! Φεύγουν όμως αργά αργά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα δε το συζητω εννοειται οτι πανω απο ολα το μπεμπακι μου....να δω τι θα φοραω ομως...χιχιχιχιχιχι...τα παντελονακια της εγκυμοσυνης!!!Αν καταφερω σε ενα τριμηνο να τα χασω μια χαρα!!Αν δε τα χασω...βλεπουμε!!Θηλαζω οποτε ελπιζω...!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ειχα παρει 12 κιλα αλλα εχασα τα 7 βγαινοντας απο το μαιευτηριο.Τα υπολοιπα ομως δεν φευγουν με τιποτα και απο τα τζιν μου κανενα δεν μου κανει :( υπομονη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σου ζησει το μωρακι σου..εγω γεννησα πριν 7 μηνες και στην εγκυμοσυνη εβαλα 13 κιλα...μετα την γεννα τα εχασα ολα λογω θηλασμου και τωρα τα ξαναπηρα...δεν ξερω για σας κοριτσια αλλα εγω στην εγκυμοσυνη ετρωγα λιγοτερο τους πρωτους μηνες απο οτι τωρα...απο την ενταση και το στρες ανοιξε η ορεξη μου...κοντευω και γω να παθω καταθλιψη....και κοντευει καλοκαιρακι...αυτο να σκεφτουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai kale sιγα να μην παθουμε καταθλιψη για τα κιλα..εδω ο κοσμος χανεται και θα με νοιαξει ο πισινος μου(με το συμπαθειο κιολας)θα προσπαθησω να τα χασω αν οχι..αλλη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απο τα 20 που πηρα εχουν μεινει τα 4 , αλλα δεν κουμπωνουν τα τζην μου ακομα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ( τι το θελα κ γω τοτε το 26 νουμερο ??)

ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΤΟ ΠΟΔΙ Κ ΔΕ ΜΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΟΥ !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera koritsia!!!

katarxin na sas po oti ego stin egimosini evala giro sta 20.tis teleftees evdomades stamatisa na zigizome opote diolou apithano na epiasa kai ta 25 :woohoo: :woohoo: :woohoo:

tin stigmi afti pou milame mou exoun mini giro sta 5 gia na ftaso sta adinata mou....

OMOS!!!ta exasa me dietologo giati apo moni mou den tha ta kataferna epidi ime ligo epirepis stous pirasmous .....

exo bi sta pio pola mou pantelonia kai afto me kani poli xaroumeni :lol::lol::lol:

ego re si stis 25 meres oute i gamba mou den ebene sta pantelonia...

min trelenese kai kita na thilasis oso boris .ego thilasa giro stous 5 mines.

kouragio... B)B)B)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω βρε κοριτσια...πηρα 13 κιλα στην εγκυμοσυνη....τα εχω χασει ολα και εχω χασει και 3 κιλα απο τα παλια περισσεουμενα :laugh: :laugh: :laugh: τα παντελονια μου μου κανανε στις 40 μερες...αλλα λογω αλλεργιας του μωρου και πολυ σωστης διατροφης...το μονο γλυκο που τρωω ειναι του κουταλιου....θηλαζω κιολας...

παντως απο οσο γνωριζω τα πιο πολλα τα χανεις οταν σταματας το θηλασμο... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

110183 έγραψε:

να σου ζησει το μωρακι σου..εγω γεννησα πριν 7 μηνες και στην εγκυμοσυνη εβαλα 13 κιλα...μετα την γεννα τα εχασα ολα λογω θηλασμου και τωρα τα ξαναπηρα...δεν ξερω για σας κοριτσια αλλα εγω στην εγκυμοσυνη ετρωγα λιγοτερο τους πρωτους μηνες απο οτι τωρα...απο την ενταση και το στρες ανοιξε η ορεξη μου...κοντευω και γω να παθω καταθλιψη....και κοντευει καλοκαιρακι...αυτο να σκεφτουμε...

Kι εγώ μια από τα ίδια!!!

Γέννησα πριν 7 μήνες ακριβώς(14/07).Είχα πάρει 9 κιλά.

Τα έχασα ΟΛΑ πριν βγω απ το μαιευτήριο.Στο σπίτι όσο θήλαζα

δεν πεινούσα καθόλου.47 μέρες αργότερα που σταμάτησα το θηλασμό,

άρχισε η κάτω βόλτα!

ΤΡΩΩ!ΤΡΩΩ!ΤΡΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pinch:

Εχω πάρει 3 κιλά,είχα και πριν μείνω έγκυος άλλα 7 παραπανίσια

σ'υνολο 10 κιλάκια που πρέπει να χάσω μέχρι το καλοκαίρι!!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Το καλό βέβαια είναι οτι έχω ύψος 1.71 και αυτή τη στιγμή είμαι 65

κιλά,δηλαδή όποιος με δει δε θα πει "μια χοντρη" αλλά αυτοί που με

ξέρουν τόσα χρόνια αδύνατη,βλέπουν οτι είμαι λίγο πιο "φουσκωμένη"!

