Μετάβαση σε περιεχόμενο

ειμαι δυστυχισμενη


Nastazia

Recommended Posts

κοριτσια ειμαι σε απογνωση -τον σεπτεμβριο ειχα κανει την πρωτη μου αποπειρα εξωσωματικης και ολα πηγανε πολυ καλα ειχα πιασει διδυμα..

ημασταν με τον αντρα μου πολυ ευτυχισμενοι αλλα τα προβληματα δεν αργησανε να εμφανιστουνε..

την 12 εβδομαδα το ενα εμβρυο παρουσιασε επιπλοκη, μια μεγακυστη στο ουροποιητικο συστημα και σιγουρα δεν θα ειχε μελλον να μεγαλωσει, οποτε συμφωνησαμε στην14 εβδομαδα να κανουμε μειωση για το καλο το δικο μου και του αλλου εμβρυου.

ενα μηνα μετα την μειωση, δηλαδη τον ιανουαριο επαθα διαστολη με πονους και μεγαλη μολυνση που παραλιγο να μου κοστισει την ζωη αλλα ευτυχως με προλαβανε και με καθαρισανε στο παραπεντε..

μεγαλη περιπετεια....πονοι-μολυνση-απωλεια.ο γιατρος μου συνεστησε 30 μερες μεγαλη προσοχη, καλο φαι,ξεκουραση και μακρια απο μικροβια.ζητησε απο την μανα μου να με παρει στο σπιτι για να με φροντισει να συνελθω απο την μολυνση, ετσι εγινε- αλλα η φαγωμαρα απο πλευρας τηςπεθερας δεν αργησε, εβαζε λογια στον αντρα μου οτι τον παρατησα και εφυγα απο το σπιτι μας και φυσικα εκεινος τους ακουσε...απο προχτες γυρισα στο σπιτι αλλα δεν τα παμε και πολυ καλα,ειναι συνεχεια μουτρωμενος και τα εχει βαλει με την μανα μου(επειδη ανεφερε σε κοσμο οτι ο αντρας μου εχει χαμηλο σπερμα κ ειχαμε κανει εξωσωματικη-μενουμε σε χωριο και δεν ηθελαν να μαθευτει).καλο κουραγιο και ευχομαι να μην φτασουμε στο χωρισμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου μην απελπίζεσαι και μην ακους κανενα.δεν φτανει που περασες οσα περασες θα σκεφτεσαι τωρα και τι θα πει η πεθερα?εσυ να τα βρεις με τον αντρούλη σου και να ξαναπροσπαθείσετε για παιδακια γιατι αυτό πραγματικα θα σε κανει να ξεχασεις οσα πέρασες.εξήγησε του πως πέρασες δύσκολα και καλόπιασε τον σαν να ειναι μικρό παιδάκι και τότε θα τα ξεχασει όλα...αλλα αν ειναι να ανακατεύονται τα πεθερικα πάει σχόλασε ο γάμος...αυτες οι πεθερές πάντα βάζουν λόγια (και μένα μου το κάνει πολλές φορές για να μας βάζει να τσακωνόμαστε)αλλά ξέρεις τι κάνω?το παιζω όσο πιο καλή μπορώ και δεν απαντώ για να συγκρούομαι με τον άντρα μου και έτσι φαίνεται πάντα εκείνη κακιά...σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να κάνεις όσα περισσότερα μωράκια θέλεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πώ κοπέλα μου...Παρά μόνο ότι καταλαβαίνω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τον τίτλο του θέματός σου (και γώ εξωσωματική και με πολλές περιπέτειες και ακόμη χωρίς παιδάκια)...

Απλώς κάνε λίγο υπομονή και κουράγιο, περνάς ότι περνάς αν δεν έχεις και τον άνδρα σου πλάι...μόνο δώσ του λίγο χρόνο και συζητείστε το, κλάψτε παρέα, μην κλείνεστε στα ξεχωριστά σας καβούκια, μπείτε και οι δύο σε ένα...και θα περάσει κι αυτό...και όταν θα βγείτε θα στε πιο δυνατοί!!! Κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονή κοπέλα μου....σκέψου τουλάχιστον το άλλο μωράκι που έχεις μέσα σου...αυτο να πεις και στον άντρας σου..! Να του εξηγήσεις ότι πήγες στη μαμα σου για το καλό το δικό σου και του μωρού σας και ότι θα έπρεπε να κάνει υπομονή και να μην ακούει κανέναν αντιθέτος θα έπρεπε να τους κλείνει το στομα. Η οικογένεια θέλει θυσία πόσο μάλλον όταν υπάρχει και πρόβλημα. Δεν ξέρω όμως πως ήταν η συμπεριφορά σου όσο καιρό είσουν στη μαμα σου...τον έιχες κάνει στη άκρη? όσο για αυτό που είπε η μαμά σου...δεν έπρεπε να το πεί...και να του πεις ότι έχει δίκιο γιατί του θίχτηκε ο αντρισμός του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου μια φιλική συμβουλή. Μην δίνεις καμία σημασία.

Σου μιλαω με πειρα ειμαι παθουσα κ πεθεροπληκτη που λεμε.

Εγω με τον αντρα μου ειχαμε πει οτι θελαμε να κανουμε παιδακι οκ προσπαθουσαμε αλλα δεν πιαναμε αμεσως. Αρχισαν απο το σοι γενίκώς να μουρμουριζουν δωστου ανχος εγω. Μετα απο 6 μήνες μενω εγκυος αλλα δυστηχώς στην 9η εβδομαδα παλινδρομησε. Θες να σου πω τι εγινε μετα? οτι εχω προβλημα κ να παω κατευθειαν για εξωσωματική κ αν πιασει. Γκρινια γκρινια γκρινια. Ανχωσανε κ τον αντρα μου που τον ειχαν ζαλισει κ αυτον μ αυτο το θεμα κ πηγαιναμε καθε λιγο σε γιατρους να κοιταχτουμε. Παταω ποδαρι κ λεω κοιταξτε να δειτε ασχοληθητε με τα δικα σας κ αφηστε με ησυχη κ το τι θα κανω εγω με τον αντρα μου ειναι δικη μου δουλεια. Μετα απο λιγο εμεινα εγκυος στην κορη μου η οποια ειναι 19 1/5 μηνών. Και? και τωρα ειμαι εγκυος στα διδυμακια που ουτε τα περιμεναμε ουτε το λογαριαζαμε για εγκυμοσυνη τωρα. Αρα δυο φυσιολογικες εγκυμοσυνες μολις αποφασισα οτι τελειωσα μ αυτους.

Μην αφηνεις να επηρεαζουν την οικογενεια σου

κλειστους απ εξω. Πες του αντρα σου οτι τωρα εισαι εσυ η οικογενεια του κ οχι η μανα του. Συγνωμη αν γινομαι σκληρή αλλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα σου λενε βρε κοριτσακι οι αλλεσ κοπελες...δες κ συ κ ο αντρασ σου ποσο στενα χωρια και δυστηχια περναμε οι υπολοιπες...κ σεις που πετυχατε το σκοπο σας ασχολειστε με βλακειες? και με την βλαχαρα την πεθερα σου??οχι βρε κοριτσακι μου εσυ θα πρεπει να εισαι απολυτα ηρεμη αλλα πανω απ ολα πολυ πολυ ευτυχισμενη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια είστε σίγουρες ότι σώθηκε το ένα μωράκι γιατί εγώ κατάλαβα άλλο...

Nastazia πες μας...Μακάρι να χω καταλάβει λάθος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια και γω αλλο καταλαβα...Nastazia,προσπαθειστε να εισαστε ενωμενοι με τον ανδρα σου και μην ακουτε κανεναν...ξερω τι σου λεω..οι αλλοι ειναι αλλοι,υπομονη και κουραγιο,ολα θα ερθουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια κ εγω το ιδιο μ εσας καταλαβα γι αυτο δεν ανεφερα τιποτα για το θεμα αυτο αλλα το βασικο ειναι οτι πρεπει η ιδια η κοπελα να απομακρυνει την πεθερα της για να σωσει τον γαμο της αλλα κ για την ιδια ετσι ωστε να μπορεσει με ηρεμια να ασχοληθει με το θεμα του παιδιου χωρις κακοβουλους τριτους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λΥΠΑΜΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΣΑΣ Κ ΟΛΗ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ Κ ΣΩΜΑΤΙΚΗ

ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕΣ..

ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΕΙΣ ΣΗΜΑΣΙΑ???

ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ Κ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ...

ΛΑΘΟΣ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΤΗ ΜΑΝΑ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΑ ΣΕ ΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΣΕ ΕΣΕΝΑ

ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ..

ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΜΑΜΑΣ ΣΟΥ ΠΟΥ ΚΑΤΙ ΤΟΟΟΟΣΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΟ ΕΙΠΕ

ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΚΟΣΜΟ....ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΟΥΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΜΑΣ ΠΡΙΝ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ Κ ΔΙΚΙΟ

ΕΧΕΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΣΟΥ ΑΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΟΥΤΡΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΙΩΘΗΚΕ Ο ΑΝΤΡΙΣΜΟΣ ΤΟΥ!!

ΒΓΑΛΤΕ ΜΑΝΑΔΕΣ Κ ΠΕΘΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΣΗ Κ ΜΕΙΝΕΤΕ ΤΑ ΔΥΟ ΣΑΣ ΝΑ ΣΥΖΗΤΗΣΕΤΕ!

ΕΞΗΓΗΣΕ ΤΟΥ ΟΤΙ ΜΟΝΟ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΣΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΕΙ ΤΟΣΟ

Κ ΟΤΙ ΕΝΝΟΕΙΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΡΑΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ...

ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΗΓΟ Η ΤΗΝ

ΣΥΖΗΓΟ Κ ΑΣ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΓΜΑΤΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες για τις απαντησεις σας και την συμπαρασταση..ειναι κατι που χρειαζομαι για να μην τρελλαθω.

τελικα τα εχασα και τα δυο τα μωρακια, το ενα μετα το αλλο.

σε εξι μηνες μου ειπε ο γιατρος μπορω να ξαναξεκινησω προσπαθεια εχω στην καταψυξη εμβρυα αλλα φοβαμαι...θα δειξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συγνώμη αλλάδεν φτάνουν όσα πέρασες και η απώλεια που ειχατε σου κραταει και μούτρα λόγω του οτι του εβαλε λόγια η πεθερά σου? απλά απαράδεκτη συμπεριφορά...θαπρεπε να σεχουν στα ωπα ωπα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να ξεκινήσεις κ να μην το βάζεις κατω οτι κ αν κανουν ασε με γιατι αρκετα σημερα με τις πεθερες γιατι μολις με συνχισε παλι η δικια μου.

Μην αφηνεις να σε παρει απο κάτω. ΜΗΝ ΤΗς ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΧΑΤΙΡΙ. Οσο μας βλεπουν να στενοχωριομαστε κ να ειμαστε υπό αυτες ειναι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...