Οσο για τα παντελόνια προ εγκυμοσύνης......

ήταν όλα skinny jeans και μου κάνουν μόνο τα 2 :(:(:(

Και αναρωτιέμαι αφού στην ουσία 3 κιλά είναι αυτά που μου έμειναν

γιατί έχω τόσο πρήξιμο?Η δε λεκάνη μου?Που να κλείσει....

ΑΧ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΎΟΜΑΙ ΠΆΛΙ ΠΟΥ ΤΑ ΣΗΖΗΤΆΩ......

:(:(:(:(:(:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ 21 ΜΕΡΕΣ

ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΣΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΚΙΛΑ ??? :blink:

ΕΓΩ ΕΒΑΛΑ 16 ΚΙΛΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ

ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΤΡΙΟ

ΑΝΕΒΗΚΑ ΣΤΗ ΖΥΓΑΡΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ 1 ΕΠΙΠΛΕΟΝ :blink:

ΣΤΗ ΓΕΝΝΑ ΔΕΝ ΕΧΑΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ??? :ohmy:

ΗΜΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΡΗΣΜΕΝΗ ... ΤΟΥΜΠΑΝΟ!!! :dry:

ΤΑ 10 ΚΙΛΑ ΤΑ ΕΧΑΣΑ ΣΤΙΣ 20 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΑ

ΣΙΓΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΛΛΑ 6 ! ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ

ΠΡΟΗΓΟΥΜΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΤΖΙΝ ΠΟΥ

ΦΟΡΟΥΣΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ! :)

ΞΕΚΙΝΗΣΑ 54 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ 57 !

ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

molly έγραψε:

110183 έγραψε:

Kι εγώ μια από τα ίδια!!!

Γέννησα πριν 7 μήνες ακριβώς(14/07).Είχα πάρει 9 κιλά.

Τα έχασα ΟΛΑ πριν βγω απ το μαιευτήριο.Στο σπίτι όσο θήλαζα

δεν πεινούσα καθόλου.47 μέρες αργότερα που σταμάτησα το θηλασμό,

άρχισε η κάτω βόλτα!

ΤΡΩΩ!ΤΡΩΩ!ΤΡΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :pinch:

Εχω πάρει 3 κιλά,είχα και πριν μείνω έγκυος άλλα 7 παραπανίσια

σ'υνολο 10 κιλάκια που πρέπει να χάσω μέχρι το καλοκαίρι!!!!! :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Το καλό βέβαια είναι οτι έχω ύψος 1.71 και αυτή τη στιγμή είμαι 65

κιλά,δηλαδή όποιος με δει δε θα πει "μια χοντρη" αλλά αυτοί που με

ξέρουν τόσα χρόνια αδύνατη,βλέπουν οτι είμαι λίγο πιο "φουσκωμένη"!

Οσο για τα παντελόνια προ εγκυμοσύνης......

ήταν όλα skinny jeans και μου κάνουν μόνο τα 2 :(:(:(

Και αναρωτιέμαι αφού στην ουσία 3 κιλά είναι αυτά που μου έμειναν

γιατί έχω τόσο πρήξιμο?Η δε λεκάνη μου?Που να κλείσει....

ΑΧ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΎΟΜΑΙ ΠΆΛΙ ΠΟΥ ΤΑ ΣΗΖΗΤΆΩ......

Και γω ψιλη ειμαι 1.72 καπου εκει αλλα αυτο δεν με δικαιολογει...στο θηλασμο τα εχασα ολα γιατι το μωρο ειχε κολικους και μου τα απογορευσε ολα ο γιατρος...θελω πολυ να παω γυμναστηριο γιατι τελευταια φορα που ζυγιστηκα ημουν 72 κιλα, και θελω να χασω καμια δεκαρια...δεν ειναι και λιγα...μου αρεσει να αθλουμαι αλλα ποιος θα την προσεχει να τρεχω στα γυμναστηρια?ειναι δυσκολο...απογοητευση...

:(:(:(:(:(:([/quote:2jxfcr9k]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχωνεσαι... εγω ειχα παρει γενικα 15 κιλα... μολις γυρισα στο σπιτι μετα το μαιευτηριο μου ειχαν μεινει 8 κιλα... αν και εκανα διαιτα στην αρχη δεν εχανα τιποτα... γι'αυτο κι'εγω τα παρατησα... πανω στο 6μηνο εχασα τα μισα, και στον χρονο εχασα τα αλλα μισα και ησυχασα...!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...